Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu

Kariyerinize Boyut Kazandırın!

Yiyecek – İçecek Fotoğrafçısı Olarak Markalara Hizmet Vermeyi mi Hedefliyorsunuz? İhtiyacınız Olan Şey: Yemek Fotoğrafçılığı Kursu

İster profesyonel fotoğrafçı olun, isterseniz hobi olarak fotoğraf çekin, fotoğrafçılığın farklı branşları hakkında bilgi ve deneyim kazanmak istiyorsanız yemek fotoğrafçılığı kursunu kaçırmayın!

Yemek fotoğrafçılığı kursu ile dergi, restoran, kafe ve otel gibi pek çok farklı sektör için etkileyici ve iştah kabartan yemek fotoğrafları çekmenin sırlarını öğrenebilir, profesyonel bir menü ve yemek fotoğrafçısı olarak mekanlara ve markalara hizmet verebilir ya da sosyal medya hesaplarınızda beğeni kazandıracak fotoğraflara imza atabilirsiniz.

Uygulamalı derslerle deneyim kazanacağınız, merak ettiğiniz fotoğrafçılık tekniklerini öğreneceğiniz, samimi ve eğlenceli bir ortamda, alanında uzman eğitmenlerden yemek fotoğrafçılığı eğitimi almanın tadını çıkarın!

Her yıl yemek fotoğrafçılığı eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

yemek fotoğrafçılığı kursu

Tüm Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
7 Hafta 19 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Yemek Fotoğrafçılığı Kursumuz haftada 1 gün 2,5 saatten 7 haftalık bir program olup; 1.hafta Teorik Eğitim, 2.ve 3.hafta Stüdyoda Yemek Çekimi Uygulaması, 4. 5. 6. ve 7.hafta Temel Photoshop Eğitimine ek olarak 1,5 saatlik Girişimcilik ve Dijital Pazarlama Dersi, 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 7 haftada 8 ders alırsınız.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Sanat Akademi

Yiyecek – içecek fotoğraf çekim tekniklerini öğrenmek, stüdyoda, restoranda ya da açık havada yemek fotoğrafı çekme bilgisi ve deneyimi kazanmak için Türkiye’nin en güncel yemek fotoğrafçılığı kursları ile öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

yemek fotoğrafçılığı kursu eğitmenleri

Ünlü Yemek Fotoğrafçıları

Her biri alanında ünlü, Türkiye’nin en iyi yemek fotoğrafçılarından ve fotoğraf sanatçılarından yemek fotoğrafçılığı eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
yemek fotoğrafçılığı eğitimi

%100 Öğrenme Garantisi

Yemek fotoğrafçılığı kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın tekrar hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı yemek fotoğrafçılığı kursu

MEB Onaylı Sertifika

Yemek fotoğrafçılığında deneyimli olduğunuzu gösteren, mesleki bilgi ve becerinizi belgeleyen MEB onaylı yemek fotoğrafçılığı kursu sertifikası.

MEB Onaylı Sertifika Şartları »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında yemek fotoğrafçılığı eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların yemek fotoğrafçılığı kursu vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden fotoğrafçılık eğitimi alarak suça ortak olmayın!

yemek fotoğrafçılığı eğitimi

Yeni Bir Başlangıca Hazır Mısınız?

Fotoğraf çekiyor ya da fotoğrafçılığı mesleki anlamda yapmak mı istiyorsunuz? Sadece vakit geçireceğiniz bir hobi mi arıyorsunuz? Yemek fotoğrafçılığı kursu tam size göre!

Mezun olduğunuz bölümle ilgili kariyer hedefiniz yoksa, hangi mesleğin size uygun olup olmadığına karar veremediyseniz, fotoğraf çekmeyi seviyor ve acaba fotoğrafçı olabilir miyim diyorsanız; yaşınız ne olursa olsun tutkularınızın peşinden gidebilir, profesyonel kariyerinizi yetenekleriniz üzerine inşa edebilirsiniz. Yemek fotoğrafçılığı kursları ile bu fırsatı bulacaksınız…

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi fotoğrafçılığın profesyonel boyutu ile tanışmanızı sağlayacak, kendinizi geliştirmenize destek olacak!

Tadı Fotoğraftan Taşan Yemekler Kadrajınızda Olsun!

Yemek fotoğrafçılığının kendine has tekniklerini öğrenmeye ne dersiniz? Eğlenceli bir ortamda son yılların trendi yemek fotoğrafları çekin…

İster günlük hayatın stresinden kaçmak için ister mesleki deneyim edinmek için yemek fotoğrafçılığı eğitimi alın, yemek fotoğrafçılığının özgün teknikleriyle iştah kabartan fotoğraflar çekecek, sosyal medya hesaplarınızda beğenileri artıracak, müşterilerinizin memnuniyetini kazanacaksınız. Yemek fotoğrafçılığı kursu bakış açınızı değiştirecek!

Yemek fotoğrafçılığı eğitimleri ile vakit kaybetmeden tanışın, sosyalleşeceğiniz ve mesleki uzmanlık kazanacağınız bir kursun tadını çıkarın…

yemek fotoğrafçılığı dersi
yemek çekimi

Mesleki Becerilerinizi Geliştirin!

Fotoğrafçı sadece fotoğraf çekmeyi bilen kişi değildir! Moda, ürün, doğum, düğün, yemek fotoğrafçılığı gibi farklı branşlara hakim olan uzmandır. Siz de bu uzmanlardan olun!

