Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Klarnet Kursu

İçinizdeki Gırnatacıyı Keşfedin!

Duygularınızı ve Hikayenizi Enstrümanınızla Anlatın! Sanat Akademi Klarnet Kursu

Siz de klarnetin sesini duyduğu anda büyülenenlerden misiniz? Peki sadece dinlemekle yetinmeyerek klarnet çalmayı öğrenmeye ne dersiniz? Gönüllere dokunan ezgiler sizin nefesinizden çıksın istemez misiniz?

Sanat Akademi’de klarnet kursları ile Türk Müziği’nin hala hepimizi etkilemeyi sürdüren şarkılarından repertuvar oluşturacak, klarnet ustaları ile söyleşiler yapma ve onlara canlı dinleme fırsatı yakalayacak, sahne ve stüdyo çalışmaları ile deneyim kazanacaksınız.

Müziğin evrensel dilini klarnet kursu ile Türk Müziği’nin büyüleyici enstrümanından öğrenecek, içinizi enstrümanınıza dökeceksiniz!..

Klarnet kursu; enstrümanı doğru şekilde çalabilmek için yapılan nefes egzersizlerinden ötürü müzikseverlerin doğru solunum ve nefes kontrolü yetilerini geliştirmelerine de yardımcı olmaktadır.

klarnet kursu

Tüm Klarnet Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
32 Hafta 32 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Klarnet Kursu programı haftada 1 gün 1 saatten 32 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi ve teorisi, doğru klarnet tutuşu, doğru duruş pozisyonu, nefes egzersizleri, diyafram kullanımı, klarnetten ses çıkarma, klarnette makamlar ve perdeler, dilli ve bağlı egzersizler gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Klarnet Kursu Sanat Akademi

Şehrin gürültüsüyle geçirdiğiniz bunca zamandan sonra kulaklarınızın biraz da bayram etmesine ne dersiniz? Klarnetinizle kulaklara ve gönüllere hitap eden ezgiler yaratmak istiyorsanız uzman klarnet eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış klarnet dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir klarnet eğitimi alın!

klarnet kursu eğitmenleri

Ünlü Klarnet Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı müzisyenleri arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü virtüözlerden klarnet eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
klarnet kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Klarnet kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı klarnet kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı klarnet kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında klarnet kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların klarnet eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden klarnet eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

klarnet kursları

Dünyanıza Yeni Bir Boyut Katın!

Son yıllarda aynı şeyleri yapmaktan yaşamınızın giderek daha renksiz ve mutsuz bir hal aldığını mı düşünüyorsunuz?

Bu döngüyü nefesinizle kırmaya ve hayatınıza yeni bir boyut katmaya ne dersiniz? Eğer siz de monotonluktan sıyrılmak istiyor ancak nereden başlayacağınıza emin olamıyorsanız Sanat Akademi klarnet dersleri ile tanışın, ilgi alanlarınıza ve seviyenize göre şekillenen bir klarnet eğitimi ile yaşamınızı değiştirin...

Hayat müzikle çok daha güzel! Siz de klarnet kursu ile müziğin güzelliğini ve hayatınız üzerindeki etkisini keşfedin!

Motivasyonunuzu ve Özgüveninizi Arttırın!

Klarnet kursları ile geçireceğiniz güzel zamanın karşılığını hayatınızın her alanında fazlasıyla alacaksınız...

Sosyal ve eğlence dolu bir sanat merkezinin ayrıcalıklı ortamında müzikal yeteneklerinizi geliştirirken bir yandan da boş vakitlerinizi müziğin dokunuşuyla güzelleştirecek, enerji ve mutluluk depolayacak, iş ya da okul yaşamınıza çok daha motive ve özgüvenli, sosyal hayatınıza ise çok daha mutlu döneceksiniz!

Sanatın ve müziğin hayatınıza olan etkisini hafife almayın, klarnet eğitimi ile her şeyin değiştiğine tanık olacaksınız!

klarnet eğitimi
klarnet eğitimleri

Sahnelere İlk Adımı Atın!

