Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Tiyatro Kursu Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Çocuğunuzun Geleceği İçin Atacağınız Bu Adım Paha Biçilemez… 

Bir anne baba için çocuğunu geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktan daha kıymetli ve önemli ne olabilir? Ya da şöyle soralım, çocuğunuzun geleceği için her türlü fedakarlığı yaparken çocuk tiyatro kursu fiyatlarının ne derece önemi olabilir? Çocuğunuzun dil, iletişim, sayısal ve sosyal becerilerini geliştiren çocuk tiyatro kursları, unutulmaya yüz tutmuş genç nesli sahne sanatları ile buluşturmaktadır.

Peki çocuklara bedenlerini kullanmayı, dış dünyayı tanımayı ve kendilerini keşfetmeyi öğreten çocuk tiyatro eğitimi fiyatları neye göre değişir, MEB onaylı çocuk tiyatro kursu ne gibi avantajlar sunar, öğrenmek ister misiniz? 

Aylık 1000 - 2500 TL Çocuk Tiyatro Kursu Fiyatları Ucuz mu?

Çocuk tiyatro kurslarının sayısı son yıllarda artıyor ve bu kursların her birinin farklı fiyat politikaları oluyor. Yetişkin ve çocuklar için hazırlanan tiyatro kurslarının fiyatları ders saati, program içeriği, eğitmen ve kurum imkanları gibi faktörlere bağlı değişiyor. Böylelikle aylık 1000 TL çocuk tiyatro kursu fiyatları olduğu gibi aylık 4500 TL’ye de çocuk tiyatro kursları karşımıza çıkıyor.

Tiyatro kursları 8 – 9 aylık programlar olduğu için aylık 1000 TL gibi bir ücretle verilemez. Çünkü kurumun kirasından eğitim gereci maliyetlerine, eğitmen giderlerinden farklı imkanları için harcadığı miktarlara kadar masrafları 1000 TL kurslar ile karşılanmaz. Bu kurumlar genel olarak amatördür, MEB ruhsatı yoktur, eğitmenleri deneyimsizdir, kalabalık sınıflarda ders alırsınız, kaliteli bir program beklememelisiniz. Çocuklarınızı güvenle göndereceğiniz bir kurum olmayabilir.

Aylık 3000 - 5000 TL Aralığındaki Çocuk Tiyatro Kursları Ne Sunuyor?

Çocuk tiyatro kursu fiyatları olarak ayda 3000 TL size belki bütçenizi zorlayacak bir rakam olarak gelebilir. Ancak çocuklarınızın tiyatro sanatını tüm detaylarıyla öğrenmesi ve yeteneklerini geliştirmesi için bu kaliteli kurumları tercih edebilirsiniz. 3 ya da 9 aylık ödemelerle çocuk tiyatro kursu ücretleri için daha makul bir seçenekle karşılaşabilirsiniz.

Çocuk tiyatro kursu fiyatları bu aralıkta olanlar daha deneyimli, daha iyi eğitmenlere ve imkanlara sahiptir. Sınıflar az kişidir, merkezi konumdadır ve sizlere süreç boyunca destek olurlar. Eğer çocuklarınız için kaliteli bir tiyatro eğitimi arıyorsanız mutlaka tiyatro kursu fiyatları değil kalitesi önceliğiniz olmalı. 

Özel Çocuk Tiyatro Dersi Ücretleri Kaç TL'den Başlıyor?

Çocuklarınızın tiyatro derslerini özel olarak almalarını isterseniz 1500 - 2000 TL gibi ders başı ücret ödeyebilirsiniz. Çocuk tiyatro kursu fiyatları, özel ders olarak daha yüksek gelebilir ancak daha iyi öğrenme sağlar. Aylık 4 ders şeklinde 6000  - 7000 TL arasında bir rakama tekabül edebilir. Çocuk tiyatro kursu fiyatları için araştırma yapıyorsanız özel ders fiyatlarına da bakın.

