Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Oryantal Kursu

Kıvrak Figürlerin Dansı Oryantal ile Fit Vücutlar!

Oryantalin Renkli Dünyasına Adım Atar Atmaz Çok Eğleneceksiniz! Sanat Akademi Oryantal Kursu

Biraz forma girmeye ihtiyacınız mı var? O zaman kurtlarınızı dökmeye hazır mısınız? Orta Doğu’nun eşsiz müzikleri ile dünyanın en kıvrak dans figürlerini sergileyecek, eğlenerek fit kalacak kalori yakacaksınız...

Vakit kaybetmeden Sanat Akademi oryantal kursu ile tanışın, 3 ayda vücudunuzdaki değişime kendiniz de şaşırın! Yaşamınıza renk ve hareket katmak için en güzel aktivitelerden biri oryantal kursu sizi bekliyor.

Her dakikasından keyif alacağınız bir oryantal eğitimi ile vücudunuzun sizden istediklerine kulak verin, hayatınız değişsin!

Oryantal kursu bedeni harekete geçirmesi ve kıvrak figürlerinin verdiği etki ile mutluluk hormonu salgılatıyor!

oryantal kursu

Tüm Oryantal Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 12 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Oryantal Kursu programı; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup temel dans bilgisi, temel oryantal uygulamaları, müzik kulağı, ritim algısı, müzikle uyumlu hareket, beden kontrolü, nefes kullanımı, oryantal teknikleri, titretmeler, adımlar ve dönüşler, koreografi çalışmaları gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Oryantal Kursu Sanat Akademi

İnsanı harekete geçiren, yerinde duramamanızı sağlayacak oryantal ezgileri ile bedeninizin kıvraklığını arttırın, güçlenin, sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazanın! Uzman oryantal eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış oryantal dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen bir oryantal eğitimi programını sizlere sunuyoruz.

oryantal kursu eğitmenleri

Ünlü Oryantal Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı dansçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü dansçılardan oryantal eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
oryantal kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Oryantal kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı oryantal kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı oryantal kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında oryantal kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların oryantal eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden oryantal eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

oryantal kursları

Boş Zamanlarınızı Değerlendirin!

Boş zamanlarınızda hareketsiz kalmaktan sıkıldınız mı? Kendinize yapacak yeni aktiviteler mi arıyorsunuz? Sıradan faaliyetler artık size hitap etmiyor mu?

Bedeninizi harekete geçirecek ve sizlere mutluluk verecek bir aktivite mi arıyorsunuz? Sakin bir hobi yerine kanınızı kaynatacak bir eğlenceye mi ihtiyacınız var? Rengârenk kıyafetleri, capcanlı müzikleri ve kıpır kıpır figürleri ile oryantal dansı bir deneyin! Oryantal ezgilerinin bedeninize ve zihninize iyi geleceğini biliyoruz! Haydi, hayatınıza dansı katın...

Oryantal kursu ile tazelendiğinizi hissedeceksiniz! Hem çok eğlenecek hem de kendinize vakit ayıracaksınız!

Kendinizdeki Değişimi Fark Edeceksiniz!

Oryantal yalnızca sizi eğlendirir mi sanıyorsunuz? Yalnızca eğlenmekle kalmayacak kalorilerinizden de kurtulacaksınız! Daha fit bir görünüm için oryantal en iyisi!

Oryantal yalnızca keyif veren müzikleri ve ritmik hareketleri ile boş vakitlerinizi değerlendireceğiniz bir dans türü değil, aynı zamanda her bir oryantal figürü bedeninizi tazeleyen ve formda kalmanıza yardımcı olan bir spor! Oryantal kursu ile dans edip eğlenerek forma girebilir ve bel çevrenizi inceltebilirsiniz!

Daha fit bir beden ve daha sağlıklı günler için eğlenerek spor yapabilme imkanından siz de yararlanın! Günlerinize renk katarken daha dinamik ve enerjik bir bedene sahip olacaksınız!

oryantal eğitimi
oryantal eğitimleri

Sağlıklı Bir Yaşama Kavuşun!

