Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kısa Film Atölyesi

Etkileyici Kısa Filmlerin Sırrını Çözüyoruz!

Öykümüzü Anlatmak İçin Yalnızca Birkaç Dakikamız Olacak!.. Sanat Akademi Kısa Film Atölyesi

Çekeceğiniz kısa film için işin mutfağını öğrenmeye ihtiyacınız mı var? “Bütçe nasıl planlanır, kurgu nasıl yapılır, senaryo nasıl yazılır?” tüm bu sorulara cevap vermekte zorlanıyor musunuz? Alternatif sinemanın en önemli türlerinden birinin arka planına kısa film atölyesi ile bakmaya ne dersiniz?

Kısa film kursu ile tüm sinema tutkunlarına hem son derece eğlenceli hem de öğretici bir program sunuyor, hayranlıkla izlediğimiz kısa filmleri bu kadar etkileyici kılanın ne olduğunu anlamak için kameranın arkasına geçiyoruz.

Siz de kısa film atölyesi ile sinema tutkunuza yeni bir boyut katmak istiyorsanız vakit kaybetmeden Sanat Akademi ile tanışın!

Kısa film atölyesi ile kısa sürede kısa film çekimlerinde kullanılan teknikleri öğrenecek, işinizi kolaylaştıracak malzemeleri tanıyacak, başarılı bir kısa film projesi için nelere dikkat etmeniz gerektiğini göreceksiniz!

kısa film atölyesi

Tüm Kısa Film Atölyesi Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
14 Gün 42 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Kısa Film Atölyesi; 1 gün 3 saatten 14 haftalık bir sinema eğitimi olup kısa filmin tarihi ve sinema dünyasındaki yeri, kamera ayarları, kamera kullanımı, senaryo yazımı, bütçe planlama, ileri sinematografi, kurgu ve montaj, kurgu devamlılığı, cast seçimi ve yönetimi, ekipman seçimi gibi konu başlıklarını içermektedir.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Kısa Film Atölyesi Sanat Akademi

Yönetmenlik becerilerinize bir yenisini daha eklemek, kısa film çekim tekniklerini uygulamalı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış kısa film dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen bir kısa film kursu alın!

kısa film kursu eğitmenleri

Ünlü Sinema Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı yönetmenleri arasında yer alan, kısa filmleri ile dünyada ün kazanmış eğitmenlerden kısa film eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
kısa film kursu

%100 Öğrenme Garantisi

Kısa film kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı kısa film atölyesi

Katılım Sertifikası

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak kurum onaylı kısa film kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında kısa film eğitimleri veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların kısa film eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden kısa film kursu alarak suça ortak olmayın!

kısa film workshop

İşin Mutfağını Yakından Tanıyın!

Hayranlıkla izlediğiniz kısa filmlerin nasıl çekildiğini merak ediyor, arka planını daha fazla öğrenmek mi istiyorsunuz?

Zihniniz “kısa film için ne kadar bütçe gerekir, nasıl bir senaryo gerekir, kısa film kurgusu nasıl yapılır, tüm bu aşamalarda nelere dikkat etmek gerekir” gibi sorularla doluysa kısa film atölyesi tam size göre! Uygulamalı kısa film kursları ile işin mutfağına adım atın, neyin nasıl yapılması gerektiğini bizzat yaparak öğrenin!

Sanat Akademi kısa film kursu ile başarılı kısa film projelerinin büyüsünü bozuyor, işin arka planını kendimiz deneyimliyoruz!

Yeni Teknikler Öğrenin!

Yönetmenlik becerileriniz arasına yenilerini ekleyerek kendinizi geliştirmek ve sektöre hazırlanmak istemez misiniz?

Sinema sektöründe adınızı duyurmak, kariyerinize birçok tekniği bilen bir yönetmen olarak başlamak ve daha yolun başındayken fark edilmek istiyorsanız kısa film kursu ile yeteneklerinizi geliştirmeye başlayın, her kısa film dersi ile yeni bir teknik öğrenin, sinema sektörünün ihtiyaç duyacağı bir yönetmen olmak için ilk adımı atın!