Belki de müzik tutkunuzu profesyonel bir kariyere dönüştürmek istiyorsunuz... Klarnet kursları ile ilk adımı atmak sizin elinizde!

Sanat Akademi klarnet eğitimi programımızı öğrencilerimizin beklentilerine göre düzenliyor, keyifli bir hobi edinmek veya kariyerini müzikle şekillendirmek isteyenlere istek ve hedeflerine uygun bir klarnet kursu veriyoruz. Siz de müzikal yeteneklerinizi gerçek potansiyelinize ulaştırmak istiyorsanız Sanat Akademi ile tanışın...

Klarnetin ustalarından tavsiyeler alın, ünlü müzisyenlerin deneyimlerine kulak verin, klarnet kursu ile kendinizi kısa sürede geliştirin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Müzik ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Sanat Akademi’de öğrencilerimize en iyi klarnet eğitimi deneyimi sunduğumuzdan emin olmak için programlarımızı size göre hazırlıyoruz. Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun klarnet kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir klarnet eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun klarnet kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre klarnet eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan klarnet dersleri veriyoruz.

klarnet kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi klarnet dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Klarnet kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Klarnet eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Klarnet Kursları ile Ciğerleriniz Müzik Dolacak!

Hem ruhunuzu hem de bedeninizi tazeleyen bir klarnet kursu için hazır mısınız? Sanat Akademi’de hayatınızın en unutulmaz deneyimlerinden birini birlikte inşa edeceğiz. Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun klarnet eğitimi planını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi klarnet kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik klarnet eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, müziğin ve klarnetin büyüsünü birlikte keşfedelim!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
klarnet kursları

Şarkılar Sizi Söylesin!

Klarnet kursları ile enstrümanınızın dilini öğrenin, duygularınızı notalara aktarmaya başlayın, kendinizi şarkılarla ifade edin!

Kayıt Ol »

Müziğiniz Dinleyenleri Büyülesin!

Herkesin hayran kalacağı performansların sırlarını öğrenin, klarnet kursu ister hobi ister profesyonel düzeyde enstrümanınızın inceliklerine hakim olun, müziğinizle adınızdan söz ettirin!

meb ruhsatlı klarnet kursu

MEB Ruhsatlı Klarnet Kursu

Sanat Akademi klarnet eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir klarnet kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, müzik ekipmanları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun klarnet dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız klarnet eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı klarnet dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Klarnet kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Klarnet Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız klarnet kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı klarnet dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, dikte ve deşifreye yönelik ev ödevleri, uzman müzisyenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Müzikal yeteneklerini geliştirecek sahne ve stüdyo çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dinletiler, klarnet kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Klarnet çalmak en iyi sahnede öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir klarnet kursu için sizlere, aktif ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, yenilikçi bir metotla klarnet derslerimizi uygulamaya yönelik işliyor, öğrenirken güzel vakit geçirdiğinizden emin oluyoruz.

uygulamalı klarnet eğitimi
klarnet eğitimleri

Uluslararası Standartta Klarnet Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan klarnet eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 800’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz klarnet kursu programımızda öğrenme hızınıza, müzik geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, klarnet eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, klarnet eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Klarnet eğitimi ile öğrencilerimize kendilerini geliştirebilecekleri ve daha önce farkında olmadıkları özelliklerini keşfedebilecekleri çok yönlü bir program sunuyor, klarnet çalmayı öğrenmekten çok daha fazlasını kazandırıyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Klarnet kursu ile müziğe yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen müzik tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Klarnet eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri, virtüözleri ve orkestralarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, müzik ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım.

klarnet dersi
klarnet dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Klarnet eğitimi sonrası sanata ve müziğe gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece klarnet kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta müzik olmak üzere bale, dans, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için klarnet kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Klarnet Kursu Yorumları

Müzik En Büyük Tutkunuz Mu?

