Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu

Stüdyonuzun Yıldızı Siz Olun!

Fotoğraf Stüdyonuzu Açarak Mesleğinizi Profesyonel Düzeyde Yapmak İster Misiniz? Sanat Akademi Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu

Hayalinizde kendi fotoğraf stüdyonuzu açmak ve profesyonel bir fotoğrafçı olmak gelmek mi var? Moda, ürün, doğum gibi farklı branşlarda hizmet vermek mi istiyorsunuz? Bu eğitimi kaçırmayın!

Amatörlükten sıyrılmak, kendi stüdyonuzu açmak, çekim tekniğinizi geliştirmek istiyorsanız stüdyo fotoğrafçılığı kursu ile stüdyoda fotoğraf çekmenin sırlarını öğrenebilir, makine ve ekipman kullanımından stylinge, müşteri ilişkilerinden dijital pazarlama çalışmalarına kadar fotoğrafçılık kariyerinizi bir üst noktaya taşıyacak her şeyi öğreneceksiniz…

Sadece tek branşla yetinemem diyorsanız; uygulamalı derslerle deneyim kazanacağınız, mesleki bilgi ve becerilerinizi artıracak, sosyalleşme imkanı bulacağınız, keyifli bir ortamda stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi almanın tadını çıkarın…

Stüdyo fotoğrafçısı olma hayaliyle eğitim alan öğrencilerin %70’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için mesleki olarak kendilerini yetersiz hissediyor ve hayallerinden vazgeçiyorlar.

stüdyo fotoğrafçılığı kursu

Tüm Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
7 Hafta 19 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursumuz haftada 1 gün 2,5 saatten 7 haftalık bir program olup; 1.hafta Teorik Eğitim, 2.ve 3.hafta Stüdyo Çekim Uygulaması, 4.,5. 6. ve 7.hafta Temel Photoshop Eğitimine ek olarak 1,5 saatlik Girişimcilik ve Dijital Pazarlama Dersi, 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 7 haftada 8 ders alırsınız.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu Sanat Akademi

Stüdyonuzu açarak üründen modaya, düğünden doğuma kadar fotoğrafçılığın farklı branşlarında müşterilerinize hizmet vermek istiyorsanız Türkiye’nin en güncel stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri ile ilk adımınızı atın!

stüdyo fotoğrafçılığı kursu eğitmenleri

Ünlü Stüdyo Fotoğrafçıları

Her biri alanında ünlü, Türkiye’nin en iyi stüdyo fotoğrafçılarından ve fotoğraf sanatçılarından stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi

%100 Öğrenme Garantisi

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın kurs tekrar hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı stüdyo fotoğrafçılığı kursu

MEB Onaylı Sertifika

Mesleğinizin eğitimini aldığınızı ve alanınızda uzman olduğunuzu belgeleyen MEB onaylı stüdyo fotoğrafçılığı kursu sertifikası.

MEB Onaylı Sertifika Şartları »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların stüdyo fotoğrafçılığı kursu vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden fotoğrafçılık eğitimi alarak suça ortak olmayın!

stüdyo fotoğrafçılığı dersi

Stüdyonuzu Açmayı mı Planlıyorsunuz?

Fotoğraf çekmeyi çok seviyor ve artık bu sevginizi profesyonelliğe mi taşımayı düşünüyorsunuz? Kendi fotoğraf stüdyonuzu açmaya ne dersiniz?

Moda, düğün, doğum, yemek ve diğer fotoğrafçılık dallarının ortak noktası olan stüdyo fotoğrafçılığının tekniklerini ve sırlarını öğrenerek müşterilerinizle bir araya geleceğiniz, kaliteli işler çıkaracağınız bir stüdyo açabilir, markanızı ve fotoğrafçı kimliğinizi daha çok kişiye duyurabilirsiniz. Stüdyo fotoğrafçılığı kursu ile ilk adımı atın.

Yeni bir kariyer fırsatı yaratmak, fotoğrafçılık mesleğinin size uygun olup olmadığını deneyimleyerek anlamak için stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi en iyi yol!

Stüdyo Fotoğrafçılığını Öğrenin!

Hayalini kurduğunuz işi başarıyla yapmak için mesleğinizin inceliklerini öğreneceğiniz stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri sizi bekliyor…

Marka kurmaktan stüdyo fotoğrafçılığının zorluklarına, ekipman bilgisinden kompozisyon yaratmaya, fotoğraf düzenlemekten müşteri ilişkilerine kadar deneyimli ve profesyonel bir stüdyo fotoğrafçısının sahip olması gereken bilgi ve deneyimi edineceğiniz bir eğitim alın, özgüven kazanarak kariyerinize sağlam bir giriş yapın.

Sanat Akademi stüdyo fotoğrafçılığı kursları ile ünlü markalar için fotoğraf çeken, müşterilerinin beğenisini kazanan, tarzıyla fark yaratan bir fotoğrafçı olun!

stüdyo fotoğraf çekimi kursu
stüdyo fotoğrafçılığı kursu fiyatları

İşinizi Dört Dörtlük Yapın!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu ile edindiğiniz bilgi ve deneyimi kullanarak kendi stüdyonuzu açabilir, müşterilerinize hizmet vererek tercih edilen ve beğenilen bir fotoğrafçı olabilirsiniz.

Tekstil sektörü için moda fotoğrafları çekmek, çiftlerin en özel anlarını ölümsüzleştirmek, iştah kabartan yiyecek ve içecek karelerine imzanızı atmak için stüdyo fotoğrafçılığının detaylarına hakim olacağınız bir eğitim alın. Stüdyo fotoğrafçılığı kursları sayesinde kendinize ve yaptığınız işe güvenin, akıllarda kalın…

Geleceğinize yatırım yapın, yeteneklerinizden para kazanmak için stüdyonuzu nasıl kuracağınızı ve ayakta tutacağınızı Sanat Akademi’nin uzman eğitmenlerinden öğrenin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Stüdyonuzu açarak adınızı ve fotoğraf markanızı duyurmak istiyorsanız, mesleğinizi profesyonel düzeyde yapmayı amaçlıyorsanız, gelin, sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun stüdyo fotoğrafçılığı kursu programını belirleyelim. İlgi alanlarınıza ve merakınıza göre stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi alın.