Kendinizi geliştirmek için vakit kaybetmeyin, kısa film atölyesi ile becerileriniz arasına yenilerini ekleyin, geleceğe hazırlanın!

kısa film kursu
kısa film kursları

Başarılı Projelere İmza Atın!

Kendi kısa film projelerinizle izleyenleri hayran bırakmak, adınızdan ülke ve dünya çapında söz ettirmek için doğru adrestesiniz!

Sanat Akademi’de her bir öğrencimizin geleceğin başarılı sanatçılarından biri olmaya aday olduğunu göz ardı etmiyor, başta kısa film atölyesi olmak üzere tüm kurs programlarımızı bu farkındalıkla düzenliyor, sizi usta bir yönetmene dönüştürecek kazanımlar edinmeniz için sektörün duayenlerinden kısa film dersleri almanızı sağlıyoruz.

Sinema dünyasında kariyer basamaklarını hızlı ve sağlam adımlarla çıkmak istiyorsanız kısa film atölyesi tam aradığınız fırsat!

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Sinemanın usta isimleri ile kameranın arkasına geçmek ve işin sırlarını öğrenmek için en doğru adrestesiniz! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun kısa film workshop programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir kısa film eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun kısa film atölyesi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre kısa film eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan kısa film dersleri veriyoruz.

kısa film kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi kısa film dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Kısa film kursu sonrası sinema sektöründe yer edinmek isteyen öğrencilerimize kariyer koçluğu yapıyor, imaj ve PR çalışmaları ile desteğimizi sürdürüyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Kısa film atölyesi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Ödüllü Kısa Filmlerin Yönetmenleri Sanat Akademi’den Yetişiyor! Siz de Kısa Film Atölyesi Onlara Katılmaya Ne Dersiniz?

Hayallerinizi gerçekleştirmek için ilk adımı atamıyor, nereden başlamanız gerektiğini bilemiyorsanız endişe etmeyin! Sanat Akademi ile tanışın, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Kısa film kursu ile yeni kariyeriniz için hazırlanmaya başlayın!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi kısa film atölyesi

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik kısa film atölyesi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
kısa film kursu

Tekniğinizi Geliştirin!

İçinizdeki sinema tutkusunu uygulamalı kısa film dersleri ile profesyonel düzeye taşıyın, sektörün ihtiyaç duyduğu yönetmen siz olun!

Kayıt Ol »

Hedefleriniz İçin Adım Atın!

Kısa film atölyesi ile kameranın arkasına geçin, etkileyici kısa filmlerin sırlarını öğrenin, kendinizi kısa sürede geliştirerek hayran bırakan kısa film projelerine imza atın!

meb ruhsatlı kısa film kursu

MEB Ruhsatlı Kısa Film Atölyesi

Sanat Akademi kısa film eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir sinema kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kısa film kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, sinema ekipmanları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun kısa film dersleri veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlarınız göz önüne alınarak hazırlanan kısa film eğitimi süreci, verilen bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için uygulamalı çekim ve kurgu dersleri ile pekiştirilmektedir.

Kısa film atölyesi kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Kısa Film Eğitimi

Kısa film projelerine imza atmak ve başarılı bir yönetmek olmak isteyen öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız kısa film kursu programımızda teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı kısa film dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler, uzman eğitmenlerden çekim ve kurgu tekniğinize, senaryo denemelerinize yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Kısa film çekimlerinde elinizin altında olması gereken ekipmanları kullanacağınız sahne çekimleri, kısa film eğitimi sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile yönetmen olmak veya sinema sektöründe yer edinmek isteyen öğrencilerimizin yanındayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz!

