Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu

Fotoğraf Çekme Becerilerinizi Geliştirin!

Fotoğraf Sanatının İnceliklerini Öğrenmek İçin Uygulama Ağırlıklı İleri Atölye! Sanat Akademi Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu

Fotoğraf çekmek sizin için bir tutku ve fotoğraflarınızın daha iyi olmasını mı istiyorsunuz? Farklı çekim tekniklerini öğrenmek ve fotoğrafçılıkta profesyonelleşmek mi amacınız? Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu tam size göre!

Kişisel fotoğraf stilinizi geliştirmek, fotoğraf sanatının dinamik dünyasına ayak uydurmak, hem amatör fotoğraf ruhunuzu canlı tutmak hem de profesyonel fotoğrafçılığa ısınmak için bol uygulamalı ve pratik ağırlıklı pro plus fotoğrafçılık kursuna katılın! Manzaradan portreye, stüdyodan makroya, fotoğraf sanatının her branşıyla ilgili bilgi ve beceri edinin.

Keyifli ve sosyal bir ortamda, yeteneklerinizi geliştireceğiniz, alanında uzman eğitmenlerden fotoğrafın sırlarını öğreneceğiniz, pro plus fotoğrafçılık kursu programıyla ilgi alanlarınıza özel bir eğitim almanın tadını çıkarın…

Eğer hikayeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım. LEWIS HINE

pro plus fotoğrafçılık kursu

Tüm Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
7 Hafta 17,5 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Pro plus fotoğrafçılık kursumuz; haftada 1 gün 2,5 saatten 7 haftalık bir program olup; 2 teorik, 4 uygulama ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 7 haftalık bir fotoğraf eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 7 haftada 8 ders alırsınız.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu Sanat Akademi

Fotoğraf çekmeden duramıyorum diyenlere özel, İstanbul’un en güzel noktalarında fotoğraf çekecekleri, profesyonel çekim tekniklerine hakim olacakları Sanat Akademi Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu hazırladık! Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle kişiye özel, ilgi ve ihtiyaçlarına odaklanan bir fotoğrafçılık eğitimi fırsatı sunuyoruz…

pro plus fotoğrafçılık kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları, eğitmenleri ve başarılı akademisyenlerinden pro plus fotoğrafçılık eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
ileri fotoğrafçılık kursu

%100 Öğrenme Garantisi

Pro plus fotoğrafçılık kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrar hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı pro plus fotoğrafçılık kursu

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası

İş başvurularında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen MEB onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası.

MEB Onaylı Sertifika Şartları »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında pro plus fotoğrafçılık eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların fotoğrafçılık kursu vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden pro plus fotoğraf eğitimi alarak suça ortak olmayın!

ileri fotoğrafçılık kursları

Usta Fotoğrafçılardan Öğrenin!

Fotoğraf çekebilirsiniz ancak gerçek bir fotoğrafçı olmak için görünmeyene ulaşmalısınız! Ustalardan fotoğraf sanatının detaylarını öğrenmeye ne dersiniz?

Fotoğraf çekmek hayatınızın vazgeçilmez bir parçası ise, kendinizi geliştirerek daha iyi fotoğraflar çekmeyi amaçlıyorsanız, usta fotoğrafçılardan ışıktan kompozisyona, portreden manzaraya, stylingden fotoğraf kurgusuna kadar her şeyi öğrenebilirsiniz. Pro plus fotoğrafçılık kursları ile tekniğinizi geliştirebilir, hatalarınızı görebilir, fotoğraflarınıza değer katabilirsiniz.

Fotoğraf sanatının uzmanlarıyla fotoğrafçılığı sahada deneyimleyeceğiniz bir eğitime hazır olun! Geleceğin başarılı fotoğrafçıları arasında yerinizi alın…

Fotoğraf Çekim Becerilerinizi Geliştirin!

İyi bir fotoğrafçı olmak için hem teknik hem uygulama becerisine sahip olmanız gerek. Pro plus fotoğrafçılık kursları ile kendinizi geliştirin.

Az ve çok ışıkta, güneşli ve bulutlu havalarda, modelli ve modelsiz fotoğraf çekmeyi öğreneceğiniz Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu ile daha iyi bir fotoğrafçı olacaksınız. Özgün fotoğraf stilinizi oluştururken hayata bakışınızı da değiştirecek, çektiğiniz fotoğraflara daha çok anlam katmanızı sağlayacak, fotoğrafın derinliklerini görebileceğiniz bir eğitim alacaksınız.

İyi bir fotoğrafçılık eğitimi sizi iyi bir fotoğrafçı olarak yetiştirecek, ister amatör ister profesyonel fotoğraf çekin, bu sanata olan tutkunuzu perçinleyecek.

ileri fotoğrafçılık eğitimi
ileri fotoğrafçılık dersi

Hikâyenizi Kadrajınızdan Anlatın!

Pro plus fotoğrafçılık eğitimi sayesinde mükemmel fotoğrafların altına imzanızı atacak, hikayelere özgün dokunuşlar ekleyeceksiniz.

Hayatı fotoğraf karelerine sığdırmak için sahip olmanız gereken tüm bilgi ve beceriye pro plus fotoğrafçılık kursları ile ulaşacak, ışığı ve ekipmanı doğru kullanmayı, etkileyici manzaralar çekmeyi, portrelerle insanı anlatmayı, yalın ancak etkili fotoğraf kompozisyonları oluşturmayı öğreneceksiniz. Profesyonel fotoğrafçı kimliğinizi gururla taşımanızı sağlayacak deneyimi edineceksiniz.