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun stüdyo fotoğrafçılığı kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan stüdyo fotoğrafçılığı dersleri veriyoruz.

stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi stüdyo fotoğrafçılığı dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sonrası fotoğraf stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize kişiye özel kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Fotoğraf Sanatının Farklı Branşlarında Uzmanlaşmayı Düşünüyorum Diyorsanız Stüdyo Fotoğrafçılığı Eğitimleri Sizi Bekliyor!

Türkiye’nin en çok tercih edilen stüdyo fotoğrafçılığı kursu olan Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Stüdyo fotoğrafçılığı kursu sonrası kariyeriniz sağlam temeller üzerinde yükselsin!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi stüdyo fotoğrafçılığı kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi programını belirleyelim, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi

Stüdyonuzu Açın!

Uygulamalı eğitimlerle stüdyonuzu açacak bilgi ve deneyime ulaşın, başarılı bir marka kurmanın yollarını uzmanından öğrenin.

Kayıt Ol »

Müşterilerinize Kaliteli Hizmetler Verin!

Stüdyonuzda moda, ürün, doğum, düğün, yiyecek – içecek vb. alanlarda fotoğraf çekerek müşterilerinize daha iyi iyi hizmet verin, adınızı hemen duyurun!

meb ruhsatlı stüdyo fotoğrafçılığı kursu

MEB Ruhsatlı Fotoğrafçılık Kursu

Sanat Akademi stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir fotoğrafçılık kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir fotoğrafçılık kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için stüdyoda uygulamalı çekimler, workshoplar ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Stüdyo Fotoğrafçılığı Eğitimi

Stüdyosunu açmayı düşünen öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız stüdyo fotoğrafçılığı kurslarımızda teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı stüdyo fotoğrafçılığı dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek stüdyo çekimi ödevleri, uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Stüdyoda modelli, dekorlu, ürünlü fotoğraf çekimleri, Photoshop kullanımı ve retouch uygulamaları ile mesleğinizde uzmanlaşacağınız stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sistemimizi her geçe gün geliştiriyoruz.

stüdyo çekim eğitimi
stüdyo fotoğrafçılığı dersi

Uluslararası Stüdyo Fotoğrafçılığı Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 520’nin üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, stüdyo fotoğrafçılığı eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, stüdyo çekim eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Stüdyonuzun hakimi olmanızı sağlayacak bir stüdyo fotoğrafçılığı kursu programıyla, alanında uzman eğitmenlerden mesleğinizin sırlarını öğreneceksiniz!

+450 Kendi İşini Kuran Öğrenci

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi alan 450’den fazla öğrencimiz fotoğraf stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu sonrası sektöre sağlam bir portföyle başlayan öğrencilerimiz; profesyonel fotoğrafçı olarak kariyerlerini inşa ediyor, stüdyosunda başarılı fotoğraf çekimlerine imza atıyor ve bizi gururlandırmaya devam ediyorlar. Türkiye’nin önde gelen dergilerinde, ajanslarında çalışan stüdyo fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimiz kariyerlerini sağlam adımlarla inşa ediyorlar.

Stüdyoda ürün, moda, tekstil, doğum, düğün, yemek vb. fotoğraf çekimleri yaparak yeteneklerinden kazanç sağlayan öğrencilerimiz, markalarını büyütmeye devam ediyorlar. Sanat Akademi olarak bizler de her zaman onlara destek oluyoruz!

stüdyo çekimi
stüdyo fotoğrafçılığı nasıl yapılır

Kariyer Danışmanlığı

Fotoğrafçılığı meslek edinmek isteyenlere, lise ya da üniversiteden yeni mezun olanlara, stüdyo fotoğrafçılığı kursu ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Tercih edilen ve çalışmaları beğenilen bir stüdyo fotoğrafçısı olmayı amaçlayan ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek stüdyo fotoğrafçılığı alanında uzmanlaşmalarını sağlayacak, ihtiyaç ve beklentilerine en uygun fotoğrafçılık eğitimleri veriyoruz.

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sonrası kişisel ve mesleki gelişim kursları ile birlikte iletişim gücü kuvvetli, imajıyla dikkat çeken, ikna becerileri gelişmiş bir şekilde sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden 1 adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Fotoğraf stüdyosu açmak isteyen öğrencilerimize, sektörel partnerlerimizle indirimli makine ve ekipman sağlıyor, dekorasyon ve pazarlama çalışmaları için yardımcı oluyoruz.

İş İmkanı

Markaların ve modellerin çalışmak isteyeceği bir fotoğrafçı olmayı hedefleyen öğrencilerimize kariyer fırsatları da sunuyoruz!

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimlerimizi bitiren kursiyerlerimize Sanat Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz aracılığıyla iş imkanı sunuyor, stüdyo fotoğrafçılığını meslek olarak yapmaları konusunda destek sağlıyoruz.

Markasını kurmak isteyen öğrencilerimize koçluk yapıyor, stüdyo açma süreçleri hakkında öğrencilerimizi bilgilendiriyor, iş planı hazırlamaktan ekip kurmaya, finansal yönetimden pazarlamaya kadar danışmanlık yapıyoruz.

Akademimizde stüdyo fotoğrafçılığı kursu eğitmeni ya da fotoğrafçı olarak çalışmak isteyen, Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde kendini geliştirme amacı olan öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

stüdyo fotoğraf çekimi kursu
stüdyo fotoğrafçılığı

Makine ve Ekipman Danışmanlığı

Stüdyosunu açmak isteyen ve mesleği için en iyi fotoğraf makinelerini ve ekipmanlarını satın almayı düşünen öğrencilerimize anlaşmalı olduğumuz makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimize hem eğitimde kullanacakları makineler hakkında bilgi veriyor hem de stüdyo fotoğrafçısı olarak kariyer yapmayı düşünenler için stüdyolarında ihtiyaç duyacakları ışık, dekor ve teknik ekipmanları indirimli satın almalarını sağlıyoruz.