Kısa film çekmek en iyi kamera başında öğrenilir! Öğrencilerimizi mesleklerinde uzmanlaştıracak kısa film eğitimi sistemimizi her geçen gün geliştiriyoruz.

uygulamalı kısa film eğitimi
kısa film eğitimleri

Uluslararası Standartta Kısa Film Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan kısa film eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 150’nin üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz kısa film workshop programımızda öğrenme hızınıza, sinema ve yönetmenlik geçmişinize, yeteneklerinize, birikiminize ve hedeflerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, kısa film eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, kısa film eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Kısa film atölyesi ile öğrencilerimize başarılı birer yönetmen veya sinema sanatçısı olmak için ihtiyaç duydukları kazanımları; Avrupa’nın en iyi sinema okullarının müfredatlarından ilhamla aktarıyor, hayatlarında anlamlı bir iz bıraktığımızdan emin oluyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Üniversiteden yeni mezun olanlara, mesleğinden eski tadı alamayanlara ya da bir işte çalışırken ek gelir kazanmak isteyenlere kısa film atölyesi ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Başarılı kısa film projeleri ile sinema dünyasında adını duyurmak isteyen ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek kısa film ve sinema alanında uzmanlaşmaları için ihtiyaç ve beklentilerine en uygun kısa film eğitimlerini belirliyoruz.

Kısa film atölyesi sonrası kişisel ve mesleki gelişim kursları ile sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden bir adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi kısa film kursu olarak kendi projelerinize imza atarken her zaman yanınızdayız! Çalışma arkadaşınız ve aileniz olarak etkileyici kısa filmler çekmenize her yönden destek oluyoruz!

kısa film dersleri
kısa film dersi

İş İmkanı

Sinema sektöründe yer edinmek isteyen öğrencilerimiz için kariyer fırsatları yaratıyor, hayallerindeki girişimci fikirlere destek oluyoruz.

Kısa film kursu programımızı bitiren kursiyerlerimize Sanat Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz aracılığıyla iş imkanı sunuyor, sinema sektöründe yeni bir kariyere adım atmak isteyenlere destek sağlıyoruz.

Kısa film projeleri ile adını duyurmak isteyen öğrencilerimize koçluk yapıyor, gerekli olan makine ve ekipman desteğinden dekorasyon ve kostüme, bütçe planlamadan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz.

Akademimizde kısa film kursu eğitmeni olarak çalışmak isteyen, Türkiye’nin önde gelen yapım şirketleri ile işbirliği yaparak kendilerini geliştirmeyi amaçlayan öğrencilerimizin yanında olmayı sürdürüyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Kısa film atölyesi sonrası sanata ve sinemaya gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece kısa film atölyesi süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta sinema olmak üzere dans, bale, müzik, resim, yaratıcı drama ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Ayrıcalıklı bir hobi ile yaşamınızda sanata yer ayırmak veya kişisel ve mesleki becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız kısa film atölyesi sonrasında da Sanat Akademi ayrıcalıklarından yararlanmanızı sağlıyoruz!

kısa film atölyesi fiyatları

Kısa Film Atölyesi Yorumları

Sinema Sektörüne Adım Atmak Mı İstiyorsunuz?

Başarılı kısa film projelerine imza atmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?

İlk Adımı Kısa Film Kursu ile Atın!

Sanat Akademi kısa film atölyesi ile mesleki bilginizi geliştirin, sektöre sağlam bir adım atın!

Filmlerinizle Adınızı Duyurun!

Kısa film kursları ile izleyenleri hayran bırakan sahnelerin sırlarını öğrenin!

kısa film atölyesi mezunları

150+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize kısa film eğitimleri verdik.

Kısa film atölyesi için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel kısa film kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye kısa film dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir kısa film eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Kısa film atölyesi dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta kısa film atölyesi olmak üzere oyunculuktan dansa, baleden müziğe, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Kısa film workshop sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

kısa film eğitimleri
sosyal etkinlikler kısa film atölyesi

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi kısa film atölyesi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir kısa film kursu sunuyoruz!

