Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

MEB Onaylı Oyunculuk Kursu

İçinizdeki Oyuncuyu Keşfedin!

Yeteneğini Değerlendirmek İsteyenlere Özel Sanat Akademi’den MEB Onaylı Oyunculuk Eğitimi

Oyunculuğa yeteneğiniz olduğunu düşünüyor ve nereden başlamanız gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Sanat Akademi oyunculuk kursu ile tanışma zamanı!

Hem monoton hayatın tekdüzeliğinden kurtulmak hem de yeteneklerinizi değerlendirerek iyi bir oyuncu olmak için ihtiyacınız olan tek şey; uygulama ağırlıklı, sahne deneyimi kazandıran, alanında uzman eğitmenlerden alacağınız bir oyunculuk eğitimi… Hem hayata yeni bir pencereden bakacak hem de sahnede olmanın tadını çıkaracaksınız!

Yaratıcılık ve estetik bakış açısı kazandıran, özgüveninizi ve iletişim becerilerinizi arttıracak, beden dilinizi ve diksiyonunuzu etkin kullanmanızı sağlayacak oyunculuk kursları ile kendinize değer katacaksınız!

Her yıl oyunculuk eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %55’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

oyunculuk kursu

Tüm Oyunculuk Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 3 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
16 Hafta 64 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Oyunculuk Kursu; haftada 1 gün 4 saatten 16 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, diksiyon ve beden dili kullanımı, topluluk önünde heyecanı yenme, tiyatro ve kamera önü oyunculuk teknikleri, doğaçlama ve karakter okuma gibi konuları içeren ayrıntılı bir eğitimdir.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Oyunculuk Kursu Sanat Akademi

İçinizdeki oyuncuyu keşfetmek, sağlam adımlarla kariyer yolculuğunuza başlamak, özgüven ve farkındalık kazanarak daha girişken ve yaratıcı olmak istiyorsanız Oyunculuk Kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel oyunculuk kursu programlarından yararlanın; öğrenme hızınıza, ilginize ve grup dinamiğine göre oyunculuk eğitimleri alın!

oyunculuk kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Oyuncular

Her biri alanında ünlü, oyunculuğa ve sahne sanatlarına kendini adamış, Türkiye’nin duayen isimlerinden oyunculuk eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
oyunculuk kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Oyunculuk kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı oyunculuk kursu

MEB Onaylı Sertifika

Mesleğinizle ilgili eğitim aldığınızı belgeleyen, oyunculukta uzmanlaştığınızın göstergesi olacak MEB oyunculuk kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında oyunculuk kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların oyunculuk eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden oyunculuk dersi alarak suça ortak olmayın!

oyunculuk eğitimi

Yeteneklerinizi Açığa Çıkarın!

Rol yapmayı çok seviyor, taklit yeteneğinize güveniyor musunuz? Oyunculuk kursları ile bu mesleğin size uygun olup olmadığını deneyimlemeye ne dersiniz?

İş ve okul hayatının yoğunluğundan bunaldıysanız ve uğraşacak keyifli bir hobi arıyorsanız ya da oyuncu olmak istiyor ve temellerinizi sağlam atmayı düşünüyorsanız Sanat Akademi ile tanışın! Rol becerilerinden doğaçlamaya, diksiyondan beden diline, tiyatro oyunculuğundan kamera önü oyunculuğuna kadar oyunculuk mesleğine dair her şeyi öğreneceksiniz.

Sanat Akademi oyunculuk kursu ile hayallerinize vakit kaybetmeden yön verin, hem sosyalleşin hem mesleki deneyim kazanın.

Duygularınızı Sahneye Taşıyın!

Oyunculuk kursları ile sadece oyunculuğa dair bilgi ve beceri kazanmakla kalmayacak, iletişim ve ifade becerilerinizi geliştireceksiniz.

Oyunculuğun büyülü dünyasında duygularınızı ve düşüncelerinizi özgürce ifade edecek, sahnede olmanın hazzıyla özgüven kazanacak, rol becerilerinizi geliştirerek mesleki bilgi ve deneyim edineceksiniz. Sosyalleşerek yeni arkadaşlar kazanmanın yanı sıra kişisel gelişiminize katkı sağlayarak sosyal hayatta da beğenilen biri olacaksınız.

Oyunculuk kursu programını sahne tutkusu olan ve oyunculuğu meslek edinmek isteyen tüm sanatseverler için özel olarak hazırladık! Oyunculuk kursu ile yeteneklerinize yön verin!

oyunculuk eğitimleri
oyunculuk dersleri

Profesyonel Bir Oyuncu Olun!

