Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Bale Kursu - Eğitim İçeriğinde Neler Var, Neler Öğrenilir?

Gelişimlerine Katkı Sağlayacak En Verimli Çocuk Bale Kursları Nasıl Olmalı? – Çocuk Bale Eğitim İçeriği

Erken yaşlardan itibaren bale eğitimi almanın çocukların gelişimine büyük katkılar sağladığı bilinmektedir. Ancak bunun için hiç kuşkusuz çocuk bale ders programı ve ders içeriklerinin de çocukların gelişimsel kazanımlar edinmelerine uygun şekilde planlanması gerekmektedir. Peki çocuk bale kursu eğitim içeriği hangi konuları barındırır?

Yazımızda çocuk bale kursu ile çocukların hangi konular hakkında eğitim alacakları ve bu eğitimlerle hangi yönlerini geliştirecekleri üzerinde durmaya çalıştık. Siz de çocuk bale kursu hakkında daha çok bilgi edinerek çocuğunuza uygun olup olmadığından emin olmak istiyorsak aşağıda aktardığımız bilgilere kesinlikle göz atın!

Önce Beden Farkındalığı Kazanacaklar! – Çocuk Bale Ders Programı

Çocuk bale kursu programlarının ana odağındaki temel konulardan biri çocukların bedensel farkındalığını arttırmaktır. Öyle ki okul öncesi çocuk bale eğitimi programlarının büyük bölümünde tam anlamıyla bale figürleri bile gösterilmez, bunun yerine çocukların bedenlerinin bale yapmak için hazır olmaları sağlanır. Bedensel farkındalığa odaklı egzersizler çocukların kemik ve kas gelişimini desteklediği gibi kendi hareket kabiliyetlerine bakışlarını da değiştirmektedir.

Müzikle Uyumlu Hareket Edecekler! – Çocuk Bale Eğitim İçeriği

Her dansta olduğu gibi balede de müzik ve ritimle uyumlu bir şekilde hareket etmek son derece önemlidir. Bu nedenle çocuk bale dersleri arasında en çok yer verilen konulardan biri doğal olarak müzik ve ritim algısıdır. Müziği ve ritmi algılamaya yönelik çalışmalar çocukların müzikle daha senkronik hareket etmelerini sağlamasının yanı sıra sınavlar ve okul derken rutinleşmeye başlayan yaşamlarına renk katmak için de oldukça eğlenceli aktivitelerdir.

Bale Adımları ve Figürlerini Öğrenecekler! – Çocuk Bale Ders Programı

Çocuk bale kursu programlarında genellikle ilk odaklanılan metot klasik bale eğitimidir. Klasik balenin tüm figür ve adımları öğretilirken aynı zamanda koreografi ve doğaçlama bilgisi de sunulur. Elbette çocuğun yaşına ve gelişimine bağlı olarak burada öğretilen klasik bale adım ve figürlerinin seviyesi belirlenmelidir. Klasik bale hareketleri konusunda yeterince geliştikten ve kesin bir ezber kazandıktan sonra çocuğa modern dans ve çağdaş bale teknikleri de öğretilebilir. Ancak çoğu çocuk bale kursu programında çocuğun aklının karışmaması için bu konulara pek girilmez.

Grupla Dans Etmeyi Öğrenecekler! – Çocuk Bale Eğitim İçeriği

Çocuk bale kursu programlarının bir diğer özelliği de takım çalışmasını ve birlikte hareket etme yeteneğini çocuklara kazandırmasıdır. Sınıf arkadaşlarıyla birlikte egzersizler yapan çocuklar, aynı zamanda sahne gösterileri için de yine birlikte hazırlanmaktadır. Bu süreçte uyumlu dans etme çocukların aynı zamanda sosyal yaşamlarında da daha aktif ve özgüvenli hareket etmeye başladıklarını hemen fark etmek mümkündür. Bu yönüyle çocuk bale kursları miniklerin gelişimini yalnızca fiziksel açıdan değil, sosyal ve zihinsel yönlerden de desteklemektedir.

Sanat Akademi’de Çocukların Hem Eğlenmesini Hem Gelişmesini Sağlıyoruz! 

Çocuk bale kursu programlarının içerik açısından yukarıda bahsettiğimiz temel başlıklara odaklandığını söyleyebiliriz. Ancak çocukların ilgisini canlı tutabilmenin o kadar kolay olmadığını kabul etmek gerekir. Bu nedenle gerçekten verimli bir çocuk bale eğitimi için çocukların eğlenebileceği, oyunla sanatı bir araya getiren etkinlikler düzenlemek ve baleyi onların dünyasına uyarlamak son derece önemlidir.

Bu noktada Sanat Akademi olarak çocuklarımıza en verimli çocuk bale eğitimi programını sunmak için Avrupa’nın en iyi bale okullarının uygulamalarını yakından takip ediyor, bunun yanı sıra ilgi çekici ve eğlenceli aktivitelerle çocuklarımızın bizimle geçirdiği her anın keyifli olmasını da sağlıyoruz!

[widget-176]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44