Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ücretsiz Kişisel Gelişim Kursları Neler? – Ücretsiz Kurslar Hangileri?

Ücretsiz Kişisel Gelişim Eğitimleri Oluyor Mu? Yararları ve Daha Fazlası!

Her yaş grubundan insanın kendini geliştirebilmek için aldığı ve ücret ödemediği bazı kurslar bulunuyor. Ücretsiz kişisel gelişim kursları çoğunlukla maddi durumu elverişli olmayan kişiler tarafından alınıyor. Ancak merak ettikleri eğitimler için bir ön kurs arayanlar, öğrenciler ya da vaktini kaliteli etkinliklerle geçirmek isteyenler de ücretsiz kişisel gelişim kursu tercihi yapabiliyorlar.

Ücretsiz kişisel gelişim kursları birbirinden farklı eğitimi aynı anda sunabiliyor ve kurs tercihinde bulunacakların birçok seçenek arasından tercih yapması gerekebiliyor. Eğer siz de ücretsiz kişisel gelişim eğitimleri hakkında detayları merak ediyorsanız, hangi ücretsiz kişisel gelişim eğitimi size göre, eğitimin kalitesi nasıl, öğrenmek istiyorsanız bu yazı tam size göre!

Ücretsiz Kişisel Gelişim Kursları Fayda Sağlar Mı?

Kişisel gelişim eğitimleri hakkında detayları merak edip ücretsiz kurslar hakkında neler söylendiğini merak ediyorsanız katılımcıların temel düzeyde memnun olduklarını söyleyebiliriz. Ancak detaylı bir eğitim, birçok bilgi talep ediyorsanız ücretsiz kişisel gelişim kursu almak pek iyi bir fikir olmayabilir. 

Eğitim İçeriği:

Öncelikle eğitimin kalitesi önemli bir konudur. Ücretsiz kişisel gelişim kursları herhangi bir ücret talebinde bulunmadıkları için basit eğitim programlarıyla hazırlanacaktır. Çok fazla detay vermeyen, üstünkörü geçilen eğitimler özellikle mesleki eğitim alıyorsanız sizi tatmin etmeyecektir. 

Eğitmen Kalitesi:

Eğitimin içeriği temel düzeyde olacağından, bu yerlerde ücretsiz kişisel gelişim eğitimi veren eğitmenler de çok profesyonel olmayabilir. Eğitmen performanslarının düşük olması da ihtimaller dahilinde. 

Kişisel Gelişim Sertifikası:

Kişisel gelişim eğitimleri sonunda sertifika alarak profesyonel anlamda kendinize yetkinlik kazandırmak istiyorsanız, ücretsiz kişisel gelişim kursu programları sonunda sertifika alamayabilirsiniz. Bu kurumlar sizin için sertifika veriyor olsalar dahi sertifikalarının fazla bir geçerliliği yoktur.

Ücretsiz Kişisel Gelişim Kursları Hangileri? – Ücretsiz Kurslar

Ücretsiz kişisel gelişim eğitimi almaya karar verip hangi kursların nerelerde olduğunu bilmek istiyor olabilirsiniz. O halde sizin için en çok tercih edilen ücretsiz kişisel gelişim kursları arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Tabii öncelikle kendinizi tanımanız, ihtiyaçlarınızı bilmeniz gerçekten önemli.

İSMEK, BUSMEK, BELTEK gibi büyükşehir belediyeleri tarafından verilen ücretsiz kişisel gelişim eğitimleri herkes tarafından tercih edilebiliyor. Büyükşehir belediyeleri, ilçe belediyeleri ve dernekler aracılığıyla düzenlenen halk eğitim merkezleri tarafından verilen ücretsiz kurslar arasında en sık tercih edilenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Diksiyon Kursu

 • Beden Dili Kursu

 • Anne Baba Okulu

 • Bilinçli Okuma Atölyesi

 • Etkili Konuşma

 • Etkili Sunum Teknikleri

 • Hikaye Anlatıcılığı

 • Stres Yönetimi

 • Zaman Yönetimi

 • İş Hayatında İletişim

 • İş Organizasyonu

 • Liderlik Eğitimi

 • Metin Çözümleme Atölyesi

 • Motivasyon Yönetimi

 • Problem Çözme ve Karar Verme

 • Sosyal Hayatta İletişim

 • Sosyal Medya Yönetimi

 • Spikerlik ve Sunuculuk Atölyesi

 • Yazarlık Atölyesi

Bu eğitimler arasında online ücretsiz kişisel gelişim eğitimleri de bulunuyor. Çoğu eğitim yüz yüze olsa bile, son dönemde uzaktan eğitimlerin artması sebebiyle online ücretsiz kişisel gelişim eğitimleri de artmış durumda. Seçeceğiniz ücretsiz kişisel gelişim kursları veren eğitim kurumlarından birebir bilgi alarak online eğitimlerinin hangileri olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kaliteli ve Detaylı Eğitimler İçin Sanat Akademi!

Kişisel gelişim eğitimleri almak için ücretsiz kursları tercih edecekseniz eğitimin temel seviye olacağından bahsettik. Eğer iş yaşamınızda fark yaratmak, özgeçmişinize eğitiminizi eklemek ve rakipleriniz arasında öne çıkmak istiyorsanız online kişisel gelişim kursu tercih etmeniz pek doğru bir karar değil. Çünkü ücret talep etmeyen bu kurslar, ücret talebinde bulunan ve program içeriğini aldığı ücrete göre düzenleyen kurumlara göre daha düşük kalite bir eğitim vereceklerdir. 

MEB onaylı bir sertifika elde edip deneyiminizi CV’nizde göstermek istiyorsanız, uzun vadede başarılar getirecek bir kursa ihtiyacınız varsa ve aldığınız eğitimin size gerçekten yararı olmak istiyorsanız ücretsiz kurslar yerine deneyimli eğitim kurumlarını tercih edebilirsiniz. Sanat Akademi olarak verdiğimiz kişisel gelişim eğitimleri ile ücretsiz kişisel gelişim kursları programlarında alamayacağınız düzeyde bir eğitim alabilirsiniz. Öyleyse eğitim danışmanlarımızla iletişime geçerek bilgi almaya ne dersiniz?

[widget-192]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44