Tiyatroda, televizyon dizilerinde ya da sinemada başarılı bir oyuncu olarak akılda kalıcı performanslar sergilemek istiyorsanız vakit kaybetmeyin!

Oyunculuğu hem teorik hem uygulamalı derslerle öğrenmek, sahnede rol yapma becerisi kazanarak kariyerinizi şekillendirmek ve adından söz ettiren bir oyuncu olmak için Sanat Akademi oyunculuk kursu için kayıt yaptırın, uluslararası standartlarda eğitim almanın avantajını ve ayrıcalıklarını yaşayın.

Profesyonel oyuncuyum demek için sahnede olmak gerek! Sahne deneyimi edineceğiniz oyunculuk eğitimleri için akademiye gelin…

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Oyunculuğa dair her ayrıntıyı merak ediyorsanız, sahnede olduğunuzu düşlüyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun oyunculuk kursu programını belirleyelim. Oyunculuk kursu içeriğimizin detaylarını anlatalım, ilgi alanınıza ve merakınıza göre oyunculuk eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun oyunculuk eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre oyunculuk kursu içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan bir oyunculuk eğitimi veriyoruz.

oyunculuk kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Mesleğinize sağlam adımlarla başlamanız için kariyer koçluğu yapıyor, imaj ve PR çalışmalarınızı gerçekleştiriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Oyunculuk eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Oyunculuk Kursları Hakkında Detaylı Bilgi Almak, Erken Kayıt Fırsatlarımızdan Yararlanmak İster misiniz?

Türkiye’nin en çok tercih edilen oyunculuk kursu Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, oyunculuk atölyemizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Oyunculuk Kursu programımızı inceleyin, size özel oyunculuk eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi oyunculuk kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik oyunculuk kursu programını belirleyelim, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
oyunculuk kursları

Sahnelerin Yıldızı Olun!

Hayalini kurduğunuz mesleği yapmak için uygulamalı oyunculuk dersi fırsatlarını değerlendirin, kariyerinize hızlı bir giriş yapın.

Kayıt Ol »

Yeteneğinizi Göz Ardı Etmeyin!

İster hobi amaçlı isterseniz kariyer hedefleriniz için oyunculuk eğitimi alın; keyifli ve öğretici derslerle yetenekleriniz sizi çok şaşırtacak!

meb ruhsatlı oyunculuk kursu

MEB Ruhsatlı Oyunculuk Kursu

Sanat Akademi oyunculuk eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir oyunculuk kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir oyunculuk kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan oyunculuk eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan oyunculuk eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için sahne çalışmaları, yılsonu gösterileri ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Oyunculuk kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Oyunculuk Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız oyunculuk kurslarımızda teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı oyunculuk eğitimi metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı oyunculuk dersi anlatımları, derslerde öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler, eğitmenlerden performanslarınıza yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Oyunculuk yeteneklerinizi sergileyeceğiniz sahne uygulamaları, yıl sonu gösterileri ve kariyer danışmanlığı ile her zaman yanınızdayız!

Oyunculuk kursu ile hem yeteneklerinizi geliştirecek hem de sosyal hayatta fark edilmenizi sağlayacak özgüven ve ifade becerileri kazanacaksınız.

uygulamalı oyunculuk eğitimi
oyunculuk eğitimleri

Uluslararası Oyunculuk Eğitimi Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan oyunculuk eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 1250’nin üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz oyunculuk eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, oyunculuk kursu içeriklerimizin yeterliliğine, oyunculuk eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Hem keyifli hem de güvenli bir ortamda oyunculuk eğitimi almanız için eğitim merkezimizin imkanlarını geliştirmeye ve çeşitlendirmeye özen gösteriyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Oyunculuk kursu ile yeteneklerinizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmayı istiyorsanız size özel eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Oyunculuk eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Reklam ve dizi projeleri, cast ajansı işbirlikleri, dizi ve sinema oyuncu seçmeleri gibi projeler hakkında bilgi vererek sahneye yeni isimler kazandırıyoruz.

oyunculuk dersi
oyunculuk dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Oyunculuk eğitimi sonrası sahneye gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece oyunculuk kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, akıllarına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Mesleklerinde ve hayatlarında fark yaratmak isteyen öğrencilerimize dans, müzik, resim, fotoğraf ve diğer oyunculuk eğitimlerimiz hakkında bilgi veriyoruz.

