Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuğumu Tiyatroya Yazdırmak İstiyorum Diyenlere…

Çocuklar İçin Tiyatro Kursları Hem Eğlenmelerine Hem Gelişmelerine Katkı Sağlıyor!

Çocuklar her şeyden çok kolay sıkılsalar da eğlenceden asla sıkılmazlar. Derslerin yanında gidebilecekleri eğlenceli kurslar dışındaki etkinliklere genellikle kapalıdırlar. Onlar için olmazsa olmaz olan her zaman eğlencedir. “Çocuğumu tiyatroya yazdırmak istiyorum” diyen ebeveynler de bunun eğlenceli bir fikir olduğunu ve çocuklarının sınırsızca kendilerini geliştirirken diğer yandan keyifli vakit geçireceklerini düşünüyorlar. Üstelik haklılar…

Çocuk tiyatro kursları gelişim çağındaki çocukların kendilerini tanımalarının kapılarını en güzel yöntemlerle aralıyor. Çocukların aktif bir öğrenme sürecine girmelerini amaçlayan bu kurslar aynı zamanda boş vakitlerinin en kaliteli şekilde doldurulmalarını da sağlıyor. Çocuğunuz için iyi bir kurs alternatifi arıyorsanız çocuklar için tiyatro kursları tam size göre bir seçenek!

Çocuk Tiyatro Kursları Ne Fayda Sağlıyor?

Çocuklar için tiyatro kursları aslında birçok faydaya sahip. En başta çocukların vaktini kaliteli bir şekilde değerlendirmesine katkı sağlayan bu kursların şu şekilde yararları var:

  • Çocukların empati becerileri gelişiyor.

  • Çocuk tiyatro kursları ile hayatı daha iyi anlamlandırabiliyorlar.

  • Çocuk tiyatro kursları, çocukların sosyalleşmelerini sağlıyor.

  • Bu kurslara katılan çocukların iletişim becerileri gelişiyor, kendilerini daha iyi ifade edebiliyorlar.

  • Çocuk tiyatro kursları alan çocukların yaratıcılıkları ve hayal güçleri çok yüksek düzeylere erişiyor. 

  • Çocuk tiyatro kursları çok daha mutlu bireyler olmalarına destek sağlıyor.

  • Ekip gücü ve takım çalışması kavramlarına hakim olan çocuklar yetişiyor. 

  • Çocuk tiyatro kursları sayesinde özgüvenleri gelişiyor.

  • Ezber, taklit ve rol yapma becerileri çocuklar için tiyatro kursları ile gelişiyor.

Birçok yararı bulunan çocuk tiyatro kursları, öğrencilerin akademik başarılarını da yükseltiyor. Gelişim göstermeyi sürdüren çocuğun okul başarılarının arttığını gördüğünüzde “iyi ki” diyeceksiniz.

6 Yaş Tiyatro Eğitimi İçin Erken Mi?

Çocuğumu tiyatroya yazdırmak istiyorum diyen aileler 6 yaş tiyatro eğitimi erken mi değil mi bilemiyorlar. Henüz ilkokula başlamamış ya da yeni başlayacak çocukların bir tiyatro oyununu sergileyip sergileyemeyeceklerini merak eden aileler için bu konuda da kısa bir bilgilendirme yapalım:

18 yaş altı oyunculuk eğitimi veya tiyatro eğitimi mutlaka gereklidir ve uzmanlar da önerir. Ancak çocuklar 6 yaşında ve daha küçükse bu noktada kafalar karışabiliyor. Birçok aile 6 yaş tiyatro eğitimi için erken olduğunu söylese de çocuktan çocuğa değişebileceğini belirtelim. Ayrıca kurstan kursa göre de değişiyor. Basitleştirilmiş, yaratıcı drama ve pandomim eğitimine indirgenmiş 6 yaş tiyatro eğitimi çocuklar için gayet uygun olacaktır. Ancak ezber gerektiren, tirat çalışmalarının yapılması gereken çocuk tiyatro kursları, 6 yaş tiyatro eğitimi için zorlayıcı olabilir. Bu yüzden tercih ettiğiniz kurumu arayıp bilgi alabilirsiniz ve çocuğunuzun o şekilde kayıt olmasını sağlayabilirsiniz. 

Sanat Akademi’nin Kapısından İçeri Adım Atmaya Ne Dersiniz?

Çocuk kursları arasından çocuğumu tiyatroya yazdırmak istiyorum diyorsanız Sanat Akademi sizin için her yaş grubuna göre düzenlediği çocuk tiyatro eğitim programlarını sunacaktır. Kurumumuzda çocuklar için tiyatro kursları bulabilir, hangi yaş grubunda olması gerekiyorsa o sınıfa çocuğunuzu yazdırabilirsiniz. 

Yaratıcılığı gelişen ve kendini daha iyi ifade edebilen bir çocuğunuz olsun istiyorsanız 18 yaş altı oyunculuk eğitimi ve tiyatro eğitimi almasını sağlayabilir, geleceğini şekillendirirken ona yol gösterici olabilirsiniz. En iyi tiyatro kursları arasında yer alan Sanat Akademi’nin çocuk tiyatro kursları, çocuğumu tiyatroya yazdırmak istiyorum diyen ailelerin ve çocuklarının katılımını bekliyor…

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44