İçinizdeki fotoğrafçıya kulak verin! Pro plus fotoğrafçılık kursu sayesinde hikayeleri kadrajınızdan yansıtmanın doyumuna ulaşın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Fotoğraf çekerken yaptığınız hataları ve eksiklerinizi öğrenerek çekim becerilerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Gelin, sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun fotoğrafçılık kursu programını belirleyelim ve pro plus fotoğrafçılık eğitimi içeriğimizi tüm detaylarıyla anlatalım. İlgi alanlarınıza ve merakınıza göre bir fotoğrafçılık kursu alın.

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun fotoğrafçılık kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre pro plus fotoğrafçılık eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan pro plus fotoğrafçılık dersleri veriyoruz.

ileri fotoğrafçılık kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi fotoğrafçılık dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Pro plus fotoğrafçılık eğitimi aldıktan sonra fotoğraf çekmeye devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Fotoğrafçılık eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Bir Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu ile Fotoğraf Çekme Becerilerinizi Geliştirin, Daha İyi Fotoğraflar Çekmenin Tadını Çıkarın!

Türkiye’nin en çok tercih edilen pro plus fotoğrafçılık kursu olan Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Pro plus fotoğrafçılık kursu ile fotoğraf tutkunuzu canlı tutun!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi pro plus fotoğrafçılık kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik pro plus fotoğrafçılık eğitimi programını belirleyelim, fotoğraf sanatının büyülü dünyasına adım atın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
ileri fotoğrafçılık kursu

Daha İyi Fotoğraflar Çekin!

Pro plus fotoğrafçılık eğitimi ile fotoğraf çekim becerilerinizi geliştirerek etkileyici fotoğraflara imza atın, fotoğraflarınızla konuşulun.

Kayıt Ol »

Yeteneklerinizi Geliştirin!

Fotoğraf çekmenin tadını sokaklarda alacaksınız! Pro plus fotoğrafçılık kursları sayesinde yeteneklerinizin farkına varın, hikayeleri ölümsüzleştirin.

meb ruhsatlı pro plus fotoğrafçılık kursu

MEB Ruhsatlı Fotoğrafçılık Kursu

Sanat Akademi pro plus fotoğrafçılık eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir fotoğrafçılık kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir fotoğrafçılık kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan fotoğraf eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan pro plus fotoğrafçılık eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için uygulamalı çekim gezileri, workshoplar ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Pro plus fotoğrafçılık kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Pro Plus Fotoğrafçılık Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız fotoğraf eğitimi dersliklerimizde teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı pro plus fotoğrafçılık dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, pro plus fotoğrafçılık eğitimi sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile fotoğraf sanatına gönül veren herkesin yanındayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz!

Fotoğraf çekmeyi sokakta, stüdyoda, hayatta öğreniyoruz! Öğrencilerimizi fotoğraf çekiminde uzmanlaştıracak pro plus fotoğrafçılık eğitimi sistemimizi her geçen gün geliştiriyoruz.

fotoğrafçılık kursu
ileri fotoğrafçılık

Uluslararası Pro Plus Fotoğrafçılık Eğitimi Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan pro plus fotoğrafçılık eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 900’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz pro plus fotoğrafçılık eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken baz aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, pro plus fotoğrafçılık eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Pro plus fotoğrafçılık kursu ile Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitimini alırken sosyal ve keyifli bir ortamda yeni dostluklar kuracak, fotoğraf gezileriyle kendinizi geliştirecek, fotoğraf çekmeyi çok seveceksiniz.

Makine ve Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar ile amatör fotoğrafçılık yapan pro plus fotoğrafçılık kursu öğrencilerimize uzmanlaşmak istedikleri branşa ve fotoğraf stillerine uygun makine seçiminde destek oluyoruz.

Canon, Nikon, Fuji ve Sony gibi dünyanın en iyi fotoğraf makinesi üreticilerinin deneyim merkezlerine giderek öğrencilerimizin merak ettikleri tüm ürün ve aksesuarları incelemelerini sağlıyor, anlaşmalı makine ve ekipman mağazalarına yönlendirerek fotoğraf makinelerini ve aksesuarlarını indirimli almalarına yardımcı oluyoruz.

Fotoğrafçılık yolculuğunda en iyi arkadaşınız olacak fotoğraf makinenizi ve ekipmanlarınızı pro plus fotoğrafçılık kursu eğitmenlerimizle seçecek, kariyerinizi sağlam temeller üzerine inşa edeceksiniz.

fotoğrafçılık kursları
ileri fotoğrafçılık kursu fiyatları

Fotoğraf Gezileri

Türkiye’nin en aktif fotoğrafçılık kursu olarak fotoğrafçılığı kitaplardan öğrenmiyor, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, fotoğraflarımızı yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Pro plus fotoğrafçılık kursu süresince ve sonrasında amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabiliyorlar.

Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve İstanbul’un en güzel noktalarında fotoğraf çekiyor, pro plus fotoğrafçılık kursları ile öğrendiklerimizi pratiğe döküyoruz.

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi pro plus fotoğrafçılık kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursu olarak öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, film gösterimleri ve fotoğraf sergileri düzenleyerek pro plus fotoğraf kursu öğrencilerimizin sosyal bir ortamda eğitim almasına özen gösteriyoruz.

Ayrıca ustalarla fotoğraf seminerleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştirerek fotoğrafsever bir çevre oluşturmasına yardımcı oluyoruz.

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar için etkinliklerle ve aktivitelerle dolu pro plus fotoğrafçılık kursu atmosferi yarattık. Gelin, siz de Sanat Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

sosyal etkinlikler pro plus fotoğrafçılık kursu

Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu Yorumları

Daha İyi Fotoğraflar Çekmek İster misiniz?

Fotoğrafçılık bilgi ve becerilerinizi artırmayı düşünüyorsanız hemen harekete geçin!

Deneyimli Fotoğrafçılardan Eğitim Alın!