Sanat Akademi oryantal kursu özellikle formda kalmalarına yardımcı olacak bir aktivite arayanlar için en ideali! Bel çevresini inceltmek isteyenler için oryantalin kıvrak figürleri birebir.

Spor yapmaktan çabuk sıkılanlar ve daha eğlenceli bir aktivite ile kalorilerinden kurtulmak isteyenlerin dans kursu oryantal eğitimleri Sanat Akademi’de sizleri bekliyor! Yeter ki harekete geçmek isteyin ve size özel bir oryantal kursu ile dans etmeye başlayın, gerisi zaten kendiliğinden gelecek!..

İçinizi kıpır kıpır yapacak müzikleri ile oryantal eğitimleri için hemen aramıza katılın ve bu büyülü dünyayı siz de deneyimleyin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Dans ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Hayatımda biraz değişikliğe ihtiyaç var, doyasıya eğlenmek ve sorumlulukların getirdiği stresten kurtulmak istiyorum mu diyorsunuz? Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun oryantal kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir oryantal eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun oryantal kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre oryantal eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan oryantal dersleri veriyoruz.

oryantal kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi oryantal dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Oryantal kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Oryantal eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

İçinizi Kıpır Kıpır Edecek Bir Oryantal Kursu Sizi Bekliyor!

Bedeninize ne kadar esnek, ne kadar kıvrak bir form kazanabileceğini biliyor musunuz? Oryantal kursu kendinizi yeniden tanımanızı sağlayarak sizi şaşırtacak! Eğer siz de hayatınıza hareket katarak kendinizi keşfetmek istiyorsanız gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, dans salonlarımızı, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun oryantal eğitimi planını yapalım!

sanat akademş

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi oryantal kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik oryantal eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazanın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
oryantal kursları

Vücudunuzu Forma Sokun!

Oryantal kursları ile eğlenerek kalori yakın, fazla kilolarınızdan zahmetsizce kurtulun, fit ve sağlıklı bir görünüme kısa sürede kavuşun!

Kayıt Ol »

Doyasıya Göbek Atın!

Kendilerinizi dansla ifade edebileceğiniz özgür ve keyifli bir ortamda oryantal kursu alın, dans edin, eğlenin, dilediğiniz gibi göbek atın!

meb ruhsatlı oryantal kursu

MEB Ruhsatlı Oryantal Kursu

Sanat Akademi oryantal eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir dans kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir oryantal kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, dans aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun oryantal dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız oryantal eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı oryantal dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Oryantal kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Oryantal Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız oryantal kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı oryantal dersi anlatımları, dans tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek dans egzersizleri ve ödevler, uzman dansçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Dans yeteneklerini geliştirecek koreografi çalışmaları ve öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dans gösterileri ve sahne çalışmaları, oryantal kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Dans etmek en iyi dans pistinde öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir oryantal kursu için sizlere, sosyal ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, günün stresini dansla atmanızı sağlıyoruz.

uygulamalı oryantal eğitimi
oryantal eğitimleri

Uluslararası Standartta Oryantal Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan oryantal eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 340’ın üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz oryantal kursu programımızda öğrenme hızınıza, dans geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, oryantal eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, oryantal eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Oryantal kursları ile öğrencilerimize yüksek standartlarda bir eğitim sunmak adına Avrupa ve dünyadan dans okullarının müfredatını inceliyor, uygulamalarını ülkemize uyarlıyor, sizlere en iyi oryantal kursu deneyimini sunuyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Oryantal kursu ile dansa yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen dans tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Oryantal eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen dansçıları, koreografları ve ajanslarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, dans ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

oryantal dersleri
oryantal dersi

Eğitim Sonrası Destek

Oryantal eğitimi sonrası sanata ve dansa gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece oryantal kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta dans olmak üzere bale, müzik, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için oryantal kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Oryantal Kursu Yorumları

Kıvrak Figürlerle Bedeninizi Esnetin!

Oryantalin bedeni esneten kıvrak figürleri ile üzerinizdeki hantallığı söküp atın!

