Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikasının Avantajları

MEB Onaylı Sertifika Ne İşe Yarar?

Özel ya da kamu eğitim kurumları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ruhsatı alırlarsa kurs ya da özel eğitim merkezi adı ile nitelendirilirler. Bahsi geçen kurumlar öğrencilerine verdikleri eğitimi belgelemekle yükümlüdürler. Milli Eğitim Müdürlüklerinin tayin ettiği gözetmenlerin katıldığı sınav sonucunda başarılı olan öğrencilere verilen bu belgeler MEB Onaylı Sertifika olarak adlandırılmaktadır.

Fotoğrafçılık kursuna gidenler ise fotoğraf alanında ilerlemek ve eğitim aldığını kanıtlamak için MEB sertifikasına ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple meb onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası kursiyerler için oldukça önemlidir.

Yazımızın devamında MEB onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası nasıl alınır ve meb onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası ne işe yarar konularına değindik. Siz de meb onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası almanın avantajlarını merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyarak bu konu ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası Nasıl Alınır?

MEB onaylı sertifika, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lisans verilen özel eğitim kurumlarından alınmaktadır. MEB onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası almak için MEB onaylı eğitim kurumunda gözetmen kontrolünde sınava girerek başarılı olmanız gerekmektedir.

MEB onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası için sınava girmeden önce kurumunuz Milli Eğitim il veya ilçe Müdürlüğüne kurumun öğrencisi olduğunuzu bildirmelidir. Milli Eğitim Müdürlüklerine öğrencinin evrakları iletilir ve Milli Eğitim Müdürlüklerinin programına göre sınav tarihiniz belirlenir. Belirlenen tarihte MEB onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası almak için sınava girdikten sonra puanınıza göre başarılı olduğunuz taktirde sertifikanızı almış olursunuz.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası Ne Kazandırır?

MEB onaylı fotoğrafçılık sertifikası, fotoğrafçılık alandaki bilgi ve beceri yetkinliğinizi kanıtlayan belgeye denir. Birçok kamu kurum ve kuruluşlarında iş başvurularında istenen bu belge, alanınızda uzman olduğunuzu resmileştirmektedir. MEB onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası aldığınız eğitimin yeterli olduğunu kanıtlamaktadır.

MEB onaylı fotoğrafçılık sertifikası aldığınız eğitim sonunda mesleki anlamda fotoğrafçılık yaparken avantaj sağlamanın yanında çekim tekniğinizi geliştirmenizi ve kendi stüdyonuzu açabilmenizi de sağlamaktadır.  Reklam ve tanıtım ajanslarında, dergi ve gazetelerde çalışabilir, fotoğraf eğitmeni olabilirsiniz.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sanat Akademi!

MEB onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası almak sadece mesleki anlamda değil etik olarak da gereklidir. Çünkü ruhsatsız ve MEB onayı olmayan kurumlardan alınan hiçbir belgenin geçerliliği yoktur.

Günümüzde oldukça artan ve merdiven altı olarak tabir edilen kurslara, danışmanlık ve özel ders adı altında eğitim veren kurumlara dikkat etmelisiniz. MEB’in onay vermediği ve MEB Sertifikası vermeyen eğitim merkezlerinin yarattığı sorunlar ileride bununla ilgili problem yaşamanıza sebep olabilir. Bu nedenle eğitim aldığınız yerin MEB ruhsatlı olup olmadığını sormalı ve kurumun güvenilirliğini ölçmelisiniz.

[widget-182]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44