Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

16 Yaş Oyunculuk Eğitimi ile Televizyonların Aranan Yüzü Olmaya Ne Dersiniz?

16 Yaş Oyunculuk Provaları Başlasın…

Kendinizi sürekli olarak izlediğiniz dizi ve filmlerdeki karakterleri canlandırırken mi buluyorsunuz? Ya da okulda düzenlenen her müsamere ve tören, sizin için mükemmel bir fırsat mı? Oyunculuk konusunda yetenekli olduğunu düşünüyor, bu yeteneklerinizi profesyonelliğe taşımak ve 16 yaşındaki Türk oyunculardan biri de siz mi olmak istiyorsunuz?

Potansiyelinizi ve yeteneklerinizi 16 yaş oyunculuk eğitimi ile ortaya çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz? Çocuk oyunculuk eğitimleri ile dizi, film ve reklam projelerine en iyi şekilde hazırlanabilir, adınızı önce ülkemizde ardından da tüm dünyada duyurabilirsiniz. Peki, bu sürece nasıl başlayacaksınız? Yanıtı, yazımızda…

16 Yaş Oyunculuk Kursunda Neler Öğreneceksiniz?

İyi bir oyuncu olmanın sırrı, güzel rol yapmaktan çok daha fazlası… Her şeyden önce doğru oturmalı ve kalkmalı, bedeninizi aktif bir şekilde kullanmalı, duygularınızı jest ve mimiklerle ifade etmeli, nefesinizi ve heyecanınızı kontrol etmeyi öğrenmelisiniz. Sizi oyunculuğa en iyi şekilde hazırlayan çocuk oyunculuk kursları ile sadece bir yıldız olmayı değil, aynı zamanda duygularını beden dili ile ifade edebilen bir pandomim sanatçısı olmayı, kusursuz figürlerle düşüncelerini yansıtan bir dansçı olmayı, tıpkı bir şair gibi güzel şiir okumayı, heyecanı saklamayı, diyafram nefesi almayı, sesinizi doğru bir şekilde kullanmayı ve çok daha fazlasını öğreneceksiniz. Özetleyecek olursak 16 yaş oyunculuk eğitimi ile siz iletişim becerileri güçlü, gözlem yapabilen, hayal gücü gelişmiş, nefesini yönetebilen, yetenekli, dans edebilen, sınıf arkadaşları ile uyumlu hareket edebilen ve topluluk önünde konuşmayı bilen biri olacaksınız. Yalnızca bir oyuncu olmak mı yoksa topluma mal olmuş çok yönlü, donanımlı gerçek bir sanatçı olmak mı? Ne dersiniz?

16 Yaş Oyunculuk İçin Geç mi?

16 yaş oyunculuk eğitimlerine başlayan pek çok genç var. Dolayısıyla 16 yaş oyunculuk için geç veya erken demekten önce eğitim sürecinin nasıl geçirildiğine değinmek daha önemli. Eğer çocuk oyunculuk eğitiminizi başarıyla tamamlar, pratik yapmayı ihmal etmez ve gelişim göstermeyi sürdürürseniz 16 yaş oyunculuğa başlamak için asla geç değildir. Oyunculuğa 40’lı, 50’li hatta 60’lı yaşlarda başlayıp duayenler arasına giren, herkesi kendine hayran bırakan hatta unutulmaz olmayı garantileyen pek çok sanatçımız var. Bu yüzden 16 yaş oyunculuk eğitimi için geç demek asla doğru değildir. Önemli olan oyunculuğa erken ya da geç başlamak değil, donanımlı bir şekilde bu mesleğin hakkını vermektir.

Çocuk Oyunculuk Eğitimleri ile Yeteneklerinizi Gün Işığına Çıkartın…

Günümüzde tek başına yetenekli olmak, fark edilmek için yeterli olmayabiliyor. Keşfedilmek için çabalamak, ünlü çocuk oyunculuk kurslarından eğitim almak ve kazanmış olduğunuz sertifika ile yapımcı ve yönetmenlerin karşısında bu işi bildiğinizi ispat etmeniz gerekebiliyor. Yaratıcılığınızı ortaya koymanız, hayal gücünüzü geliştirmeniz ve motivasyonunuzu her daim yüksek tutmanız, etkileyici bir kriter haline gelebiliyor…

İşte, bu yüzden 16 yaş oyunculuk eğitimi veren kurumlardan ders almak, oyunculuğa profesyonel bir destek alarak hazırlanmak ve bol bol çalışma yapmak önemli. Siz de kariyerinizi 16 yaşındaki Türk oyuncuları yetiştiren ünlü eğitmenlerle birlikte şekillendirmek istiyorsanız Sanat Akademi’yi ziyaret etmek için daha ne bekliyorsunuz?

[widget-191]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44