Oyunculuk eğitimi sonrasında da sizlere değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Oyunculuk Kursu Öğrenci Yorumları

Oyuncu Olmak mı İstiyorsunuz?

Oyunculuk mesleğinin size uygun olup olmadığını merak mı ediyorsunuz?

Hedefinizi Hemen Koyun!

Sanat Akademi oyunculuk eğitimleri ile ister hobi ister mesleki oyunculuk ile tanışın…

İçinizdeki Oyuncuya Şans Verin!

Yeteneğinizi sahnede görün, kariyerinizi sağlam temeller üzerine kurarak başarılı bir oyuncu haline gelin…

oyunculuk kursu mezunları

1250 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize oyunculuk eğitimleri verdik.

Oyunculuk dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah oyunculuk kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulan Türkiye’nin en güncel oyunculuk eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye sahne sanatlarının tekniğini ve pratiğini aktardık.

Kaliteli bir oyunculuk eğitimi alarak zamanınızı ve paranızı boşa harcamak istemiyorsanız Sanat Akademi’nin deneyimli ekibiyle tanışarak ihtiyaçlarınıza uygun bir oyunculuk kursu deneyimi yaşayın.

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Oyunculuk eğitimi dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Oyunculukla birlikte diğer sahne sanatlarını merak eden öğrencilerimiz için yetişkinlere özel bale ve dans eğitimleri, resim ve fotoğraf kursları, yaratıcı drama ve konservatuvara hazırlık eğitimlerimiz var. İster grup eğitimlerine katılın, ister özel ders alın, Sanat Akademi’de yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü geliştirecek, özgüveninizi ve ifade becerilerinizi artıracaksınız!

Oyunculuk kursu sonrası merak ettiğiniz her şeyi öğrenebileceğiniz bir akademide olduğunuzu unutmayın, sanatla iç içe olmaya devam edin…

oyunculuk eğitimleri
sosyal etkinlikler oyunculuk kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi oyunculuk kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Oyunculuk kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; tiyatro ve film gösterimleri ile keyifli geziler düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi oyunculuk kursu olarak öğrencilerimizin ünlü oyuncular ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla seminerler ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Kendinize vakit ayıracağınız, hayatın stresinden ve koşturmacasından uzaklaşacağınız bir oyunculuk kursu atmosferi yarattık. Gelin, siz de Sanat Akademi ayrıcalıklarından yararlanın.

Sanat Cafe

Oyunculuk eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece oyunculuk eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak oyunculuk dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Oyunculuk kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
oyunculuk dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi oyuncularından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, eksiklerinizi usta önerilerle tamamlıyoruz!

Oyunculuk kursu öğrencilerimizin tiyatro sahnesi performansları, kamera önü rol çalışmaları ve eğitim süresince yer aldıkları tüm projeleri alanında ünlü isimlerle yorumluyor, bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanlarında uzmanlaşmaları için yollarını aydınlatıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle oyunculuk eğitimimize şekil verirken ufkunuzu genişleterek sahne sanatlarına olan tutkunuzu hep canlı tutuyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü tiyatro ve sinema oyuncuları, oyuncu koçları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz!

Usta sanatçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik oyunculuk kursu düzenliyoruz. Tiyatro sahnesinde harika performanslar sergilemiş, beyaz perdedeki rolleriyle izleyenleri büyülemiş, TV’nin en çok izlenen dizilerinde kamera karşısına çıkmış oyunculardan oyunculuk tekniklerini ve püf noktalarını öğreneceğiniz oyunculuk eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Beğenilen oyunculardan tiyatro ve sinema oyunculuğuna dair ilgi çekici bilgiler edineceğiniz, keyifli ve öğretici oyunculuk dersleri sizi bekliyor…

oyunculuk workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Oyunculuk eğitimlerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Oyunculuk Kursu Detaylı Eğitim Programı

Tiyatro ve kamera önü oyunculuğun detaylarına hakim olmak isteyen, oyunculuğa yeteneği olup olmadığını görmeyi deneyimlemeyi düşünen herkesi oyunculuk kurslarımıza bekliyoruz! Siz de oyunculuk kursu programımızı inceleyerek hayalini kurduğunuz eğitimi alabilir, adınızı yeni yetenekler arasına yazdırabilirsiniz.