Vaktinizin çoğunu müzik dinleyerek geçiriyor, kendinizi sevdiğiniz sanatçıların yerinde mi hayal ediyorsunuz?

Daha Fazla Beklemeyin!

Tutkularınızı sonraya ertelemeyi bırakın, Sanat Akademi klarnet kursu ile ayrıcalıklı bir müzik eğitimi alın!

Hayatınıza Yeni Bir Renk Katın!

Klarnet kursları ile keyifli bir hobi edinin, enstrümanınız ve yeteneklerinizle sevdiklerinizi büyüleyen ezgiler çalın!

klarnet kursu mezunları

800+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize klarnet eğitimleri verdik.

Klarnet dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel klarnet kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye klarnet dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir klarnet eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Klarnet kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta klarnet eğitimi olmak üzere müzikten oyunculuğa, danstan baleye, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Klarnet kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

klarnet eğitimleri
sosyal etkinlikler klarnet kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi klarnet kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir klarnet dersi sunuyoruz!

Klarnet kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sahne gösterileri, konser organizasyonları ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi klarnet kursu olarak öğrencilerimizin klarnet başta olmak üzere farklı müzik türleri ve müziğin farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında müzisyenlerle tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, klarnet ve müzik dinletileri ile amatör müzisyenleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Klarnet kursu programımızı yalnızca enstrüman çalmaya yönelik uygulamalar ve klarnet dersleri ile doldurmuyor, sanatın ve hayatın diğer yönlerini de unutmadan her anımızı dolu dolu geçirdiğimizden emin oluyoruz...

Sanat Cafe

Klarnet eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece klarnet eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak klarnet ve müzik dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
klarnet dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Klarnet kursu öğrencilerimizin müzikal becerilerini ve performanslarını ünlü müzisyenler, virtüözler ve klarnet kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle klarnet eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü müzisyenleri, virtüözleri, orkestra şefleri, prodüktörleri, aranjörleri ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi müziğin ustalarıyla destekliyoruz.

Usta müzisyenleri sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik klarnet eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika performanslar sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü müzisyenler ve eğitmenlerden müziğin ve klarnet çalmanın püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik klarnet eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını müziğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Müzik yapmayı ustasından öğreniyoruz!

klarnet workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Klarnet eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Klarnet Kursu Detaylı Eğitim Programı

Türk Müziği’nin eşsiz şarkılarına nefesinizle eşlik etmek istiyorsanız Sanat Akademi klarnet kursu tam da aradığınız fırsat! Detaylı klarnet eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman müzik ve klarnet eğitmenlerinden klarnet kursu alma şansını kaçırmayın!

Klarnet kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Yeni bir hobi edinirsiniz,
 • Sosyalleşir, sizin gibi müzikseverlerle tanışırsınız,
 • Enstrümanınızın inceliklerini öğrenirsiniz,
 • Temel müzik bilginizi geliştirirsiniz,
 • Stüdyo ve sahne çalışmaları yaparak sahne heyecanını deneyimlersiniz,
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz,
 • Stresten uzaklaşır, gerginliğinizi atarsınız,
 • İç disiplin kazanır, düzenli çalışma alışkanlığı edinirsiniz,
 • Eleştirel ve sorgulayıcı düşünme becerisi kazanırsınız,
 • Müziğe yatkınlığınızı ölçersiniz,
 • Duygularınızı daha rahat ifade etmeye başlarsınız,
 • Özgüveniniz artar,
 • Nefes kontrolünüz artar,
 • Doğru solunum alışkanlığı kazanırsınız,
 • Diyafram kullanımını öğrenirsiniz,
 • Çekingenliği üzerinizden artarsınız,
 • Sanata karşı duyarlılığınız gelişir.