Oryantal Ezgilerine Kendinizi Kaptırın!

Baştan çıkaran oryantal müzikleri ile unutulmaz bir deneyim yaşayın, oryantal kursu ile çılgınca eğlenin!

Hayata Pozitif Bakmayı Öğrenin!

Dansın neşesini oryantal kursları ile keşfedin, hayatınızda yeni bir boyut açın, mutluluğu keşfedin!

oryantal kursu mezunları

340+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize oryantal eğitimleri verdik.

Oryantal dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel oryantal kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye oryantal dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir oryantal kursu arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Oryantal kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta oryantal eğitimi olmak üzere danstan baleye, müzikten oyunculuğa, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Oryantal kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

oryantal eğitimleri
sosyal etkinlikler oryantal kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi oryantal kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir oryantal dersi sunuyoruz!

Oryantal kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; dans gecesi etkinlikleri, sahne gösterileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi oryantal kursu olarak öğrencilerimizin oryantal başta olmak üzere farklı dans türlerinde ün kazanmış dünya çapında dansçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve dans gösterileri ile amatör dansçıları profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Kursiyerlerimizin boş vakitlerine değer katmak adına yalnızca oryantal kursu ve dansın tadını çıkarmakla yetinmiyor, sosyal ve kültürel aktivitelerle yaşamın ve sanatın her rengini hayatımıza katıyoruz.

Sanat Cafe

Oryantal eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece oryantal kursu aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak oryantal ve dans dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
oryantal dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi dansçılarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Oryantal kursu öğrencilerimizin dans koreografilerini ünlü dansçılar ve oryantal kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle oryantal eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü dansçıları, koreografları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi dansın ustalarıyla destekliyoruz.

Oryantal kursu ile usta dansçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik oryantal eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika dans performansları sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü dansçılar ve eğitmenlerden dans etmenin püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik oryantal eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını dansa adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Dans etmeyi ustasından öğreniyoruz!

oryantal workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Oryantal eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Oryantal Kursu Detaylı Eğitim Programı

Kıvrak oryantal figürleri ile gündelik hayatın rutin akışına renk katmak, enerjinizi tazelemek ve doyasıya göbek atmak için en doğru adrestesiniz! Detaylı oryantal eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman dans eğitmenlerinden oryantal kursu alma şansını kaçırmayın!

Oryantal kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Formunuzu korumanıza yardım eder,
 • Egzersiz yapmanızı sağlar,
 • Spor ve egzersiz alışkanlığı kazandırır,
 • Hantallığı söküp atar,
 • Hareketsizliğin getirdiği olumsuzlukları azaltır,
 • Bel ve basen bölgesindeki yağları eritir,
 • Kalori yaktırır,
 • Kilo vermenize yardımcı olur,
 • Eklem ağrılarını azaltır,
 • Vücut esnekliğini arttırır,
 • Bedensel farkındalık kazandırır,
 • Sosyal bir ortamda eğitim alırsınız,
 • Hayata karışırsınız,
 • Eğlenerek stresten kurtulursunuz,
 • Yaşamınızın geri kalan taraflarında motivasyonunuz artar.

Oryantal için bedenimizi hazırlıyor ve bu hafta esneme hareketlerimizle beden farkındalığı kazanıyor, kaslarımızı gevşetiyoruz! 1. Hafta Oryantal Kursu Programı:
 • Anatomi Bilgisi
 • Doğru Duruş ve Postür Nedir?
 • Temel Duruş Şekilleri
 • Duruş Çalışması
 • Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi
 • Bedensel Farkındalık
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Kuvvet ve Esneklik Çalışmaları
 • Bedensel Terbiye
 • Bedeni Esnetme Hareketleri
 • Ritimli ve Doğru Yürüme
 • Sahnede Duruş
 • Oryantalin Tarihi
 • Warm Up (Isınma)
 • Isınma Hareketleriyle Derse Hazırlık
 • Temel El ve Omuz Hareketleri
 • Temel Kalça Hareketleri
 • Temel Ayak Hareketleri
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
1. hafta oryantal dersleri ile vücudunuz esneyecek ve oryantal figürlerini daha rahat yapmaya başlayacaksınız.