Sanat Akademi’de yemek fotoğrafçılığı kursları ile yeteneklerinize mesleki anlamda şekil verin, gelişiminizi sürdürün, tutkunuz kariyerinize yön versin. Yiyecek – içecek fotoğrafları çekmeyi öğrenerek restoranlara, kafelere, yiyecek markalarına hizmet verin. Fotoğrafçılık mesleğinden daha çok para kazanın…

Yemek fotoğrafçılığı kursları hem bakış açınızı genişletecek hem de mesleğinizi daha çok sevmenizi sağlayacak. İlk adımı hemen atın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Fotoğraf çekim becerilerinizi geliştirerek mesleğinizi daha iyi yapmak ve özgüven kazanmak istiyorsanız Sanat Akademi ile tanışmanın tam zamanı. Gelin, sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun yemek fotoğrafçılığı kursu programını belirleyelim. İlgi alanlarınıza ve merakınıza göre yemek fotoğrafçılığı eğitimi alın.

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun yemek fotoğrafçılığı kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre yemek fotoğrafçılığı eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan yemek fotoğrafçılığı dersleri veriyoruz.

yemek fotoğrafçılığı eğitimi

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi yemek fotoğrafçılığı dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi sonrası stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize kişiye özel kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu ile Kendinize ve Kariyerinize Değer Katın! Sanat Akademi’de Buluşalım…

Türkiye’nin en çok tercih edilen yemek fotoğrafçılığı kursu olan Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Yemek fotoğrafçılığı kursu ile yeni bir kariyer edinin!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi yemek fotoğrafçılığı kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik yemek fotoğrafçılığı eğitimi programını belirleyelim, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
yemek fotoğrafçılığı dersi

Lezzetli Fotoğraflar Çekin!

Uygulamalı yemek fotoğrafçılığı eğitimleri ile deneyim kazanın, uzmanlaşarak hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenin tadını çıkarın!

Kayıt Ol »

Kariyerinizin Yönü Değişsin!

Sıradan bir fotoğrafçı olmaktan kurtulun, kendinizi geliştirmeye devam ederek müşterilerinize farklı alanlarda hizmet verin.

meb ruhsatlı yemek fotoğrafçılığı kursu

MEB Ruhsatlı Fotoğrafçılık Kursu

Sanat Akademi yemek fotoğrafçılığı eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir fotoğrafçılık kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir fotoğrafçılık kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan yemek fotoğrafçılığı eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan yemek fotoğrafçılığı eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için stüdyoda uygulamalı yemek fotoğrafı çekimi, workshoplar ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Yemek fotoğrafçılığı kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Yemek Fotoğrafçılığı Eğitimi

Fotoğrafçılık becerilerini geliştirmek isteyen ve mesleki eğitim almayı düşünen öğrencilerimiz için hazırladığımız yemek fotoğrafçılığı kursu pratik ve yoğun uygulamalı metotlarla gerçekleşmektedir.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı yemek fotoğrafçılığı dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek yiyecek – içecek çekimi ödevleri, uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Yiyecek ve içecek fotoğraf çekimleri, Photoshop ile fotoğraf düzenleme ve dijital pazarlama dersleriyle yemek fotoğrafçılığında uzmanlaşmanız için pratikte ders öğretimine dikkat ediyoruz.

uygulamalı yemek fotoğrafçılığı eğitimi
yemek fotoğrafçılığı dersi

Uluslararası Yemek Fotoğrafçılığı Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan yemek fotoğrafçılığı kursu sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 400’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz yemek fotoğrafçılığı eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, yemek fotoğrafçılığı eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, yemek çekim eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Başarılı bir yemek fotoğrafçısı olmanız için Türkiye’nin en iyi yemek fotoğrafçılığı eğitimi içeriğimiz ve uzman eğitmenlerimizle kaliteli bir eğitim almanızı sağlıyoruz.

+200 Kendi İşini Kuran Öğrenci

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi alan 200’den fazla öğrencimiz stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Yemek fotoğrafçılığı kursu sonrası sektöre sağlam bir portföyle başlayan öğrencilerimiz; yemek fotoğrafçısı olarak kariyerlerini inşa ediyor, kendi stüdyolarını açarak güzel işlere imza atıyor ve bizi gururlandırmaya devam ediyorlar.

Restoran ve kafeler, dergiler ve kitaplar ile sosyal medya hesapları için yemek fotoğrafları çeken öğrencilerimiz, sadece yemek fotoğrafçılığı yapmakla kalmıyor; ürün, moda, doğum ve düğün gibi alanlarda da müşterilerine hizmet veriyorlar.

yemek çekim eğitimi
yemek fotoğraf çekimi kursu

Kariyer Danışmanlığı

Profesyonel fotoğrafçı olmak isteyenlere yemek fotoğrafçılığı kursu ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Yemek fotoğrafçısı olarak yiyecek – içecek markalarının, restoran ve kafelerin aradığı nitelikte hizmetler sunmayı amaçlayanlara yemek fotoğrafçılığında uzmanlaşmalarını sağlayacak, bakış açılarını genişletecek ve yaratıcılıklarını geliştirecek yemek fotoğrafçılığı eğitimleri hazırlıyoruz.

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi sonrası kişisel ve mesleki gelişim kursları ile birlikte sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden 1 adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Fotoğraf stüdyosu açmak isteyen öğrencilerimize, danışmanlık yaparak makine, ekipman ve dekorasyon desteği sağlıyor, ekip kurmalarına yardımcı oluyoruz.

İş İmkanı

Yemek fotoğrafçısı olmak isteyen öğrencilerimiz için kariyer fırsatları yaratıyor, tutkunu oldukları fotoğrafı hiç bırakmamalarını sağlıyoruz.

Yemek fotoğrafçılığı eğitimlerimizi bitiren kursiyerlerimize Sanat Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz aracılığıyla iş imkanı sunuyor, markasını kurmak isteyen öğrencilerimize koçluk yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan belgelerden yer seçimine, finansal yönetimden pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim veriyor ve danışmanlık sunuyoruz.