Kısa film atölyesi öğrencilerimizin ünlü yönetmenler ve sinema sanatçıları ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla sinema seminerleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Kısa film kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; film gösterimleri ve sinema buluşmaları düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Sinema sektöründe yer edinmek isteyen öğrencilerimiz için keyifli ve kendilerini geliştirecekleri bir kısa film kursu atmosferi yarattık. Gelin, siz de Sanat Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

Kısa film eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece kısa film eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak sinema dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
kısa film dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi yönetmenleri ve sinema sanatçılarından kursiyerlerimizin çektikleri kısa filmlere yorum alıyor, kendimizi geliştirmenin yeni yollarını öğreniyoruz.

Kısa film atölyesi öğrencilerimizin çektikleri kısa filmleri alanında ünlü sinema sanatçıları, yönetmenler ve kısa film kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek daha iyi kısa filmler çekmelerini sağlıyoruz. Bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanında uzman bir kısa film yönetmeni olmalarının yolunu açıyoruz.

Sinemanın duayenleri ile bir araya gelerek geleceğin sinema sanatçılarını yetiştiriyoruz! Siz de onlardan biri olmak istemez misiniz?

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü sinema sanatçıları, yönetmenleri ve sinemanın duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz.

düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz.

Usta yönetmenlerin sadece çalışmalarını izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri düzenliyoruz. Öğrencilerimizin kısa film başta olmak üzere kamera arkasında başarılı işler çıkaran usta isimlerden kısa film eğitimi almalarını sağlıyor, sinema dünyasında network’lerini şimdiden oluşturmalarına destek oluyoruz.

Türkiye’nin ünlü sinema sanatçılarından kısa film eğitimleri ile mesleğinizin püf noktalarını öğrenerek sanatınızı ve tekniğinizi geliştireceksiniz.

kısa film workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Kısa film atölyesi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Kısa Film Atölyesi Detaylı Eğitim Programı

Başarılı kısa film projelerine imza atarak sinema sektöründe adınızı duyurmak, kariyerinize bir yönetmen olarak şekil vermek istiyorsanız Türkiye’nin en çok tercih edilen kısa film kursu Sanat Akademi ile tanışın! Detaylı kısa film atölyesi programını inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak mesleğinize hemen başlayın!

Kısa film kursu programımızın öğrencilerimize kazandıracakları;
 • Sinemanın mutfağına adım atarsınız,
 • Etkileyici kısa filmlerin sırlarını öğrenirsiniz,
 • Yönetmenlik tekniğinizi geliştirirsiniz,
 • Sinema sektörüne sağlam bir giriş yaparsınız,
 • Mesleki ve kişisel becerilerinizi geliştirirsiniz,
 • Yaratıcılığınız artar,
 • Kısa film projesinde karşılaşacağınız aşamaları öğrenirsiniz,
 • Projelerinizde karşınıza çıkabilecek olası sorunların çözümlerini öğrenirsiniz,
 • Bütçe planlama alanında kendinizi geliştirirsiniz,
 • Proje yönetimi becerileri edinirsiniz,
 • İnsan yönetimini öğrenirsiniz,
 • Kısa filmde sık kullanılan kurgu tekniklerinde gelişirsiniz,
 • Senaryo yazım tekniğinizi ilerletirsiniz,
 • Kariyerinize özgüvenli bir başlangıç yaparsınız.

İlk olarak kısa filmin sinemadaki yerine bakacak, alanımızı yakından tanıyacağız! 1. Hafta Kısa Film Atölyesi Programı:
 • Kısa Film Nedir?
 • Kısa Filmin Tarihsel Gelişim Süreci
 • Kısa Film Türleri ve Özellikleri
 • Ülkemizde ve Yurt Dışında Kısa Film ve Festivallerin Durumu
 • Önemli Kısa Film Örnekleri
 • Hareketli Görüntüye Giriş
 • Hareketli Görüntüyü Oluşturan Teknik Temeller
  • Plan
  • Sahne
  • Sekans
  • Plan Ölçekleri
  • Açılar
  • Profiller
 • Aşırı Hızlandırılmış Sinema Tarihi
 • Hareketli Görüntünün Oluşumu ve Psikolojik Etkileri
1. hafta kısa film dersleri ile sinema tarihinden ve mevcut durumundan hareketle yolculuğumuza keyifli bir ortamda start vereceğiz!

