Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

1250 TL'den Başlayan Çocuk Gitar Kursları - Çocuk Gitar Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Çocuk Gitar Kursu Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Çocuğunuz için başarılı bir gitar kursu mu arıyorsunuz? Her yerde karşınıza çıkan ücretsiz çocuk gitar kursları, kafanızı mı karıştırıyor? Yazımıza ilk olarak ücretsiz çocuk gitar kurslarının beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayamayacağından bahsederek başlayabiliriz. Peki ya diğer kurslara göre çok daha uygun fiyatlar sunan diğer çocuk gitar eğitimleri?

Dilerseniz bu değerlendirmeyi yapabilmeniz için çocuk gitar kursu fiyatlarını etkileyen faktörlere değinelim ve bu kararı kendiniz verin. Geleceği emanet ettiğiniz çocuğunuzun güzel bir çocuk gitar eğitimi almasını istiyorsanız mutlaka yazımıza göz atın!

Aylık 1250 TL - 2000 TL Çocuk Gitar Kursu Fiyatları

Çocuklarını gitar kursuna göndermek isteyen aileler için en önemli konu elbette bütçe. İstanbul gibi bir şehirde çocuk gitar kursu fiyatları değişken olduğu için nasıl seçim yapacaklarını bilmiyorlar. Biz de ortalama çocuk gitar kursu fiyatları hakkında bilgi toplayarak olması gereken rakamları bir araya getirdik.

İstanbul çocuk gitar kursları aylık 300 – 400 TL’den bile başlarken bunlar online gitar dersleri ve herhangi bir kuruma bağlı olmayan kişilerin verdiği dersler olarak karşımıza çıkıyor. Gitar kursları ise ortalama 1000 - 1250 TL'den başlayan çocuk gitar eğitimi fiyatları sunuyorlar. Ayda 4 ders verdiklerini düşündüğümüzde ortalama bir dersin ücreti 300 TL oluyor ve bu gayet ekonomik. Peki bu çocuk gitar kursları iyi mi?

Genel olarak baktığımızda 1250 - 2000 TL aralığında gitar kursları sunan kurumların genellikle beklentilerinizi karşılamayabileceğini söyleyebilirim. Çocuklarınız için özel bir program veya eğitmenin bireysel ilgisi bekliyorsanız, bu kurslar sizin için uygun olmayabilir. Genellikle grup eğitimleri şeklinde ilerleyen bu kurslarda çocuklarınızın gitar çalmayı öğrenme süreci uzayabilir.

Bu fiyat aralığındaki kurslarda MEB standartlarını karşılamayan sınıflar, eski gitarlar ya da henüz eğitimlerini tamamlamamış eğitmenlerle karşılaşabilirsiniz, bu durum sizi şaşırtmasın. Sınıfların küçük olması, ulaşım imkanlarının sınırlı olması ve sosyal alan eksikliği gibi durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Evet, 1250 TL ile 2000 TL arasında çocuk gitar dersi fiyatları sizi cezbedebilir fakat eğitim kalitesi, kurumun profesyonelliği açısından beklentilerinizi fazla yükseltmemeniz önemli. Çocuk gitar eğitimi fiyatları öncesinde kurumun MEB ruhsatına sahip olup olmadığını ve eğitim içeriğini sorgulamanız doğru bir adım olabilir.

2500 - 3750 TL Çocuk Gitar Kursu Fiyatları Normal mi?

Çocuk gitar kursu fiyatları açısından bir diğer sırada ise ortalama gitar kursları var. 2500 - 3750 TL aralığında rakamlar talep eden çocuk gitar kursları, eğitim kalitesini arttırmaya çalışan, eğitmenleri daha deneyimli kurumlardır. Eğer çocuğum kötü bir eğitim almasın ve bütçem de zorlanmasın diyorsanız orta segment çocuk gitar kursları tercih edebilirsiniz.

4000 - 5000 TL Aralığındaki Çocuk Gitar Kursları Neler Sunuyor?

Ayda 4 derslik bir eğitim planlandığında 4000 – 5000 TL arasında çocuk gitar eğitimi fiyatı olan kurslar gayet ideal. Çünkü fiyat ne kadar artarsa kurumun da sizin beklentilerinizi karşılaması gerekir. Çocuk gitar kursu fiyatları bu aralıktaki kurumlar MEB standartlarına uyan ve MEB ruhsatına sahip, müzik sınıfları donanımlı ve ferah, eğitmenleri deneyimli, özel ilgi ve danışmanlık sunan kurumlar olmalıdır.

4000 TL bandının üstünde yer alan çocuk gitar kursu fiyatları için geniş sınıflar, sosyal alanlar, teknik altyapı, güvenli binalar, bahçe ve otopark hatta kafe gibi imkanlar beklemelisiniz. 4000 - 5000 TL çocuk gitar dersi ücreti talep eden kurslardan ders telafisi de alabilirsiniz. Sonuç olarak çocuklarınızın iyi bir gitar eğitimi almasını istiyorsanız bütçenizi geniş tutmalısınız.

