Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kendimi Nasıl Geliştirebilirim? Kişisel Gelişim Kurslarının Katkısı Nedir?

Evde İnsan Kendini Nasıl Geliştirir?

Kendimi nasıl geliştirebilirim diye düşünmeye ve araştırmaya başladıysanız kendini geliştirmenin yollarından en önemlisini başarmışsınız demektir. Kişinin eksiklerini, geliştirmesi gereken yönlerini ve iyileştirebileceği noktalarını fark etmesi, yerinde saymaması, değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurmasını sağlamaktadır.

Kendine hiçbir şey katmıyor olmak çoğu zaman hedeflerinize doğru ilerleyemiyormuşsunuz hissini uyandırabilir. Bu kısır döngüyü kırmak, harekete geçmek ve bilinçli bir şekilde yaşamınıza yön vermek, hem size hem de etrafınızdaki insanlara daha olumlu duygular yaşatabilir. Elbette değişikliğin her konuda olmasına gerek yok. Konuşma konusunda kendimi nasıl geliştirebilirim, zamanı yönetme noktasında nasıl daha başarılı olabilirim gibi yaşamınızla ilgili neye ihtiyaç duyuyorsanız bu noktada kişisel gelişim kurslarına başvurabilirsiniz. 

Kendini Geliştirmek İsteyenlere Tavsiyeler: İşe İlk Olarak Değişimi İstemekle Başlayın…

Hayatınızda yeniliklere açık biri değil misiniz? Bazı insanlar için kendini geliştirme fikri motive edici iken kimileri içinse gelişim, konfor alanlarının dışına çıkmak demektir. Ancak şu unutulmamalıdır ki kişisel gelişim kursu ile başladığınız her yolculuk, kendinizi en iyiye ulaştırabilmek için attığınız bir adımdır. Bu adımların illaki radikal değişiklikler olmasını hedeflemeyin. Örneğin, dağınık bir çalışma stiline sahipseniz ilk planda düzenli, sistematik ve disiplinli olmaya çalışmak, kendimi nasıl geliştirebilirim düşüncelerinizi engelleyebilir. Daha olası kriterlerle başlamak, kişisel gelişiminiz açısından doğru bir tercih olacaktır.

Kendini geliştirmenin yollarından ilki, kişisel doygunluğa ulaşmak. Kendinizi yeteri kadar sosyal, aktif ve girişken olarak nitelendirebiliyor musunuz? Sizce iletişim yönünüz kuvvetli mi? Ya da şöyle soralım, insanları etkilemek, doğru iletişim kurmak ve farklı kişiliklere uyum sağlamak için desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyor musunuz? Eğer düşünüyorsanız kendini geliştirmek isteyenlere tavsiyelerimizden ilki, temel iletişim becerilerini güçlendirebilecekleri, akıcı ve anlaşılır bir şekilde konuşabilecekleri ve kendilerini hem sözlü hem de beden dili aracılığıyla en doğru şekilde ifade edebilecekleri kişisel gelişim kurslarına başvurmaları. Bu notada, konuşma konusunda kendimi nasıl geliştirebilirim diye düşünenler için Diksiyon Kursu, Etkili İletişim ve İmaj Kursu, İletişim Becerileri Kursu gibi eğitimler önerebiliriz.

Evde kendimi nasıl geliştirebilirim diye düşünmekten iş yaşamınızı bir türlü yönetemiyor musunuz? Kendimi nasıl geliştirebilirim kitapları arayanlar için ikinci tavsiyemiz, iş hayatında çok daha tecrübeli, çok daha kurumsal ve profeyonel bir imaj sergilemelerini sağlayan kişisel gelişim kurslarıdır. Zamanı verimli kullanamayan, kendisine verilen görevleri yetiştiremeyen, protokol kurallarına uyum sağlamakta zorlanan, liderlik vasıflarının yeterli olmadığını düşünen ve motivasyonunu artırmak isteyen herkes için farklı bir kişisel gelişim kursu vardır. Bu noktada kendini geliştirmek isteyenlere tavsiyelerimiz: Stres Yönetimi Eğitimi, Zaman Yönetimi Eğitimi, Liderlik Eğitimi, Kurum İçi İletişim Eğitimi, İmaj ve Algı Yönetimi Eğitimi, İş Etiketi ve İmaj Gelişimi Eğitimi gibi derslerdir.

Kendini geliştirmenin yollarından bir diğeri de kültürel ve sanatsal faaliyetleri asla aksatmamak. Kişisel gelişim yalnızca zamanı yönetmekle ya da stresle başa çıkmakla olmaz. Kişisel gelişim, çok yönlü olmak, her türlü sanatsal faaliyette yer almak ve değişimin sonsuza dek süreceğine inanmakla olur.

Kendimi Nasıl Geliştirebilirim Diye Düşünmeyi Bırakın ve Harekete Geçin…

Evde insan kendini nasıl geliştirir diye mi merak ediyorsunuz? Kitap okumak ve kişisel gelişim kurslarında aldığınız derslerin pratiğini yapmak dışında evde yapabileceğiniz bir kişisel gelişim etkinliği maalesef yok. Ancak kendini geliştirmenin yollarını çok daha detaylı bir şekilde incelemek, alışkanlıklarınızı ve algınızı değiştirmek için Sanat Akademi bünyesinde bulunan kişisel gelişim kursumuza katılabilirsiniz.

Belki konfor alanınızın dışına çıkmak şimdi sizi rahatsız ediyor ama bu deneyimi yaşamınıza kattığında yeni beceriler öğrendiğiniz için kendinizle gurur duyacaksınız. Jim Roh’un sözünü unutmayın, alışkanlık sizi devam ettiren şey, motivasyon ise başlamanızı sağlayan şeydir..

[widget-192]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44