Oyunculuk kursunun kazandıracakları;
 • Tiyatro ve sinema oyunculuğu hakkında teorik ve pratik bilgi kazandırır,
 • Sahne deneyimi kazandırır,
 • Topluluk önünde rahat hareket etme becerisi kazandırır,
 • Heyecan ve stres kontrolü sağlamayı öğretir,
 • Benlik bilinci ve beden farkındalığı oluşturur,
 • Kişinin yaratıcı ve eleştirel düşünmesini sağlar,
 • Sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratır,
 • Konuşma ve dinleme becerilerini geliştirir,
 • Sözel ve sözel olmayan iletişim becerilerini geliştirir,
 • Kişinin kendini daha doğru ve sağlıklı ifade etmesini sağlar,
 • Yaratıcılık ve estetik gelişimi sağlar,
 • Güven duygusunu geliştirir,
 • Sanat formlarına karşı duyarlılık oluşturur,
 • Sorumluluk bilincini geliştirir,
 • İşbirliği yapma becerilerini geliştirir,
 • Toplu yaratım sürecinin verdiği hazzı tatma imkanı verir,
 • Gelecek hedeflerini daha sağlıklı ve bilinçli oluşturmasına yardımcı olur.

Oyunculuk eğitimimiz diksiyon çalışmaları ile başlıyor! Başarılı bir oyuncu olmak için öncelikle akıcı ve anlaşılır konuşmak gerek… 1. - 2.Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Tanışma ve Tanıma Etkinlikleri
 • Bireysel Özelliklerini Tanıma
 • Kendine Dair Farkındalık Geliştirme
 • Başkalarını Tanıma
 • Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
 • Diyafram Kasını Geliştirme Uygulamaları
 • Diyaframın Kullanımı
 • Nefes Geliştirme Teknikleri
 • Sesin Niteliklerinin ve Rezonans Bölgelerinin Tanımlanması
 • Artikülâsyon Organlarının Tanımlanması
 • Ses Eğitimi
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Çeşitli Ses Tınılarıyla Metin Değerlendirme
 • Doğru Sesletimin Önemi
 • Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve <ğ> ile Kullanımı
2.hafta oyunculuk kursu sonunda sahnede canlandıracağınız karaktere uygun konuşmayı öğrenmiş olacak, iyi bir diksiyonun hem mesleki hem sosyal yaşamınıza katkılarından yararlanmaya başlayacaksınız.

Diksiyon alıştırmaları ile güzel konuşmaya devam ediyoruz. İstanbul Türkçesinin tüm detaylarına hakim, dikkat çekici bir konuşma stiline kavuşacaksınız. 3. – 4.Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Tiyatro Metinleri Okuma Çalışmaları
 • Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
 • Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Farklılıklar
 • Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma Dili (İstanbul Ağzı) Kuralları
 • Akıcı ve Anlaşılır Konuşma
 • Tekerlemelerle Artikülâsyon Çalışmaları
 • Süre
 • Tonlama
 • Ezgi
 • Vurgu
 • Ulama
 • Kavşak, Durak
 • Çeşitli Duygularla Metin Okuma Çalışmaları
4.hafta oyunculuk kursu sonunda etkili bir diksiyonla izleyicileri kendinize çekecek, sahnenizin hakimi olacaksınız.

Sahnede beden diline ve duyguları ifadeye yoğunlaşıyoruz. Jest – mimik ve beden dili çalışmaları ile sahneye alışıyoruz. 5.– 6.Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Bedensel Plastiği Keşif Çalışmaları
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar
 • Duruş ve Postür
 • Beden Koordinasyonu
 • Beden Dili Kullanımı
 • Sahnede Etkili Beden Dili Kullanımı
 • Sahnede Duruş ve Yürüyüş Şekilleri
 • Oturma ve Kalma Şekilleri
 • El ve Kolların Kullanımı, Verdiği Mesajlar
 • Ayak ve Bacakların Kullanımı, Verdiği Mesajlar
 • Bakışlar ve Göz Teması
 • Jest ve Mimiklerin Önemi ve Doğru Kullanılması
 • Mimik Çalışmaları
 • Diksiyon – Artikülâsyon – Fonetik – Oyunculuk Bağlantısı
 • Bir Olayın Bulunması ve Yorumlanması
 • Çeşitli Olaylara Tepkiler
 • Duyguların İfadesi
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
6.hafta oyunculuk dersi sonunda sahnede beden dilinizi nasıl kullanacağınızı öğrenecek, rolünüzün duygularını en iyi şekilde ifade edeceksiniz.

