Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Erkeklerin Rahatlıkla Yapabileceği 8 Dans

Erkekler için Dans Kursu Önerileri - Erkekler Hangi Dansları Yapabilir?

Dans etmenin bir cinsiyeti olmasa da genellikle erkekler arasında dans etmek kadınlara yakıştırılan bir eylem olarak algılanabiliyor. Dolayısıyla aslında erkekler için dans etmek her ne kadar keyifli bir aktivite olsa da tabulardan bir tanesi. Ben dans etmem diye danstan kaçan erkekler için bile dans etmesi öyle güzel ve yakışan danslar var ki, dans etmekten çekinen erkekleri dans pistine atacak türden.

Erkekler hangi dansları yapabilir merak ediyorsanız ve siz de kendinize uygun bir dans türü arıyorsanız tıpkı halk oyunları ve yöresel danslar gibi birçok dans türü bulunuyor. Ancak erkeklerin yapabileceği danslar yalnızca bunlarla sınırlı değil. Eşli danslarda da erkekler için dans figürleri tüm ihtişamıyla onları bekliyor!

Zeybek

Erkekler için dans kursları arasında onların ilgisini en çok çeken ve dans etmelerini sağlayan dans türleri arasında tabii ki ilk sırada zeybek bulunuyor. Zeybek, mertliğin ve yiğitliğin dansı olduğundan erkekler arasında oldukça tercih ediliyor. Bayramların ve önemli günlerin en çok tercih edilen dans türü olan zeybek aynı zamanda Ege düğünlerini  de mirası sayılıyor.

2 – 3 aylık bir başlangıç kursu ile siz de zeybek yapmayı öğrenebilir ve dans edebilirsiniz. Erkeklerin rahatlıkla yapabileceği danslar arasında ilk sırada yer alan zeybek erkeklerin dansa bakış açısını değiştirecek!

Horon

Karadeniz’in olmazsa olmazı, geleneksel miras horon yöresel danslar arasında erkeklerin en gözdeleri arasında yer alıyor. Kıpır kıpır olmak isteyenler için horon en uygun seçeneklerden bir tanesi, hatta en iyilerinden biri diyebiliriz.

Bir dans kursu yardımıyla horon oynamayı 2 – 3 aylık bir başlangıç kursu ile öğrenebilir ve düğünlerde, bayramlarda boy gösterebilirsiniz. Dans yeteneğinizin yeteri kadar iyi olmadığını düşünüyorsanız horon ile bu durumu aşabilirsiniz.

Kafkas

Dansların en gururlu figürlere sahip olanlarından biri olan Kafkas aynı zamanda geniş bir coğrafyanın ürünü. Erkeklerin yapabileceği danslar arasında ilk sıralarda yer alan Kafkas aynı zamanda estetiği, gururu ve cesareti yansıtması ile erkekler tarafından tercih ediliyor.

Hızlı hareketleri ve coşkulu ritimleri ile erkeklerin dansa bakışını değiştirecek Kafkas ile erkekler de dans etmeye başlayacak ve bundan keyif alacak!

Hip Hop

ABD sokaklarından tüm dünyaya yayılmış ve ardından sahnelerde sıkça görmeye alıştığımız hip hop ile erkekler de özgürce dans etmenin tadına bakacak! Hip hop özellikle serbestliği ve kuralsızlığı ile dansçılar arasında oldukça revaçta olan bir dans. Asi figürleri ve ritmik dans hareketleri ile öne çıkan hip hop kesinlikle erkeklerin yapmaktan çekinmeyeceği ve çok seveceği bir dans!

Modern Dans

Kendine özgür bir havası ve figürleri olan modern dans serbestliği ve özgünlüğü ile erkeklerin yapmaktan çekinmeyeceği bir dans. Kadın ve erkeğin modern dans müziklerinde, kimi zaman özgün kimi zaman slow, sergiledikleri danslar hem izleyenlerde büyük beğeni alır hem de erkekler için en uygun danslardan biridir.

Break Dance

Kas gücüne dayalı figürleri ile erkekler için dans türlerinden biri olan break dance özellikle yaygın olarak erkekler tarafından tercih ediliyor. Erkeklerin kendilerini gösterme imkanı bulduğu ve figürleri ile göz dolduran break dance erkekler dansa teşvik eden bir dans türü.

Erkekler için dans türleri arasında yer alan ve ilk sıralarda gelen break dance 2 – 3 aylık bir başlangıç kursu ile öğrenilebilir ve keyifle uygulanabilir!

Rock’n Roll

Romantik danslardan bir şekilde kaçmak isteyen erkekler için dans türleri arasında kurtarıcı bir seçenek olarak Rock’n Roll da bulunuyor. Hareketli ritimleri ve capcanlı figürleri ile rockn roll bir dönem dünyayı kasıp kavuran dansların en ünlülerinden biri. Dolayısıyla erkeğin kadını yönettiği bu dans türü geçmiş yıllarda artan popülaritesinden itibaren erkekler için dans türleri arasındaki yerini koruyor.

Paso Doble

Latin Amerika dansları arasında siyahi kültüründen gelmeyen tek dans türü olan Paso Doble matadorların figürlerinden yola çıkılarak oluşturulan figürlere sahip. Dolayısıyla sert bir duruş ve matadorları andıran hareketleri ile dans etmek isteyen erkekler için dans türleri arasında en çok tercih edilebilir olanlar arasındadır.

Tabuları Yıkın! Özgürce Dans Etmenin Tadını Yaşayın!

Erkekler dans edemez algısını yıkmak için en doğru zaman! Erkekler için dans etmek her ne kadar tabu olsa da bir defa dans etmenin tadına varan erkekler için dans daha sonralarda vazgeçilmez bir aktivite olacaktır.

Sanat Akademi’de herkese yönelik dans eğitimleri bulunuyor! Dans etmek isteyen erkeklere özgü dansları ya da birbirinden güzel Latin danslarını bulabileceğiniz dans eğitimi programlarımıza göz atarrak siz de sizlere en uygun dans eğitimi ile hemen dans etmeye başlayabilirsiniz!

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44