Bu defa kameramızı tanımaya odaklanıyor, en temel ekipmanımızı kullanmayı öğreniyoruz. 2. – 3. Hafta Kısa Film Atölyesi Programı:
 • DSLR ile Videoya Giriş
 • DSLR Kameraların Çalışma Prensipleri
 • Mercekler ve Lensler
  • Özellikleri
  • Çeşitleri
  • Anlatıma Etkileri
 • Temel Kamera Ayarları
  • Netlik
  • Beyaz Ayarı
  • Örtücü Hızı
  • Pozlama
 • Kamera ve Çekim Tekniklerine Giriş
 • Kamera Kullanımı
 • Işık Kullanımı
 • Sanat Yönetimi
 • Mizansen
 • Çekim Ölçekleri
3. hafta kısa film eğitimi akabinde kameranızın ayarlarına hakim olacak, farklı koşullarda nasıl çekim yapmanız gerektiğini bileceksiniz.

İki haftalık bu bölümümüzde kameramızı hareket halinde kullanmayı öğrenecek, oyuncumuza göre çekimler yapacağız. 4. – 5. Hafta Kısa Film Atölyesi Programı:
 • Kamera ile Hareketlenmek
 • Kamera ve Oyuncuyu Hareketlendirmek ve İfade Ettikleri
 • Kamera Eksen Hareketleri
  • Pan
  • Tilt
  • Diyagonal
  • Travelling
 • İki Kişilik Çekimler ve Aks
 • 180 Derece Kuralı
 • Açı-Karşı Açı Kuralı
 • İki Kişilik Çekimlerde Fark Yaratmak
Kısa film eğitimi ile geçen 5 hafta sonunda artık çekimlerinizde devamlılık yakalamayı öğrenmiş olacaksınız.

Kamera arkasına geçerek kapsamlı çekimler yapmanın zamanı geldi! 6. – 7. Hafta Kısa Film Atölyesi Programı:
 • Yönetmenliğe İlk Adım
 • Aksiyonları Bölmek ve Birleştirmek
 • Dekupaj
 • Devamlılık Kurgusunda Temel Kurallar
 • Farklı Yaklaşımlarla Kesme Çeşitleri
 • Kadraj Doldurma ve Boşaltma
 • Çekimden Önce Yapılması Gerekenler
 • Çekim Senaryosu ile Dünya Yaratmak
 • Sinematografiye Giriş
 • Sinema Sanatının Bileşenleri ve Sinema Bilimi
 • Temel Sinematografik Ögeler
 • Işık Ögesini Hariç Tutarak Doğru Kadraj Kurmak İçin Temel Kurallar
 • Nesnel Bakış
 • Öznel Bakış
6 – 7. hafta kısa film dersleri ile bir çekim ekibi eşliğinde çalışmayı öğrenecek, yaratıcılığınızı konuşturmaya başlayacaksınız.

Etkileyici kısa filmlerin tek sırrı çekim teknikleri değil, yazarlığınız da iyi olmalı! Bu bölümümüzde senaryo yazarlığına odaklanıyoruz. 8. – 9. Kısa Film Atölyesi Programı:
 • Senaryoya Giriş
 • Senaryo Nasıl Yazılır?
 • Senaryo Yazım Formatları
 • Senaryoda Yapı İnşa Etmek
 • Sahneleme Teknikleri
 • Senaryoda Diyalog
 • İncelikleriyle Kısa Film Senaryosu Yazmak
 • Önerme Oluşturma
 • Oluşturulan Önermelerin Görsel Düşünerek Film Öyküsüne Dönüştürülmesi
 • Film Öyküsünün Yazılması
 • Öykülerin Treatmana Çevrilmesi
 • Treatmandan Senaryoya Geçiş
Kısa film kursu ile yönetmenlik becerilerimizin yanına senaristliği de ekliyor, sinema sektörüne kendimizi hazırlıyoruz.