İzlenme korkusu ile nasıl baş edeceğinizi öğreneceğiniz, sahne deneyimi kazanacağınız bir hafta sizi bekliyor… 7.– 8.Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Topluluk Karşısında Heyecanın Nedenleri
 • Heyecanın Kontrol Altında Tutulması Çalışmaları
 • Topluluk Önünde Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
 • İyi Bir Konuşma Sesinde Olması Gereken Özellikler
 • Serbest Konuşma Denemeleri, Konuşmaların Kaydedilmesi, Dinlenmesi
 • Okunan Metinlerin Karakterlerine Uygun Tonlama Çalışmaları
 • Çeşitli Duygularla Ses Kullanımı Çalışmaları
 • Şiir, Masal ve Düz Metin Okuma Çalışmaları
 • Diyalog, Çeşitli Oyun Sahneleri
 • Oyunculuk Yeteneği
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
8.hafta oyunculuk dersleri sonunda sahnede metin okumayı ve karakter canlandırmayı öğrenerek amatörden profesyonele oyunculuk becerilerinizi geliştireceksiniz.

Karşılıklı rol yapmayı öğreneceğiniz, diyalog kurma ve doğaçlama becerileri kazanacağınız yeni bir haftaya başlıyoruz. 9.– 10.Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Hayal Edilen Bir Nesneyle Olan İlişkiler
 • Gözlem Alıştırmaları
 • Dikkati Toplama Alıştırmaları
 • Hayal Gücü Alıştırmaları
 • Rol Arkadaşıyla Yapılan Sahne Uygulaması
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
 • Metin Okurken Mantık Değer Vurgusunun Doğru ve Etkili Kullanımı Uygulamaları
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Davranışların Oynanması
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
10.hafta oyunculuk kursları sonunda role tam konsantre bir şekilde sahne uygulamaları yaparak oyunculuk deneyiminizi arttıracaksınız.

Metin okuma ve ezberlemede ustalaşacağınız, rolünüze daha rahat gireceğiniz oyunculuk dersleri ile kendinizi profesyonel hissedeceksiniz.11. – 12. Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Rol Arkadaşıyla Yapılan Doğaçlamalar
 • İlk Karşılaşma
 • Hareketlerden Söze
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
 • Metin Okuma ve Yorumlama
 • Okunan Metni Oyunlaştırma Tekniği
 • Beden Dili
 • Duyuların Geliştirilmesi
 • Rolün Temel Özellikleri
 • Role Girme Teknikleri
 • Fiziksel ve İçsel Aksiyon Çalışmaları
 • Duygu Egzersizleri İle Role Giriş
 • Doğaçlama Rol Yapma Teknikleri
 • Kurgulanmış Rol Yapma Teknikleri
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
12.hafta oyunculuk kursu sonunda sinema ve dizi sektörünün aradığı yetenekli oyunculardan biri olmanız için sahip olmanız gereken deneyime ulaşmış olacaksınız.

Bir oyunun arka planında neler yaşandığına yakından bakıyoruz… Oyunculuk sadece sahnede olmak değildir! 13. – 14. Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Tiyatro Sanatındaki Öğeler (Yazar, Yönetmen, Oyuncu vb.)
 • TV, Sinema Gibi Görsel Medya ile Tiyatro Arasındaki İlişkiler
 • Rol Seçimi
 • Hareket
 • Soluk Alma – Duruş
 • Sahne Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
14.hafta oyunculuk kursları ile topluluk olarak yaratma bilincinin farkına varacak, sahnenin arkasında neler yaşandığını göreceksiniz.

Kamera önü oyunculuğu hakkında bilgi edineceğiniz, tiyatro ile arasındaki farkları gözlemleyerek hedeflerinizi belirleyeceğiniz son haftalar bizi bekliyor. 15. – 16.Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Pandomim
 • Günlük Konuşma Dili – Sahne Dili
 • Tiyatro İçin Küçük Skeç ve Monologlar
 • Sahne Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
 • Yönetmen – Yardımcı Yönetmen – Görüntü Yönetmeni – Sanat Yönetmeni İlişkileri
 • Toplu Yaratım Sürecinin İşleyişi
 • Dekor, Kostüm, Makyaj, Işık Hazırlıkları
 • Kamera Önü Oyunculuğunda Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
 • Kamera Karşısında ve Sahnede Oynamanın Farkları
 • İyi Bir Oyuncuda Bulunması Gereken Özellikler
  • Görünüm, Giyim-Kuşam, Makyaj, Zarafet
  • Davranış, Mimik ve Jestler
  • Konuşma Yeteneği, Diksiyon – Ses – Soluk – Fonetik
  • Etkili Tonlama, Vurgu Kullanımı
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
Oyunculuk kursu sonunda; tiyatro sahnesinde temel rol yapma becerilerine sahip, karakter okuma ve canlandırma deneyimi olan, başarılı bir oyuncu olma yolunda sağlam bir adım atmış, dikkat çeken bir yetenek olacaksınız.