Alanında uzman fotoğrafçılardan uygulamalı pro plus fotoğrafçılık eğitimi alarak kendinizi geliştirin!

Başarılı Bir Fotoğrafçı Olun!

Fotoğraf sanatında uzmanlaşarak özgün stilinizi kadrajınıza yansıtın, fotoğrafçılığı profesyonel olarak yapın!

pro plus fotoğrafçılık kursu mezunları

900 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize pro plus fotoğrafçılık eğitimleri verdik.

Pro plus fotoğrafçılık kursları için hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah fotoğrafçılık kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulmuş Türkiye’nin en güncel pro plus fotoğrafçılık eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye fotoğraf çekmenin tekniğini ve pratiğini aktardık.

Tamamen size özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre pro plus fotoğrafçılık eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına siz de katılın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Fotoğraf dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan ve eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Fotoğraf ile birlikte sanatın diğer dallarına da merak salan öğrencilerimiz için bale ve dans eğitimleri, resim ve müzik kursları, oyunculuk ve konservatuvara hazırlık eğitimlerimiz var. İster grup eğitimlerine katılın, isterseniz özel ders alın, Sanat Akademi’de yeteneklerinizi keşfedeceğiniz, hayal gücünüzü genişletecek, başarma güdünüzü artıracak eğitimler sizi bekliyor.

Pro plus fotoğraf kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve hedeflerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla her zaman iç içe olun.

fotoğrafçılık eğitimleri
bakırköy sanat cafe

Sanat Cafe

Pro plus fotoğrafçılık eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece pro plus fotoğrafçılık eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, fotoğraf tutkunu diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri, duayenlerle söyleşi yapabilecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak fotoğrafçılık dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Pro plus fotoğrafçılık kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi fotoğraf sanatçılarından kursiyerlerimizin çektikleri fotoğraflara yorumlar alıyor, kendilerini geliştirmenin yollarını öğretiyoruz!

Pro plus fotoğrafçılık kursu öğrencilerimizin çektikleri fotoğrafları alanında ünlü fotoğraf sanatçıları ve eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek daha iyi fotoğraf çekmelerini sağlıyoruz. Bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanında uzman bir fotoğrafçı olmalarının yolunu açıyoruz.

Fotoğrafın duayenleri ile bir araya gelerek geleceğin fotoğraf sanatçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

fotoğrafçılık dersi
ileri fotoğrafçılık workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ve fotoğrafın duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz!

Usta fotoğraf sanatçılarını sadece takip etmekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri düzenliyoruz. Haber fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, moda, ürün ve doğum fotoğrafçılığı gibi alanlarda tanınan duayen isimlerden fotoğrafçılık eğitimi almalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimizin fotoğraf network ağlarını oluşturmalarına imkan tanıyoruz.

Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçılarından fotoğraf çekmenin püf noktalarını öğrenerek sanatımızı ve tekniğimizi geliştiriyoruz. Fotoğrafçılık, ustasından öğrenilir!

Kariyer Danışmanlığı

Üniversiteden yeni mezun olanlara, mesleğinden eski tadı alamayanlara ya da bir işte çalışırken ek gelir kazanmak isteyenlere pro plus fotoğrafçılık kursu ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Profesyonel fotoğrafçı olmak isteyen ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun fotoğrafçılık eğitimleri belirliyoruz.

Pro plus fotoğrafçılık eğitimi sonrası kişisel ve mesleki gelişim kursları vererek sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden 1 adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi pro plus fotoğrafçılık kursu olarak stüdyonuzu açarken ve sektörde iş yaparken her adımda yanınızdayız! Çalışma arkadaşınız ve aileniz olarak mesleğinizi hakkıyla yapmanıza destek oluyoruz!

fotoğrafçılık eğitimi
fotoğraf eğitimi

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, öğrenmeye ve daha iyi fotoğraf çekmeye hevesli olan tüm öğrencilerimize pro plus fotoğrafçılık eğitimi sonrası destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece pro plus fotoğrafçılık kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alıyor, istedikleri zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta fark yaratmak isteyenlere kişisel ve mesleki becerilerini geliştirecekleri eğitimler vererek rakiplerinden sıyrılmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Pro plus fotoğrafçılık eğitimlerimizden eğlenceli anları, uygulamalı fotoğraf çekimlerimizi, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Pro Plus fotoğrafçılık Kursu Detaylı Eğitim Programı

Fotoğrafçılığı sahada deneyimleyerek tekniğinizi, bakış açınızı ve becerilerinizi geliştirmek için pro plus fotoğrafçılık kursu ile tanışın. Pro plus fotoğrafçılık kursu programımızı inceleyerek ilginize, öğrenme hızınıza ve ihtiyaçlarınıza özel bir fotoğrafçılık eğitimi almanın tadını çıkarmaya başlayın.

Pro plus fotoğrafçılık kursunun kazandıracakları;
 • Işık ve kompozisyon bilgisi kazandırır,
 • Stüdyo, portre ve manzara çekimlerinde uzmanlaşmayı sağlar,
 • Sosyalleşmeyi sağlar,
 • Hobi edinmeyi sağlar,
 • Sanatsal bakış açısı ve yaratıcılık kazandırır,
 • Kişinin kendini fotoğrafla ifade etmesini sağlar,
 • Kişiye özgüven kazandırır,
 • Dinleme ve anlama becerilerini geliştirir,
 • Stres ve gerginlikten uzaklaştırır,
 • Zihinsel becerileri artırır, hızlı karar verme yetisi kazandırır,
 • Eleştirel bakma ve düşünme becerilerini geliştirir,
 • Sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratır,
 • Sanat formlarına karşı duyarlılık oluşturur,
 • Sorumluluk bilincini geliştirir,
 • Üretmenin önemini fark ettirir,
 • Kişinin yeteneklerini keşfetmesini sağlar,
 • Kariyer hedefleriyle ilgili bilinçlendirir.

