Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü Dersleri

Çocuklarınız Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü İle Neler Öğrenecek?

Güzel sanatlar lisesine gitmesini istediğiniz çocuğunuzun alacağı derslerden endişeleniyor musunuz? Doğru dersleri aldığından emin olmak mı istiyorsunuz? Lise sonrasında aldığı eğitimin ona katkı sağlamasını mı istiyorsunuz? Öyleyse çok haklısınız ve güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü dersleri hakkında her şeyi öğrenmelisiniz. 

Tiyatro bölümü dersleri, çocuklarınızın gelişimini desteklemek üzere düzenlenirler. Tiyatroya dair öğrenmeleri gereken ne varsa güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü kapsamında öğrenirler ve hayata yepyeni bir pencereden bakabilirler. Sanata bulaşan çocuklarda görülen duyarlılığı edinirler ve iyi bir insan olma yolunda ilk adımlarını atabilirler. Peki, bunu yaparken temel teorik derslerden uzak mı kalırlar? İşte ailelerin en çok merak ettiği o sorunun cevabı ve güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü dersleri…

Güzel Sanatlar Liseleri Tiyatro Bölümünde Temel Dersleri Verir Mi?

Çocuğunuzun sanat eğitimi alırken diğer bilgilerden geri kalmamasını, gelecek hayatını şekillendirirken eksikliklerinin olmamasını istiyorsanız güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü dersleri neler bilmeli, çocuğunuzun temel dersleri alıp alamayacağını anlamalısınız ve tercihinizi buna göre yapmalısınız.

Öyleyse belirtelim ve içinizi rahatlatalım; çocuklarınız güzel sanatlar lisesi tiyatro ders programı kapsamında ilk yıl tüm temel dersleri görüyor. Temel derslerin ileride üniversiteye girişte de önemli olduğunu düşünürsek bu durum pek de şaşırtıcı değil. Lise tiyatro dersleri ilk yıldan sonra artmaya başlar ve temel derslerin yerini alır. Ancak o zamana kadar çocuklarınız alması gereken temel dersleri ilk yılda başarıyla tamamlamış olur. 

Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Ders Programı İçerisinde Hangi Dersler Var?

Çocuklarınızın alması gereken güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü dersleri ilk yıldan sonra artmaya başlayacaktır. Artık sanatın içine doğru çekilmeye başlayan çocuğunuz yeteneklerini konuşturmayı öğrenecek! Peki ama güzel sanatlar lisesi tiyatro ders programı içerisinde neler yer alıyor?

Güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü dersleri oldukça eğlenceli geçiyor. Hocaların deneyimi ve iyi eğitimleri, öğrencilerin istekleri ile buluşuyor, ortaya keyifli anlar çıkıyor. Tiyatro bölümü dersleri arasında şunlar yer alıyor:

  • Oyunculuk dersi

  • Toplu Oyunculuk dersi

  • Hareket ve Doğaçlama dersi

  • Dramaturji dersi

  • Dans dersi

  • Ses ve Nefes dersi

  • Tiyatro Kuramları dersi

  • Pandomim dersi

Yukarıdaki dersler güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü ders programında verilen tiyatro dersleridir. Diğer liselerle ortak ve temel derslerin yanında çocukların ilk yıldan sonra almaya başladıkları bu dersler tiyatroya olan sevgilerini körükleyecek içeriklere sahiptirler.

Güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü dersleri sadece derste de yapılmıyor! Çocukların yeteneklerini sınamaları ve eğlenmeleri için yıl içinde düzenlenen özel günlerde skeçler, özel oyunlar düzenlenebiliyor ve çocuklar bu gösterilerde severek rol alıyorlar. 

Lise Tiyatro Dersleri Öğrencilerini Bekliyor!

Geçmişte devlet okullarında bulunmayan tiyatro bölümünün 2022-2023 döneminde başlayacağını biliyor muydunuz? Çocukların sadece özel olan güzel sanatlar liselerinde seçebildikleri tiyatro bölümünün devlet okullarında da başlamasının temel nedeni fırsat eşitliği yaratmak. Yeni dönemde devlet güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü dersleri de başlayacak, öğrencilerini kabul edecek. 

Lise tiyatro dersleri ile hem yeteneklerini geliştiren hem de eğlenen çocukların üniversitede de başarılı bir konservatuar süreci geçirmeleri çok olası. O halde çocuğunuzun güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü öğrencisi olmasını istiyorsanız liseye hazırlık kurslarından tiyatro bölümü dersleri almasına destek olabilirsiniz. Böylece yetenek sınavında heyecanlanmamayı öğrenmesini, bilgi birikimiyle sınavdan kolayca geçmesini sağlayabilirsiniz.

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44