Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

12 Yaş Piyano Eğitimi Nasıl Olmalı?

Yaşının Gerektirdiği Gelişimsel Süreçleri Piyano Eğitimi İle Destekleyin!

Doğduğumuz günden yetişkin olma sürecimize kadar birçok gelişim evrelerinden geçer, yetişkinliğe erişiriz. 12 yaş da bu gelişim evrelerinden en önemli süreci kapsar. Eğer çocuğunuz bu yaşa geldiyse ve kendisi için fark yaratan bir hobi arıyorsa onun için 12 yaş piyano eğitimi düşünebilirsiniz. 

Çocukların eğlenerek öğrenebilecekleri, aynı zamanda sınırsızca sosyalleşebilecekleri eğitim ortamları gelişimlerine büyük katkılar sağlar. Bir de 12 yaşında ve ergenlik dönemine hazırlanan bir çocuğunuz varsa, okul derslerinin yükünden onu kurtaracak ve yaşıtlarıyla keyifli anlar yaşamasına katkı sağlayacak 12 yaş piyano kursları kurtarıcınız olacaktır. 12 yaş piyano eğitimi nasıl olmalı diye düşünüyorsanız öncelikle bu bilgileri göz önünde bulundurmalı, onun keyif alabileceği bir ortamda bulunmasını sağlamalısınız. 

12 yaş piyano eğitimi nasıl olmalı diye soran aileler genellikle çocuklarının müziğe olan ilgilerini fark etmiş, gelişimi için destek olmaya çalışan ebeveynlerden oluşur. Özellikle piyano dendiğinde çocuğunuz için akan sular duruyorsa 12 yaş piyano eğitimi gerçekten iyi bir seçenek olabilir. 12 yaşındaki çocuğunuzun yaşıtlarıyla sosyalleşmesini ve kendisine güven duymasını istiyorsanız iyi bir kurs eğitimini tercih edebilirsiniz. Öyleyse iyi bir 12 yaş piyano eğitimi nasıl olmalı, ergenlik dönemine yaklaşan çocuğunuz için nasıl bir piyano eğitimi verilebilir?

Kendisini Kanıtlamasına İzin Verin! - 12 Yaş Piyano Eğitimi Nasıl Olur?

Bu yaşlardaki çocuklar yaşıtları tarafından takdir görmeye ve kendilerini kanıtlamaya hevesli olurlar. Ergenlik döneminin de yavaş yavaş yaklaşıyor olması çocukların karakterlerinde ve ilgi alanlarında değişikliklerin oluşmaya başlamasına neden olur. Bu yüzden onu bazen anlamasanız da eğilimlerini değerlendirmek istiyor olabilirsiniz. Müziğe ve piyanoya olan yatkınlığı, sevgisi, ilgisi sizi bir piyanist yetiştirme arzusuyla tetikleyebilir. İyi ama olması gereken 12 yaş piyano eğitimi nasıl olmalı?

12 yaş piyano eğitimi, eğlenceli etkinliklerle ortama keyif katabilen kurslardan alınmalıdır. Zaten okul hayatından uzaklaşmaya çalışan çocuğunuzun yeni bir sıkı eğitim programına dahil olabileceğini düşünmeyin! Onun iyi hissetmesi ve rahat olabilmesi için uygun koşulları sağlamalısınız. Bu sebeple sosyal etkinlikler düzenleyen, sosyal alanları geniş ve havadar 12 yaş piyano kursu seçebilirsiniz. 

Ergenlik dönemine yaklaşan çocukların yaşıtlarıyla iyi iletişim kurabilmesi de gerekir. Çocuğunuzun oldukça çekingen olduğunu düşünüyorsanız ve biraz olsun kendine güveninin gelişmesini istiyorsanız 12 yaş piyano dersleri alırken özgüveninin tazelendiğini göreceksiniz. Çünkü iyi bir 12 yaş piyano dersi sayesinde kendisine olan güveni artacak, öğrenmenin hazzını yaşayarak daha iyi hissedecek. Çevresiyle iyi ilişkiler kurabilmesinin temel yolu buradan geçiyor. İyi bir 12 yaş piyano eğitimi çocukların birbirleriyle sıcak bir iletişim içinde olmalarını sağlar. 

Ergenlik döneminde ya da ergenliğin etkilerini hissetmeye başladığında çocuğunuzun akademik başarısı biraz düşebilir. Bunun esas nedeni zeka puanının düşmesi değil, odaklanma becerilerinin zayıflamasıdır. 12 yaş piyano eğitimi nasıl olmalı diye merak ediyorsanız, sıkmayan fakat uygun pratikler ve eğitim programıyla çocuğunuzun odaklanma becerilerini geliştirmelidir.

İyi Bir 12 yaş Piyano Kursu İçin İpuçları

Nasıl bir kurs ortamının çocuğunuzu geliştirmeye devam edeceğini bilmiyorsanız sizin için önerimiz; çocuğunuzun ilgi alanlarını besleyen, aynı zamanda çoklu zeka kullanımını destekleyen, eksik yönlerini tamamlayan ve eğitiminin takibini her an yapabilen 12 yaş piyano kursları ile işbirliği içine girmenizdir. Çocuğunuzun bu yeni döneminde, değişen karakterine ve bilişsel seviyesine uygun programlarla eğitim veren 12 yaş piyano kursu için Sanat Akademi’yi tercih edebilirsiniz. 

Birbirinden deneyimli eğitmenlerle çıktığımız sanat yolculuğunda çocuğunuzu da ailemizde görmek isteriz. 12 yaş piyano eğitimi almasını istediğiniz yavrunuzun gelişimsel özelliklerine katkı sağlayan programımızı keşfetmeniz ve ayrıntılı bilgi edinmeniz için eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

[widget-188]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44