Pro Plus Fotoğrafçılık Eğitimi ışık dersi başlıyor! Daha iyi fotoğraflar elde etmek için ışığı doğru kullanmayı öğreniyoruz. Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu 1.Hafta 1.Bölüm Programı:
 • Işığın Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir Ve Foto Sanatsal Kullanımı Nasıl Olur?
 • Işığın Parlaklığı, Kontrastı, Renk Isısı, Süresi Ve Açısı Bize Ne İfade Eder?
 • Fotoğrafçılıkta Işık Türleri Neler?
 • Başlıca Cephe Işığı, Yanal Işık, Ters Işık, Tepe Işığı Ve Alttan Gelen Işıkların Özellikleri Nedir?
 • Işığın Kalitesi Nasıl Belirlenir?
 • Işığın Şiddeti Nasıl Olmalıdır?
 • Işığın Parlaklığı Nasıl Ölçülür?
 • Yüksek (High Key) Ve DüşÜk (Low Key) Işık Nedir?
 • Işığın Miktarı Çok Fazla İse Ne Yapılır?
 • Işık Az İse Nasıl Çözüm Üretilir?
 • Gün Işığı, Ampul Işığı, Halojen Lamba, Floresan Lamba Ne Şekilde Kullanılır?
 • Şiddetli Ve Zayıf Işık Seçimiyle Hangi Sonuçları Elde Edersiniz?
 • Fotoğrafta Kelvin Değerleri Nedir, Nasıl Kullanılır?
 • Stüdyo Işık Tipleri Nelerdir?
 • Sürekli Işık Kaynaklarının Şiddeti Nasıldır?
 • Avantajları Ve Flaşlara Göre Kullanım Kolaylığı Fotoğrafçıya Ne Katar?
 • Ampuller, LED Işıklar, Halojen Lambalar, LED Paneller Nasıl Kullanılır, Hangi Renk Ve Şiddette Işık Üretirler? Flaş Ne Zaman Ve Nasıl Kullanılır?
 • Flaşın Tutarlılığı Ve Kullanıldığı Malzeme Neden Önemlidir?
 • Işık Şekillendiriciler Nelerdir, Ne İşe Yararlar?
 • Softbox, Şemsiyeler, Reflektörler, Difüzörler, Gobolar Nasıl Kullanılır Ve Nasıl Bir Etki Yaparlar?
Pro plus fotoğrafçılık kursları ilk haftasında ışık bilgilerinizi gözden geçirerek doğal ve yapay ışık kaynaklarını kullanmayı öğrenecek, açık hava ve stüdyo çekimlerinde doğru ışık tercihleri yapabileceksiniz.

Fotoğraf makinesinin ışık ayarlarını yapmayı, doğal ışıktan maksimum düzeyde yararlanmayı öğreneceksiniz. Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu 1.Hafta 2.Bölüm Programı:
 • Fotoğraf Makinesiyle Işık Nasıl Ölçülür?
 • Histogram Nasıl Kullanılır?
 • Fotoğraf Makinesi Işık Ayarları Nelerdir?
 • Işığa Göre ISO Ve Enstantane Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Fotoğrafta Hacim Ve Derinlik Etkisi En Az Hangi Işıkta Çıkar?
 • Üç Boyutluluk İzlenimi Verilmek İstendiğinde Hangi Işık Kullanılır?
 • Objeye Sert, Kısa Ve Küçük Derinlik İfadesi Vermeyen Gölgeleri Hangi Işık Oluşturur?
 • Ters Işık Tekniğinin Avantajları Neler?
 • Işığın Formları Nelerdir?
 • Direkt Işık, Yansıyan Işık, Yaygın Işık Nasıl Kullanılır? Yansıma, Kırılma Ve Polorizasyon Nedir?
 • Doğal Işığın Döngüsü Ve Temel Özellikleri Nelerdir?
 • Doğal Ve Yapay Işık Kaynakları Nasıl Kullanılır?
 • Altın Saat Nedir Ve Bu Saatlerde Nasıl Çekim Yapılır?
 • Renklerin Yoğunluğu Ve Fotoğrafın Kalitesini Nasıl Etkiler?
 • Kontrast Nasıl Oluşturulur?
 • Açıklık/Koyuluk, Sıcak/Soğuk, Doygunluk, Komşuluk Kontrastı, Tamamlayıcı Kontrast, Alan Genişliği Kontrastı Nasıl Oluşturulur?
 • Koyu Gölgeler Nasıl Engellenir?
 • Yüksek Kontrasta Neden Olan Etmenler Neler?
 • Yumuşak Ve Göze Hoş Gelen Gölge Oluşturma Teknikleri Nelerdir?
 • Detayların Rahatça Seçilmesini Nasıl Sağlarsınız?
Pro Plus Fotoğrafçılık Eğitimi sayesinde konunuzu en güzel şekilde anlatacak ışık kaynağını bulabilecek ve kullanabileceksiniz. İyi bir fotoğrafın ilk sırrı, doğru ışıktır!

