Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Oyuncu Nasıl Olunur?

Küçük Yaşta Oyuncu Olmak İçin Neler Yapılmalı? Çocuğunuzun Star Olmasını İstemez Misiniz?

Çocuğunuzun televizyon ekranlarında parlayan bir yıldız olmasını ister misiniz? Sizin ve onun hayallerini süsleyen çocuk oyunculuk konusunda zirveye çıkması için destek olmaya ne dersiniz? Küçük yaşta oyuncu olmak isteyen çocuğunuz için “çocuk oyuncu nasıl olunur” paylaşmamızı ister misiniz?

Oyunculuk konusunda yaşıtlarından her zaman bir adım önde hissettiğiniz çocuğunuz için doğru adımları atmanızın zamanı geldi! Bebek oyuncu nasıl olunur ya da çocuk oyuncu nasıl olunur diye soruyorsanız, sizin için bu yazıda çocuk oyuncu konusunu ele alıyoruz ve tüm ayrıntılara değiniyoruz. İşte ailelerin en sık sorduğu ve bilgi almak istediği konular ve cevapları…

Küçük Yaşta Oyuncu Nasıl Olunur?

Çocukların birbirinden özel hayalleri olur ve bu hayallerle genellikle yetişkinleri etkilerler. Bazı çocuklar “oyuncu olacağım” der ve anne-babaları gülümsetirler. Başta ciddiye almayan ebeveynler zamanla çocuk oyuncu nasıl olunur diye düşünmeye başlayabilirler. 

Ünlü olma fikri bazı çocuklar gerçekten etkisi altına alıyor. Sizin çocuğunuz da küçük yaşta oyuncu olmak istiyorsa ona bu konuda neler yapması gerektiği konusunda tavsiyeler verebilirsiniz. Ama öncelikle sizin tavsiyeye ihtiyacınız olabilir. Bu noktada size vereceğimiz en önemli tavsiye çocuk oyunculuk kursları olacak. Bu kurslar çocukların yeteneklerini geliştirmede ve ortaya dökmede birebir etkili. 

Çocuk oyuncu nasıl olunur diye soruyorsanız zorlukları ve kolaylıkları hakkında fikir sahibi olmalı, her birini düşünerek çocuğunuzu bu yola sevk etmelisiniz. Kesin kararlıysanız çocuk oyunculuk eğitimi almasını sağlayarak ve çocuk oyuncu başvurusu yaparak oyuncu olmasına destek olabilirsiniz. 

Bebek Oyuncu Nasıl Olunur?

Eğer bir bebeğiniz varsa ve bebek oyuncu nasıl olunur diye merak ediyorsanız, bebekler için bir hazırlık kursu olmadığını söylemeliyiz. Bebeklerin doğal halleri yapımcılar tarafından tercih ediliyor ve bebekler yapımcıların seçmesi üzerine oyuncu olabiliyorlar. 

Bebek oyuncu nasıl olunur diye soruyorsanız bebeğinizi bir cast ajansa kaydedebilirsiniz. Böylece yapımcılar tarafından keşfedilmesini, projelere uygun bulunmasını sağlayabilirsiniz. Ancak istenen tepkileri vermeyen bebekler bazen kadro dışı kalabiliyorlar, bunu da unutmamak gerekiyor. 

Çocuk Oyuncu Başvurusu Nasıl Yapılır?

Oyuncu annesi veya babası olmak istiyorsanız çocuğunuzu ajanslara yazdırmanız ön koşuldur. İster çocuk oyunculuk eğitim almış olsun ister olmasın, çocuğunuz adına ajanslarda form doldurmalı ve başvuru yapmalısınız. 

Ajanslar bu işlemin öncelikle internet sayfaları üzerinden yapılmasını talep edebilirler. Bu süreçte hangi ajansa kayıt olması gerektiği konusu size kalmış, dilediğiniz cast ajansın kapısını çalabilirsiniz.

Dolduracağınız formlardaki bilgiler tamamen çocuklarınıza yönelik olacaktır. 18 yaşından küçük olduğunu kabul ettiğiniz maddelere imza atmanız gerekir ve çocuğunuzun ajans başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Bundan sonrası tamamen dizi ve film yapımcılarına kalıyor. 

Çocuğunuzun Oyunculuk Kariyerini Destekleyin!

İyi bir oyuncu olmak zor bir iştir. Birçok getirisi olabileceği gibi yıpratıcı bir süreç de gerektirebilir. Öncelikle tüm bunlara hazırlıklı olmalısınız. Ama çocuğunuz ve siz bu konuda gerçekten kararlıysanız gidip o başvuru formunu doldurun, çocuk oyuncu başvurusu yapın ve oyuncu olma yolunda emin adımlarla yürüyün. 

Çekinceleriniz varsa, çocuğunuzun eksikleri olduğunu düşünüyorsanız, fark edilmesinin kolaylaşmasını istiyorsanız yapabileceğiniz tek şey çocuk oyunculuk eğitim almasını desteklemektir. Böylece bilmediği her bilgiyi edinmesini sağlayacak, küçük yaşta oyuncu olmak için en büyük emeği harcamasına yardımcı olacaksınız. Sanat Akademi’nin çocuk oyunculuk kursları bu noktada size aradığınız desteği sağlayacak. 

[widget-191]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44