Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuklarınızı Neden Baleye Göndermelisiniz?

Balenin Çocuklara Yararları

Bale; müzik, duygu ve zarif figürlerin birleşiminden oluşan teatral bir dans türüdür. İtalyan Rönesans döneminde ortaya çıkmış daha sonra Fransa ve Rusya’da gelişerek ilerlemiş bir performans sanatıdır. Dünyanın en köklü danslarından olan bale insanlar tarafından çokça ilgi görmektedir. Bu nedenle aileler çocuklarını baleye teşvik etmek için kurslara yollamaktadır.

Gelişim dönemlerinde dansın ve zarafetin bütünleştiği bale ile tanışan çocuklar, erken yaşta hayata karşı farklı bakış açıları kazanır. Fiziksel ve zihinsel anlamda daha sağlıklı bireyler olarak yetişir. Ebeveyn olarak çocuklarınızı baleye yönlendirmek ve bale sevgisi kazandırmak istiyor ve çocuklarınızı neden baleye göndermelisiniz sorusuna cevap arıyorsanız yazımızı inceleyerek çocuklar için balenin faydaları konusu hakkında bilgi edinebilir ve çocuklarınızı neden baleye göndermelisiniz sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

Bale Yapmak Fiziksel Gelişime Katkı Sağlar!

Çocuklar için balenin faydaları arasında sayılabilecek ilk özellik elbette fiziksel gelişimdir. Bale yapan çocukların eklem kabiliyetleri ve kas gelişimleri artar. Bedensel farkındalık kazanan çocuklar vücutlarının sınırlarını keşfederek doğru duruşları öğrenir. Vücutlarının sınırlarını keşfeden, doğru duruşları öğrenerek postürünü düzelten ve hareket alanlarını artıran çocuklar daha dayanıklı sağlıklı bir bedene sahip olurlar. Çocuklarınızı neden baleye göndermelisiniz? Sorusunun en güzel ve somut cevabı olarak verilebilecek fiziksel gelişim, çocukların sağlıklı bir şekilde büyümelerini sağlar.

Bale Yapmak Sosyal Becerileri Artırır!

Sınıf ortamında arkadaşları ve eğitmenleri ile ders alan çocuklar kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmek için etkili iletişim kurabilmeyi öğrenir.  Böylece yaşıtları ve eğitmenleri ile sağlıklı iletişim kurabilen çocuklar sosyal becerilerini geliştirir. Sosyal becerileri gelişen çocuklar okul hayatında başarıyı yakalar.

Bale Yapmak Özgüveni Artırır!

Bale yapan çocuklar bedenlerinin sınırlarını zorlayarak vücutlarını dayanıklı hale getirir. Duruşları ve farklı figürleri öğrenir, müzik bilgilerini geliştirip konuşarak iletişim kurmanın dışında kendilerini dansla ifade etmeye başlar. İfade becerileri gelişen çocuklar hem okul hayatında hem de sosyal hayatta özgüven kazanır.

Bale Yapmak Disiplin Kazandırır!

Çocuklar için balenin faydaları maddelerini sıralamaya disiplin duygusu aşılıyor olmasından devam edelim.  Bale yapan çocuklar müzik ile senkronize hareket etmeyi, arkadaşları ile uyum içinde dans figürleri sergilemeyi, balenin kurallarını benimsemeyi ve ona göre davranmayı öğrenir.  Böylece sorumluluk almayı öğrenen çocuklar hayatlarının her alanında disiplinli olmayı öğrenerek kendilerini bu konuda geliştirirler.

Bale Yapmak Yaratıcılığı Artırır!

Bale yapmak çocuklarınızın fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirdiği kadar zihinsel gelişimini de destekler. Bale yapan çocuklar kendilerini daha rahat ifade eder,  sosyalleşir, yaratıcılıkları artar ve kendilerine güvenmeyi öğrenir. Böylece hayata daha mutlu bakan çocuklar her alanda başarıyı yakalar.

Balenin çocuklara faydaları saymakla bitmez fakat çocuklarınızı neden baleye göndermelisiniz sorusu ile ilgili zihninizi bulandıran konulardan uzaklaştığınızı düşündüğümüz yazımızda çocuklarınızı baleye yönlendirmek ve yeteneklerini keşfetmesini sağlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Bale ile büyüyen sağlıklı çocuklar yetiştirin!

[widget-176]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44