Biraz da proje yönetimine giriş yapalım ve bir kısa film projesinin aşamalarına göz atalım. 10. – 11. Hafta Kısa Film Atölyesi Programı:
 • Kısa Film Prodüksiyonu
 • Kısa Filmin Ön Prodüksiyon Aşamaları
 • Karşılaşılacak Zorluklar
 • Ekip Oluşturmak
 • Oyuncu Yönetimi
 • Çekim Programı ve Takvimi Oluşturmak
 • Bütçe Planlaması
 • Mekanların Belirlenmesi
 • Gerekli İzinler
 • Teknik Donanım
 • Lojistik
 • Verilen Ana Temaya Uygun Kısa Film Senaryosu Yazmak
Bir yönetmen; yalnızca kamerasıyla çekim yapmaz! İyi bir yönetmen projedeki tüm süreçleri yönetmeyi bilmelidir. Biz de kısa film kursları ile kısa film çekiminde karşılaşabileceğimiz zorluklara çözümler üretmeyi öğreniyoruz.

Kendimizi denemenin zamanı geldi! Birlikte baştan sona bir kısa film çekmeyi deneyeceğiz. 12. Hafta Kısa Film Atölyesi Programı:
 • Kısa Film Çekim Uygulaması
 • Senaryo Yazma
 • Bütçe Planlama
 • Mekan Seçimi
 • Cast Seçimi
 • Ekipman Seçimi
 • Çekim Planı Oluşturma
 • İleri Sinematografi
 • Atmosfer Yaratmak
 • Sesli Çekim
 • Sette Ses Almak
Kısa film atölyesi ile 4’er kişilik gruplar oluşturuyor ve farklı sorumluluklar üstlenerek kısa film çekimlerimize başlıyoruz!

Uygulamalı derslerimiz sürüyor. Bu bölümüzde de film projemizi hayata geçirmek için çalışmaya devam ediyoruz. 13. Hafta Kısa Film Atölyesi Programı:
 • Kısa Film Çekim Uygulaması
 • Senaryo Yazma
 • Bütçe Planlama
 • Mekan Seçimi
 • Cast Seçimi
 • Ekipman Seçimi
 • Çekim Planı Oluşturma
 • İleri Sinematografi
 • Atmosfer Yaratmak
 • Sesli Çekim
 • Sette Ses Almak
2 haftanın sonunda uygulamalı kısa film dersleri ile tüm ekipmanlarımızı kullanarak kısa film çekimlerimizi tamamlayacağız.

Ve son bölümümüzde kurgu yapmaya odaklanacağız! Çektiğimiz sekansları kurguda birleştirmenin zamanı geldi. 14. Hafta Kısa Film Atölyesi Programı:
 • Kurguya Giriş
 • Hızlandırılmış Kurgu Tarihi
 • Kuleshov Deneyi
 • Kurgunun Psikolojik Etkileri
 • Çekilmiş Projenin Adobe Premiere Kullanılarak Kurgulanması ve Çıktı (Export) Alınması
 • Plan Seçme
 • Yazı Yazma
 • Ses ve Müzik Ekleme
 • Prodüksiyon Çalışmaları
Kısa film atölyesi ile 14 haftalık bir program sonunda sinema sektörüne adım atmak için hazır hale geliyor, kariyer basamaklarını sağlam adımlarla çıkmaya başlıyoruz!

Kısa Film Atölyesi Programı – 150’nin Üzerinde Katılımcı %98 Öğrenci Memnuniyeti

Bugüne kadar 150’nin üzerinde katılımcı misafir eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Kısa film Atölyesi programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz kısa film workshop eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kısa Film Kursu Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Kısa Film Atölyesi Programı

Kısa ama etkileyici sahnelerin arkasındaki isim olmak, beyazperdede kısa film projelerinizle adınızda söz ettirmek istiyorsanız kısa film atölyesi tam size göre! Başarılı bir kısa film yönetmeni olmak için hazır mısınız?

