Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

13 Yaşında Nasıl Oyuncu Olunur? – Çocuğunuzu Destekleyin

Çocuğunuz Ergenlik Çağında 13 Yaş Oyunculuk Eğitimi Almalı Mı?

Eğlenceli hayalleriyle hayranlık uyandıran çocuğunuzun oyuncu olmak istediğini mi düşünüyorsunuz? 13 yaşında nasıl oyuncu olunur diye araştırdığına mı şahit oldunuz? O zaman kendinizi şanslı hissetmelisiniz! Özgüvenli bir çocuğunuz var ve hedefleri de gayet yüksek. Öyleyse çocuğunuzun bu hayallerine destek olmaya ve onları heyecanlandırmaya ne dersiniz?

Çocuğunuz 13 yaşındaki oyuncular arasına girmek istiyorsa, yetenekli olduğunu düşünüyorsa, ergenlik çağının gerektirdiği özgüvenle kamera karşısına geçmek istiyorsa ve bir noktada da küçük yaşta oyuncu olmak için ne yapmalıyım diye sormaya başladıysa onun için bir çözüm yolu sunabilirsiniz. Tam olarak nasıl oyunculuk yapması gerektiğini henüz bilmediği için küçük yaşta nasıl oyuncu olunur, öğrenmesi için onu bir 13 yaş oyunculuk kursu programına yazdırabilirsiniz. Böylece 13 yaşında nasıl oyuncu olunur bilebilir, adımlarını doğru atabilir.

Küçük Yaşta Nasıl Oyuncu Olunur Diye Soranlara… - 13 Yaşında Nasıl Oyuncu Olunur?

Çocukların eğitim hayatı yorucu ve zorlu geçer. Sık sık ev ödevleriyle boğuşmak ve okula gidip gelmek haliyle sıkıcıdır. Çocuklar televizyondaki çocuk oyuncuları gördüklerinde imrenmeye başlarlar ve farklı bir hayat sürdürdüklerini düşünürler. Aynaya baktıklarında kendilerini o çocuk oyunculardan daha yetenekli görürler ve 13 yaşında oyuncu olmak için kolları sıvayabilirler. Ama birçoğu nasıl oyuncu olunur bilmez, hatta oyunculuğun nasıl bir duygu olduğunun da farkında değildir.

Küçük yaşta oyuncu olmak aslında birkaç adımda ele geçecek bir fırsat olabilir. Ama öncelikle yapılması gerekenler vardır. Çocuğunuzun 13 yaşında oyuncu olmak için profesyonel eğitmenlerden ders alması gerekir. 13 yaş oyunculuk eğitimi işte tam da bu noktada gerekli. Çocuğunuz 13 yaş oyunculuk eğitimi alarak bilgi ve becerilerini geliştirebilir, özgüvenini artırabilir, daha başarılı işler ortaya koyabilir.

13 Yaş Oyunculuk Kursları Çocuğunuza Ne Kazandırır?

Çocuğunuz 13 yaşında nasıl oyuncu olunur diye düşünüyorsa ve bu alanda gerçekten ilerleyebileceğini size gösteriyorsa ona destek olmalısınız. Arzuladığı başarı için ona iyi bir 13 yaş oyunculuk eğitimi sunarsanız, nasıl da yetenekli bir çocuk yetiştirdiğinizi fark edebilirsiniz.

13 yaş oyunculuk kursları, çocukların birçok yönden gelişmelerini sağlıyor. İşte o gelişim faydalarından bazıları:

 • Çocuğunuz 13 yaş oyunculuk kursu programına katılarak kendisini ifade edebilmeyi öğrenir. 

 • 13 yaş oyunculuk kursu etkili iletişim becerileri geliştirmesini sağlar.

 • Empati yapmayı öğrenir, olaylara farklı bir bakış açısından yaklaşabilir.

 • Bedenini daha iyi tanımaya başlar, 13 yaş oyunculuk kursları ile esneklik kazanır.

 • Sorumluluk duygusu artar. 

 • Çalışma disiplini kazanır.

 • Dikkat dağınıklığı problemi ortadan kalkar, konsantrasyonu gelişir.

 • Anlama ve dinleme becerileri kazanır. 

 • 13 yaş oyunculuk eğitimi çocuğunuzun ezber becerilerini artırır ve hafızasını güçlendirir.

 • Kamera önü oyunculuk becerileri kazanır.

 • Özgüveni belirgin ölçüde artar.

Çocuğunuz 13 yaşında nasıl oyuncu olunur diye sorduğunda yukarıdaki maddelerden yola çıkarak bu kazanımları edinmiş olması gerektiğini söyleyebilirsiniz. Bir 13 yaş oyunculuk kursu programına katılarak tüm bunları öğrenebileceğini de belirtebilirsiniz.

Küçük Yaşta Oyuncu Olmak İstiyorsa Denemesine İzin Verin! 

İyi bir eğitimle ona arka çıkmaya ne dersiniz? Çocuğunuzun ergenlik dönemindeki isteklerine karşı direnç göstermek yerine onu dinleyip anlamaya çalışmalısınız. Orta yolu bulmak için onun 13 yaş oyunculuk eğitimi almasını sağlayabilirsiniz.

Küçük yaşta nasıl oyuncu olunur öğrenmek isteyen çocuğunuza yol gösterici olabilecek çocuk oyunculuk kurslarımıza göz atarak onun gelişimine destek olabilirsiniz. Haydi, kurslarımız hakkında bilgi alın ve oyuncu olma yolunda doğru adımlar atmasını sağlayın!

[widget-191]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44