Canon, Nikon, Fuji ve Sony gibi dünyanın en iyi fotoğraf makinesi üreticilerinin deneyim merkezlerine giderek öğrencilerimizin merak ettikleri tüm ürün ve aksesuarları incelemelerini sağlıyor, anlaşmalı makine ve ekipman mağazalarına yönlendirerek fotoğraf makinelerini ve aksesuarlarını en iyi fiyatlarla almalarına yardımcı oluyoruz.

Mesleğinizi yaparken en çok ihtiyaç duyacağınız makinenizi ve ekipmanlarınızı stüdyo fotoğrafçılığı kursu eğitmenlerimizle seçecek, doğru makine ve ekipmanla mükemmel fotoğraflar çekeceksiniz.

Eğitim Sonrası Destek

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sonrası kendine değer katmaya ve işini daha iyi yapmaya hevesli olan tüm öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece stüdyo fotoğrafçılığı kursu süresince değil mesleğini yaparken de öğrencilerimizin yanında yer alıyor, istedikleri zaman fotoğraf stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Markanızı büyütmeniz, tercih edilen ve beğenilen bir stüdyo fotoğrafçısı olmanız için stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

stüdyo fotoğrafı çekmek

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu Öğrenci Yorumları

Stüdyonuzu mu Açmak İstiyorsunuz?

Markanızı kurarak daha çok müşteriye ulaşmak ve işinizi yüksek standartlarda yapmak mı istiyorsunuz?

Eğitim Alarak İşe Başlayın!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu ile ilk adımınızı atın, fotoğrafçı olma hayalinizi canlandırın…

Ünlü Fotoğrafçılar Arasına Girin!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursları ile mesleğinizi başarıyla yapın, müşterilerinize en iyi hizmetleri sunun.

stüdyo fotoğrafçılığı kursu mezunları

520 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize stüdyo fotoğrafçılığı kursları ile mesleklerini daha iyi yapmanın sırlarını anlattık.

Stüdyo fotoğrafçılığı dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah stüdyo fotoğrafçılığı kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulmuş Türkiye’nin en güncel stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye mesleki eğitim verdik.

Stüdyonuzda büyüleyici fotoğraflar çekmenin sırlarını öğreneceğiniz, interaktif derslerle eğitmeninize dilediğiniz kadar soru soracağınız, eğlenceli bir atmosfer bulacağınız stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına siz de katılın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Fotoğraf dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan ve eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Fotoğraf ile birlikte sanatın diğer dallarına da merak salan öğrencilerimiz için bale ve dans eğitimleri, resim ve müzik kursları, oyunculuk ve konservatuvara hazırlık eğitimlerimiz var. İster grup eğitimlerine katılın, isterseniz özel ders alın, Sanat Akademi’de yeteneklerinizi keşfedeceğiniz, hayal gücünüzü genişletecek, başarma güdünüzü artıracak eğitimler sizi bekliyor.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve hedeflerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla her zaman iç içe olun.

fotoğrafçılık eğitimleri
sosyal etkinlikler stüdyo fotoğrafçılığı kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi stüdyo fotoğrafçılığı kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Türkiye’nin en iyi stüdyo fotoğrafçılığı kursu olarak öğrencilerimizin ünlü moda, doğum, düğün fotoğrafçıları ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla fotoğraf seminerleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, film gösterimleri ve fotoğraf sergileri düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Fotoğrafçılığı meslek olarak düşünen öğrencilerimiz için keyifli ve kendilerini geliştirecekleri bir stüdyo fotoğrafçılığı kursu atmosferi yarattık. Gelin, siz de Sanat Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, fotoğraf tutkunu diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri, duayenlerle söyleşi yapabilecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak fotoğrafçılık dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Stüdyo fotoğrafçılığı kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından kursiyerlerimizin çektikleri fotoğraflara yorumlar alıyor, kendimizi geliştirmenin yollarını öğreniyoruz!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimizin çektikleri fotoğrafları alanında ünlü fotoğraf sanatçıları ve stüdyo fotoğrafçılığı dersi eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek daha iyi fotoğraf çekmelerini sağlıyoruz. Bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanında uzman bir stüdyo fotoğrafçısı olmalarının yolunu açıyoruz.

Tanınmış moda, düğün, doğum ve diğer branşlardaki deneyimli fotoğrafçıların görüşlerinden yararlanarak başarılı stüdyo fotoğrafçıları yetiştiriyoruz!

Duayenlerden Workshoplar

Fotoğraf sanatının en ince ayrıntılarına hakim olacağınız, ülkemizin önemli fotoğrafçıları ile tanışmanıza fırsat veren workshop fotoğrafçılık eğitimleri hazırladık!

Stüdyo fotoğrafçılığının ustalarının sadece fotoğraflarına bakmakla kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri düzenliyoruz. Haber fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, ürün, doğum ve moda fotoğrafçılığı gibi alanlarda tanınan duayen isimlerden fotoğrafçılık eğitimi almalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimizin fotoğraf network ağlarını oluşturmalarına imkan tanıyoruz.

Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçılarından stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri ile mesleğinizin püf noktalarını öğrenerek sanatınızı ve tekniğinizi geliştireceksiniz.

stüdyo fotoğrafçılığı workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimlerimizden eğlenceli anları, uygulamalı fotoğraf çekimlerimizi, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamımızı yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu Detaylı Eğitim Programı

Stüdyo çekimlerinde deneyim kazanmanızı sağlayacak, modadan ürüne, çantadan takıya kadar farklı konu ve konseptlerde fotoğraf çekme bilgisi edineceğiniz, Türkiye’nin en çok tercih edilen stüdyo fotoğrafçılığı kursu ile tanışın! Stüdyo fotoğrafçılığı eğitim programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak mesleğinize hemen başlayın!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursunun kazandıracakları;
 • Stüdyo fotoğrafçılığının teorik ve pratik tüm detaylarında uzmanlaşırsınız,
 • Stüdyo fotoğrafçılığının çekim tekniklerini öğrenirsiniz,
 • Yeteneklerinizi keşfedersiniz,
 • Kariyer hedeflerinizi belirler ve adımlarınızı sağlam atarsınız,
 • Yeni bir kariyer fırsatınız olur,
 • Sosyalleşir ve hobi edinirsiniz,
 • Sanatsal bakış açısı ve yaratıcılık kazanırsınız,
 • Kendinizi daha rahat ifade edersiniz,
 • Özgüveniniz artar,
 • Stres ve gerginlikten uzaklaşırsınız,
 • Zihinsel becerileriniz artar, hızlı karar verme yetisi kazanırsınız,
 • Eleştirel bakma ve düşünme becerileriniz gelişir,
 • Sosyal ve psikolojik duyarlılık kazanırsınız,
 • Sanat formlarına karşı duyarlılığınız oluşur,
 • Sorumluluk bilinciniz gelişir,
 • Üretmenin önemini fark edersiniz.

Stüdyoda kullanacağınız fotoğraf makinelerini ve ekipmanları öğrenerek eğitime başlayacaksınız. Öğretici ve eğlenceli bir eğitim sizi bekliyor… Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 1.Bölüm Programı:
 • Stüdyo Fotoğrafçılığının Önemi Nedir?
 • Firmalar Neden Stüdyo Fotoğraflarını Çektirir?
 • Stüdyo Fotoğrafçılığını En Önemli Kuralları Nelerdir?
 • Stüdyo Fotoğrafçılığı İçin Hangi Marka ve Model Fotoğraf Makinesini Tercih Etmelisiniz?
 • En Çok Tercih Edilen Fotoğraf Makinesi Markaları Hangileri?
 • Stüdyo Fotoğrafçılığında Kullanılan Objektif Çeşitleri Neler?
 • Marka ve Modele Göre En Çok Kullanılan Lens Çeşitleri Ne?
 • İhtiyaç Duyacağınız Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Tripod ve Monopod Hangi Çekimlerde Nasıl Kullanılır?
 • Reflektör ve Difüzör Stüdyo Fotoğraflarında Nasıl Kullanılır?
 • Uzaktan Kumanda Nasıl Kullanılır, Ne Avantaj Sağlar?
 • Stüdyo Çekimleri Hangi Modda Yapılır?
 • Sahneye Göre Çekim Modlarından Manuel, Diyafram, Enstantane Öncelikli Modlar Neye Göre Tercih Edilmelidir?
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır ve Nasıl Olmalı?
 • Netlik Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • İnce Beyaz Ayarı Hangi Çekimlerde Kullanılır?
 • Ölçüm Modları Işığa Göre Nasıl Kullanılır?
 • Sahneye Göre AF Yönetimi Nasıl Kullanılır?
 • Doğru Pozlama Nedir? + ve - Pozlamanın Fotoğrafa Olan Etkisi Nasıldır?
 • Görünüm Oranları 16:9, 3:2, 4:3 ve 1:1 Nedir ve Stüdyo Fotoğrafı Çekimlerinde Hangisi Kullanılmalı?
Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 1.haftasında; makine ve ekipman bilgisi edinirken, stüdyoda ISO, diyafram ve enstantane ayarları yapmayı, doğru pozlamayı ve ölçüm modlarını kullanmayı öğreneceksiniz.

Stüdyoda ışık olmazsa olmaz! Fotoğraf stüdyonuzda yer alacak stüdyo ışık tipleri hakkında bilgi ve deneyim kazanacaksınız. Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 2.Bölüm Programı:
 • Stüdyo Fotoğrafçılığında Işığın Önemi Nedir?
 • Stüdyo Işık Tipleri Nelerdir?
 • Sürekli Işık Kaynaklarının Şiddeti Nasıldır?
 • Avantajları ve Flaşlara Göre Kullanım Kolaylığı Fotoğrafçıya Ne Katar?
 • Işığın Şiddeti Nasıl Olmalıdır?
 • Işığın Kalitesi Nasıl Belirlenir?
 • Işığın Rengi Nasıl Ayarlanır?
 • Gün Işığı, Ampul Işığı, Halojen Lamba, Floresan Lamba Ne Şekilde Kullanılır?
 • Ampuller, LED Işıklar, Halojen Lambalar, LED Paneller Nasıl Kullanılır, Hangi Renk ve Şiddette Işık Üretirler? Stüdyo Fotoğrafçılığında En İşe Yarar Olanı Hangisidir?
 • Flaşların Stüdyo Fotoğrafçılığındaki Gücü ve Etkisi Nasıldır?
 • Flaşın Tutarlılığı ve Kullanıldığı Malzeme Neden Önemlidir?
 • Işık Şekillendiriciler Nelerdir, Ne İşe Yararlar?
 • Softbox, Şemsiyeler, Reflektörler, Difüzörler, Gobolar Nasıl Kullanılır ve Nasıl Bir Etki Yaparlar?
 • Kontrast Nasıl Oluşturulur?
 • Koyu Gölgeler Nasıl Engellenir?
 • Yüksek Kontrasta Neden Olan Etmenler Neler?
 • Yumuşak ve Göze Hoş Gelen Gölge Oluşturma Teknikleri Nelerdir?
 • Detayların Rahatça Seçilmesini Nasıl Sağlarsınız?
1.hafta stüdyo fotoğrafçılığı dersi sonunda stüdyo ışık kaynaklarının fotoğrafa etkisini görecek, ışığınızın şiddetini ve kalitesini kontrol edebileceksiniz.