Akademimizde yemek fotoğrafçılığı kursu eğitmeni ya da fotoğrafçı olarak çalışmak isteyen, Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde kendini geliştirme amacı olan öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

yemek fotoğrafçılığı
yemek çekim eğitimi

Makine ve Ekipman Danışmanlığı

Yemek fotoğrafçılığı yaparken iyi bir fotoğraf makinesi kullanmak isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Stüdyosunu kurmak isteyen öğrencilerimize ya da fotoğraf makinesini değiştirmeyi düşünenlere branşlarına ve fotoğraf stillerine göre makine ve ekipman seçiminde destek oluyoruz.

Canon, Nikon, Fuji ve Sony gibi dünyanın en iyi fotoğraf makinesi üreticilerinin deneyim merkezlerine giderek öğrencilerimizin merak ettikleri tüm ürün ve aksesuarları incelemelerini sağlıyor, anlaşmalı makine ve ekipman mağazalarına yönlendirerek fotoğraf makinelerini ve aksesuarlarını indirimli almalarına yardımcı oluyoruz.

Mesleğinizi yaparken en çok ihtiyaç duyacağınız makinenizi ve ekipmanlarınızı yemek fotoğrafçılığı kursu eğitmenlerimizle seçecek, doğru makine ve ekipmanla mükemmel fotoğraflar çekeceksiniz.

Eğitim Sonrası Destek

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi sonrası kendine değer katmaya ve işini daha iyi yapmaya hevesli olan tüm öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece yemek fotoğrafçılığı kursu süresince değil mesleğini yaparken de öğrencilerimizin yanında yer alıyor, istedikleri zaman yemek çekimi stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta fark yaratmak isteyen yemek fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimize kişisel ve mesleki becerilerini geliştirecekleri eğitimler vererek rakiplerinden sıyrılmalarını sağlıyoruz.

yemek fotoğrafçılığı kursu fiyatları

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Öğrenci Yorumları

Restoran ve Kafelerin Aradığı Fotoğrafçı Siz Olun!

Yemek fotoğrafçısı olarak adınızı duyurmayı amaçlıyorsanız işinizi tüm ayrıntıları ile öğrenin!

Yemek Fotoğrafçılığı Eğitimi Alın!

Mesleki yemek fotoğrafçılığı eğitimi alarak kendiniz geliştirin, müşterilerinize hizmet vermeye başlayın.

İştah Kabartan Fotoğraflar Çekin!

Yeni kariyer fırsatını değerlendirin, yemek fotoğrafçılığı mesleğinizi başarıyla yapın.

yemek fotoğrafçılığı kursu mezunları

400 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize yemek fotoğrafçılığı eğitimleri verdik.

Yemek fotoğrafçılığı dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah yemek fotoğrafçılığı kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulmuş Türkiye’nin en güncel yemek fotoğrafçılığı eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden yüzlerce öğrenciye yemek fotoğrafçılığının tekniğini ve pratiğini anlattık.

Eğlenceli bir ortamda yemek fotoğrafı çekmek istiyor, sosyalleşmenizi ve beceri edinmenizi sağlayacak bir yemek fotoğrafçılığı eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına siz de katılın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Fotoğraf dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan ve eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Fotoğraf ile birlikte sanatın diğer dallarına da merak salan öğrencilerimiz için bale ve dans eğitimleri, resim ve müzik kursları, oyunculuk ve konservatuvara hazırlık eğitimlerimiz var. İster grup eğitimlerine katılın, isterseniz özel ders alın, Sanat Akademi’de yeteneklerinizi keşfedeceğiniz, hayal gücünüzü genişletecek, başarma güdünüzü artıracak eğitimler sizi bekliyor.

Yemek fotoğrafçılığı kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve hedeflerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla her zaman iç içe olun.

fotoğrafçılık dersi
sosyal etkinlikler yemek fotoğrafçılığı kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi yemek fotoğrafçılığı kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Türkiye’nin en iyi yemek fotoğrafçılığı kursu olarak öğrencilerimizin ünlü fotoğrafçılar ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla fotoğraf seminerleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Yemek fotoğrafçılığı kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, film gösterimleri ve fotoğraf sergileri düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Fotoğrafçılığı meslek olarak düşünen öğrencilerimiz için keyifli ve kendilerini geliştirecekleri bir yemek fotoğrafçılığı kursu atmosferi yarattık. Gelin, siz de Sanat Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece yemek fotoğrafçılığı eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, fotoğraf tutkunu diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri, duayenlerle söyleşi yapabilecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak fotoğrafçılık dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Yemek fotoğrafçılığı kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
yemek fotoğraf çekimi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi yemek fotoğrafçılarından kursiyerlerimizin çektikleri fotoğraflara yorumlar alıyor, kendimizi geliştirmenin yollarını öğreniyoruz!

Yemek fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimizin çektikleri fotoğrafları alanında ünlü fotoğraf sanatçıları ve yemek fotoğrafçılığı eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek daha iyi fotoğraf çekmelerini sağlıyoruz. Bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanında uzman bir yemek fotoğrafçısı olmalarının yolunu açıyoruz.

Tanınmış yemek fotoğrafçılarının deneyimlerinden yararlanarak geleceğin başarılı yemek fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz!

Duayenlerden Workshoplar

Fotoğraf sanatının en ince ayrıntılarına hakim olacağınız, ülkemizin önemli yemek fotoğrafçıları ile tanışmanıza fırsat veren workshop fotoğrafçılık eğitimleri hazırladık!

Yemek fotoğrafçılığının ustalarının sadece fotoğraflarına bakmakla kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri düzenliyoruz. Haber fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, moda, doğum ve ürün fotoğrafçılığı gibi alanlarda tanınan duayen isimlerden fotoğrafçılık eğitimi almalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimizin fotoğraf network ağlarını oluşturmalarına imkan tanıyoruz.

