Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kişisel Gelişim İçin Öneriler – Kendinizi Geliştirmeye Devam Edin!

Kendinizi Yeni Baştan Yaratmaya Hazır mısınız?

Kişisel gelişimin hiçbir zaman sonu yoktur. İnsanın kendini geliştirmesi ve yenilemesi için her zaman bir bahanesi vardır. Kimi zaman zihninizi boşaltmak kimi zaman ise vücudunuzu dinlendirmek için kişisel gelişime ihtiyaç duyabilirsiniz. Ya da rutinlerinizin dışına çıkmak isteyebilir, kendiniz için farklı bir bakış açısı yaratmak isteyebilirsiniz.

Kişisel gelişim için önerilerimiz ile kendiniz için neler yapabileceğinizi keşfetmenizi, iyileştirmeniz ve geliştirmeniz gereken yönlerinizi, yaşamdaki amaçlarınızı sorgulamanızı ve hedeflerinizi belirlemenizi sağlıyoruz. Kendinize olan güveninizi yerine getirecek, daha kaliteli bir yaşam sürmenizi sağlayacak ve yaşamın ilerleyen dönemleri için mükemmel tecrübeler oluşturacak kişisel gelişim önerileri ile sıkıcı rutinlerinize yeni bir soluk getiriyoruz.

Kişisel Gelişim İçin Neler Yapılmalı?

Kişisel gelişim kitapları herkesin malumu. Monotonluktan sıkılan pek çok insan, dönem dönem hayatında değişiklik yapmak ister ve ilk iş olarak kütüphanesini kişisel gelişim kitapları ile doldurur. Nerede olmak, ne yapmak istediğini sorgular ve hayata anlam arar. İşte bu gibi dönemlerde kişisel gelişim kitapları, kısa süreli olarak etkisini gösterse de kalıcı bir çözüm için mutlaka farklı çözümler geliştirilmelidir. Bireysel, profesyonel, sosyal ve kültürel olarak beslenmenizi sağlayan kişisel gelişim için öneriler:

Başkalarını Gözlemleyin: Kendinize rol model olarak aldığınız, size ilham veren ya da hayranlık duyduğunuz insanların hayatlarını nasıl yönettiklerini takip edin. Başarılarını ya da mutluluklarını neye borçlular? Sizi en çok etkileyen özellikleri neler ve bunu başarmak için neler yapıyorlar?

İnsanların Sizi Eleştirmesine İzin Verin: Oluşturduğunuz bir proje, yaptığınız ödev, hazırladığınız sunum veya konuşma… Konunun hiçbir önemi yok. Objektif yorumuna güvendiğiniz insanlardan sizi eleştirmesini, performansınızı yorumlamasını isteyin. Farklı bir bakış açısının size sunacağı katkıları düşünün.

Sanatsal Gelişime Önem Verin: Kişisel gelişim için neler yapılmalı denince herkesin aklına sayısal ve bilimsel aktiviteler gelir. Halbuki kişisel gelişim için en çok gerekli olan sanat ve kültürdür. Sanatla ne kadar iç içe olunursa genel kültür ve kişisel gelişim seviyesi de o kadar artar. Bu yüzden Müzik Kursu, Dans Kursu, Resim Kursu, Tiyatro Kursu ve Fotoğrafçılık Kursu gibi kişisel gelişim kurslarına başvurmak, her zaman iyi bir yöntemdir.

Günlük Kişisel Gelişim Programı Hazırlayın: Bir gün boyunca kendinizi geliştirebilmek adına neler yaptığınızı not alın. Kendinizi geliştirebilmek ve iyileştirebilmek adına hangi alanları hedeflediğinizi düşünün. Günlük kişisel gelişim programınıza performansınızı ve motivasyonunuzu artırmaya yönelik aktiviteler eklemeyi unutmayın.

Evde Kişisel Gelişim Aktiviteleri Yapın: Evde kişisel gelişim mi olurmuş demeyin. Kişisel gelişim için filmler alın ve kişisel gelişim kitaplarından oluşan bir okuma listesi hazırlayın. Evde kaldığınız süreçleri, çok daha faydasız aktivitelerle geçirmek yerine kişisel gelişim için önerilerimize kulak verin.

İstediğiniz Bir Kişisel Gelişim Kursu ile İhtiyaçlarınızı Karşılayın!

Kendinize hedefler belirlediniz diyelim. Peki, bunlara nasıl ulaşacağınızı biliyor musunuz? Ya da ihtiyaç duyduğunuz motivasyonun kaynağını bulabildiniz mi? Kişisel gelişim planlarınız ve amaçlarınız için gelişim göstermeniz gereken konularda hala harekete geçmediniz mi? Vizyonunuzu geliştirebilecek, sizlere kendinizi çok daha iyi hissettirecek kişisel gelişim kurslarını deneyin!

Sanat Akademi bünyesinde yer alan resimden müziğe, danstan fotoğrafçılığa, zarafetten diksiyona, etkili iletişimden motivasyona kadar pek çok eğitimden, ihtiyacınız olanı alın ve geleceğinizi en iyi şekilde hazırlayın. Becerilerinizi ve bilgilerinizi oluştururken günlük kişisel gelişim programı hazırlamayı da unutmayın.

[widget-192]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44