Kısa film atölyesi; 1 gün 3 saatten 14 haftalık bir sinema eğitimi olup kısa filmin tarihi ve sinema dünyasındaki yeri, kamera ayarları, kamera kullanımı, senaryo yazımı, bütçe planlama, ileri sinematografi, kurgu ve montaj, kurgu devamlılığı, cast seçimi ve yönetimi, ekipman seçimi gibi konu başlıklarını içermektedir.

Kısa film atölyesi programı; kariyerine sinema sektöründe devam etmek, başarılı bir kısa film yönetmeni olmak, yönetmenlik tekniklerini geliştirmek ve çalışmalarıyla festivallerde yer almak isteyen sinema tutkunları için özel olarak hazırlanmıştır.

Kısa film atölyesi ile bir kısa film için gerekli teknik kazanımlar dışında bütçe planlama, proje yönetimi, cast ve ekipman seçimi gibi alanlarda da deneyim kazanmanızı sağlamaktadır.

kısa film eğitimi

Kısa Film Atölyesi Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Kısa film atölyesi programına katılan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı kısa film atölyesi katılım sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. Kurum onaylı kısa film kursu sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Kısa film kursları eğitmen kadromuz; çektiği kısa filmlerle ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller almış, üniversitelerde akademisyenlik yapan, kısa film teknikleriyle ilgili makale ve kitapları bulunan, TV ve sinema sektöründe başarılı yönetmenler arasında yer alan ustalardan oluşmaktadır. Sanat Akademi olarak sinema ve sanat dünyasının başarılı isimlerini bünyemizde bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak kısa film eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak ilerlemek istedikleri alan için görmeleri gereken konu başlıklarına, sinemadan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Kısa film atölyesi sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Kısa film kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve size uygun eğitim programının danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, kısa film kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi kısa film kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kısa film kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Kısa film kursu Florya, kısa film kursu Bahçelievler, kısa film kursu Ataköy, kısa film kursu Yeşilköy, kısa film kursu Zeytinburnu, kısa film kursu Avcılar olarak hizmet veren kısa film kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Kısa film kursu ve diğer kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Kısa film kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve gelişim düzeylerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en verimli kısa film atölyesi deneyimini sizlere sunduğumuzdan emin olmaktayız!

Kısa film atölyesi ile başarılı kısa film projelerinin arka planına göz atacak, çekim teknikleri, senaryo yazımı, kurgu, cast ve ekipman seçimi bir kısa film projesinde karşınıza çıkabilecek süreçler ve sorunlar hakkında bilgi edineceksiniz. Bunun yanı sıra kısa film kursu ile sinema endüstrisinin en iyilerinden eğitim alma, birebir sohbet etme ve püf noktalar öğrenme fırsatı bulacağınızı da hatırlatalım. Sanat Akademi’nin sosyal ve keyifli ortamında alacağınız kısa film dersleri ile sinema dünyasındaki networkünüzü daha yolun başındayken oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
kısa film atölyesi fiyatları

Kısa Film Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Kısa Film Atölyesi Programımıza Katılan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Kısa film atölyesi ile yönetmenlik becerilerini geliştirerek sinema sektörüne sağlam bir adım atan öğrencilerimiz sanatın farklı yönlerini Sanat Akademi’de keşfetmeyi sürdürüyor! Siz de kısa film atölyesi dışında farklı eğitimlerle kişisel ve mesleki gelişiminizi sağlamak veya boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Kısa Film Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Kısa film kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, proje ve çalışmalarımızı, etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, kısa film kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, film gösterimlerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Kısa film eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında kısa film kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Kısa film kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

150+

Mezun Öğrenci

Kısa film atölyesi ile sinema sektörüne adım atan yüzlerce profesyonel yönetmen!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

267

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.335 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44