Yemek fotoğrafçılığına dair styling, kompozisyon, ışık ve ekipman eğitimleri ile alanınızda kendinizi geliştirmenize destek oluyoruz.

yemek fotoğrafçılığı workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Yemek fotoğrafçılığı eğitimlerimizden eğlenceli anları, lezzetli ve eğlenceli yiyecek – içecek çekimlerimizi, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamımızı yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Detaylı Eğitim Programı

Eğitmenlerinizin özel ilgisi ve desteğiyle, bol uygulamalarla pekiştirilen bir programla, yemek fotoğrafçılığına dair merak ettiğiniz her şeyi öğreneceğiniz bir eğitim sizi bekliyor! Yemek fotoğrafçılığı eğitim programımızı inceleyin, mesleğinizi en iyi şekilde yapmak için Sanat Akademi ailesine katılın!

Yemek fotoğrafçılığı kursunun kazandıracakları;
 • Yemek fotoğrafçılığının teorik ve pratik tüm detaylarında uzmanlaşırsınız,
 • Yemek fotoğrafçılığının çekim tekniklerini öğrenirsiniz,
 • Yeteneklerinizi keşfedersiniz,
 • Kariyer hedeflerinizi belirler ve adımlarınızı sağlam atarsınız,
 • Yeni bir kariyer fırsatınız olur,
 • Sosyalleşir ve hobi edinirsiniz,
 • Sanatsal bakış açısı ve yaratıcılık kazanırsınız,
 • Kendinizi daha rahat ifade edersiniz,
 • Özgüveniniz artar,
 • Stres ve gerginlikten uzaklaşırsınız,
 • Zihinsel becerileriniz artar, hızlı karar verme yetisi kazanırsınız,
 • Eleştirel bakma ve düşünme becerileriniz gelişir,
 • Sosyal ve psikolojik duyarlılık kazanırsınız,
 • Sanat formlarına karşı duyarlılığınız oluşur,
 • Sorumluluk bilinciniz gelişir,
 • Üretmenin önemini fark edersiniz.

Lezzetli yemek fotoğrafları çekebilmek için önce makine ve ekipman bilgisi şart! İlk haftamızda fotoğrafçılığın tekniğine odaklanıyoruz. Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 1.Bölüm Programı:
 • Yemek Fotoğrafçılığının Önemi Nedir?
 • Restoran ve Kafeler, Yiyecek ve İçecek Markaları Neden Yemek Fotoğraflarını Çektirir?
 • Yemek Fotoğrafçılığını En Önemli Kuralları Nelerdir?
 • Yemek Fotoğrafçılığının Yanıltıcıları Nelerdir?
 • Reklamdaki Hali – Gerçek Hali Arasındaki Fark Ne?
 • İyi Bir Yemek Fotoğrafında Olması Gerekenler Nelerdir?
 • Yemek Fotoğrafları Hangi Platformlarda Kullanılır?
 • Yemek Fotoğrafçılığı İçin Hangi Marka ve Model Fotoğraf Makinesini Tercih Etmelisiniz?
 • En Çok Tercih Edilen Fotoğraf Makinesi Markaları Hangileri?
 • Yemek Fotoğrafçılığında Kullanılan Objektif Çeşitleri Neler?
 • Sabit Odaklı Objektifler Yemek Fotoğrafına Nasıl Bir Etki Yapar? Değişken Odak Uzaklıklı Objektifler Hangi Açılar İçin Kullanılır?
 • Marka Ve Modele Göre En Çok Kullanılan Lens Çeşitleri Ne?
 • İhtiyaç Duyacağınız Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Reflektör ve Difüzör Yemek Fotoğraflarında Nasıl Kullanılır?
 • Tripod ve Monopod Hangi Çekimlerde Nasıl Kullanılır?
 • Uzaktan Kumanda Nasıl Kullanılır, Ne Avantaj Sağlar?
 • Yemek Çekimleri Hangi Modda Yapılır?
 • Sahneye Göre Çekim Modlarından Manuel, Diyafram, Enstantane Öncelikli Modlar Neye Göre Tercih Edilmelidir?
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır Ve Nasıl Olmalı?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • İnce Beyaz Ayarı Hangi Çekimlerde Kullanılır?
 • Ölçüm Modları Işığa Göre Nasıl Kullanılır?
 • Sahneye Göre AF Yönetimi Nasıl Kullanılır?
 • Doğru Pozlama Nedir? + ve - Pozlamanın Fotoğrafa Olan Etkisi Nasıldır?
 • Görünüm Oranları 16:9, 3:2, 4:3 ve 1:1 Nedir ve Yemek Fotoğrafı Çekimlerinde Hangisi Kullanılmalı?
Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 1.haftasında; hem makine kullanım becerilerinizi tazeleyecek hem de yemek fotoğraflarında ISO, diyafram ve enstantane tekniklerini öğreneceksiniz.

