Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuklarda Gitar Eğitimi Süreci – Çocuğum Ne Zaman Gitar Çalabilir?

Çocuklar Ne Kadar Sürede Gitar Öğrenir?

Çocukların yeteneklerini ortaya çıkarıp kendilerini gerçekleştirmelerini sağlayan gitar eğitimleri, onların hayata karşı çok daha pozitif olmalarını ve kendilerine değer vermelerini sağlıyor. Bu sayede çocuklar gitar eğitimi süresince özgüvenlerini artırıyor ve öz saygılarını pekiştiriyor.

Yaratıcılık ve üretkenlik kavramları ile tanışan çocuklar, gitar eğitimlerine katıldıkça kendilerini sosyal bir ortamda ve mutlu hissediyor. Müziğe yaşamında çok daha fazla yer vermek isteyen çocuklar, gitar çalmayı öğrendikten sonra da ilgisini ve merakını sürdürerek gelecekteki meslek seçiminde bu alışkanlığına öncelik vermeye başlıyor. Peki, çocuklarda gitar öğrenme süreci nasıl işliyor ve çocuklar ne kadar sürede gitar öğrenir? Gelin, birlikte bakalım…

Gitar Çalmayı Öğrenmek İçin Kaç Ders Almak Gerekir?

Çocuklar ne kadar sürede gitar öğrenir diye merak eden aileler için aslında bu sorunun net bir cevabı yok. Çünkü her çocuğun öğrenme kapasitesi ve hızı farklı. Elbette, çocuklarda gitar öğrenme sürecinde yaş ve beceri de önemli. Bu yüzden, her çocuk için farklı bir gitar metodu denendiğini ve öğrenme süreçlerinin farklı olabileceğini göz ardı etmemek gerek. Ancak 6 aydan sonra çocuğunuzun gitar çalarken kendini çok daha rahat hissedeceğinden ve basit parçalar çalmaya başlayabileceğinden emin olabilirsiniz. Tam bir profesyonellik için ortalama 2 yıllık bir eğitimin gerekli olduğunu da aklınızın bir köşesinde tutabilirsiniz.

Bu noktada önemli olan gitar ne kadar sürede öğreniliri sorgulamadan önce çocuğunuzun gitara başlama yaşına karar vermek olabilir. Küçük bir elin gitarın sapına ulaşması, notaları dilediği gibi yönetmesi zordur. Bu yüzden çocuklarda gitar öğrenme sürecini kontrol etmek için en ideal yaş 6 olarak önerilir.

Gitarı En Kısa Sürede Öğrenmek İçin Neler Yapılabilir?

Çocuğunuzun gitara olan ilgi ve merakının olumlu bir şekilde sonuçlanmasını, emeklerinin karşılığını almasını ve başarma duygusunu tatmasını istiyorsanız gitar kursu eğitmenlerinin önerdiği çocuklar için gitar metodu seçeneklerini deneyebilirsiniz. Buna ek olarak;

  • Çocuğunuzu konserlere ve müzikallere götürebilir,
  • Başlangıçta çalabileceği basit parçaları derleyebilir,
  • Kendi yaş grubundaki çocukların gitar performanslarını izleterek onu motive edebilir,
  • Evinizde müzik dolu bir ortam yaratabilir,
  • Ona doğum günü veya karne hediyesi olarak güzel bir gitar alabilir,
  • Başarılı gitar sanatçılarının yaşamlarını ve çalışmalarını aktarabilir ve
  • Mümkünse onunla birlikte gitar kursuna başlayabilirsiniz.

Çocuğunuzun evde, kendi kendine gitar çalmayı öğrenmesi mümkün değildir. Müziğe ve gitara ilgi duyan bir çocuğunuz varsa onu çocuk gitar kursuna yönlendirebilir, bu sayede içindeki hevesi ve heyecanı kaybetmemesini destekleyebilirsiniz. 

Çocuk Gitar Eğitimleri Azimli Çalışma ile En Kısa Sürede Sonuç Verir!

Çocuklarda gitar öğrenme süreci; onların azmine, öğrenme hızına, çalışmasına ve beceri düzeyine bağlı olduğu kadar kursun deneyimi ve eğitmenlerin bilgisine göre de şekillenir. Bu yüzden gitar ne kadar sürede öğrenilir diye merak eden ailelerin, iyi bir çocuk gitar kursu bulması çok önemlidir.

Sanat Akademi’nin alanında uzman eğitmen kadrosu ve müzik dolu atmosferi ile çocuğunuzun müzikal becerilerini geliştirebileceği bir gitar eğitimi almasını destekleyebilir, ona yaşamının en büyük hediyesini verebilirsiniz.

[widget-187]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44