İlk işimiz nefes çalışmaları yapmak! Klarnet dersleri ile ilk ayımızda enstrümanımızdan temiz ses çıkarmaya odaklanacağız. 1. Ay Klarnet Kursu Programı:
 • Nefes Egzersizleri
 • Diyafram Kullanımı
 • Klarnet İcrasına Giriş
 • Doğru Tutuş Pozisyonu
 • Doğru Duruş Pozisyonu
 • Ton ve Ses Farklılıkları
 • Klarnet İcrasında Temel Teknikler
 • Klarnetten Ses Çıkarma Çalışmaları
 • Parmak Egzersizleri
 • Klarnette Pes Seslerin Üretilmesi
 • Klarnette Orta Seslerin Üretilmesi
 • Dilli ve Bağlı Egzersizler
 • İnici ve Çıkıcı Diziler
 • Makam Uygulamaları
 • Basit Ezgi Egzersizleri
 • Parmak Egzersizleri
 • Klarnet İcrasında Temel Teknikler
Klarnet eğitimi ile geçen bir ay sonunda enstrümanımızdan ses çıkarmayı öğrenecek, nota okuma becerisi kazanacağız.

Enstrümanınızla arkadaşlığınızı ilerletmeye ne dersiniz? Klarnet eğitimi 2. ayından itibaren makam uygulamaları ve üfleme tekniklerine geçiyoruz. 2. – 4. Ay Klarnet Kursu Programı:
 • Klarnette Makamsal Uygulamalar
 • Farklı Makamlarda Dörtlü Çalışmalar
 • Farklı Makamlarda Beşli Çalışmalar
 • İki Zamanlı Usullerde Egzersizler
 • Üç Zamanlı Usullerde Egzersizler
 • Dört Zamanlı Usullerde Egzersizler
 • Klarnet Üfleme Teknikleri
 • Dilli Egzersizler
 • Bağlı Egzersizler
 • Dilli - Bağlı Egzersizler
 • Bağlı - Dilli Egzersizler
Türk Müziği’nin unutulmaz şarkılarına yavaş yavaş eşlik etmeye başlıyor, klarnet kursları ile gelişimimizi hızlı bir biçimde sürdürüyoruz.

Bu bölümümüzde makam uygulamalarına devam edecek, örnek eserler üzerinden tekniğimizi geliştireceğiz. 5. – 6. Ay Klarnet Kursu Programı:
 • Makamlara Örnek Eserlerin İcrası
 • Makamsal Uygulamalar
 • Dörtlü Çalışmalar
 • Beşli Çalışmalar
 • Beş Zamanlı Eserlerin Sesletimi
 • Altı Zamanlı Eserlerin Sesletimi
 • Klarnet Üfleme Teknikleri
 • Dilli ve Bağlı Egzersizler
6. ay klarnet eğitimi ile birlikte kendimize güvenimiz arttırıyor, enstrümanımızla büyüleyici ezgiler çalmaya başlıyoruz.

Kurs sonu sahne gösterimiz için hazırlanıyor, son iki ay klarnet dersleri ile repertuvarımız çalışmaları yapıyoruz. 7. – 8. Ay Klarnet Kursu Programı:
 • Klarnet Üfleme Teknikleri
 • Makamsal Uygulamalar
 • Dilli Egzersizler
 • Bağlı Egzersizler
 • Dilli-Bağlı Egzersizler
 • Bağlı-Dilli Egzersizler
 • Dörtlü Çalışmalar
 • Beşli Çalışmalar
 • Altılı Çalışmalar
 • Farklı Makamlarda Örnek Eserlerin İcrası
 • Repertuvar Çalışmaları
8 aylık klarnet kursu sonunda sahne performansımızla dinleyicileri büyülüyor, unutulmaz bir gösteriyle klarnet eğitimi yolculuğumuzu tamamlıyoruz.

Klarnet Kursu Programı – 800’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Klarnet Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz klarnet kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Klarnet Kursu Programı

Nefesinizin bu kadar büyüleyici ezgiler yaratabileceğini klarnet kursu almadan tahmin edemezdiniz! Siz de müziğinizle kulaklara ve gönüllere hitap etmek istiyorsanız daha fazla beklemeden klarnet eğitimi ile ayrıcalıklı bir hobi edinin!