Işık kaynaklarının neler olduğunu ve yemek fotoğrafçılığında nasıl kullanıldığını öğrenerek devam ediyoruz! Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 2.Bölüm Programı:
 • Yemek Fotoğrafçılığında Işığın Önemi Nedir?
 • Stüdyo Işık Tipleri Nelerdir?
 • Sürekli Işık Kaynaklarının Şiddeti Nasıldır?
 • Avantajları ve Flaşlara Göre Kullanım Kolaylığı Fotoğrafçıya Ne Katar?
 • Yemek Aydınlatma Teknikleri Nelerdir?
 • Işığın Şiddeti Nasıl Olmalıdır?
 • Işığın Kalitesi Nasıl Belirlenir?
 • Işığın Rengi Nasıl Ayarlanır?
 • Gün Işığı, Ampul Işığı, Halojen Lamba, Floresan Lamba Ne Şekilde Kullanılır?
 • Ampuller, LED Işıklar, Halojen Lambalar, LED Paneller Nasıl Kullanılır, Hangi Renk ve Şiddette Işık Üretirler? Yemek Fotoğrafçılığında En İşe Yarar Olanı Hangisidir?
 • Flaşların Yemek Fotoğrafçılığındaki Gücü ve Etkisi Nasıldır?
 • Flaşın Tutarlılığı ve Kullanıldığı Malzeme Neden Önemlidir?
 • Işık Şekillendiriciler Nelerdir, Ne İşe Yararlar?
 • Softbox, Şemsiyeler, Reflektörler, Difüzörler, Gobolar Nasıl Kullanılır ve Nasıl Bir Etki Yaparlar?
 • Kontrast Nasıl Oluşturulur?
 • Koyu Gölgeler Nasıl Engellenir?
 • Yüksek Kontrasta Neden Olan Etmenler Neler?
 • Yumuşak ve Göze Hoş Gelen Gölge Oluşturma Teknikleri Nelerdir?
 • Detayların Rahatça Seçilmesini Nasıl Sağlarsınız?
1.hafta yemek fotoğrafçılığı eğitimi sonunda iştahı kabartan yemek fotoğrafları için ışığın öneminin farkına varacak, fotoğraflarınızda doğru ışık kaynaklarını kullanabileceksiniz.

Yemek fotoğraflarında styling ve kompozisyon oluşturma tekniklerini anlatacağımız 2.haftamız başlıyor. Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta Programı:
 • Çekim Öncesi Hazırlıklar Nasıl Yapılır?
 • Stüdyoda Ekipmanlar Nereye, Nasıl Konumlandırılmalıdır?
 • Yemek Çekime Nasıl Hazırlanır?
 • Yemeklerin Tazeliğini Korumak İçin Çekim Hızınızı Arttıracak Öneriler Neler?
 • Işık Düzeneği Kamera-Yemek Eksenine Kaç Derece Açıyla Bakmalıdır?
 • Fotoğraf Makinesiyle Işık Nasıl Ölçülür? Histogram Nasıl Kullanılır?
 • Fotoğraf Makinesi Işık Ayarları Nelerdir?
 • Işığa Göre ISO Ve Enstantane Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Yatay Ya Da Dikey Kadraj Kararı Nasıl Verilir?
 • Bakış Noktası ve Yüksekliği Nasıl Seçilir?
 • Yemek Çekimlerinde Kompozisyon Nasıl Yapılır?
 • Restoranda, Cafede, Otelde ve Açık Alanlarda Yaratıcı Yemek Fotoğrafları Nasıl Çekilir?
 • İştahı Tetikleyen Renkler Nelerdir Ve Kompozisyona Nasıl Yerleştirilir?
 • Yemek Fotoğrafçılığında Fon Seçimi Nasıl Yapılır?
 • Dikkat Çekici Styling Çalışmaları Nasıl Yapılır?
2.hafta yemek fotoğrafçılığı kursu ile yiyecek ve içecek çekimlerinde styling çalışmaları yapabilecek bilgi ve deneyime ulaşacaksınız. Müşterilerinize verdiğiniz hizmetin kalitesi kat be kat artacak.

Restoran ve kafe ortamını canlandırarak stüdyoda yemek fotoğrafları çekiyoruz! Uygulama derslerimizle öğrendiklerinizi pekiştireceksiniz. Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 3.Hafta Programı:
 • Çekim Öncesinde Firmanın, Restoran Ya Da Kafenin İstekleri Doğrultusunda Çekim Planı Nasıl Belirlenir?
 • Çekim İçin En Uygun Zaman Nasıl Belirlenir?
 • Çekilecek Stüdyo/Mekan Daha Önceden Nasıl Kontrol Edilir?
 • Açık Ve Kapalı Mekanlarda Karşılaşılacak Zorluklar Nelerdir?
 • Yiyecekleri Softbox İçerisine Nasıl Konumlandıracağız?
 • Masa Nasıl Hazırlanır?
 • Masada Ne Olmalı? Ne Olmamalı?
 • Karışık Tabakları Ve Büyük Ebatlı Sunumları Nasıl Konumlandırırız?
 • Arka Plana İhtiyaç Var Mıdır?
 • İlgi Noktası Yaratacak Fon Çalışmaları Nasıl Yapılır?
 • Yiyecekler Nasıl Aydınlatılır?
 • Perspektif Bozulma Nedir, Fotoğrafçı Yemeğe Ne Kadar Uzak Olmalıdır?
 • Karşıdan, Geriden, Yanal Ve Yukarıdan Işıklar Fotoğrafa Nasıl Anlamlar Katar, Yarattıkları Algı Ve Gerçeklik Hissi Nasıldır?
 • Gölge Ve Aydınlık Karışımı Derinlik Hissi Nasıl Verilir?
 • Koyu Gölgeleri Ve Parlamaları Önleyerek Yemek Çekimleri Nasıl Yapılır?
 • Yiyecek Çekiminde Direkt Yansıtıcı Ve Difüze Yansıtıcı Reflektörler Ne Kadar Işık Yansıtır?
 • Tepeden Çekim Açılarında Gölge Ve Işık Parlamaları Nasıl Önlenir?
 • Yemek Fotoğrafı Hangi Açılardan Çekilir?
 • İçecek Fotoğrafları Nasıl Çekilir?
 • Restoran Ve Kafede Yemek Fotoğrafı Nasıl Çekilir?
 • Menü Fotoğrafları Nasıl Çekilir?
 • Çekim Ne Kadar Sürmelidir?
Yemek fotoğrafçılığı eğitimi uygulama dersi sonunda hem ekibinizi hem stüdyonuzu çekime hazırlayabileceksiniz. Mükemmel yiyecek – içecek fotoğraflarına imzanızı atacaksınız.