Çocuk Tiyatro Eğitimi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Çocuk tiyatro kursu fiyatları; çocukların yaş grubu başta olmak üzere eğitmenlerin deneyimine, kurumun kalitesine, sınıf konforuna, ekipman yeterliliğine, Milli Eğitim Bakanlığından onaylı olunup olunmamasına göre değişiklik gösterir. Bu doğrultuda, beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacak donanımlı bir kurumun çocuk tiyatro kursu fiyatlarında aşağıdaki kriterlerin etkili olduğunu düşünebilirsiniz.

 1-MEB Onaylı Çocuk Tiyatro Kursu

Çocuk tiyatro kursu fiyatlarını etkileyen en önemli kriterlerden biri, çocuk tiyatro kursunun MEB onaylı olmasıdır. MEB onaylı çocuk tiyatro kursu, ailelerin çocuklarının emin ellerde olduğunu anlaması, eğitim aldıkları kuruma güvenmesi ve çocuklarını emanet etmesi açısından çok önemlidir. Çünkü bir çocuk tiyatro kursunun Milli Eğitim Bakanlığından onay alabilmesi için depremden acil çıkışlara kadar pek çok konuda standartları karşılaması gerekmektedir. Dolayısıyla MEB onaylı çocuk tiyatro kursu fiyatlarının merdiven altı kurumlara göre bir miktar daha fazla olması normaldir.

2-Sınıf Konforu

Çocuğunuzun eğitim aldığı sınıfın kalabalık olmasını, yeteneklerinin, gelişiminin ve eksiklerinin fark edilmemesini ister miydiniz? Elbette istemezdiniz. Ancak çocuk tiyatro eğitimi fiyatlarını oldukça ucuz tutan kimi kurumlar, onlarca çocuğu tek bir sınıfta eğitmeye çalışarak verimsiz ve faydasız bir ortam oluşturmaktadır.

3-Yaş Grubu

Çocuk oyunculuk eğitimi fiyatlarını etkileyen bir diğer kriter, öğrencilerin yaş grubudur. 6 yaş tiyatro kursu ile 14 yaş tiyatro kursunun aynı sınıfta yapılması mümkün değildir. Çünkü her yaşın kendine özgü algılama kapasitesi, gelişim seviyesi ve öğrenme becerisi vardır. Dolayısıyla hemen hemen her bir yaş için ayrı ayrı çocuk tiyatro kursu sınıfı oluşturulmakta ve öğrenciler, kendi yaşıtları ile birlikte tiyatro eğitimi almaktadır. 

4-Eğitmenlerin Deneyimi

Çocuk tiyatro kursu fiyatlarında eğitmenlerin bilgi birikimleri, deneyimleri ve başarıları da etkilidir. Yeni mezun bir tiyatro eğitmeni ile yıllarını tiyatroya adamış ve binlerce öğrenci yetiştirmiş duayenlerin arasında oldukça büyük bir fark vardır.

5-Tiyatro Kursu Sertifikası

Oyunculuk eğitimi fiyatlarını etkileyen kriterlerden bir diğeri, kurumun öğrencilere tanımış olduğu başarı belgesi hakkıdır. Çocukların gerek gelecek yaşamlarını garanti altına alan gerekse de şimdiki yaşamlarında başarılarını pekiştiren tiyatro kursu sertifikalarını veren kurumlar, çok daha prestijlidir. 

Sanat Akademi Türkiye’nin En İyi Çocuk Tiyatro Kursu…

MEB onaylı çocuk tiyatro kursu olarak öğrencilerin gelişiminden geleceklerine, yeteneklerinden kariyer fırsatlarına kadar her konuda yanlarında olmayı sürdürüyor, eğitim sonunda MEB onaylı çocuk tiyatro kursu sertifikası ile uluslararası alanda seslerini duyurmalarını sağlıyoruz.

Geniş sınıflarımızda 12’şer kişilik dersler hazırlıyor, çocuklarımızın eğitmenleriyle çok daha etkileşimli bir ortam yaratmalarını sağlıyoruz. Dolayısıyla çocuk tiyatro kursu fiyatlarımızı belirlerken kalitemizi belli ediyor ancak öğrencilerimizin vaktini ve parasını asla boşa harcamıyoruz. 

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44