Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fotoğrafçılığa Yeni Başlayanlar İçin Tavsiyeler

En Güzel Anları Yakalayın!

Fotoğraf çekmeyi seviyor ve bu alanda eğitim almak istiyorsanız fotoğrafçılık kursları sizin için en doğru tercih olacaktır. Eğer kursa gitmeyi tercih etmiyor ve kendi makineniz ile çekimler yapmak istiyorsanız fotoğrafçılığı deneyimlemek için güzel bir başlangıç yaptığınızı söyleyebiliriz. İster kursa gidin ister makineniz ile harikalar yaratmaya çalışın, fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için tavsiyeler bu alana yönelmek isteyen herkesi ilgilendirmektedir.

Yazımızın devamında fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için tavsiyeler konusunu listeledik. Eğer siz de fotoğrafçılığa merak saldıysanız ve bu alanda güzel çalışmalar yapmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için tavsiyeler ve olmazsa olmaz önerilerimizi görebilirsiniz.

Fotoğraf Makinenizi Yakından Tanıyın! – Fotoğrafa Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için söylenebilecek en önemli ve ilk şey fotoğraf makinenizi yakından tanımanız gerektiğidir. Satın aldığınız makinenizin kutusundan çıkan kullanım kılavuzunu mutlaka en az 2 defa sonuna kadar makineniz üzerinde uygulayarak okumalısınız. İnternet ortamında fotoğraf makinenizle ilgili çekilmiş videoları izleyerek ve yazılmış yazıları okuyarak makineniz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir ve bu konu ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Farklı Fotoğraf Çekimleri Deneyin! – Fotoğrafa Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Makineniz ile gelen ya da sonrasında aldığınız lensinizin hangi açılarda ve hangi diyafram değerlerinde daha iyi sonuç verdiğini öğrenebilmek için bol bol fotoğraf çekmeniz gerekmektedir. Fotoğrafçılığa yeni başlayanlar bu noktada yalnızca ilgilendikleri alanda fotoğraf çekimleri değil pek çok alanda fotoğraf çekimleri yapmalıdırlar. Böylece görsel algınızı ve bakış açınızı genişletebilir çekimlerinizin git gide daha iyi bir seviyeye ulaştığını görmüş olursunuz.

Yardımcı Ekipmanlar İle Destekleyin! – Fotoğrafa Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Tercih edeceğiniz çekim türüne göre fotoğraf çekmenizi kolaylaştıracak tripod, flaş, filtre ve uzaktan kumanda gibi yardımcı ekipmanları kullanarak fotoğraflarınızı daha kaliteli bir hale dönüştürebilir ve çektiğiniz fotoğrafları keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Yönlendirmelere Açık Olun! -  Fotoğrafa Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Çektiğiniz fotoğrafları çevreniz ve sosyal medya hesaplarınızdan arkadaşlarınız ile paylaşarak arkadaşlarınızın çektiğiniz fotoğraflar hakkında fikirlerini öğrenebilirsiniz. Fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için yapması gereken en verimli uygulamalardan biri, fotoğraf çekmekten çok fotoğraf yorumlamaktır. Yorumladığınız fotoğraflara siz de ulaşılabilir bir konumda iseniz ben bunu nasıl çekerdim sorusunu kendinize sorarak cevabınızı çektiğiniz fotoğraflarla verebilirsiniz.

Fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için tavsiyeler verdiğimiz listemizde bu alanda ilerlemek isteyenler için dikkat edilmesi gereken noktalara değindik. Fotoğraf alanında ilerlemeyi düşünüyor ya da yalnızca hobi için fotoğraf çekmek istiyorsanız hayallerinize ve isteklerinize kulak verin!

[widget-182]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44