Yemeklerimizin lezzetini artıracak Photoshop programını kullanmayı öğreniyoruz. Birkaç dokunuş mükemmel kareler ortaya çıkaracak! Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 4.Hafta Programı:
 • Photoshop Nasıl Bir Programdır?
 • Yemek Fotoğrafçısı İçin Photoshop’un Önemi Nedir?
 • Photoshop Klavye Kısayolları Neler?
 • Photoshop Programının Renk Ve Arayüz Ayarlarını Nasıl Yaparız?
 • Döndürme/Kesme Nasıl Yapılır?
 • Crop Tool Nasıl Kullanılır?
 • Yemek Fotoğraflarını Nasıl Boyutlandırmalıyız?
 • Objelerin Seçilmesi İçin Pen Tool Nasıl Kullanılır?
 • Yemeklerin Arka Fonu Nasıl Düzenlenir?
 • Aydınlık Ayarının Yapılması İçin Adjustments Nasıl Kullanılır?
 • Ton Düzenleme İşlemi Nasıl Yapılır?
 • Levels, Curves, Brightness Nasıl Kullanılır?
 • Yemeklerin Renkleriyle Nasıl Oynanır?
 • Etkileyici Renk Doygunlukları Ve Filtreler Nasıl Yaratılır?
 • HDR Tonlamalar Fotoğrafımıza Ne Katar?
 • Adjustments - Vibrance, Hue, Color Balance, Black&White, Photo Filter Komutları Nasıl Uygulanır?
 • Neden Ham (RAW) Fotoğraf Çekmemiz Gerekiyor?
 • RAW Fotoğraflarımızda Sıcaklık, Pozlama Ve Doygunluk Ayarları İle Başarılı Renk Tonlamaları Nasıl Yaparız?
4.hafta yemek fotoğrafçılığı dersi sonunda yiyecek ve içecek fotoğraflarını nasıl boyutlandıracağınızı öğrenerek yavaş yavaş ton ve renklere giriş yapacaksınız.

Çektiğimiz fotoğrafların arka planını düzeltmeyi öğrenerek yemeklerimizi istediğimiz fonda sergiliyoruz. Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 5.Hafta Programı:
 • Beyaz Ayarını En Kolay Nasıl Yaparız?
 • Levels İle Otomatik Beyaz Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Fotoğrafın Bir Parçasına İşlem Yapmak İçin Neler Kullanılır?
 • Spotlar Nasıl Temizlenir?
 • Fotoğrafın Bir Bölümünün Aydınlatılması Ya Da Karartılması İşlemi Nasıl Yapılır?
 • Burn Tool Ve Dodge Tool İle İstenen Bölümler Nasıl Boyanır?
 • Yemek Fotoğraflarının Arka Planı Nasıl Temizlenir?
 • Yaratıcı Arka Planlar Nasıl Olur?
 • Yeşil Perde Kullanarak Yiyeceği İstediğimiz Kompozisyona Nasıl Ekleriz?
 • Unsharp Mesk Komutu İle Keskinleştirme Nasıl Yapılır?
5.hafta yemek fotoğrafçılığı kursu sonunda beyaz ayarını doğru yapacak, yaratıcı arka planlar oluşturarak hem sosyal medya hem menü fotoğraflarına özgünlük katacaksınız.

Çekim hatalarınızı ve eksikliklerinizi Photoshop ile gidermeyi öğreneceksiniz. Modelli yiyecek – içecek çekimlerinizi kusursuzlaştıracaksınız. Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 6.Hafta Programı:
 • Kusursuz Yemek Fotoğrafları İçin Katmanlar Nasıl Kullanılır?
 • Yemek Çekimlerinde Layer Kullanarak Nasıl Yaratıcı Olunur?
 • Hatasız Fotoğraflar İçin Maskeleme Nasıl Kullanılır?
 • Objenin Rengini Nasıl Değiştiririz?
 • Seçili Bölgelerin Renkleriyle Nasıl Oynarız?
 • Alan Derinliği Yaratan Photoshop Sırları Neler?
 • Action Kaydetme Ve Plugin Nedir?
 • Nik Color Ve Silver Efektleri Kullanırken Fotoğrafımız Nasıl Olmalı?
 • Modelli Yemek Fotoğraflarında Gözaltı Torbalarını Ve Morlukları Yok Etmek İçin Neyi Bilmelisiniz?
 • Gözleri Nasıl Renklendiririz, Nasıl Aydınlatırız Ve Parlatırız?
 • Modelinizi Yeniden Yaratacak Kirpik, Göz Farı, Allık, Ruj Nasıl Eklenir?
 • Fotoğraflar Nasıl Saklanır?
 • JPG Ve TIFF Formatları Arasındaki Fark Nedir?
 • İnternet Ve E-Posta İçin Kullanılacak Fotoğraflar Nasıl Kayıt Edilir?
 • Baskı İçin Fotoğraf Nasıl Kayıt Edilmelidir?
6.hafta yemek fotoğrafçılığı kursu sonunda yiyecek ve içecek fotoğraflarınızı düzenleyerek ister sosyal medyada ister web sitelerinde paylaşıma hazır hale getireceksiniz.

Yemek fotoğraflarımız arasından en iyileri seçerek Retouc yapmaya yoğunlaşıyoruz. Eğitimimizin son haftasında tüm bildiklerimizi sınayacağız.

7. hafta yemek fotoğrafçılığı kursu programında; teorik olarak öğrendiğiniz Photoshop tekniklerini uygulama imkanı bulacaksınız. Retouch uygulama haftamızda çektiğimiz fotoğraflar arasından en iyilerini seçiyor, Photoshop renk ayarlarını kullanarak renk tonlarının fotoğrafta doygunluk ve keskinlik yaratmadaki etkisini gözlemliyor, fotoğraflarımızdaki hataları silmeyi öğreniyoruz. Temel Retouch teknikleri nelerdir? Yemek fotoğraflarında hangi Retouch teknikleri kullanılmalı? Fotoğraf nasıl okunur? Yemek ve menü fotoğrafları arasından seçim nasıl yapılır? Yüzlerce fotoğraf arasından en iyi olan nasıl bulunur? Yemek dergilerinde hangi fotoğraflar kullanılır? Kitap, dergi, menü ve albüm tasarımları nasıl yapılır? İstenmeyen öğeler nasıl silinir? Fotoğraf nasıl keskinleştirilir? Fotoğrafa imza nasıl atılır ve paylaşılır? konularını işleyerek çektiğiniz yemek fotoğraflarınızı kusursuz hale getireceksiniz.

