Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuklar İçin Oyunculuk Eğitiminde Neler Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Sanat Sevgisi İle Büyüyen Çocuklar!

Çocuklar için oyunculuk kursları rol ve taklit yeteneği olan ya da yalnızca hobi olarak bu eğitimi almak isteyen çocuklar için hazırlanan özel programlardır. Aileler çocuklarını oyunculuk kurslarına göndererek yeteneklerini geliştirmelerini ve potansiyellerinin farkına varmalarını isterler. Nitekim çocuklar için oyunculuk eğitimi programları, çocukları sahne atmosferiyle tanıştırarak hayal gücü ve yaratıcılık bakımından gelişmiş daha özgüvenli nesiller yetiştirmek amacıyla planlanmaktadır.

Çocuk oyunculuk eğitimi çocukların hayal gücünü geliştirirken sosyal becerilerini artırarak okul ve sosyal hayatlarında başarılı olmalarına yardımcı olmaktadır. Bunun yanında çocuk oyunculuk eğitimi ile ilgili bir noktayı da hatırlatmak gerekir. Pek çok ajans, dizi ya da filmlerde rol alacak oyuncuları seçerken çocuklar için oyunculuk kursları düzenleyen eğitim kurumları ile iş birliği yapmaktadır. Bu sayede çocukların hem oyunculuk alanında kendisini geliştirmesi hedeflenirken hem de oyunculuk mesleğine erken yaşta adım atması sağlanmaktadır.

Çocuklar İçin Oyunculuk Kursunda Hangi Dersler Var?

Çocuk oyunculuk eğitimi programları 7 ile 17 yaş arasındaki çocuklar için düzenlenmektedir.  Fakat farklı yaş gruplarının ayrı sınıflarda ders görmesi ve böylelikle kendi yaşıtlarıyla rol arkadaşlığı yapması çok daha faydalıdır. Bu nedenle 7-9 yaş, 9-11 yaş gibi yaş odaklı programlar planlamak gerekir. Çocuk oyunculuk eğitimi programlarında verilen dersler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Oyun Sahnelerinden Diksiyon Çalışmaları
  • Sesler ve Hecelerle İlgili Egzersizler
  • Tiyatro Metinleri İle Çalışmalar
  • Beden Hareketlerini Kavratıcı Uygulamalar
  • Topluluk Önünde Beden Dili Kontrolü
  • Hayal Gücü ve Gözlem Yeteneği Hakkında Bilgilendirme
  • Tirat Üzerine Çalışmalar
  • Rol Arkadaşıyla Yapılan Sahne Uygulaması
  • Rolün Temel Özellikleri

Çocuklar bahsi geçen derslerle iletişim becerilerini geliştirerek sosyalleşir ve oyunculuk hakkında hem teorik hem de pratik bilgiler öğrenir.

Çocuk Oyunculuk Eğitimi Faydaları

Çocuklar için oyunculuk eğitimi çocukları hem sahnelere hem de hayata karşı hazırlamak için iyi bir fırsattır. Sanatın özgür ve büyüleyici dünyasını çocukların hayal gücüyle bir araya getiren çocuklar için oyunculuk kursları gelecek için eleştirel düşünme becerilerine ve sanatsal bir bakış açısına sahip çocuklar yetiştirmeyi sağlar.

Buna ek olarak çocuk oyunculuk eğitiminin yararları arasında sayılması gereken bir diğer nokta da motor becerilere olan katkısıdır. Çocuk oyunculuk kursları; beden dili, konuşma organlarının kullanımı, el ve beden koordinasyonu gibi pek çok motor beceriyi geliştirmeye yönelik egzersiz barındırır.

Geleceğin Başarılı Oyuncuları Sanat Akademi’de Yetişir!

Yazımızda çocuk oyunculuk eğitimi hangi dersleri içerir ve çocuk oyunculuk eğitiminin yararları nelerdir gibi sorulara yanıt verdik. Çocuklar için oyunculuk eğitimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilir,  alanında uzman eğitmenlerimizin fikirlerini alabilir ve kurs planımız hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sanat Akademi olarak çocuklar için oyunculuk kursu ve oyunculuk egzersizleri ile geleceğimiz için sanatsal duyarlığa sahip nesiller yetiştirmeyi amaçladığımızı vurgulamak isteriz. Çocuklarımıza oyunculuk hakkında bilgiler aktararak sahneye erken yaşta ilk adımlarını atmalarını sağlıyor, aynı zamanda daha pozitif ve mutlu bireyler olarak gelişimlerini sürdürmeleri için aktiviteler düzenliyoruz.

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44