İçimizi kaynatan oryantal müzikleri ile tanışarak kendimizi ritme bırakıyoruz. 2. Hafta Oryantal Kursu Programı:
 • Müzik Nasıl Algılanır ve Yorumlanır?
 • Müzik Kulağının Gelişimi
 • Temel Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Müziği Dinleme ve Ritim Tutma
 • Müziğe Göre Hareket Nasıl Yapılır?
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Müzikle Yürüyüş ve Dönüş Şekilleri
 • Warm Up (Isınma)
 • Derse Hazırlık
 • Bir Önceki Haftanın Tekrarı
 • El ve Omuz Hareketleri
 • Kalça Hareketleri
 • Grubun Öğrenme Hızı ve Dinamiğine Göre Dönüş Eğitimi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
2.hafta oryantal eğitimi sonunda oryantal müziklerinin iniş ve çıkışlarında uygun vurguları yapmayı, bedenimizi müzik ile senkron bir biçimde kullanmayı öğrenmiş olacağız.

Jest ve mimikleri kullanmadan oryantal olmaz! Dansımıza tiyatral bir hava katmak için beden dilimizi kullanmayı öğreniyoruz. 3. Hafta Oryantal Kursu Programı:
 • Oryantal Dansında El – Kol Koordinasyonu
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Sahnede Beden Dili
 • Oryantalde Zamanlama
 • Jest ve Mimik Kullanımı
 • Grupla Uyumlu Dans Etme
 • Hareket Kombinasyonları
 • Oryantal Kıyafetleri ve Aksesuarları
 • Eğitmeni Takip Etme
 • Warm Up (Isınma)
 • Dönüşler
  • Sağa Dönüş
  • Sola Dönüş
  • Tam Dönüş
  • Yarım Dönüş
 • Kalça Titretme
 • Parmak Ucu Dönüşler
  • Pike
  • Point
  • Revelve
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
3. hafta oryantal kursları sonunda duygularımızı dansla ifade edecek, beden dilimizle figürlerimizi birleştireceğiz.

Oryantal müziklerini açıyor ve kıvırmaya başlıyoruz. Göbek ve kalça hareketleri, bacak ve el – kol hareketleri ile yeteneklerimizi sergiliyoruz! 4. Hafta Oryantal Kursu Programı:
 • Warm Up (Isınma)
 • Isınma Hareketleriyle Derse Hazırlık
 • Koreografiye Göre El ve Omuz Hareketleri
 • Kalça Hareketleri
 • Ayak Hareketleri
 • Dönüşler
  • Sağa Dönüş
  • Sola Dönüş
  • Tam Dönüş
  • Yarım Dönüş
 • Kalça Titretme
 • Parmak Ucu Dönüşler
  • Pike
  • Point
  • Revelve
 • Hareket Kombinasyonları
 • Eğitmeni Takip Etme
 • Grupla Uyumlu Dans Etme
 • Def ve Zil Kullanımı
 • Aksesuar Kullanımı
  • Kemer
  • Peçe
  • Tül
  • Baston
  • Sopa
  • Mum
  • Kemer
  • Küpe
  • Halhal
  • Bilezik
  • Eldiven
  • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
4.hafta oryantal dersleri sonunda oryantal için gerekli olan aksesuar kullanımını öğrenecek ve müzikle daha da bütünleştiğinizi hissedeceksiniz!

Oryantalin bedeninizin her noktasını harekete geçirdiği bir bölüm olacak! Cazibeli müziklerine eşlik ederken özellikle bel çevrenizde bir incelme fark edebilirsiniz. 5. – 6. Hafta Oryantal Kursu Programı:
 • Warm Up (Isınma)
 • Önceki Haftanın Tekrarı
 • Body Roll (Vücut Döndürme)
 • Alttan Yukarı Döndürme
 • Üstten Aşağı Döndürme
 • Karın ve Göbek Hareketleri
 • El ve Omuz Hareketleri
 • Kalça Hareketleri
 • Ayak Hareketleri ve Dönüşleri
 • Göbek ve Kalça Titretme
 • Chestroll (Göğüs Döndürme)
6.hafta oryantal eğitimi sonunda koreografimizi ilerletirken sizler de oryantalde figürlerinizde sürekliliği sağlamış olacaksınız!