Klarnet kursu programı haftada 1 gün 1 saatten 32 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi ve teorisi, doğru klarnet tutuşu, doğru duruş pozisyonu, nefes egzersizleri, diyafram kullanımı, klarnetten ses çıkarma, klarnette makamlar ve perdeler, dilli ve bağlı egzersizler gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Klarnet eğitimi programı; klarnet çalmayı öğrenmek, müzikle hayatına renk katmak, keyifli bir hobi edinmek veya yeteneklerini geliştirerek müzik kariyeri için ilk adımı atmak isteyen kursiyerler için özel olarak hazırlanmıştır.

Klarnet kursu; müzikal becerilerle birlikte öğrencilerin iletişimsel kazanımlar edinmelerini de sağlayarak sosyal ve profesyonel hayatta öne çıkmalarını sağlamaktadır.

klarnet eğitimi

Klarnet Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Klarnet kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı klarnet kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Klarnet Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak klarnet kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Klarnet kursu eğitmen kadromuz; klarnet başta olmak üzere müziğin farklı türleri ve alanlarında söz sahibi, alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan müzisyenler, virtüözler, sanatçılar ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak klarnet eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde müzik yapmak ve klarnet çalmak istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir klarnet eğitimi hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, müzikten beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Klarnet kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Klarnet kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve size uygun eğitim programının danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, klarnet kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi klarnet kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan klarnet kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Klarnet kursu Florya, klarnet kursu Bahçelievler, klarnet kursu Ataköy, klarnet kursu Yeşilköy, klarnet kursu Zeytinburnu, klarnet kursu Avcılar olarak hizmet veren klarnet kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Klarnet kursu ve diğer müzik kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Klarnet kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve müzik geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi klarnet kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Klarnet kursu; müziğe yönelik yeteneklerinizi geliştirmenin yanı sıra sağlıklı bir yaşam tarzı için oldukça faydalıdır. Doğru solunum, nefes kontrolü ve diyafram kullanımı gibi egzersizlerin son derece olduğu klarnet kursları ile müzikseverler, aynı zamanda sağlıklı bir solunum alışkanlığı kazanmaktadır. Bunun yanı sıra klarnet eğitimi kondisyonu arttırmakta, fiziksel kapasitenizi ciddi ölçüde geliştirmektedir. Ayrıca klarnet kursu ile sosyalleşen ve müziğin tadını çıkaran kursiyerler; gündelik yaşamlarında da çok daha mutlu ve motive hareket etmekte, çevrelerinde hemen fark yaratmaktadır.

Klarnet çalmayı öğrenmenin en büyük zorluğu aslına bakarsanız başlangıç aşamasıdır. Pek çok insan enstrümandan bir türlü ses çıkaramadığı için klarnet öğrenmeyi bırakmaktadır. Ancak bu süreç iyi planlanan ve eksiklerinizi göz önüne alan bir klarnet eğitimi ile 2 ile 4 hafta arasında çözüme kavuşabilir. Bundan sonrası ise klarnet eğitimi açısından diğer enstrümanların öğreniminden küçük farklara sahiptir. Temel müzik bilgisinin yanına enstrümana özel teknikleri ekleyeceğiz klarnet eğitimi ile 5 – 8 arasında enstrümanınıza ciddi ölçüde hakimiyet sahibi olabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
klarnet kursu fiyatları

Klarnet Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Klarnet Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Klarnet kursları ile hayatlarını değiştirmek için müziğin dokunuşundan yararlanan kursiyerlerimiz Sanat Akademi’nin renkli ortamında farklı sanat dallarını tanımayı sürdürüyor! Siz de klarnet kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Klarnet Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Klarnet kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, klarnet kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, yıl sonu sahne gösterilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Klarnet eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında klarnet kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Klarnet kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

800+

Mezun Öğrenci

Klarnet kursu ile müziğe hayatında yer ayıran yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

189

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 945 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44