7.hafta yemek fotoğrafçılığı dersleri ile fotoğraf düzenlemek için gerekli olan tüm teknik ve pratik bilgiyi edinmiş olacak, kendi tarzınızı yaratacaksınız!

Fotoğraf stüdyonuzu açmayı düşünüyor ya da daha çok müşteriye ulaşmayı hedefliyorsanız yemek fotoğrafçılığı kursu markalaşma dersleri sizi bekliyor! Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 7.Hafta 2.Bölüm Programı:
 • Yemek Fotoğrafçılığı Nasıl Bir Meslek?
 • Yemek Fotoğrafçılığından Para Kazanılır Mı?
 • Markanızı Nasıl Oluşturacaksınız?
 • Başarılı Girişimlerin Ortak Özelliği Ne?
 • Stüdyo Nasıl Kurulur?
 • Hangi Belgelere İhtiyacınız Var?
 • Yasal Süreçler Neler?
 • Hangi Ekipman, Makine ve Malzemeleri Almalısınız?
 • Stüdyonuzu Online Platformlarda Nasıl Duyurmalısınız? Dijital Dünyanın Farkında Mısınız?
 • Online Olmak Pazarlama Stratejinize Ne Katar?
 • Neden Web Sitesi Yaptırmalısınız?
 • Yemek Fotoğrafçısı Olarak Sosyal Medya Kanallarını Nasıl Kullanmalısınız?
 • Sosyal Medya Hesaplarınızda Fark Yaratacak Profili Nasıl Oluşturmalısınız?
 • Instagram ve Facebook Algoritması Nedir ve Nasıl Çalışır?
 • Kendi Altın Gün ve Saatlerinizi Nasıl Keşfedersiniz?
 • Reklam, Tanıtım ve Sponsorlu Yayın Çalışmalarınızı Kimlerle, Nasıl Yapmalısınız?
 • Post ve Story İçin Sponsorlu Yayın Oluşturmanın Sırları Neler?
 • En Fazla ve En Doğru Kitleye Ulaştıracak Reklam Modelleri Neler?
 • Hedef Kitlemizin Etkin Olduğu Sosyal Mecraları Nasıl Bulacağız?
 • Hedef Kitlenin İlgisini Çekmek Ve Etkileşimi Arttırmak İçin Instagram, Facebook, Linkedin, Youtube Sayfalarının Profil Ve Paylaşım Görsellerini Nasıl Tasarlamalıyız?
7.hafta yemek fotoğrafçılığı eğitimi ile mesleğinizin zor yanlarını öğrenmiş olacak, sosyal medya paylaşımlarınızı daha etkili hale getirecek tekniklerin farkına varacaksınız.

Fotoğraflarınız Instagram’da beğeni rekorları kırsın, telefonlarınız hiç susmasın istiyorsanız rakiplerinizden bir adım öne geçeceğiniz bu dersi kaçırmayın! Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 7.Hafta 3.Bölüm Programı:
 • Sosyal Medyada Nasıl Hitap Edilir?
 • Yaratıcı Reklam Spotları Oluşturmak İçin Güçlü Bir Beyin Ekibi Nasıl Kurulur?
 • Kendini Okutan ve Paylaştıran İçerik Nasıl Yazılır?
 • Yemek Fotoğrafçısı Olarak Markanıza Nasıl Güven Kazandırırsınız?
 • Sosyal Medya Sayfalarınızın Takipçi Sayısını Arttırmak İçin Gizli Yollar Neler?
 • Daha Çok Beğeni ve Etkileşim Almak İçin Pazarlama ve Paylaşım Diliniz Ne Olmalı?
 • Rakiplerinizi Nasıl Analiz Edersiniz ve Onlara Karşı Hangi Tanıtım Silahlarınızı Kullanmalısınız?
 • Kısa ve Uzun Vadede Sosyal Medya Hedefleri Nasıl Belirlenmeli?
 • Dolaylı Yoldan Müşteri Kazanmak İçin Hangi Psikolojik Yöntemleri Kullanmalısınız?
 • Gelen Müşterileri Kaçırmamanın Yolları ve Etkin İkna Teknikleri Neler?
 • En İyi Yemek Fotoğraflarınızla Portföyünüzü Nasıl Oluşturacaksınız?
 • Müşterileri Etkileyecek Sunumların Püf Noktaları Neler?
Yemek fotoğrafçılığı kursu sonunda yemek fotoğrafı çekim tekniklerine vakıf, mesleki bilgi ve deneyimi olan, Photoshop kullanabilen, sosyal medyada aktif olan ve dikkat çeken bir fotoğrafçı haline geleceksiniz.

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Programı – 400’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 400’ün üzerinde yemek fotoğrafçısı mezun eden Sanat Akademi Yemek Fotoğrafçılığı Kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz yemek fotoğrafçılığı kursu eğitim sistemimiz, kişiselleştirilmiş bakış açısından hareket ederek öğrencilerimizin öğrenme hızları ve grup dinamiğine göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Programı

Yemek fotoğrafçılığına dair mesleki bilgi ve deneyim kazanarak uzmanlık alanınızı genişletmek istiyorsanız yemek fotoğrafçılığı kursu tam size göre!

