Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları - Temel Fotoğrafçılık Eğitimleri 1000 TL'den Başlıyor!

Ucuza Fotoğrafçılık Eğitimi Olur Mu?

Fotoğrafçılık eğitimi sektöründe fiyatlar tıpkı kurumun kalitesi gibi farklılık göstermektedir. Kurs fiyatlarını belirleyen kriterler ise eğitimin içeriğine, ekipman yeterliliğine ve lokasyona göre değişkenlik göstermektedir. Sektörde deneyimsiz kişiler ve merdiven altı diye tabir ettiğimiz kaçak eğitim firmaları, ucuz fiyat politikaları ve MEB müfredatından uzak eğitimlerle bu durumun farkında olmayan kursiyerlerin hayallerini ve vakitlerini çalmaktadırlar. Bu noktada fotoğrafçılık eğitimi almak isteyenler yalnızca fotoğrafçılık kursu fiyatları konusuna değil eğitimin içeriğine de bakmalıdırlar.

Yazımızın devamında fotoğrafçılık kursu fiyatları konusunu etkileyen ve kaliteli bir fotoğrafçılık kursunda olması gereken kriterleri sıraladık. Eğer siz de fotoğrafçılık kursu arıyor ve hangi kriterlere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ederek fotoğrafçılık kursu fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Eğitimleri 1000 TL'den Başlıyor!

Fotoğrafçılık kursu fiyatları özellikle rekabetin çok fazla olduğu illerde çok çeşitli. Örneğin; İstanbul'da 500 TL'ye fotoğrafçılık kursu olabileceği gibi 1000 TL'den başlayan fotoğrafçılık kursları da var. Ardından karşınıza 1 aylık kurs fiyatları 3000 - 5000 hatta 10 bin TL olan kurslar da çıkacak. Bunlar tamamen alacağınız eğitimin türü, süresi, içeriği, kurumun deneyimi, imkanları ekseninde değişiyor. 

1000 TL'ye alacağınız temel fotoğrafçılık kursu size sadece makine kullanmayı ve düzgün fotoğraf çekmeyi öğretirken fiyat arttıkça içerik ve eğitim kalitesi değişiyor. Ucuz fotoğrafçılık kursu ücretleri bütçenize uygun olsa da eğitiminizden yeterli verimi almamanıza neden olabiliyor. 

3000 - 5000 TL Arasındaki Fotoğrafçılık Kursları 

Fotoğrafçılık kursu fiyatları bütçenizi biraz daha arttırarak 3000 - 5000 TL arasında bir tercih yapabilirsiniz. Çünkü bu kurumlar MEB standartlarına uyan, eğitmenleri deneyimli ve imkanları yeterli eğitim merkezleri olabilir. Ayda 4500 TL fotoğrafçılık kursu için uçuk bir rakam değildir. Fotoğrafçılık kursu fiyatları bu aralıkta olan kurumlardan MEB sertifikalı eğitimler bekleyebilirsiniz, özel ilgi ve rehberlik, merkezi konum, geniş sınıflar ve sosyal alanlar da yine fotoğrafçılık kursu ücretleri bu aralıkta olanlardan talep edilecek hususlardır. Detaylı ve uygulamalı şekilde makine kullanımı, ışık ve kompozisyon bilgisi, fotoğraf düzenleme gibi beceriler edinmek için mutlaka kaliteli kursları tercih edin. 

Mesleki Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları Kaç TL? 

Fotoğrafçılık kursu fiyatları üzerinde bir etken de eğitimin temel, ileri ya da mesleki olmasıdır. Mesleki fotoğrafçılık kursu ücretleri daha pahalıdır. 8 - 10 bin TL arasında aylık eğitim ücretleri ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü bu kurslarda mesleğiniz için gerekli olan teorik ve pratik bilgiyi edinir, uygulamalar yapar, stüdyonuzu açmak için kariyer danışmanlığı alabilirsiniz. Tam donanımlı bir fotoğrafçı olmanız için hem eğitim hem destek verilir. 

Temel, mesleki ve özel fotoğrafçılık kursu fiyatları birbirinden farklı elbette. Hem branşa hem de kursun imkanlarına göre değişen fotoğrafçılık kursu ücretleri, her bütçeye hitap ediyor ülkemizde. Peki fotoğrafçılık kursu fiyatları üzerinde etkili olan faktörler genel olarak ne? Bir yakından bakalım. 

