Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

9 Yaş Oyunculuk Eğitimi Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Çocuk Oyuncu Nasıl Olunur?

Oyunculuk, tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da son derece rekabetçi bir iştir. Her dönem, pek çok çocuk oyunculuk ajansından her biri birbirinden yetenekli yeni yüzler televizyon ekranlarındaki yerini alır. Güzellik, sempati ve kabiliyet gibi kriterler sıralandığında ise çocuklar arasında ciddi bir yarış ortaya çıkar.

Hem rekabette kazan taraf olmak hem de oyunculuk seçmelerinden eli boş dönmemek için yönetmenleri ve yapımcıları etkileyebilecek bilgi ve beceriye sahip olmak gerekir. Bunu başarmak için de elbette bir profesyonelden destek almak şart. Gelin, çocukların oyunculuk kariyerini başlatma noktasındaki en büyük yardımcısı olan 9 yaş oyunculuk kursları ile tanışın…

9 Yaş Oyunculuk Eğitimleri Çocukları Nasıl Hazırlar?

“Çocuğumu oyuncu yapmak istiyorum ama nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum.” diyenlerden misiniz? 9 yaş erkek çocuk oyuncu ve 9 yaş kız çocuk oyuncu adaylarının televizyon dünyasına adım atmak için her şeyden önce başarılı bir eğitim süreci geçirmeye ihtiyaçları var. Çocuklar, her ne kadar yetenekli olursa olsun, yetenekleri doğru bir şekilde uygulamanın da bir formülü bulunur. Bu yüzden 9 yaş oyunculuk kurslarında oyunculuğa dair tüm püf noktaların öğrenilmesi şarttır.  9 yaş oyunculuk kursuna katılan çocuklar ilk olarak bireysel özelliklerini tanımlayacak, duruş ve postür çalışmaları yapacak, kaba ve ince motor becerilerini geliştirecek, hareket kabiliyetlerini artıracak, yeni girilen ortam ve durumlara uyum sağlamayı öğrenecek, duygularını ifade etmeyi keşfedecek, ses ve nefes çalışmaları yapacak, topluluk önünde konuşma yapmanın püf noktalarını kavrayacak, ses eğitimi alacak, İstanbul ağzı ile konuşmanın önemini fark edecek, beden yoluyla farklı ifadeleri canlandıracak, olay ve durumlara nasıl tepki verileceğine dair çalışmalar yapacak, çeşitli rahatlama hareketlerini öğrenecek, sahne duruş, yürüyüş, oturma ve kalkma şekillerinin doğrusunu keşfedecektir. 

Çocuk Oyunculuk Kurslarına Kaydolmak İşe Yarar mı?

Yeteneğin, oyuncu olmak için önemli olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak yetenek kadar önemli olan bir şey daha varsa o da istektir. Bu yüzden oyuncu olmak istediğini söyleyen bir çocuğunuz varsa işin yetenek geliştirme kısmını, çocuk oyunculuk kursuna bırakabilirsiniz. 9 yaş oyunculuk kursu, çocuğunuzun hem set tozunu yutmasını hem işin teknik detaylarını öğrenmesini hem de kamera önü deneyimi kazanmasını sağladığı için çocuk oyunculuk seçmelerine başvurma aşamasında önemli bir etkiye sahiptir. Çocuk yetenekli olsa bile yeteneği doğru yerde kullanmanın, sahnede nasıl duracağını bilmenin, beden dilini kullanmanın ve kendini doğru ifade edebiliyor olmanın, yönetmen ve yapımcıların seçimlerinde ciddi bir payı var. Bu yüzden 9 yaş oyunculuk eğitimi, oyuncu olmak isteyen çocukların gelişimi açısından gerekli.

Çocuk Oyunculuk Kursu Çocukların Fark Edilmesini Sağlıyor...

Dizi ve film projelerinde bir kez yer almış çocuklar bile herkes tarafından tanınmaya ve güzel paralar kazanmaya başlıyor. Büründükleri karakterler ve bıraktıkları izler, uzun yıllar hafızalardan silinmiyor. Hatta öyle ki çoğu çocuk oyuncu, tüm Türkiye’nin gözleri önünde büyüyor ve daha sonrasında da dizi ve film projelerine başrol oyuncusu olarak yerleşiyor.

Bu yüzden çocuk oyuncu olarak sektöre giriş yapmak, yetenekleri ile fark edilen bir çocuk olmak ve herkes tarafından sevilmek, beğenilen ve tercih edilen bir oyuncu olmak açısından çok önemli. 9 yaş çocuk oyunculuk kursları da çocukları, yepyeni projelere en iyi bir şekilde hazırlamak için doğru bir tercih…

[widget-191]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44