Yemek Fotoğrafçılığı Kursumuz haftada 1 gün 2,5 saatten 7 haftalık bir program olup; 1.hafta Teorik Eğitim, 2.ve 3.hafta Stüdyoda Yemek Çekimi Uygulaması, 4. 5. 6. ve 7.hafta Temel Photoshop Eğitimine ek olarak 1,5 saatlik Girişimcilik ve Dijital Pazarlama Dersi, 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 7 haftada 8 ders alırsınız.

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu; temel fotoğrafçılık eğitimi alan ve yemek fotoğrafçısı olmak isteyen fotoğrafçılar ile sektöre yeni giren ve kendini geliştirmek isteyen her seviyeden yemek fotoğrafçılarının katılabileceği, ünlü fotoğrafçılardan işin inceliklerini öğrenerek tecrübe kazanacakları, çekim tekniklerinden ekipman kullanımına, ışık ve kompozisyondan styling oluşturmaya, müşteri bulmadan teklif vermeye, markalaşmadan bilinirlilik artırmaya kadar A’dan Z’ye tüm detayları öğrenebilecekleri özel bir atölyedir.

Her yıl yemek fotoğrafçılığı eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

yemek fotoğrafçılığı dersi

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Yemek fotoğrafçılığı kursuna katılabilmeniz için temel fotoğrafçılık eğitimi almış olmanız gerekmektedir. Temel fotoğrafçılık eğitimi almamış öğrencilerimizin ilk olarak bu kursumuza kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

7 hafta süren yemek fotoğrafçılığı eğitimi ile yemek fotoğrafçılığında kullanılan makineleri, ekipmanları, ışık ve kompozisyon tekniklerini öğrenebilir, yemek fotoğrafı çekiminde deneyim kazanarak restoran ve kafelerin menü fotoğraflarını, yiyecek ve içecek markalarının konsept ürün çekimlerini yapabilir, kişisel markanızın yemek fotoğraflarını çekebilirsiniz. Yemek fotoğrafçılığı kursu sonrası başarılı bir fotoğrafçı olmanız için öğrendiklerinizi pratiğe aktarmanız gerekmektedir aksi taktirde başarılı olamazsınız.

En iyi yemek fotoğrafçılığı kursu Sanat Akademi olarak Yemek Fotoğrafçılığı Kursu sonunda kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir. MEB fotoğrafçılık kursu sertifikası nasıl alınır sorunuza detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Yemek fotoğrafçılığı kursu sertifikalarımız, yemek fotoğrafçılığı mesleğine dair eğitim aldığınızı kanıtlayan bir belgedir ve sertifikalarla iş yeri açılmaz. Yemek fotoğrafçılığı hizmeti vereceğiniz bir iş yeri açmak ya da fotoğraf markanızı kurmak için gerekli evraklar ve izlemeniz gereken adımlar için bize ulaşabilirsiniz.

Sanat Akademi olarak kurumumuzdan yemek fotoğrafçılığı eğitimi alan tüm öğrencilerimiz, istedikleri zaman stüdyo ve ekipmanlarımızı çok uygun fiyatlara kiralayabilirler. Ayrıca yemek fotoğrafçılığı yaparken ihtiyaç duydukları her zaman eğitmenlerimizin ve kurucumuzun bilgi ve deneyiminden yararlanabilirler.

Yemek fotoğrafçılığı kursu eğitim programlarımızı; seviye ve ihtiyaç analizinizi yaparak fotoğrafçılığı; temel, amatör veya profesyonel düzeylerden hangi seviyede yapmak istediğinize, uzmanlaşmak istediğiniz alan için almanız gereken ileri ve branş eğitimlerine, fotoğrafçılıktan beklenti ve kariyer hedefinize göre oluşturmaktayız. Yemek fotoğrafçılığı kursu sınıflarımızı ise; eğitimlerimizden maksimum seviyede verim alabilmeniz için; yaşınız, konuya olan ilginiz ve öğrenme hızınız gibi bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Yemek fotoğrafçılığı kursu fiyatları; kaç seviyede ne kadar süre eğitim alacağınıza, eğitiminizi özel ya da grup olarak mı almak istediğinize göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun yemek fotoğrafçılığı kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Yemek fotoğrafçılığı kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi yemek fotoğrafçılığı kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan fotoğrafçılık kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan fotoğrafçılık kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra yemek fotoğrafçılığı eğitimi merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Bakırköy Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Yemek fotoğrafçılığı kursu Florya, yemek fotoğrafçılığı kursu Bahçelievler, yemek fotoğrafçılığı kursu Ataköy, yemek fotoğrafçılığı kursu Yeşilköy, yemek fotoğrafçılığı kursu Zeytinburnu, yemek fotoğrafçılığı kursu Avcılar olarak hizmet veren yemek fotoğrafçılığı kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Evet, online yemek fotoğrafçılığı eğitimi veriyoruz. Ancak yemek fotoğrafçılığı dersleri uygulama ağırlıklı olduğu için çekim uygulaması derslerinde kuruma gelmeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
yemek fotoğrafçılığı kursu fiyatları

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Yemek Fotoğrafçılığı Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Yemek fotoğrafçılığı kursu sonrası fotoğraf çekim becerilerini geliştirmek ve farklı sanat dalları hakkında da bilgi sahibi olmak isteyen öğrencilerimiz bu eğitimleri de alıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın!

Yemek Fotoğrafçılığı Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi sınıflarımızı, fotoğraf stüdyolarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, stüdyo çekim etkinliklerimizi, video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Fotoğrafçılık kursu merkezimizi, yemek fotoğrafçılığı kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, fotoğraf sergilerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük fotoğrafçılık kursu ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi yemek fotoğrafçılığı kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Yemek fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

400+

Mezun Öğrenci

Profesyonel yemek fotoğrafçılığı mesleğine adım atmış yüzlerce mezun öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

310

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.550 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44