Yaratıcı kompozisyonlar ve çarpıcı styling çalışmalarının nasıl yapıldığına geldi sıra… 2.haftamızda fotoğraflarımıza kurgu katıyoruz. Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta Programı:
 • Stüdyo Çekimlerinde Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Daha Etkili Fotoğraflar Üretmek İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • Fotografik Anlatım Nedir ve Nasıl Yapılır?
 • Kurgu Ve Kompozisyonun Birlikteliği Nasıl Olmalıdır?
 • Giysi, Aksesuar, Ayakkabı, Takı Vb. Konseptli Çekimlerde Fark Yaratan Kompozisyonlar Nasıl Oluşturulur?
 • Sade Ancak Etkili Fotoğraf Mesajı Nasıl Yaratılır?
 • Styling Nasıl Oluşturulur?
 • Güçlü Bir Kompozisyon İçin Renkler Nasıl Kullanılır?
 • Çekim Öncesi Ekiple Koordinasyon Toplantısı Nasıl Yapılır?
 • Çekim Öncesinde Markanın İstekleri Doğrultusunda Çekim Planı Nasıl Belirlenir?
 • Çekim İçin En Uygun Zaman Nasıl Belirlenir?
 • Çekilecek Stüdyo/Mekan/Yapı Daha Önceden Nasıl Kontrol Edilir?
 • Gerekli Hazırlıklar Nelerdir?
 • Hangi Ekipmanlar Ve Malzemeler Kullanılır?
 • Stüdyo Çekimi Ekibi Kaç Kişiden Oluşmalıdır?
 • Açık Ve Kapalı Mekanlarda Karşılaşılacak Zorluklar Nelerdir?
2.hafta stüdyo fotoğrafçılığı kursu sonunda konunuzu en iyi şekilde anlatacak kompozisyonu hazırlayabilecek, doğru açı ve kadrajlarla etkileyici fotoğraflar çekeceksiniz.

Uygulama dersimiz başlıyor! Ürünü, aksesuarı, çantayı, modeli ve insanı fotoğraflarla anlatmada deneyim kazanacağız… Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 3.Hafta 1.Bölüm Programı:
 • Ürün Çekime Nasıl Hazırlanır?
 • Softbox İçerisine Ürünü Nasıl Konumlandıracağız?
 • Renkli ve Büyük Ebatlı Ürünleri Nasıl Konumlandırırız?
 • Stüdyoda Ekipmanlar Nereye, Nasıl Konumlandırılmalıdır?
 • Işık Düzeneği Kamera-Ürün Eksenine Kaç Derece Açıyla Bakmalıdır?
 • Fotoğraf Makinesiyle Işık Nasıl Ölçülür? Histogram Nasıl Kullanılır?
 • Işığa Göre ISO Ve Enstantane Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Difuze (Dağıtık) ve Direkt Yansıtmayı Engellemek İçin Fotoğrafçı Ne Yapmalıdır?
 • Doğru Işığın Yönü Nasıl Bulunur?
 • Yatay Ya Da Dikey Kadraj Kararı Nasıl Verilir?
 • Bakış Noktası ve Yüksekliği Nasıl Seçilir?
 • Ürün Çekimlerinde Kompozisyon Nasıl Yapılır?
 • Ürün Fotoğrafçılığında Fon Seçimi Nasıl Yapılır?
 • Kadife, Ahşap vb. Dokulu Ürünlerin Fotoğrafı Nasıl Çekilir, Doku Nasıl Hissettirilir?
 • 3 Boyutlu Ürün Fotoğrafı Nasıl Çekilir?
 • 3 Boyutlu Çekimlerde Aydınlık-Karanlık Dengesi İçin Dikkat Edilecekler?
 • Koyu Gölgeleri ve Parlamaları Önleyerek Ürün Çekimleri Nasıl Yapılır?
 • Ürün Çekiminde Direkt Yansıtıcı ve Difüze Yansıtıcı Reflektörler Ne Kadar Işık Yansıtır?
 • 3 Boyutlu Parlak Cisimlerde Direkt Yansımayı Önleyecek Teknikler Nelerdir?
 • Metal Yüzeyler Nasıl Fotoğraflanır?
 • 3 Boyutlu Metal Yüzeyler İçin Kullanılacak Zemin Nasıl Seçilir?
 • Şeffaf ve Buzlu Ürünler İçin Geçirgenlik Fotoğrafa Nasıl Etki Eder?
 • Işık Cisim Tarafından Nasıl Absorbe Edilir?
 • Difüze ve Direkt Yansıtma Ürün Çekiminde Nasıl Kullanılır?
 • Parlak, Cam, Metal ve Ayna Fotoğraflarında Yansıma Nasıl Kontrol Edilir?
 • Işığı Direkt Yansıtan Yüzeyler İçin Çekim Teknikleri Neler?
 • Cam Ürünler Nasıl Çekilir?
 • Ürünün Kenarlarının Vurgulanmasını Sağlayan İki Teknik: Aydınlık Fonda Koyu Hatlar, Koyu Fonda Aydınlık Hatlar Nasıl Kullanılır?
 • İçi Dolu Cam Ürünleri Nasıl Fotoğraflanır?
 • Sıvıları Hangi Fonda Daha Gerçekçi Gösterebiliriz?
 • Katalog Ve Reklamlar İçin Ürün Nasıl Fotoğraflanır?
3.hafta stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sonunda ürün çekimi yapmak için gerekli makine ayarlarını öğrenecek, farklı türdeki ürünlerin fotoğraflarını çekerek stüdyo uygulama deneyimi kazanacaksınız.