Oyunculuk Kursu Programı – 1250’nin Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 1250’nin üzerinde öğrenci mezun eden Sanat Akademi Oyunculuk Kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz oyunculuk kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Oyunculuk Kursu Programı

Oyuncu olmak istiyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz! Sanat Akademi oyunculuk kursları ile mesleki eğitim alacaksınız.

Oyunculuk Kursu; haftada 1 gün 4 saatten 16 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, diksiyon ve beden dili kullanımı, topluluk önünde heyecanı yenme, tiyatro ve kamera önü oyunculuk teknikleri, doğaçlama ve karakter okuma gibi konuları içeren ayrıntılı bir eğitimdir.

Bu program; oyunculuğa ilgi duyan ve temel oyunculuk becerisi edinmek isteyen, sosyalleşmeyi ve yeteneklerinin farkına varmayı amaçlayan, özgüven kazanmayı ve iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen tüm sahne tutkunları için özel olarak hazırlanmıştır.

Her yıl oyunculuk eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %55’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

oyunculuk eğitimi

Oyunculuk Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi oyunculuk kursu Sanat Akademi olarak Oyunculuk Kursu sonunda MEB Onaylı Sertifika veriyoruz. MEB Onaylı Sertifika alma şartları hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Elbette. Oyunculuk Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Oyunculuk Kursu eğitmen kadromuz; yaratıcı drama, oyunculuk, tiyatro ve konservatuvara hazırlık gibi sahne sanatları ile görsel ve işitsel sanat dallarında deneyimli, yerli ve yabancı yapımlarda rol almış Türkiye’nin ünlü oyuncuları, sanat direktörleri ve drama koçlarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan, beyaz perdenin ve TV’nin sevilen yüzleri arasında olan uzman bir ekibe sahibiz.

Oyunculuk kursu eğitim programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak oyunculuğu amatör veya profesyonel düzeylerden hangi seviyede yapmak istediklerine, ilgi ve meraklarına göre almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, eğitimden beklentilerine ve hedeflerine bağlı olarak oluşturmaktayız. oyunculuk kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Oyunculuk kursu fiyatlarımız ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun oyunculuk kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Oyunculuk kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi oyunculuk eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Oyunculuk kursu Florya, oyunculuk kursu Bahçelievler, oyunculuk kursu Ataköy, oyunculuk kursu Yeşilköy, oyunculuk kursu Zeytinburnu, oyunculuk kursu Avcılar olarak hizmet veren oyunculuk kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Oyunculuk kursu öğrencilerimiz; oyunculuk mesleği ile ilgili kendilerini geliştirmek isterlerse Kamera Önü Oyunculuk Kursu, Tiyatro Eğitimi, Müzikal Oyunculuk Kursu, İleri Oyunculuk Eğitimi gibi farklı oyunculuk eğitimlerimizden yararlanarak oyunculuk bilgi ve becerilerini ilerletebilir, deneyim kazanabilirler. Kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak ve diğer oyuncular arasından sıyrılmalarına yardımcı olacak dans, müzik ve diğer sahne sanatları eğitimlerini de alabilirler.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
oyunculuk kursu fiyatları

Oyunculuk Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Oyunculuk Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Profesyonel oyuncu olmak isteyenler ya da sahnede olmayı sevenler temel oyunculuk eğitimi sonrasında farklı eğitimlerimizi de alıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği oyunculuk kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hayatınızın bir parçası yapın!

Oyunculuk Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video Ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Oyunculuk kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Oyunculuk kursu merkezimizi, eğitim salonlarımızı, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, sahne çalışmalarımızı ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Oyunculuk eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi oyunculuk kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Oyunculuk kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

1250+

Mezun Öğrenci

Oyunculuk eğitimi alarak mesleğine adım atan yüzlerce başarılı oyuncu.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

559

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 2.795 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44