Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

11 Yaşında Nasıl Oyuncu Olunur?

Küçük Yaşta Oyuncu Olmak İçin Ne Yapmalıyım? – 11 Yaş Oyunculuk Eğitimi Var Mı?

Oyunculuk mesleği zor olduğu kadar eğlenceli ve getirisi yüksek bir iştir. Severek yapıldığı sürece mutlu edebilir. 11 yaşında oyuncu olmak bazı çocukların da en özel hayallerinden biridir. Bu yüzden 11 yaşında nasıl oyuncu olunur ya da küçük yaşta oyuncu olmak için ne yapmalıyım diye sormaya başlarlar. Ailelerin böyle bir durumda çocuklarına destek olmaları ve onlara güvenmeleri çok değerli bir davranış olacaktır. 

Çocuklarının isteklerini  ve yeteneklerini fark etmeye başlayan anne-babalar da bir süre sonra 11 yaşında nasıl oyuncu olunur diye merak ederler. Bu durumun hem zor hem de iyi taraflarını sürekli düşünürler. Hatta çocuklarının biraz daha büyümesini, 20’li yaşlara geldiklerinde bu işlere girişmesini isterler ki daha az risk oluşsun. 

Ancak her yaştan oyuncuların olması dizi ve film yapımları için belki de çok daha iyi bir durum. Örneğin bazen yapım şirketleri 10 - 11 yaşında oyuncular arıyorlar. Böyle bir durumda çocuğunuz 11 yaş oyunculuk eğitimi de alarak küçük bir yıldız olabilir. Peki ama nasıl?

18 Yaş Altı Oyunculuk Eğitimi – Çocuklar Soruyor: Küçük Yaşta Nasıl Oyuncu Olunur? 

Nasıl oyuncu olunur diye soran çocuklar için aslında çocuk oyuncu olmak kolay gibi görünebilir, fakat her işte olduğu gibi burada da riskler ve zorluklar olabiliyor. Yine de 11 yaşında oyuncu olmak ilgisini çeken çocuklar için 11 yaş oyunculuk kursları olduğunu söylemek mümkün. 

18 yaş altı oyunculuk eğitimi çocukların seviyesine göre düzenlenmiş eğitimlerdir. Yaratıcılıklarını körükleyen, öğrenme sevgilerine hitap eden ve aynı zamanda eğlenceli vakitler geçirmelerini sağlayan program içeriğinden oluşurlar. Okul dersleri, ev ödevleri, hazırlık kursları derken bunalan çocuklar için bir de zorlayıcı bir 11 yaş oyunculuk kursu olmamalıdır, tamamen keyif alarak rahatlayacakları ve pozitif bir atmosfer yakalayabilecekleri kurs ortamında bir yıldız olabilirler. 

Küçük yaşta yani 11 yaşında nasıl oyuncu olunur diye soran taze yeteneklerin eğitimle çok iyi yerlere gelebileceklerini söyleyelim. Fakat alacakları eğitimin kalitesi de bir o kadar önemli. 11 yaşında oyuncular yetiştiren deneyimli, iyi eğitmen kadrosuna sahip 11 yaş oyunculuk kursları, eğitimlerinin kalitesiyle çocukların her zaman yanlarında oluyor, oyunculuk başvurularını nerelere yapmaları gerektiği konusunda onları yönlendiriyor.

Çocukların Gelecekleri 11 Yaş Oyunculuk Kursu İle Belirleniyor!

“Küçük yaşta oyuncu olmak için ne yapmalıyım” diyen, “11 yaşında nasıl oyuncu olunur” diye soran ve 11 yaşında oyuncu olmak ile ilgili merak ettiklerini öğrenmek isteyen çocuklar artık nasıl iyi bir oyuncu olabileceklerini biliyorlar. Bu isteklerinin kaliteli bir eğitimden geçtiğinin farkındalar. Ayrıca sosyalleşerek öğrenmenin gerçek bir oyuncu olmaktan daha büyük bir öneme sahip olduğunu da kavradıklarını düşünüyoruz. Evet, 11 yaş oyunculuk eğitimi çocukların içsel ve fiziksel dünyalarını besliyor. Nasıl oyuncu olunur konusunu bir kenara bırakırsak, bir çocuğun oyunculuk eğitimi alması ve kendini geliştirmesi her açıdan iyi bir çalışmadır. 

Çocuklar 11 yaş oyunculuk kursu programlarını tamamladıklarında sosyal yönden gelişirler, arkadaş çevrelerin genişler, küçük yaşta nasıl oyuncu olunur sorusunun cevabını profesyonel eğitmenlerden alırlar, akademik başarıları gelişir, yaratıcılıkları artar, bedensel hareketlerde esneklik kazanırlar ve kendi bedenlerini tanırlar, aynı zamanda duyguları doğru ifade edebilmeyi öğrenirler. Tüm bunlar ve çok daha fazlası için 11 yaş oyunculuk eğitimi alınmasını destekliyoruz ve ailelerin de desteklemelerini istiyoruz!

[widget-191]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44