Özel Çocuk Gitar Dersi Ücretleri 6000 TL'den Başlıyor!

Özel çocuk gitar dersi fiyatları grup eğitimlerinden daha yüksektir. Çünkü tüm derslik 1 öğrenciye ayrılır, eğitmen öğrenci ile özel olarak ilgilenir. Çocukların daha çok pratik yapma ve detaylı öğrenme imkanı bulunur. Özel çocuk gitar kursu fiyatları ise 6000 TL’den başlar. Yine ayda 4 ders alınır ve eğitim planlamasına göre ücrette indirim yapılabilir. Eğer çocuğunuzun rahat ve tamamen ona özel bir gitar dersi almasını istiyorsanız tercih edebilirsiniz.

Çocuk Gitar Kursu Fiyatları – Hangi Kriterler Etkili?

Çocuğunuzu göndermek için farklı gitar kurslarından ücret bilgisi aldıysanız ve hangisinin daha iyi olduğuna karar veremiyorsanız sizler için bazı önerilerimiz var!

Çocuk Gitar Kursu Fiyatları - Kursun Konumu

Çocuk gitar kursu fiyatlarını değerlendirirken ilk kriteriniz, kursun bulunduğu mevki olabilir. Şehir merkezinde, gelişmiş bir ilçede ve tüm ulaşım kanallarına elverişli olan çocuk gitar kurslarının, diğer kurumlara oranla fiyatlarının bir miktar daha pahalı olmasını normal kabul edebilirsiniz.

Çocuk Gitar Kursu Fiyatları - Eğitmenlerin Donanımı

Çocuk gitar kursu fiyatlarını etkileyen bir diğer kriter ise eğitmenlerin bilgi birikimi. Bu değerlendirmeyi şöyle yapabilirsiniz. Çocuğunuzun, sertifika veren kurumlarla eğitmenliğini almış, deneyimsiz kişilerden eğitim almasını mı istersiniz yoksa alanında ünlü, deneyimli ve bilgili kişilerden mi?

Çocuk Gitar Kursu Fiyatları - Sınıf Mevcudu

Çocuk gitar kursu ücretlerinde etkili olan en önemli kriter, sınıf mevcudu. Öğrencilerin öğrenme süreçleriyle ilgilenmeyen ve gelişimlerini takip etmeyen çocuk gitar kursları, kalabalık sınıflarda eğitim vermekten çekinmez ve sonuçta çocuğunuz başaramamış olur. Bu noktada, çocukların öğrenme becerilerine, gelişimlerine, eksikliklerinin giderilmesine uyum sağlayabilecek şekilde az sayıda kişiden oluşan çocuk gitar kurslarının fiyatlarının bir miktar daha fazla olmasını normal olarak değerlendirebilirsiniz.

Çocuk Gitar Kursu Fiyatları - Sunulan İmkanlar

Çocuk gitar kursu fiyatlarını doğrudan etkileyen bir diğer kriter de kurumun sunduğu imkanlardır. Çocuğunuz için son teknoloji müzik tesisatlarını ve enstrümanlarını kullanan, verdikleri eğitimleri workshoplarla destekleyen, çocuklar için konser ve gösteri hazırlığı yapan kurumların çocuk gitar kursu fiyatlarının biraz daha yüksek olmasını normal kabul edebilirsiniz. 

Çocuk Gitar Kursu Fiyatları - Kursun Başarısı

Çocuk gitar kursu ücretlerinde, kursun geçmiş başarıları ve prestiji de elbette önemli bir paya sahip. Çok tercih edilen ve mezunlarından başarılı dönütler alan kurumların, çocuk gitar kursu fiyatları için biraz daha fazla bir bütçe ayırabilirsiniz.

Çocuk Gitar Kursu Fiyatları – MEB Onayı

Çocuk gitar kursu fiyatlarını belirleyen, listenin en önemli kriteri, kurumun MEB onaylı olmasıdır. Çocuk gitar kursunun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan güvenli bir kurumda verilmesinin ve çocuklarınızın geleceğinin garanti altına alınmasının, gitar kursu fiyatlarını bir miktar daha artırmasını normal olarak karşılayabilirsiniz.

Çocuk Gitar Kursu Fiyatlarını Araştırmadan Önce Kurumu Tanıyın

“Gitar dersleri kaç TL?” müzik eğitmenlerinin en sık karşılaştığı sorulardan biri. Çocuğunun geleceğini önemseyen, onun başarılı bir kurumda iyi bir eğitim almasını isteyen aileler için çocuk gitar kursu fiyatlarından çok, eğitimin kalitesi önemli olmalıdır.

Çocuğunuzun geleceğini emanet ettiğiniz kursun prestiji ne kadar iyi, eğitmenleri ne kadar donanımlı olursa sizlerin de bu başarıdan o kadar büyük pay alacağınızı unutmayın. Sanat Akademi’nin seçkin eğitmen kadrosu ve keyifli atmosferiyle çocuk gitar kursundaki ayrıcalıkları kaçırmayın.

[widget-187]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44