Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kendimi Nasıl Geliştirebilirim? Kendini Geliştirme Yolları Nelerdir?

Bir Haftalık Kendini Geliştirme Programı

Kişisel gelişiminiz için kendini geliştirme yolları arıyorsanız işe ilk olarak kendini geliştirme programı hazırlayarak başlayabilirsiniz. Bütün bir gününüz nasıl geçiyor ya da bir haftada kendinize maksimum ne kadar zaman ayırabiliyorsunuz? Bunu değerlendirdikten sonra hayal ettiğiniz hayata sizi ulaştırabilecek kişisel gelişim aktivitelerini araştırabilirsiniz.

Hayatınızın akıp gitmesine izin vermeyin. Dolu dolu, mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı öğrenin. Önceliklerinizi her zaman işiniz olarak belirlemektense bir haftalığına olsun, kendinizi ve gelişiminizi düşünün. Daha bilinçli yaşayabilmek, hayatı çok daha sevebilmek ve geçirdiğiniz her andan tatmin olabilmek için kendini geliştirme yollarını deneyin…

Kendimi Nasıl Geliştirebilirim?

Son dönemde sık sık kendinizde birtakım değişiklikler yapmaya ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Çoğu insan, yaşamın monotonluğundan ve iş temposunun yoğunluğundan yorulunca ilk iş olarak hayatını sorgular ve yenilikler, değişikler yaratmak için arayışa girer. Peki, siz hayatınızın hangi noktasından memnun değilsiniz?

 • Kendinize ayıracak vaktiniz yok mu?

 • Kişisel alanlarınıza saygı duyulmuyor mu?

 • İş yerinizde üzerinizde baskı mı hissediyorsunuz?

 • İlişkisel olarak zor bir dönemden mi geçiyorsunuz? 

 • Kendinizle ilgili beğenmediğiniz ya da memnun olmadığınız özellikler mi var?

 • Hedeflerinize ulaşmakta güçlük mü çekiyorsunuz?

 • En son kendiniz için ne zaman bir şey yaptığınızı hatırlayamıyor musunuz?

 • Hayatınızda olmasını istemediğiniz olaylar mı yaşanıyor?

 • Kendinizde eksik bulduğunuz ve geliştirmek istediğiniz konular mı var?

 • Kendinizi yeteri kadar donanımlı ve yetkin hissetmiyor musunuz?

 • Kendinizi başarıya uzak olarak mı görüyorsunuz?

Elbette bu sorular çoğaltılabilir. Ancak kendini geliştirme programı oluşturmadan önce sizi kendimi nasıl geliştirebilirim diye düşünmeye iten kaynağın ne olduğunu bulmanızda fayda var. Çünkü bu neden her ne ise sizin motivasyonunuzu düşürdüğü bir gerçek.

Kendini Geliştirmenin Yolları – Faydalı Hobiler Edinin!

Neden güzel bir uğraş bularak hem eğlenip hem de öğrenmiyorsunuz? Kişisel gelişim için yalnızca kitap okunmaz ya da illaki bilimsel bir şey öğrenilmez. Çoğu zaman sizi dinlendiren, eğlendiren ve size kendinizi iyi hissettiren hobiler de kişisel gelişiminizi destekler. Bu noktada kendimizi geliştirmek için hobilerden hangisini tercih edeceğimize, ilgi alanlarımız dahilinde karar vermek gerekebilir.

Sanata ve müziğe ilgi duyuyorsanız; Resim Kursu, Taş Boyama Kursu, Fotoğrafçılık Kursu, Temel Müzik Eğitimi, Bateri Kursu, Flüt Kursu, Keman Kursu, Gitar Kursu, Saksafon Kursu, Piyano Kursu, Dans Kursu, Pilates Kursu ve Zumba Kursu gibi hobileri deneyimleyebilirsiniz.

Kendimizi geliştirmek için hobilerden yararlanarak aynı zamanda kariyerimizi de güçlendirelim dersek; Diksiyon Kursu, Etkili İletişim Teknikleri Kursu, Stres Yönetimi Eğitimi, Liderlik Eğitimi, İmaj Yönetimi Eğitimi, İletişim Becerileri Kursu, Motivasyon ve Farkındalık Kursu gibi uğraşları edinebilirsiniz.

Kendini Geliştirmenin Yollarını Uzaklarda Aramayın…

Kendini geliştirmenin yolları nelerdir diye uzun uzun araştırmalar yapmanıza hiç gerek yok. Ne zamandır yapmak istediğiniz ve yorucu temponuz yüzünden ertelediğiniz ne varsa aslında her biri sizin için kendini geliştirme yollarından biri. Kültür gezisi yapmayı düşündünüz ama yapamadıysanız ya da her zaman hayaliniz olan dansçılığa kurumsal imajınıza uygun olmadığı için bir türlü şans tanımadıysanız kendini geliştirme yollarından en doğrusunu zaten bulmuşsunuz demektir.

Daha başarılı olmak, özel ve değerli hissedebilmek, kendinize zaman ayırabilmek ve zihninizi boşaltabilmek için ihtiyacınız olan tek şey, güzel bir kişisel gelişim kursuna başlamak… Eğer kişisel gelişim kurslarından hangisi bana daha uygun diyorsanız Sanat Akademi’ye gelin ve kendiniz için en iyi olan kursu keşfedin!

[widget-192]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44