Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

10 Yaş Çocuk Kursları – Farkındalığı Yüksek Çocuklar

Yeteneklerinin Farkında Çocuklar Daha Mutlu!

10 yaş, çocukların hayatlarında dönüm noktası yaşadıkları bir dönem olarak adlandırılır. Genellikle bu yaşta ön ergenlik yaşanmakta ve fiziksel gelişim net bir şekilde görülmektedir. Ön ergenlik dönemine giren çocukların ilgisi kendi bedenlerine ve yeteneklerine yönelmektedir. Bu dönemde ebeveynlere düşen görev ise çocuklarının en iyi şekilde yönlendirilmesidir. Çocukların ilgi ve beklentilerine göre 10 yaş çocuk kursları bakılmalı ve çocuklarının kendilerini tanımalarını sağlayacak ve geleceklerine yön verecek adımlar atmalıdırlar.

Yazımızın devamında 10 yaş çocuk kursları ve çocuklarınızın ilgilerine göre yönlendirebileceğiniz alanlar hakkında bilgi verdik.  Siz de çocuğunuzun bu önemli döneminde 10 yaş çocuk kursları arıyor ve eğitimlerde neler kazandığına dair bilgi edinmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak 10 yaş kursları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

10 Yaş Çocuğumu Hangi Kursa Göndermeliyim?

Aileler 10 yaşındaki çocukları için kurs ararken çocuğun ruhsal durumunu göz önünde bulundurarak ilerlemelidir. Ön ergenlik olarak adlandırılan bu dönemde okul hayatının giderek karmaşıklaşması çocuklarda strese ve sinire neden olmaktadır. Bu nedenle 10 yaş kursları arasında tercih edilecek programın aynı zamanda çocuğun keyifli vakit geçirmesine, stres atmasına ve en önemlisi kendisini mutlu hissetmesine yardımcı olması gereklidir.

Sanat Akademi ailesi olarak bizler; 10 yaş çocukları için oyunculuk ve tiyatro kurslarının yanı sıra çocuk dans yaz kampı gibi programlarla çocuklarımızın hem eğlenceli vakit geçirmesini sağlıyor hem de bu sırada kişisel gelişimleri açısından faydalı birçok aktivite yaparak çocuklarımızın hayata daha mutlu bakmasını sağlıyoruz.

Çocuklar İçin Oyunculuk Kursu

10 yaş çocuk kursları arasında önemli bir yere sahip olan çocuklar için oyunculuk kursu programları; çocukların yaşıtlarıyla birlikte eğlenceli saatler geçirmesine fırsat verirken aynı zamanda iş birliği, uyum ve benzeri kazanımları keyifli bir yoldan edinmelerini sağlıyor. Ayrıca geleceğin başarılı oyuncuları olması için gerekli temeller de çocuklar için oyunculuk kursu programlarında atılıyor.

Çocuklar için oyunculuk kursu programlarında çocukların doğaçlama, rol yeteneği ve sosyal becerilerini geliştirme amaçlanır. Böylece çocuklar hem okul hayatlarında hem de sosyal hayatlarında başarıyı garantiler.

Çocuklar İçin Tiyatro Kursu

Gelişim döneminde tiyatro ile tanışmak çocuklar için zihinsel anlamda daha sağlıklı bir gelişme anlamına geldiği gibi aynı zamanda gelecekteki başarıları ve kişilikleri üzerinde de çok sayıda olumlu etkiye sahiptir. Nitekim çocuklar için tiyatro eğitimi programları, çocuklara sahne deneyimi kazandırarak tanıştırarak hayal gücü ve yaratıcılık bakımından gelişmiş daha özgüvenli nesiller yetiştirmek amacıyla planlanmaktadır.

10 yaş kursları arasında tiyatro kursu, ilgisi olan çocukları geleceğin başarılı tiyatro oyuncusu olması için yetiştirirken yalnızca hobi amaçlı ve sosyalleşmek için tiyatro eğitimi alan çocukların ise etkili iletişim kurabilmeleri ve arkadaş edinebilmeleri için hazırlanmaktadır.

Çocuklarınız Hayata Sanat Akademi İle Hazırlansın!

10 yaş dönemi, çocukların çevresinden çok fazla etkilendiği bir dönemdir. Sosyal becerilerin tam anlamıyla gelişmediği ve özgüven kazanmak için başarılarının kabul görmesi gerektiğini düşündükleri bir süreçtir.  Ailelerin bu dönemde çocuklarını hem fiziksel hem de zihinsel gelişimleri açısından kaliteli eğitim veren 10 yaş kursları ile tanıştırması en doğru seçenek olacaktır.

Çocuklarınızın yeteneklerini  fark ederek yaşıtlarıyla paylaşımda bulunabilecekleri sağlıklı bir ortam yaratıyor, gelecek için hayata hazır nesiller yetiştiriyoruz. Ancak gelecek hazırlığı yaparken bugünü de unutmuyor, çocuklarımızın mutlu olmaları ve çevreleriyle pozitif ve sağlıklı ilişkiler geliştirebilmeleri için onlara sanatın keyifli ve incelikli yönleriyle yol gösteriyoruz.

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44