Eğitmenimizle birlikte oryantal müziklerini sahnede yaşatmaya devam ediyor, yeni koreografiler öğreniyoruz. 7. – 8. Hafta Oryantal Kursu Programı:
 • Warm Up (Isınma)
 • Derse Hazırlık
 • Koreografiye Göre El ve Omuz Hareketleri
 • Kalça Hareketleri
 • Ayak Hareketleri
 • Dönüşler
  • Sağa Dönüş
  • Sola Dönüş
  • Tam Dönüş
  • Yarım Dönüş
 • Kalça Titretme
 • Parmak Ucu Dönüşler
  • Pike
  • Point
  • Revelve
 • Body Roll (Vücut Döndürme)
 • Alttan Yukarı Döndürme
 • Üstten Aşağı Döndürme
 • Göbek ve Kalça Titretme
 • Chestroll (Göğüs Döndürme)
 • Hareket Kombinasyonları
 • Eğitmeni Takip Etme
 • Grupla Uyumlu Dans Etme
 • Def ve Zil Kullanımı
 • Aksesuar Kullanımı
  • Kemer
  • Peçe
  • Tül
  • Baston
  • Sopa
  • Mum
  • Kemer
  • Küpe
  • Halhal
  • Bilezik
  • Eldiven
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
8.hafta oryantal eğitimi sonunda oryantal müziklerinin temposuna iyice alışmış ve kendinizi çok daha gelişmiş hissedeceksiniz!

Koreografi içinde yetenekleriniz ile ışıldayacak ve kendinize hayran kalacaksınız! Savurma hareketlerinden saç döndürmeye kadar geniş konuların pratiğini yapıyoruz. 9. – 10. Hafta Oryantal Kursu Programı:
 • Warm Up (Isınma)
 • Önceki Haftanın Tekrarı
 • Göbek ve Kalça Titretme
 • Hareketli Titretme
  • Sağa Göbek ve Kalça Titretme
  • Sola Göbek ve Kalça Titretme
  • Öne Göbek ve Kalça Titretme
  • Arkaya Göbek ve Kalça Titretme
  • Yürürken Göbek ve Kalça Titretme
 • Saç Döndürme
 • Savurma ve Tavır Hareketleri
 • Jest ve Mimik Kullanımı
 • Bakış Atma ve Bakışların Anlamı
 • Duyguyu Dansla İfade
10.hafta oryantal dersleri sonunda en keyifli figürleri daha kontrollü bir şekilde uygulamayı öğreniyoruz.

Kıvraklığınızla göz dolduracağınız ve kendinize hayran bırakacağınız oryantal eğitimi meyvelerini sahnede veriyor! 11. – 12. Hafta Oryantal Kursu Programı:
 • Warm Up (Isınma)
 • Koreografiye Göre El ve Omuz Hareketleri
 • Kalça Hareketleri
 • Ayak Hareketleri
 • Dönüşler
  • Sağa Dönüş
  • Sola Dönüş
  • Tam Dönüş
  • Yarım Dönüş
 • Parmak Ucu Dönüşler
  • Pike
  • Point
  • Revelve
 • Body Roll (Vücut Döndürme)
 • Alttan Yukarı Döndürme
 • Üstten Aşağı Döndürme
 • Chestroll (Göğüs Döndürme)
 • Göbek ve Kalça Titretme
 • Saç Döndürme
 • Savurma ve Tavır Hareketleri
 • Hareket Kombinasyonları
 • Eğitmeni Takip Etme
 • Grupla Uyumlu Dans Etme
 • Aksesuar Kullanımı
Oryantal kursu sonunda dansların en eskisini öğrenmiş ve kendinize bambaşka bir sayfa açmış olarak kurstan ayrılacaksınız.