Kurumun Deneyimi

Fotoğrafçılık kursu fiyatları arasındaki farkı belirleyen en önemli kriterlerden biri eğitim kurumunun sektörde ne kadar süredir yer aldığıdır. 15 yıldır fotoğrafçılık eğitimi veren bir kurumla 1 yıldır sektörde olan bir eğitim merkezinin hem kalitesi hem de fiyatları arasındaki farklılık pek de şaşırtıcı değildir. Reklam yapmak ve yalnızca kuruma öğrenci çekmeye çalışan yeni açılmış eğitim merkezleri, fotoğrafçılık kursu fiyatlarını olması gereken rakamların altına çekmektedirler.

MEB Onayı

Fotoğrafçılık kursu fiyatları konusunu etkileyen bir diğer özellik ise kurumun MEB ruhsatı olup olmadığıdır. MEB onaylı fotoğrafçılık kursları; derslik büyüklüklerinden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi ’ne uygun güvenli bir binada eğitim vermektedir. Bu nedenle fotoğrafçılık kursu fiyatları, kurumun MEB ruhsatı olup olmadığına göre değişkenlik göstermektedir.

Ekipman Yeterliliği

Fotoğrafçılık kursu fiyatları üzerinde kurumun sahip olduğu ekipman ve araç-gereç çeşitliliği etkilidir. Ucuz eğitim merkezleri birkaç fotoğraf makinesiyle temelden ileriye, modadan ürün fotoğrafçılığına kadar tüm eğitimleri vermeye çalışırlar. Aksine bir fotoğrafçılık kursunda dünyanın en iyi markalarının fotoğraf stüdyosu ekipmanları, paraflaşları, tripodları, softboxları, ürün masaları, fonlar gibi eğitim sırasında ihtiyaç duyulacak tüm teknik malzeme olmalıdır. Ekipman ve araç-gereç eksiği bulunan fotoğrafçılık kursları tam donanımlı kurs merkezlerine göre elbette daha düşük fotoğrafçılık kursu fiyatları belirlerler ancak eğitimden alınacak verim ve öğrenci memnuniyeti düşüktür.

Alanında Uzman Eğitmen Kadrosu

Fotoğrafçılık kursu fiyatları eğitmen kadrosunun deneyimine göre de değişiklik gösterir. Alanında başarılarını duyurmuş ve verdiği mezunlarla başarılarını kanıtlamış yetenekli eğitmenler ile çalışan bir fotoğrafçılık kursunun, sertifikası dahi olmayan eğitmenlerle çalışan bir fotoğrafçılık kursu ile fiyatları arasında farklılık olacaktır. Deneyimsiz eğitmenlerle eğitim veren bu kurumlar paranızı ve zamanınızı boşa harcamanıza neden olacaktır.

Sınıf Mevcudu

Bireysel yaklaşımı benimsemeyen ve kalabalık sınıflarda öğrencilerin beklentilerini önemsemeyen kurslar size bilgiyi aktarabilme konusunda büyük sıkıntılar yaşayacaktır. Bu nedenle fotoğrafçılık kursu fiyatları sınıf mevcudunu az tutan ya da özel eğitim şeklinde bireysel sınıflar açan fotoğrafçılık kurslarında elbette yüksek olacaktır.

Kurumun Lokasyonu

Eğitim kurumunun şehir merkezine ve ulaşım alternatiflerine yakın olup olmaması da fotoğrafçılık kursu fiyatları açısından önemlidir. Otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına yakın olmayan kurslar daha ucuz kurs fiyatları sunabilirler. Ancak merkezi bir lokasyona sahip fotoğrafçılık kursları fiyatları sundukları ulaşım kolaylığı nedeniyle uzak mevkideki eğitim merkezleriyle karşılaştırıldığında fiyatlarını daha yüksek tutmaktadırlar.

Fotoğrafçılık Eğitiminde Fiyata Değil Kaliteye Bakın!

15 yıllık deneyim, Avrupa standartlarında uygulamalı fotoğrafçılık eğitimi sistemimizle Sanat Akademi olarak kursiyerlerimize fotoğraf bilgisi ve sanat sevgisi aşılarken sizlere ayrıcalıklı bir hobi sunuyoruz!

Fotoğrafçılık kursu fiyatları değil, eğitim kalitesi önceliğimiz ve fotoğrafçılık eğitimi almak isteyen herkesin yanında oluyoruz! Eğer siz de fotoğraf eğitimi almak istiyor ve yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız Sanat Akademi fotoğrafçılık eğitimlerimiz ile tanışın!

[widget-182]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44