Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En Eğlenceli Çocuk Tiyatro Oyunları Sahnede!

Çocuğunuz Klasik Çocuk Tiyatro Oyunlarında Rol Alsın İstemez misiniz?

Çocukların hem eğlendikleri hem de dil ve iletişim becerilerini geliştirerek yaratıcılıklarını artırdıkları çocuk tiyatro kursları, sahnede sesini yansıtmak, kendini göstermek ve yeteneklerini açığa çıkarmak isteyen çocuklar için önemli bir fırsat. Şiir okuma, şarkı söyleme, taklit yapma ve dans etme gibi pek çok yeteneği bir arada edinecekleri çocuk tiyatro kurslarındaki çocuk tiyatro oyunları aynı zamanda eğlenceli bir de deneyim…

Her birimizin büyürken izlediği Pinokyolar, Parmak Çocuklar, Aliceler, sevimli hayvanlar, palyaçolar ve çok daha fazlası, miniklerin yeteneklerini geliştiren çocuk tiyatro oyunlarında. Severek oynadıkları, hayran oldukları ve hem oynarken hem de izlerken birbirinden keyifli anlar yaşadıkları çocuk tiyatrolarının başkahramanı buz kez onlar!  

Çocuk Tiyatro Kurslarındaki Oyunlar

Küçüklükten beri en büyük hayaliniz hangi karakteri canlandırmaktı? Pamuk Prenses mi, Arı Maya mı? Yoksa çizgi filmlerini izlemeye doyamadığınız, sevimliliği ile kalpleri fetheden Heidi mi? Eğer isterseniz çocuk tiyatro eğitimlerinin birbirinden güzel oyun derlemeleri ile çocuğunuzun eğlenceli bir karaktere bürünmesini sağlayarak güzel bir anı yaratabilirsiniz. İşte, çocuk tiyatro kursunda en çok oynanan çocuk tiyatroları: 

Karagöz ve Hacivat: İki tiplemenin kendi aralarındaki atışmaları ile meşhur olan oyun, esprili Karagöz ve bilgisiyle övünen Hacivat’ın etrafında gelişir. Çocuk tiyatro kurslarındaki oyunlar içerisinde en çok sevilen ve sahnelenenlerden biridir.

Kırmızı Başlıklı Kız: Anneannesine yemek götürmek üzere olan bir kız ve ormanda karşılaştığı kötü niyetli kurdun hikayesini anlatan oyundur. Çocuk tiyatro kurslarına katılan çocukların en çok sevdiği oyunlardan biridir.

Kukla Tiyatrosu: Çeşitli karakter ve tiplemelerden oluşan kuklalarla çocukların yaratıcı yönlerinin geliştirilmeye sağlandığı bu çocuk tiyatroları, rengarenk dekorları ve eğitici metinleriyle çocukların ilgi gösterdiği bir oyundur.

Robin Hood: Güçsüzün yanında olan ve haklıyı savunan, toplumda adalet ve zenginliğin eşit bir şekilde dağıtılması gerektiğine inan Robin Hood karakterinin başından geçen olayları konu edinir. Çocuk tiyatro kursunda eğitim programlarına en çok dahil edilen oyunlardan biridir.

Nasreddin Hoca: Bilgisi ve görgüsüyle tüm köylüye rehberlik eden, aynı zamanda da komik hikayeleri, kıssadan hisseleri ve saflıklarıyla herkesi güldüren Nasreddin Hoca’nın hikayesini anlatan çocuk tiyatro oyunudur.

Ağustos Böceği ile Karınca: Bir tarafta çalışkan karınca, diğer tarafta ise tembel ağustos böceğinin birbiriyle olan ders çıkarmalı hikayesini konu edinen çocuk tiyatrosu oyunu, çocuk tiyatro kurslarında en çok oynanan oyunlardan biridir.

Keloğlan: Kel bir çocuğun annesinin yanından ayrılarak yollara düşmesini ve kralın sarayına vardığında başından geçenleri anlatan çocuk tiyatro oyunu, güldürü ağırlıklı bir eserdir.

Çocuk Tiyatro Kursu Oyunları – Her Biri Farklı Bir Bakış Açısı Kazandıracak…

En çok sahnelenen ve çocuklar tarafından sevilerek oynanan çocuk tiyatroları; onların başta yaratıcılıkları olmak üzere özgüvenlerini, analitik düşünmelerini, kendilerini daha iyi ifade etmelerini ve hayal güçlerini geliştirmelerini destekler. Onlar için eğitimden daha çok eğlence olan, kahkahalar eşliğinde oynanan ve sahnelenen bu çocuk tiyatro oyunları, her bir çocuğun gelişimi için önemli bir basamaktır.

Siz de çocuğunuzu sosyal ve kültürel olarak geliştirecek bir çocuk tiyatro kursu arıyorsanız Sanat Akademi’nin birbirinden renkli, eğlenceli ve eğitici çocuk tiyatro eğitimlerini incelemek üzere kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44