Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Zamanı Yönetmekte Güçlük Çekenler İçin Kişisel Gelişim Kursları

İşlerinizi Bir Türlü Yetiştiremiyor musunuz?

Randevulara sürekli geç mi kalıyorsunuz? Ya da hiçbir yere doğru zamanda yetişemiyor, hep zaman sıkıntısı mı yaşıyorsunuz? Öyleyse zamanınızı doğru şekilde planlama ve gruplandırma noktasında bazı problemleriniz olduğunu düşünebilirsiniz. En etkili zaman yönetimi teknikleri, hedeflerinize daha hızlı ve kolay ulaşmanızı sağlar.

Zamanı yönetmek, yaşamın her alanı için önemli ayrıcalıklar sunan, üretkenliği destekleyen ve iş-yaşam dengesini iyileştiren bir beceridir. Kişisel zaman yönetiminin doğru bir şekilde yapılması, hem iş yoğunluğunu azaltmakta hem de günü verimli bir şekilde geçirmeyi sağlamaktadır. Etkili zaman yönetimi, zamanınızın ve enerjinizin kontrolünü elinize almanız anlamına gelmektedir. 

Zamanı Yönetmek Neden Önemlidir?

Kaybedilen para, yapılan bir hata ya da yanlış sapılan yol… Hepsinin telafisi mümkün. Ancak zamanı geri getirmek mümkün değil. An bir kez geçti mi, o anı geriye döndürmek ve tekrar yaşamak, artık sadece bir hayal… Peki, bu kadar kıymetli olan zamanı, nasıl yönetebiliyoruz? Ya da zamanımızı gerçekten doğru bir şekilde harcayabiliyor muyuz?

Zamanı yönetmek, doğru şeyleri doğru zamanda yapmaktır. Yani aynı işe daha uzun süre harcamaktansa daha az vakit ayırarak zamanı akıllıca kullanmaktır. Günlük hayatta zaman yönetimi okulda, işte, yolda, alışverişte, kısacası aklınıza gelebilecek her türlü alanda gerekli olmaktadır. İş yerinde zamanı yönetmek, çalışanların performansını artırırken okulda zamanı yönetmekse sınav, proje ve ödev zamanlarında kolaylık sağlamaktadır. 

Etkili Zaman Yönetimini Nasıl Başarabilirsiniz?

En etkili zaman yönetimi tekniklerini öğrenmek için Zaman Yönetimi Eğitimine katılabilir, doğru planlama ve sistemli çalışmayla zamandan tasarruf yapmayı öğrenebilirsiniz. Zaman yönetimi kursu ile kendinize daha çok zaman ayırabilir; biriken işler, ertelenen toplantılar ve buluşmalarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Günlük hayatta zaman yönetimi eğitiminin sunduğu diğer faydalar;

 • Yetiştiremediğiniz işler yüzünden mesaiye kalma zahmetinden kurtulursunuz.

 • Bitmek bilmeyen işlerinizden dolayı kendinize hiç vakit ayıramadığınız zamanları telafi edersiniz.

 • Görevlerinizi rahat rahat yetiştirebileceğiniz şekilde gruplandırma ve planlama yaparsınız.

 • Daha önce meşguliyetlerinizden dolayı vakit ayıramadığınız kişilerle program yaparsınız.

 • Uzun bir zamanın üstüne dinlenmek için kendinize zaman ayırırsınız. 

 • Daha iyi odaklanır, konsantrasyonunuzu hızlıca toplarsınız.

 • Sistematik çalışan biri olarak işvereninizin gözünde çok daha prestijli bir konuma yükselirsiniz.

 • Üretkenliğinizi artırır, bu sayede de daha az stres yaşarsınız.

 • Daha az çalışıp daha önemli ve büyük sonuçlar elde edersiniz.

 • En etkili zaman yönetimi tekniklerinden yararlanarak kendinize yeni hedefler belirlersiniz.

 • Kişisel alanınızı ve işinizi tamamıyla birbirinden ayırırsınız.

 • Günlük hayatta zaman yönetimi yaparak kendinizi çok daha özgür hissedersiniz.

 • Zamanı yönetmek konusunda belli tecrübeye ulaştıktan sonra hayattaki amaçlarınızı belirlersiniz.

Zaman Yönetimi Eğitimi Size Sınırsız Bir Özgürlük Kazandıracak…

Zamanı yönetmek, ailenize, arkadaşlarınıza, çocuklarınıza ve evcil hayvanlarınıza daha fazla zaman ayırmanızı sağlayacak. Kendinizi kısıtlanmış gibi hissetmeden, sürekli bir şeylere yetişmeye çalışmadan ve kendinizden ödün vermeden her şeye aynı anda yetebilmenizi destekleyecek.

Zaman yönetimi kursu, önemli projelere, hedeflere ve kişilere daha fazla zaman ayırmanızı sağlayarak sizlere günlük programınızdaki öğeleri zamanında bitirmenize olanak tanıyan önceliklendirme yapmayı öğretecektir. En etkili zaman yönetimi teknikleri için Zaman Yönetimi Eğitimine başvurun!

[widget-192]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44