Oryantal Kursu Programı – 340’ın Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 340’ın üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Oryantal Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz oryantal kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Oryantal Kursu

Hayatınıza renk katacak oryantal ile siz de vakit kaybetmeden tanışın, mistik ezgilerin büyüleyici aurası ile günlerinizi daha mutlu geçirmeye başlayın! Eğer hem formda kalmak hem de eğlenmek istiyorsanız oryantal kursu tam size göre...

Oryantal kursu programı; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup temel dans bilgisi, temel oryantal uygulamaları, müzik kulağı, ritim algısı, müzikle uyumlu hareket, beden kontrolü, nefes kullanımı, oryantal teknikleri, titretmeler, adımlar ve dönüşler, koreografi çalışmaları gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Oryantal kursu programı; bedenini keşfederken özgüven kazanmak, dansla hayatını renklendirmek, sosyalleşmek, boş vakitlerinde eğlenceli bir aktivite gerçekleştirmek ve günlerini çok daha keyifli kılmak isteyenler için hazırlanmıştır!

Oryantal dansı ve müzikleri, kıpır kıpır ritimleri ve kıvrak figürleri ile fiziksel sağlığınızın yanı sıra ruh sağlığınızı da destekliyor, stres ve üzüntüyle başa çıkmanıza yardımcı oluyor!

oryantal eğitimleri

Oryantal Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi oryantal kursu Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Oryantal kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı oryantal kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Oryantal Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak oryantal kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Oryantal kursu eğitmen kadromuz; oryantal başta olmak üzere dans söz konusu olduğunda alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü dansçılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan dans uzmanları, koreograflar, sahne tasarımcıları ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak oryantal eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde dans etmek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, danstan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Oryantal kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Oryantal kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve size uygun eğitim programının danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, oryantal kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi oryantal kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan oryantal kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Oryantal kursu Florya, oryantal kursu Bahçelievler, oryantal kursu Ataköy, oryantal kursu Yeşilköy, oryantal kursu Zeytinburnu, oryantal kursu Avcılar olarak hizmet veren oryantal kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Oryantal kursu ve diğer sosyal dans kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak oryantal kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve dans geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi oryantal kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Oryantal kursu ile hareketsiz bir yaşam tarzının getirdiği olumsuzluklardan kurtulabilir, hantallığın izlerini bedeninizden ve zihninizden atabilirsiniz. Vücudunuzu forma sokmaya ve fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olan oryantal kursları aynı zamanda sosyal ve eğlenceli ortamıyla yeni arkadaşlar edinerek keyifli anlar paylaşmanızı da sağlar. Bu açıdan oryantal eğitimi ile hayatınızdaki stres ve üzüntülerden de bir anlığına uzaklaşabilir, rahatlayarak hayatınızın diğer yönlerine ve sorumluluklarınıza daha büyük bir motivasyonla odaklanabilirsiniz.

Oldukça hareketli ve kıvrak bir dans olmasına karşılık oryantal her yaştan insan tarafından kolaylıkla öğrenebilir. Dünyanın en eski dansı oryantalin temel odak noktaları bel ve göbek hareketleri ile kol ve bacak koordinasyonudur. Elbette profesyonel bir oryantal dansçısı olmak için uzun süre dans ve oryantal eğitimi almak gerekir. Ancak kısa süreli bir oryantal kursu ile de haftalar içinde kıvrak figürler sergilemeye başlayabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
oryantal kursu fiyatları

Oryantal Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Oryantal Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Hayatın durağanlığına oryantal kursları ile son veren öğrencilerimiz farklı hobi kursları ile boş vakitlerine değer katmaya, eğlenmeye ve güzel vakit geçirmeye devam ediyor. Siz de oryantal kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Oryantal Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Oryantal kursu salonlarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, oryantal kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, dans gösteri çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Oryantal eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında oryantal kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Oryantal kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

340+

Mezun Öğrenci

Oryantal kursu ile enerjisini tazeleyen yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

401

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 2.005 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44