Moda fotoğrafı çekimleri ile stüdyo fotoğrafçılığı kursu sürüyor! Modellerin çalışmak isteyeceği bir fotoğrafçı olacaksınız. Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 3.Hafta 2.Bölüm Programı:
 • Çekim Öncesi Hazırlıklar Nasıl Yapılır?
 • Model Çekime Nasıl Hazırlanır?
 • Makyaj – Kostüm Seçimi Nasıl Yapılır?
 • Konuya Uygun Saç - Makyaj Nasıl Yapılır?
 • Kostümler Nasıl Seçilir, Hangi Sırada Çekilir?
 • Kaç Kostüm Kullanılır?
 • Kaç Farklı Formatta Çekim Karesi Çıkarılır?
 • Modele Çekim Planı Hakkında Nasıl Bilgiler Verilir?
 • Stüdyoda Ekipmanlar Nereye, Nasıl Konumlandırılmalıdır?
 • Doğru Işığın Yönü Nasıl Bulunur?
 • Modelin Yüzünü Ve Vücudunu Nasıl Aydınlatmalısınız?
 • Fotoğraf Makinesiyle Işık Nasıl Ölçülür? Histogram Nasıl Kullanılır?
 • Işığa Göre ISO Ve Enstantane Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Kompozisyona ve Arka Plana Göre Model Nasıl Konumlandırılır?
 • Modelin Beden Dilini Nasıl Yönlendireceksiniz?
 • Modelin Jest ve Mimiklerini Nasıl Kontrol Edeceksiniz?
 • Modele Doğru Poz Verdirme Teknikleri Neler?
 • Ayak, Baş ve Kolların Temel Pozisyonları Ne Olmalı?
 • Ayakta ve Oturarak Verilecek Model Pozları Nelerdir?
 • Modelle Doğru İletişim Kurma Teknikleri Neler?
 • Çekmek İstediğiniz Pozu Nasıl Anlatırsınız?
 • Modeli Zayıf Gösterme Yolları Neler?
 • Birden Fazla Modeli Nasıl Fotoğraflayacaksınız?
 • Arka Plan ve Çekim Açıları Nasıl Olmalı?
 • İlgi Noktası Yaratacak Fon Çalışmaları Nasıl Yapılır?
 • Katalog ve Reklamlar İçin Model Nasıl Fotoğraflanır?
 • Çekim Ne Kadar Sürmelidir?
Stüdyoda çekim uygulama haftamızın sonunda hem ürün hem moda çekimlerinde deneyim sahibi olarak müşterileriyle sağlıklı iletişim kurabilen ve onlara iyi hizmet veren bir fotoğrafçı haline geleceksiniz.

Stüdyoda çektiğiniz fotoğrafları Photoshop ile düzenlemeyi öğreneceğiniz 4.haftamız başlıyor. Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 4.Hafta Programı:
 • Photoshop Nasıl Bir Programdır?
 • Stüdyo Fotoğrafçısı İçin Photoshop’un Önemi Nedir?
 • Photoshop Klavye Kısayolları Neler?
 • Photoshop Programının Renk Ve Arayüz Ayarlarını Nasıl Yaparız?
 • Döndürme/Kesme Nasıl Yapılır?
 • Crop Tool Nasıl Kullanılır?
 • Stüdyo Fotoğraflarını Nasıl Boyutlandırmalıyız?
 • Objelerin Seçilmesi İçin Pen Tool Nasıl Kullanılır?
 • Arka Fon Nasıl Düzenlenir?
 • Aydınlık Ayarının Yapılması İçin Adjustments Nasıl Kullanılır?
 • Ton Düzenleme İşlemi Nasıl Yapılır?
 • Levels, Curves, Brightness Nasıl Kullanılır?
 • Fotoğrafların Renkleriyle Nasıl Oynanır?
 • Etkileyici Renk Doygunlukları Ve Filtreler Nasıl Yaratılır?
 • HDR Tonlamalar Fotoğrafımıza Ne Katar?
 • Adjustments - Vibrance, Hue, Color Balance, Black&White, Photo Filter Komutları Nasıl Uygulanır?
 • Neden Ham (RAW) Fotoğraf Çekmemiz Gerekiyor?
 • RAW Fotoğraflarımızda Sıcaklık, Pozlama Ve Doygunluk Ayarları İle Başarılı Renk Tonlamaları Nasıl Yaparız?
4.hafta stüdyo fotoğrafçılığı dersi sonunda fotoğraflarınızın kalitesini arttıracak bir numaralı görsel düzenleme programı Photoshop’u öğrenmeye başlamış olacaksınız.

Fotoğraflarınızın renkleri ile oynayarak onları daha canlı hale getirecek, hatalarınızı ortadan kaldırarak kusursuz fotoğraflar elde edeceksiniz. Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 5.Hafta Programı:
 • Beyaz Ayarını En Kolay Nasıl Yaparız?
 • Levels İle Otomatik Beyaz Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Fotoğrafın Bir Parçasına İşlem Yapmak İçin Neler Kullanılır?
 • Spotlar Nasıl Temizlenir?
 • Fotoğrafın Bir Bölümünün Aydınlatılması Ya Da Karartılması İşlemi Nasıl Yapılır?
 • Burn Tool Ve Dodge Tool İle İstenen Bölümler Nasıl Boyanır?
 • Stüdyo Fotoğraflarının Arka Planı Nasıl Temizlenir?
 • Yaratıcı Arka Planlar Nasıl Olur?
 • Yeşil Perde Kullanarak Stüdyoyu İstediğimiz Kompozisyona Nasıl Ekleriz?
 • Unsharp Mesk Komutu İle Keskinleştirme Nasıl Yapılır?
5.hafta stüdyo fotoğrafçılığı kursu sonunda konseptinize göre fotoğraflarınızın arka planlarını değiştirebileceksiniz. Stüdyonuzda kaliteli bir hizmet vermek istiyorsanız fotoğrafın her alanına hakim olmalısınız.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu 6.haftasında Photoshop’un layer araçlarını kullanarak hatasız fotoğraf oluşturmayı öğreniyoruz. Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 6.Hafta Programı:
 • Kusursuz Stüdyo Fotoğrafları İçin Katmanlar Nasıl Kullanılır?
 • Stüdyo Çekimlerinde Layer Kullanarak Nasıl Yaratıcı Olunur?
 • Hatasız Fotoğraflar İçin Maskeleme Nasıl Kullanılır?
 • Objenin Rengini Nasıl Değiştiririz?
 • Seçili Bölgelerin Renkleriyle Nasıl Oynarız?
 • Alan Derinliği Yaratan Photoshop Sırları Neler?
 • Action Kaydetme Ve Plugin Nedir?
 • Nik Color Ve Silver Efektleri Kullanırken Fotoğrafımız Nasıl Olmalı?
 • Modelli Stüdyo Fotoğraflarında Gözaltı Torbalarını Ve Morlukları Yok Etmek İçin Neyi Bilmelisiniz?
 • Gözleri Nasıl Renklendiririz, Nasıl Aydınlatırız Ve Parlatırız?
 • Modelinizi Yeniden Yaratacak Kirpik, Göz Farı, Allık, Ruj Nasıl Eklenir?
 • Fotoğraflar Nasıl Saklanır?
 • JPG Ve TIFF Formatları Arasındaki Fark Nedir?
 • İnternet Ve E-Posta İçin Kullanılacak Fotoğraflar Nasıl Kayıt Edilir?
 • Baskı İçin Fotoğraf Nasıl Kayıt Edilmelidir?
6.hafta stüdyo fotoğrafçılığı kursu sonunda modellerinizi kusursuz bir görünüme ulaştırmak için yapabileceğiniz Photoshop ayarlarını öğrenmiş olacaksınız.

