Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Okul Öncesi Çocuklarda Gitar Eğitimi Nasıl Olmalı?

Çocuğumu Okul Öncesi Gitar Kursuna Göndermeli miyim?

4-6 yaş, çocukların aileler tarafından farklı sosyal aktivitelere yönlendirildiği ve yeteneklerin keşfedildiği bir dönemdir. Bu aralıkta ebeveynler, çocuklarının sporla ya da sanatla ilgilenmesini, bu sayede fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimini tamamlamasını ister. 

Okul öncesi gitar eğitimi de bilinçli ve duyarlı anne-babalar tarafından en sık tercih edilen kurslardan biridir. Çocuklar, okul öncesi gitar şarkıları ile müzik kulağını geliştirerek hayaller kurmaya ve yaratıcılığını geliştirmeye başlar. Okul öncesi gitar eğitiminin detaylarını öğrenmeye ve çocuğunuzun gelişimine nasıl katkı sağlayacağını keşfetmeye ne dersiniz?

Okul Öncesi Gitar Etkinliği – Gitar ile Tanışıyoruz!

Okul öncesi dönem olarak ifade edilen 4-6 yaş dönemi, çocukların algılarının öğrenmeye açık olduğu aralıktır. Bu yaş grubundaki çocuklar, müzik eğitimi ile birlikte üretkenlik kavramı ile tanışmakta ve kendisiyle gurur duymaya başlamaktadır. Çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyen okul öncesi gitar kursu, onların isteyerek ve severek dahil oldukları eğlenceli ve faydalı bir eğitimdir. Çocuk gitar kursları; çevrelerindeki sesleri araştırma, tanıma, ayırt etme ve taklit etme gibi beceriler kazanmasını sağlamakta, onları müzik ile buluşturmaktadır.

Okul Öncesi Dönemde Çocuk Gitar Eğitimleri Faydalı mı?

Çocuk gitar kursları, uzmanların tavsiye ettiği ve çocukların zihinsel gelişimini destekleyen erken dönem eğitimlerinden biridir. Okul öncesi müzik eğitimi alan çocuklar;

  • Psikomotor becerilerini geliştirir dolayısıyla da güç, reaksiyon ve koordinasyon gibi edinimler kazanırlar.
  • Kendini ifade etme becerilerini geliştirirler.
  • Zevklerini ve ilgi alanlarını keşfeder, kendilerini gerçekleştirirler.
  • Kendilerini huzurlu ve mutlu hissettikleri bir hobi edinirler.
  • Farklı bakış açıları geliştirme ve analitik düşünme gibi beceriler kazanırlar.
  • Disiplin kavramı ile tanışarak yaşamlarında düzenli ve kurallı çalışma alışkanlığına sahip olurlar.

En Çok Çalınan Okul Öncesi Gitar Şarkıları 

Okul öncesi gitar kursunda, çocukların çalmaktan ve söylemekten en çok keyif aldığı 10 şarkıyı sizlerle paylaşıyoruz. 

1- Neşeli Ol ki Genç Kalasın 

2- Kestane Gürgen Palamut

3- Benim Annem, Güzel Annem

4- Bak Postacı Geliyor

5- Daha Dün Annemizin

6- Kırmızı Balık Gölde

7- Çilli Horozum

8- Ali Babanın Çiftliği

9- Jingle Bells

10- 23 Nisan

Okul öncesi gitar şarkılarını, dilerseniz çocuğunuzun ilgiyle takip ettiği veya hayranı olduğu çizgi film müziklerinden de derleyebilir, çok daha keyifli bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz.

Çocuk Gitar Kursları ile Onların Yaşam Kalitesini Artırabilirsiniz

Çocuğunuzun girdiği her ortamda bir yıldız gibi parlamasını ve onun mükemmel yeteneklere sahip biri olarak tanınmasını ister misiniz? Öyleyse onu müziğin hayat bulduğu en güzel enstrümanlardan biri olan gitar ile tanıştırın! Okul öncesi gitar eğitimi ile çocuğunuzun küçük elleriyle harikalar yaratmasını sağlayın!

Sanat Akademi’nin çocuk gitar kursunda, çocuğunuzun öğrenme hızına, beceri seviyesine ve yaşına uygun olarak planlanan eğitim programları ile ayrıcalıklı bir eğitim sunulmakta ve gelişimi desteklenmektedir. Bizimle tanışmaya ne dersiniz?

[widget-187]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44