Moda ve portre çekimlerinde ihtiyacınız olacak ışık kaynaklarıyla devam ediyoruz… Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu 1.Hafta 3.Bölüm Programı:
 • İyi Bir Pozlama İçin Fotoğrafçı Işığı Nasıl Kontrol Eder?
 • Doğru Işığın Yönü Nasıl Bulunur?
 • Çekilecek Objenin Üzerine Düşen Işık Nasıl Ölçülür?
 • Obje Işığa Göre Nasıl Konumlandırılır?
 • Işık Cisim Tarafından Nasıl Absorbe Edilir?
 • Yansıma Açıları Nelerdir?
 • Kamera-Ürün/Model- Işık Üçlüsünün Pozisyonu Nedir?
 • Difüze Ve Direkt Yansıtma Nasıl Kullanılır?
 • Difuze (Dağıtık) Ve Direkt Yansıtmayı Engellemek İçin Fotoğrafçı Ne Yapmalıdır?
 • Yansıma Nasıl Ortadan Kaldırılır?
 • Parlak, Cam, Metal Ve Ayna Fotoğraflarında Yansıma Nasıl Kontrol Edilir?
 • 3 Boyutlu Parlak Cisimler Çekilirken Işığın Konumlandırılmasında Nelere Dikkat Edilir?
 • Işığa Göre Modelin Bedeni Nasıl Konumlandırılır?
 • Chiaroscuro Nedir?
 • Rembrant Aydınlatması İle Portre Çekimi Nasıl Yapılır?
 • Portre Çekimlerinde Hangi Işıklar Kullanılır?
 • Silüet Aydınlatması Nasıl Yapılır?
Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu ilk haftasıyla birlikte ışığı konunuza uygun şekilde kullanabilecek, etkili aydınlatmalar yaparak beğenilecek fotoğraflara imza atacaksınız.

Fotoğraflarınızın gücünü arttıracak kompozisyon tekniklerini öğreneceğiniz keyifli bir hafta başlıyor. Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu 2.Hafta 1.Bölüm Programı:
 • Fotoğrafta Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Teknik, Biçim, İçerik Ve Anlatım Nasıl Olmalıdır?
 • Daha Etkili Fotoğraflar Üretmek İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • 1/3 Kuralı Ve Bu Kuralın Fotoğraflarda Uygulanışı Nasıldır?
 • Fotoğrafta Denge Nasıl Sağlanır?
 • Yatay Ve Dikey Kadraj Nasıl Kullanılır?
 • Fotoğrafta Simetri Nasıl Oluşturulur, Çizgiler Nasıl Kullanılır?
 • Yatay, Dikey Ve Diagonal Çizgiler Nasıl Bir Anlam Katar?
 • Desenler Nasıl Kullanılır?
 • Doku, Ritim, Dinamizm Ve Uyum Gibi Fotoğraf Öğeleri Görüntüye Ne Katar?
 • Fotoğrafta Çerçeve Nasıl Oluşturulur? Çerçeveleme Nasıl Yapılır?
 • Sembol Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
 • Görsel Öğelerin Fotoğrafa Yerleştirilmesi Nasıl Planlanır?
 • Bakış Açısı Nasıl Belirlenir?
 • Konunun Hangi Kısmı Fotoğrafın Dışında Bırakılır?
 • Kompozisyonda Kırpma Nedir?
 • Alan Derinliği Nasıl Kullanılır?
 • Arka Plan Nasıl Kullanılır?
 • Derinlik Algısı Nasıl Oluşturulur?
 • Ölçeklendirme Ve Bölümlendirme Nasıl Yapılır?
 • Odak Noktası Nasıl Belirlenir?
 • Neresi Flu, Neresi Net Olmalıdır?
Pro Plus Fotoğrafçılık Eğitimi ile fotoğraf anlatımınızı güçlendirecek, kompozisyon oluşturma deneyimi kazanarak dikkat çekici ve özgün fotoğraflara imza atacaksınız.

İnsanları, şehirleri, sokakları, canlıları ve hayatı en güzel karelerle sergileyeceksiniz. 2.haftamızda kompozisyon kurallarını uygulamaya başlıyoruz. Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu 2.Hafta 2.Bölüm Programı:
 • Açık Ve Kapalı Kompozisyon Nasıl Yapılır?
 • Metafor Nasıl Yaratılır?
 • Doğal Kadrajlama Nasıl Yapılır?
 • Fotografik Anlatım Nedir, Nasıl Yapılır?
 • Kurgu Ve Kompozisyonun Birlikteliği Nasıl Olmalıdır?
 • Hikayeler Fotoğrafa Nasıl Aktarılır?
 • Anı Yakalamanın Sırrı Nedir?
 • Fotoğrafta Alt Metin Nasıl Verilir?
 • Fotoğrafın Mesajı Ne Olmalıdır? Doğru Mesajı Hangi Açıdan Verirsiniz?
 • Güçlü Bir Kompozisyon İçin Renkler Nasıl Kullanılır?
 • Renklerin İnsan Psikolojisi Üzerindeki Etkisi Ne?
 • Hangi Renk Hangi Duyguya Hitap Ediyor?
 • Hüznü, Mutluluğu, Sevgiyi Renklerle Nasıl İfade Edersiniz?
 • Fotoğrafta Kontrast Nasıl Oluşturulur?
 • Konsept Nasıl Yaratılır?
 • Arka Plan Nasıl Oluşturulur?
 • Hangi Arka Planlar, Neden Kullanılmaz?
 • İnsan Nasıl Anlatılır?
 • Nesne Nasıl Anlatılır?
 • Doğa Nasıl Anlatılır?
 • Renkli Fotoğrafla Anlatma Nasıldır?
 • Siyah Beyaz Fotoğrafla Nasıl Anlatım Yapılır?
 • Kompozisyon Kuralları; Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Kesim, Belirginlik, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Net Alan Derinliği, Boyutlar, Denge/Oranlar, Boşluklar, Form/Biçim, Doku, Ritim, Dinamizm, Uyum
 • Fotoğraf Temaları; Kent Manzaraları, Eski Şehirler, Mimari Yapılar, Galeri Ve Müzeler, Cadde Ve Sokaklar, Meydanlar, 4 Mevsim İstanbul, Hayatın Enerjisi, Ters Işık, Alın Teri, Sokak Satıcıları, Kalabalıklar, Şehir Ve Çiçekler
 • Fotoğraf Duyguları; Can Sıkıntısı, Hayal Kırıklığı, Üzüntü, Huzur, Sevgi, Kaygı, Sevinç, Heyecan, Mutluluk Gibi Duyguları Nasıl Anlatacağımızı İrdeliyoruz.
 • Moda, Ürün, Doğum, Düğün, Portre Fotoğrafçılığında Kompozisyon Unsurları Nasıl Kullanılır?
 • Fotoğraflarımızı Nasıl Değerlendireceğiz?
 • En İyi Fotoğraf Nasıl Seçilir?
Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu 2.haftası sonunda kompozisyon kurallarından ve temalarından yararlanarak özgün fotoğraflar çekebileceksiniz. Profesyonel fotoğrafçılık becerileriniz artacak.