Retouch uygulama dersimizle fotoğraflarımızı düzenlemeye yoğunlaşacağız. Photoshop’a dair bilgi ve becerilerinizi pekiştireceğiz.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu 7.haftasında; Photoshop renk ayarlarını kullanarak renk tonlarının fotoğrafta doygunluk ve keskinlik yaratmadaki etkisini gözlemliyor, fotoğraflarımızdaki hataları silmeyi öğreniyoruz. Temel Retouch teknikleri nelerdir? Stüdyo fotoğraflarında hangi Retouch teknikleri kullanılmalı? Sivilce nasıl alınır? Göz altı torbalarını ve morlukları yok etmek için neyi bilmelisiniz? Gözleri nasıl renklendiririz, nasıl aydınlatırız ve parlatırız? Göz renklendirme, kirpik ve göz farı ekleme, allık ekleme, dudak renklendirme ve dolgunlaştırma, liquify ve kullanımı (burun estetiği), yüz pürüzsüzleştirme, diş beyazlatma nasıl yapılır? Fotoğraf nasıl keskinleştirilir? Fotoğrafa imza nasıl atılır ve paylaşılır? konularını işleyerek çektiğiniz stüdyo fotoğraflarını kusursuz hale getireceksiniz.

Stüdyonuzda hizmet verirken sadece fotoğraf çekmekle kalmayacak, çektiğiniz fotoğrafları en iyi şekilde müşterilerinize ulaştıracaksınız.

Stüdyosunu açmak ve markasını kurmak isteyen öğrencilerimizin çok verim alacağı sosyal medya ve dijital pazarlama dersimizde sıra! Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 7.Hafta 2.Bölüm Programı:
 • Stüdyo Fotoğrafçılığı Nasıl Bir Meslek?
 • Stüdyo Fotoğrafçılığından Para Kazanılır Mı?
 • Markanızı Nasıl Oluşturacaksınız?
 • Başarılı Girişimlerin Ortak Özelliği Ne?
 • Stüdyo Nasıl Kurulur?
 • Hangi Belgelere İhtiyacınız Var?
 • Yasal Süreçler Neler?
 • Hangi Ekipman, Makine ve Malzemeleri Almalısınız?
 • Stüdyonuzu Online Platformlarda Nasıl Duyurmalısınız? Dijital Dünyanın Farkında Mısınız?
 • Online Olmak Pazarlama Stratejinize Ne Katar?
 • Neden Web Sitesi Yaptırmalısınız?
 • Stüdyo Fotoğrafçısı Olarak Sosyal Medya Kanallarını Nasıl Kullanmalısınız?
 • Sosyal Medya Hesaplarınızda Fark Yaratacak Profili Nasıl Oluşturmalısınız?
 • Instagram ve Facebook Algoritması Nedir ve Nasıl Çalışır?
 • Kendi Altın Gün ve Saatlerinizi Nasıl Keşfedersiniz?
 • Reklam, Tanıtım ve Sponsorlu Yayın Çalışmalarınızı Kimlerle, Nasıl Yapmalısınız?
 • Post ve Story İçin Sponsorlu Yayın Oluşturmanın Sırları Neler?
 • En Fazla ve En Doğru Kitleye Ulaştıracak Reklam Modelleri Neler?
 • Hedef Kitlemizin Etkin Olduğu Sosyal Mecraları Nasıl Bulacağız?
 • Hedef Kitlenin İlgisini Çekmek Ve Etkileşimi Arttırmak İçin Instagram, Facebook, Linkedin,
 • Youtube Sayfalarının Profil Ve Paylaşım Görsellerini Nasıl Tasarlamalıyız?
Tercih edilen bir stüdyo fotoğrafçısı olmanız için ihtiyacınız olacak dijital pazarlama tekniklerine sektörün en prestijli fotoğraf eğitimi merkezi Sanat Akademi ile ulaşacaksınız.

Sosyal medyada fotoğrafları beğenilen ve takipçisi yüksek bir fotoğrafçı olmaya ne dersiniz? Stüdyo fotoğrafçılığı kursunun son dersinde fenomen olmanın yollarını öğreneceksiniz. Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu 7.Hafta 3.Bölüm Programı:
 • Sosyal Medyada Nasıl Hitap Edilir?
 • Yaratıcı Reklam Spotları Oluşturmak İçin Güçlü Bir Beyin Ekibi Nasıl Kurulur?
 • Kendini Okutan ve Paylaştıran İçerik Nasıl Yazılır?
 • Stüdyo Fotoğrafçısı Olarak Markanıza Nasıl Güven Kazandırırsınız?
 • Sosyal Medya Sayfalarınızın Takipçi Sayısını Arttırmak İçin Gizli Yollar Neler?
 • Daha Çok Beğeni ve Etkileşim Almak İçin Pazarlama ve Paylaşım Diliniz Ne Olmalı?
 • Rakiplerinizi Nasıl Analiz Edersiniz ve Onlara Karşı Hangi Tanıtım Silahlarınızı Kullanmalısınız?
 • Kısa ve Uzun Vadede Sosyal Medya Hedefleri Nasıl Belirlenmeli?
 • Dolaylı Yoldan Müşteri Kazanmak İçin Hangi Psikolojik Yöntemleri Kullanmalısınız?
 • Gelen Müşterileri Kaçırmamanın Yolları ve Etkin İkna Teknikleri Neler?
 • En İyi Stüdyo Fotoğraflarınızla Portföyünüzü Nasıl Oluşturacaksınız?
 • Müşterileri Etkileyecek Sunumların Püf Noktaları Neler?
Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sonunda stüdyo fotoğraf çekimlerinde uzmanlaşacak ve kendi stüdyonuzu açmak için özgüven kazanacaksınız. Hayalinize dur demeyin!

