Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Tiyatro Kursları - Beden Dilimizi Pandomimle Kullanıyoruz

Çocukların Gelişiminde Tiyatronun Yeri Nedir? Çocuk Tiyatro Eğitimi Alsınlar Mı?

Çocukların sağlıklı gelişimleri için neredeyse tüm ebeveynler seferber oluyor ve en iyi eğitimle, iyi birer yetişkin olmalarını istiyorlar. Çocuk tiyatro kursları da tam olarak bunu amaçlıyor. Çocuğunuzu iyi bir tiyatro kursuna göndererek gelişimini iyi bir şekilde tamamlamasını sağlayabilirsiniz.

Çocuk için tiyatro eğitimi, çocuk pedagojisinden anlayan usta eğitmenler tarafından veriliyor ve çocukların gelişimleri izleniyor. Tiyatronun eğlenceli dünyasına dalan çocuklar çocuk tiyatro kursları ile öğrendiklerini özel günlerde keyifle sergiliyorlar. Öyleyse çocuk tiyatro kursları kaç yaş grubu çocuklarda etkili, çocuğunuz çocuk tiyatro eğitimi almalı mı? Gelin, konuya detaylarıyla yakından bakalım…

Çocuk Tiyatro Kursları Ne Öğretiyor?

Çocuğunuzun iyi bir birey olması için sanatla iç içe nefes almasını, sanattan çok fazla şey öğrenmesini istiyorsanız çocuk için tiyatro eğitimi konusu önem kazanıyor. Çocukların kendilerini bedenleriyle ifade edebilmeleri ve eğlenirken kendilerini tanımaları için geliştirilen oyunlar, çocukların ufkunu genişletmek için süper bir yöntem. 

Çocuk tiyatro kursları yaşlara göre düzenleniyor ve her çocuk kendi yaş grubuyla oyunlarını sergiliyor. Okul öncesi dönem çocuklarından küçük yaş grupları için yaratıcı drama eğitimleri çok daha cazip olurken ilkokul çocuklarına çocuk tiyatro kursları öneriliyor. Örneğin 6 yaş tiyatro eğitimi, çocukların özgüven gelişimlerine ve dolayısıyla okul başarılarına katkı sağlıyor. 

Okul öncesi dönemde pandomim eğitimi de gerçekten çok etkili. Okullarda ve tiyatro kurslarında verilen pandomim eğitimi, öğrencilerin kendilerini eğlenerek ifade edebilme biçimlerini oluşturuyor. 

4 Yaş Tiyatro Eğitimi Nasıl Olmalı?

Çocukların okul öncesi dönemde hem oyunla gelişmeleri hem de ilköğretime hazırlık yapmaları önemlidir. İlkokula başladıklarında kalem tutabilmeleri, sosyalleşebilmeleri, ailelerinden uzak kalmaya alışabilmeleri için motor, bilişsel ve duygusal gelişim göstermeleri birçok etkinli yoluyla gerçekleştirilebiliyor. 4 yaş tiyatro eğitimi de bir çocuğa tüm bunları kazandırmalıdır. 

Çocukların alacağı 4 yaş tiyatro eğitimi eğlenceli olmalı, öğretici yanı bulunmalı, bedenlerini geliştirmeye katkı sağlamalı, esneklik kazandırmalı ve hayal güçlerini geliştirmelidir. Böylece çocuklar hem erken gelişim gösterebilir hem de keyifli vakit geçirmenin tadını çıkarırlar. İşte tam da bu yaş grubunda tiyatro kursları içerisinde verilen pandomim eğitimi etkili olacaktır. 

Merak Edilen Bir Diğer Konu: 5 Yaş Tiyatro Kursu Nasıl Olmalı?

Tıpkı 4 yaşta olduğu gibi 5 yaş tiyatro kursu da eğlenceyle eğitimi bir arada barındırmalıdır. Ama bunu yaparken sadece eğlenceyi yansıtmalıdır. Yani çocuklar eğlendiklerini ve sosyalleştiklerini düşünmeliler. Eğitim alıyormuş gibi hissettiklerinde aldıkları tiyatro eğitimi zorlayıcı gelebilir ve yaşları için ağır bir seyir olabilir. 

Onların pandomim eğitimi, yaratıcı drama eğitimi gibi çocuk tiyatro etkinlikleri ile eğlenerek öğrenmeleri çok daha başarılı sonuçlar veriyor. 6 yaş tiyatro eğitimi de yine aynı şekilde bir etkiyle, ilkokul için güzel bir hazırlık dönemi olacaktır. Çocuğunuz için 5 yaş çocuk tiyatro kursu düşünüyorsanız onun gelişimi için çok büyük katkılar yapacağınızı bilmeli, aynı zamanda da eğlenceli vakitler geçirmesini desteklemelisiniz. 

Çocuk Tiyatro Kursu İle Gelişen Bir Nesil Yaratıyoruz!

Çocuklarımızın sanata bakışını önemsiyoruz ve sanatın onları taşıyacakları yol için rehberlik ediyoruz. İşte bu yüzden çocuk tiyatro kursu eğitim programlarımızı düzenliyor, çocuklarımızı eğlenirken öğrenmeye çağırıyoruz. Çocukların kaliteli, donanımlı ve hoş bir eğitim geçirebilmeleri için oluşturduğumuz programları deneyimli eğitmenlerimizle sunuyoruz.

Çocuğunuzun kaliteli gelişim gösterebilmesi için bir arayış içindeyseniz çocuk tiyatro kursları tam size göre! Eğlenirken öğreten, keyif veren başla bir etkinlik yok! Çocuğunuzun ilgi alanlarını keşfederek doğru yönlendirmeler yapabilirsiniz. 

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44