Işık ve kompozisyon uygulama dersimiz başlıyor! İstanbul’un turistik noktalarından Taksim’de fotoğraf çekiyoruz.

Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu 3.haftamızda öğrencilerimizle Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde buluşarak çekim için kullanacağımız fotoğraf temaları, duyguları ve kompozisyon kuralları hakkında öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz. Ardından Taksim Cumhuriyet Anıtı ve çevresinde ilk fotoğraflarımızı çekmeye başlıyoruz. Gezi rotamızda; Aya Triada Kilisesi, Surp Ohan Voskiperan Kilisesi, İstiklal Caddesi, Çiçek Pasajı, Nevizade, Galatasaray Lisesi, Sent Antuan Kilisesi, Santa Maria Kilisesi, Botter Apartmanı, Narmanlı Han, Galata Mevlevihanesi, Serdar – ı Ekrem Sokak, Doğan Apartmanı, Galata Kulesi, Yüksek Kaldırım Caddesi, İstanbul Aşkenaz Sinagogu, Banker Sokak, Komando Merdivenleri, Kemeraltı Caddesi, Karaköy Palas, Surp Krikor Lusaroviç Kilisesi ve Karaköy Sahili var.

Kent manzaraları, mimari yapılar, müze ve kutsal mekanlar, cadde ve sokaklar, hayatın enerjisi, sokak satıcıları gibi fotoğraf temalarıyla yalınlık, derinlik, perspektif, uyum gibi kompozisyon kurallarını kullanarak üzüntü, umutsuzluk, şaşkınlık, heyecan ve sevinç gibi duyguları fotoğraf karelerimize yansıtıyoruz.

Fotoğraf çekmeye devam! 4. hafta pro plus fotoğrafçılık kursu programımızda Sirkeci’de uygulama dersimiz var.

Sirkeci – Süleymaniye Fotoğraf Gezisinde; İstanbul’un Avrupa yakasındaki en önemli giriş kapılarından biri olan Sirkeci Garı ile İstanbul Demiryolu Müzesi, Sultan I. Abdülhamit Türbesi, İstanbul Ticaret Borsası, Büyük Postane, Hobyar Camii, Yeni Camii, Hünkar Kasrı, Mısır Çarşısı, Hürrem Sultan Türbesi, Kanuni Sultan Süleyman Türbesi, Mehmet Zahid Kotku Türbesi, Süleymaniye Cami, Mimar Sinan Türbesi, Vefa Bozacısı ve Bozdoğan Su Kemeri gibi tarihi ve kültürel zenginliklerimizi farklı objektif ve makine ayarlarıyla, altın kesim, belirginlik, yalınlık, alan derinliği, denge, kontrast gibi kompozisyon kurallarını kullanarak umut, sevgi, üzüntü, heyecan ve huzur gibi duyguların fotoğraflarını ölümsüzleştiriyoruz.

Pro plus fotoğrafçılık kursu Sirkeci fotoğraf gezisinde dükkanları ve hanları, sokak satıcılarını, kalabalık insan manzaralarını, tarihi binaları fotoğraflarımıza yansıtıyoruz. İstanbul’un zenginliğini fotoğraflarla anlatıyoruz!

Pro plus fotoğrafçılık eğitimi 5.haftasına Ortaköy’de gece çekimi yapıyoruz. Manzara fotoğrafçılığında kendimizi geliştiriyoruz.

Büyük Mecidiye Camii önünde buluştuğumuz öğrencilerimize Uzun Pozlama Çekim Tekniği hakkında bilgi verdikten sonra makinemizin ISO, enstantane vb. ayarlarını yapıyoruz. Kent manzaraları, mimari yapılar, gece yaşamı, sular, siluet, ters ışık ve yansıma temalarıyla çerçeveleme, derinlik, perspektif, ritim, uyum, ufuk çizgisi kompozisyon kurallarını kullanarak Boğaz Köprüsü’nü, Büyük Mecidiye Camii’ni ve boğazdan geçen vapurları kadrajımıza yansıtıyoruz. Uzun pozlama çekim tekniği nedir ve nasıl yapılır? Altın saatler ve mavi saatlerde nasıl pozlama yapılır? Makine ayarları ne olmalıdır? ND filtre çeşitleri nelerdir? Hava durumuna göre nasıl çekim yapılır? Dikkat edilecekler neler? Etkili uzun pozlama fotoğraflar nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? sorularının cevaplarını veriyoruz.

Pro plus fotoğrafçılık dersi sayesinde öğrencilerimiz; şehrin ve gökyüzünün farklı tonlarını fotoğraflarına yansıtabilecek bilgi ve beceriye ulaşıyorlar.