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu Programı – 520’nin Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 520’nin üzerinde stüdyo fotoğrafçısı mezun eden Sanat Akademi Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz stüdyo fotoğrafçılığı kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Gelin, siz de ilgi alanınıza ve kariyer hedefinize uygun eğitimler alın.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu Programı

Stüdyomu açarak fotoğrafçılığı meslek edinmek istiyorum, fotoğrafçıyım ama müşterilerime daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyorum diyorsanız Sanat Akademi stüdyo fotoğrafçılığı kursu ile tanışın!

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursumuz haftada 1 gün 2,5 saatten 7 haftalık bir program olup; 1.hafta Teorik Eğitim, 2.ve 3.hafta Stüdyo Çekim Uygulaması, 4.,5. 6. ve 7.hafta Temel Photoshop Eğitimine ek olarak 1,5 saatlik Girişimcilik ve Dijital Pazarlama Dersi, 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 7 haftada 8 ders alırsınız.

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu; temel fotoğrafçılık eğitimi alan ve stüdyo fotoğrafçısı olmak isteyen fotoğrafçılar ile sektöre yeni giren ve kendini geliştirmek isteyen her seviyeden fotoğrafçının katılabileceği, ünlü fotoğrafçılardan işin inceliklerini öğrenerek tecrübe kazanacakları, stüdyo ekipmanlarından çekim tekniklerine, ürün çekiminden moda fotoğrafçılığına kadar geniş bir perspektif sunan özel bir atölyedir.

Her yıl stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

stüdyo fotoğrafçılığı dersi

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Stüdyo fotoğrafçılığı kursuna katılabilmeniz için temel fotoğrafçılık eğitimi almış olmanız gerekiyor. Temel fotoğrafçılık eğitimi almamış olan öğrencilerimizin öncelikle temel fotoğrafçılık kursu kayıtları yapılmaktadır.

7 haftalık stüdyo fotoğrafçılığı kursumuza katılarak stüdyo fotoğrafçılığında kullanılan makineleri, ekipmanları, ışık ve kompozisyon tekniklerini, model ve ürün çekimi sırlarını, temel düzeyde Photoshop kullanarak çektiğiniz fotoğrafları düzenlemeyi öğrenirsiniz. Öğrendiklerinizi sektörde deneyimler ya da kendi stüdyonuzu açarsanız bilgi ve becerilerinizi geliştirme fırsatı bulursunuz. İyi bir fotoğrafçı olmak tamamen sizin elinizdedir.

En iyi stüdyo fotoğrafçılığı kursu Sanat Akademi olarak Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu sonunda kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir. MEB fotoğrafçılık kursu sertifikası nasıl alınır sorunuza detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu sertifikalarımız, stüdyo fotoğrafçılığı mesleğine dair eğitim aldığınızı kanıtlayan bir belgedir ve sertifikalarla iş yeri açılmaz. Stüdyonuzu açarken ihtiyaç duyacağınız evrakları ve izlemeniz gereken adımları öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu eğitim programlarımızı; seviye ve ihtiyaç analizinizi yaparak fotoğrafçılığı; temel, amatör veya profesyonel düzeylerden hangi seviyede yapmak istediğinize, uzmanlaşmak istediğiniz alan için almanız gereken ileri ve branş eğitimlerine, fotoğrafçılıktan beklenti ve kariyer hedefinize göre oluşturmaktayız. Stüdyo fotoğrafçılığı kursu sınıflarımızı ise; eğitimlerimizden maksimum seviyede verim alabilmeniz için; yaşınız, konuya olan ilginiz ve öğrenme hızınız gibi bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Stüdyo fotoğrafçılığı kursu fiyatları; kaç seviyede ne kadar süre eğitim alacağınıza, eğitiminizi özel ya da grup olarak mı almak istediğinize göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun stüdyo fotoğrafçılığı kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Stüdyo fotoğrafçılığı kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi stüdyo fotoğrafçılığı kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan fotoğrafçılık kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan fotoğrafçılık kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Bakırköy Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Stüdyo fotoğrafçılığı kursu Florya, stüdyo fotoğrafçılığı kursu Bahçelievler, stüdyo fotoğrafçılığı kursu Ataköy, stüdyo fotoğrafçılığı kursu Yeşilköy, stüdyo fotoğrafçılığı kursu Zeytinburnu, stüdyo fotoğrafçılığı kursu Avcılar olarak hizmet veren stüdyo fotoğrafçılığı kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Evet, online stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi veriyoruz. Ancak stüdyo fotoğrafçılığı kursu uygulama ağırlıklı bir programa sahip olduğu için kurumumuzda eğitim almanız daha faydalı olacaktır.

Elbette. Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
stüdyo fotoğrafçılığı kursu fiyatları

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Stüdyo Fotoğrafçılığı Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu sonrası hem mesleğine hem de kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyen öğrencilerimiz, farklı eğitimler de alıyorlar! Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın, işinizi başarıyla yapın!

Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi sınıflarımızı, fotoğraf stüdyolarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, stüdyo çekim etkinliklerimizi ve çekim gezilerimizi video ve fotoğraflarımızdan görün. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Fotoğrafçılık kursu merkezimizi, stüdyo fotoğrafçılığı kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, fotoğraf sergilerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük fotoğrafçılık kursu ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi stüdyo fotoğrafçılığı kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Stüdyo fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

520+

Mezun Öğrenci

Profesyonel stüdyosunu açarak mesleğine adım atmış yüzlerce mezun öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

158

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 790 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44