Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

17 Yaş Bale Kursları – Yeni Bir Hobiniz Olsun!

Dans ve Bale Tutkunuzu Bir Adım İleri Taşıyın! – 17 Yaş Bale Eğitimi

Üniversite sınavlarına hazırlandığınız ve bir yandan da okuldaki derslerinize ve sınavlarınıza yetişmeye çalıştığınız böylesi bir dönemde hayatınızın biraz fazla stresli ve koşturmacalı olduğunu düşünmeye başlamanız son derece doğaldır. Ancak tüm bu stres ve sınav kaygısının en iyi yolu; yine kendinize ve sevdiğiniz aktivitelere vakit ayırmaktadır. 17 yaş bale kursları hem bedeninizi hem de zihninizi çalıştıran egzersizleriyle ve sanat dolu dünyasıyla sizlere rahatlatmanız ve daha motive halde sorumluluklarınıza geri dönmeniz için iyi bir fırsat sunar.

Anne babalar 17 yaş bale kursu gibi okul dışı aktivitelere böyle bir dönemde zaman ayrılmasının okul başarısını düşüreceği gibi bir endişe taşır. Ancak bu endişenin pek de doğru olmadığını vurgulamak gerekir. Çünkü 17 yaş bale eğitimi ile stresten uzaklaşarak ruhsal anlamda rahatlayan gençler, aynı zamanda balenin disiplin ve sorumluluk bilinci gerektiren yarı kuralcı yapısı nedeniyle kendi iç disiplinlerini güçlendirmektedir. Bu da okul başarılarına olumlu bir etki olarak geri dönmektedir.

17 Yaşında Baleye Başlanır Mı? – 17 Yaş Bale Eğitimi İçin Geç Mi?

Eğer 17 yaşında baleye başlanır mı sorusu profesyonel bale dansçısı olmak için soruluyorsa daha erken yaşta başlamaya kıyasla bazı dezavantajlar barındırdığını inkar etmek anlamsız olur. Ancak yine de ümitsizliğe kapılmamanız gerekir, çünkü gerek Türkiye’de gerek dünyada 17 yaşında baleye başlayan pek çok ünlü balet veya balerin bulunmaktadır. Dolayısıyla 17 yaşında baleye başlayarak başarılı bir dansçı olmak imkansız değildir.

Bunun dışında 17 yaşında baleye başlanır mı sorusuna yanıt verirken yalnızca profesyonel dansçılık kariyerini düşünerek konuşmak haksızlık olur. Bale eğitimi insan vücuduna ve zihnine sağladığı katkılar nedeniyle her yaşta alınabilecek ve hatta alınması gereken bir eğitimdir. Bu nedenle genç bale kursları da 17 yaşında bale eğitimi alarak sağlığınıza ve geleceğinize yatırım yapmak için iyi bir seçimdir.

Dünyaya Sanat Penceresinden Bakmaya Başlayın! – 17 Yaş Bale Kursları ve Faydaları

Yukarıda bahsettiğimiz gibi 17 yaş, okul ve sınav kaygısı nedeniyle zaman zaman gençler için zorlayıcı olabilmektedir. Fiziksel yorgunluk bir kenara bu dönemde sınav kaygısının ulaştığı boyut; gençler için psikolojik ve mental sorunları da ortaya çıkarabilmekte, bu durum gözle görülebilir sağlık problemleriyle devam edebilmektedir. Bu nedenle gençlerin kendilerine ve sevdikleri aktivitelere vakit ayırmaları, dünyaya sanat penceresinden bakarak pozitif bir bakış açısı edinmeleri son derece önemlidir. Faydaları açısından baktığımızda 17 yaş bale kursları şu kazanımları içerir:

 • Bedeninizin sınırlarını görmenizi sağlar,

 • Postür bozukluklarının önüne geçer,

 • Esneklik kazandırarak hareket kabiliyetini arttırır,

 • Sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazandırır,

 • Adaptasyon becerisini geliştirir,

 • Stres ve kaygıyla mücadeleyi kolaylaştırır,

 • Hayata daha pozitif bakmayı sağlar,

 • Özgüven artışı sağlar,

 • Sorumluluk ve iç disiplin kazandırır,

 • Sosyal becerilerinizi geliştirir,

 • Yeni arkadaşlar edinmenizi kolaylaştırır,

 • İletişim becerileriniz güçlenir.

Bale Kursu Seçerken Bunlara Dikkat Edin! – 17 Yaş Bale Kursu Nasıl Olmalı?

Günümüzde gösterilen rağbetin artmasıyla birlikte genç bale eğitimi veren kurs merkezlerinin sayısı da oldukça arttı. Ancak gerçekten keyif alacağınız ve kendinizi geliştirebileceğiniz genç bale dersleri için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olduğunu unutmamalısınız. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kurum MEB onaylı olmalı,

 • Eğitmenler bale ve dans alanında deneyimli olmalı,

 • Pedagojik uzmanlıkları bulunmalı,

 • Ders içerikleri yaş grubuna ve gelişim düzeyinize göre planlanmalı,

 • Genç bale dersi programları güncel metotlarla oluşturulmalı,

 • Sınıflar; dersin işlenişi ve öğrencilerin güvenliği göz önüne alınarak tasarlanmalı,

 • Kurumda öğrencilerin sosyalleşebileceği alanlar yer almalı.

Sanat Akademi’de Kendinizi ve Yepyeni Bir Dünyayı Keşfetmeye Başlayın!

Dans etmeye, baleye ve sanata ilgi duyan gençlerimizin bir araya geldiği bir bale eğitim merkezi olarak gençlerimize en iyi bale kursu deneyimini sunmaya devam ediyoruz. Siz de genç bale kursları ile ailemizin bir parçası olmaya, eğlenceli ve sanat dolu bir dünyada kendinizi yeni baştan keşfetmeye ne dersiniz?

Sanat Akademi’de uzmanlığı ve deneyimi ile Türkiye’nin sayılı bale eğitmenleri arasında sayılan isimlerden dersler alacak, Avrupa’nın en iyi bale okullarının müfredatlarından ilhamla hazırladığımız genç bale eğitimleri ile baleyi güncel eğitim metotlarından yararlanarak öğrenecek, ders dışı sosyal aktivitelerimizle güzel zamanlar geçirmenin keyfini çıkaracaksınız!

[widget-176]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44