Stüdyoda portre uygulaması olmazsa olmaz! Ekipman, ışık ve kompozisyon bilgilerinizi kullanmaya devam edeceksiniz. Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu 6.Hafta 1.Bölüm Programı:
 • Portre Fotoğraf Çekiminin Özellikleri Ve Diğer Branşlardan Farkları Nelerdir?
 • Portre Türleri Nelerdir?
 • İyi Bir Portre Fotoğrafı İçin Tercih Edilen Makineler Hangileri?
 • Portre Fotoğrafçılığında Kullanılan Objektif Çeşitleri Neler?
 • Filtre Ve Lens Seçimi Nasıl Yapılır?
 • Portre Çekimi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Portre Çekimleri Hangi Modda Yapılır?
 • Sahneye Göre Manuel, Diyafram, Enstantane Öncelikli Modlar Nasıl Tercih Edilmelidir?
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır?
 • Netlik Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • Ölçüm Modları Işığa Göre Nasıl Kullanılır?
 • Sahneye Göre AF Yönetimi Nasıl Kullanılır?
 • Doğru Pozlama Nedir Ve + Ve - Pozlamanın Fotoğrafa Olan Etkisi Nasıldır?
 • Portre Çekiminde Stüdyo Işık Tipleri Nelerdir?
 • Işığın Kalitesi Nasıl Belirlenir?
 • Yüz Aydınlatma Teknikleri Nelerdir?
 • Işığın Şiddeti Nasıl Olmalıdır?
 • Işığın Rengi Nasıl Ayarlanır?
 • Sürekli Işık Kaynaklarının Şiddeti Nasıldır?
 • Avantajları Ve Flaşlara Göre Kullanım Kolaylığı Fotoğrafçıya Ne Katar?
 • Ampuller, LED Işıklar, Halojen Lambalar, LED Paneller Nasıl Kullanılır, Hangi Renk Ve Şiddette Işık Üretirler, Portre Fotoğrafçılığında En İşe Yarar Olanı Hangisidir?
 • Flaşların Portre Fotoğrafçılığındaki Gücü Ve Etkisi Nasıldır?
 • Işık Şekillendiriciler Nelerdir, Ne İşe Yararlar?
 • Şemsiyeler, Reflektörler, Difüzörler Nasıl Kullanılır Ve Nasıl Bir Etki Yaparlar?
 • Koyu Gölgeler Nasıl Engellenir?
 • Kontrast Nasıl Oluşturulur?
 • Detayların Rahatça Seçilmesini Nasıl Sağlarsınız?
Pro plus fotoğrafçılık kursu ile portre çekim tekniklerini öğrenecek, stüdyoda uygulama yaparak portre fotoğrafçılığına hakim olacaksınız.

Portre fotoğrafçılığında kompozisyon unsurlarını kullanmaya başlıyoruz. Ödül alacak portre fotoğrafların sırrı bu atölyede! Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu 6.Hafta 2.Bölüm Programı:
 • Portre Çekimlerinde Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Daha Etkili Fotoğraflar İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • Portre Çekimlerde Hikaye Nasıl Oluşturulur?
 • Portre Çekimlerinde Açılar Ve Yüz Kadrajlama Nasıl Olmalıdır?
 • Güçlü Bir Kompozisyon İçin Renkler Nasıl Kullanılır?
 • Çekim Planı Nasıl Hazırlanır?
 • Çekim Öncesi Hazırlıklar Nasıl Yapılır?
 • Model Çekime Nasıl Hazırlanır?
 • Makyaj – Kostüm Seçimi Nasıl Yapılır?
 • Konuya Uygun Saç - Makyaj Nasıl Yapılır?
 • Modele Çekim Planı Hakkında Nasıl Bilgiler Verilir?
 • Doğru Işığın Yönü Nasıl Bulunur?
 • Modelin Yüzünü Ve Vücudunu Nasıl Aydınlatmalısınız?
 • Arka Plan Ve Çekim Açıları Nasıl Olmalı?
 • İlgi Noktası Yaratacak Fon Çalışmaları Nasıl Yapılır?
 • Modelle Doğru İletişim Kurma Teknikleri Neler?
 • Çekmek İstediğiniz Pozu Nasıl Anlatırsınız?
 • Modelin Beden Dilini, Jest Ve Mimiklerini Portre İçin Nasıl Yönlendireceksiniz?
 • Modele Doğru Poz Verdirme Teknikleri Neler?
 • Katalog Ve Reklamlar İçin Portre Nasıl Fotoğraflanır?
 • Sade Ancak Etkili Fotoğraf Mesajı Nasıl Yaratılır?
 • Çekim Ne Kadar Sürmelidir?
 • Portre Fotoğraflar Nasıl Kıyaslanır Ve Eleştirilir?
 • En İyi Fotoğraf Nasıl Seçilir?
Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu ile stüdyo ve açık havada portre çekebilecek makine ve ekipman bilgisi kazanmış, ışığa ve konuya hakim, modelle doğru iletişim kurabilen bir fotoğrafçı olacaksınız.

Son haftamızda çektiğimiz fotoğrafları değerlendirerek ve öğrencilerimizin sorularını yanıtlayarak keyifli bir eğitimi sonlandırıyoruz.

7.hafta pro plus fotoğrafçılık kursumuzda; uygulama derslerinde çektiğiniz fotoğrafları inceleyerek gelişiminizi değerlendiriyor, eksik yanlarınızı tespit ederek giderilmesi için önerilerde bulunuyoruz. Makine ayarlarınızı doğru yapıp yapmadığınızı, ışığı nasıl kullandığınızı, çekim modunuzu, açınızı ve kompozisyonunuzu değerlendirerek dikkat etmeniz gerekenleri belirtiyoruz. Yüzlerce fotoğrafınız arasından en iyilerini nasıl seçeceğinizin püf noktalarından bahsederken sizlerle tek tek ilgilenerek fotoğrafçılık bilgilerinizin kalıcı olmasını sağlıyoruz.

Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu sonunda fotoğraf sanatının farklı branşlarında deneyim kazanmış bir fotoğrafçı olarak ister hobi ister mesleki hayatınızda bu deneyimden faydalanacaksınız.

Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu Programı – 1800’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Pro plus fotoğrafçılık kursu programımız; Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz eğitim metodumuzda bireysel farklılıkları esas alarak öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz. Samimi ve eğlenceli bir ortamda gerçekleşen eğitimlerimizle bugüne kadar binlerce fotoğraf tutkununa fotoğraf çekmenin tekniğini ve pratiğini öğrettik!

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu Programı

Pro plus fotoğrafçılık kursu ile daha çok fotoğraf çekin, deneyim kazanın, yeteneklerinizi keşfedin, kendinizi geliştirin…

Pro plus fotoğrafçılık kursumuz; haftada 1 gün 2,5 saatten 7 haftalık bir program olup; 2 teorik, 4 uygulama ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 7 haftalık bir fotoğraf eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 7 haftada 8 ders alırsınız.

Bu program; fotoğraf çekmeyi seven, çekim becerilerini geliştirmek ve sahada deneyim kazanarak profesyonel bir fotoğrafçı olmak isteyen, fotoğrafçılığı mesleki düşünen fotoğraf tutkunları için özel olarak hazırlanmıştır.

Pro plus fotoğrafçılık kursu; kişinin sosyalleşmesini ve fotoğrafsever bir çevre oluşturmasını sağlarken fotoğraf branşları hakkında mesleki bilgi ve beceri edinmesine de yardımcı olmaktadır.

ileri fotoğrafçılık eğitimi

Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu sonunda kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir. MEB fotoğrafçılık kursu sertifikası nasıl alınır sorunuza detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Pro plus fotoğrafçılık kursu eğitim programlarımızı; seviye ve ihtiyaç analizinizi yaparak fotoğrafçılığı; temel, amatör veya profesyonel düzeylerden hangi seviyede yapmak istediğinize, uzmanlaşmak istediğiniz alan için almanız gereken ileri ve branş eğitimlerine, fotoğrafçılıktan beklenti ve kariyer hedefinize göre oluşturmaktayız. Pro plus fotoğrafçılık kursu sınıflarımızı ise; eğitimlerimizden maksimum seviyede verim alabilmeniz için; yaşınız, konuya olan ilginiz ve öğrenme hızınız gibi bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Pro plus fotoğrafçılık kursu fiyatları; temel, ileri ve profesyonel, kaç seviyede ne kadar süre eğitim alacağınıza, eğitiminizi özel ya da grup olarak mı almak istediğinize göre değişmektedir. Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun kurs programı belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Pro plus fotoğrafçılık kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi pro plus fotoğrafçılık kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan pro plus fotoğrafçılık kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan fotoğrafçılık kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra fotoğraf eğitimi merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Bakırköy Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Pro plus fotoğrafçılık kursu Florya, pro plus fotoğrafçılık kursu Bahçelievler, pro plus fotoğrafçılık kursu Ataköy, pro plus fotoğrafçılık kursu Yeşilköy, pro plus fotoğrafçılık kursu Zeytinburnu, pro plus fotoğrafçılık kursu Avcılar olarak hizmet veren pro plus fotoğrafçılık kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Pro plus fotoğrafçılık kursları programımızda ilk 2 hafta fotoğraf makinesi gerekmemektedir. Ancak 3.haftada öğrencilerimizle birlikte uygulamalı çekim gezilerine başlayacağımız ve 4 hafta uygulama yapacağımız için mutlaka fotoğraf makinesi edinmeleri gerekmektedir.

Evet, henüz fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen pro plus fotoğrafçılık kursları öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sağlıyoruz. Canon, Nikon, Sony ve Fuji gibi dünyanın en iyi fotoğraf markalarının deneyim merkezlerini ziyaret ederek öğrencilerimizin merak ettikleri fotoğraf makinesi ve ekipmanları denemelerini sağlıyoruz.

7 haftalık Pro-Plus Fotoğrafçılık kursunu tamamladığınızda ışık ve kompozisyon bilgisi kazanır, stüdyo, manzara, portre, sokak fotoğrafçılığı gibi branşlarda fotoğraf çekim becerisi elde edersiniz. Ancak profesyonel fotoğrafçı olmak için Moda Fotoğrafçılığı Kursu, Ürün Fotoğrafçılığı Kursu, Doğum Fotoğrafçılığı Kursu, Düğün Fotoğrafçılığı Kursu, Yemek Fotoğrafçılığı Kursu ve Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu gibi branşlarda eğitim almalı ve mesleki deneyim edinmelisiniz. Ayrıca Photoshop gibi fotoğraf düzenleme programlarını da öğrenmeniz gerekmektedir. Photoshop kullanmayı bilmiyorsanız profesyonel fotoğrafçı olamazsınız.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
pro plus fotoğrafçılık kursu fiyatları

Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim Fırsatı!

Hemen Kayıt Ol

Pro Plus Fotoğrafçılık Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Pro plus fotoğrafçılık kursu sonrasında öğrencilerimiz, yeteneklerini geliştirecekleri ve profesyonel fotoğrafçılık mesleğini yapmaları için gerekli olan deneyimi kazanacakları mesleki eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın!

Pro Plus Fotoğrafçılık Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Pro plus fotoğrafçılık kursu sınıflarımızı, fotoğraf çekim stüdyomuzu, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, fotoğraf gezilerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Fotoğrafçılık kursu merkezimizi, pro plus fotoğrafçılık kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, fotoğraf sergilerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük fotoğrafçılık kursu ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Pro plus fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi pro plus fotoğrafçılık kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Pro plus fotoğrafçılık kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

800+

Mezun Öğrenci

Fotoğraf çekme becerilerini geliştirerek deneyim kazanmış yüzlerce fotoğrafsever.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

187

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 935 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44