Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Bale Eğitimi Kaç Yıl Sürer?

Dans Yolculuklarına Erkenden Başlasınlar! – Çocuk Bale Ders Programı

Çocuk bale eğitimi miniklerin erken yaşta sanatla tanışması için kuşkusuz en iyi yollardan biridir. Çocukların fiziksel gelişimine de büyük ölçüde katkı sağlayan bale eğitimi; aynı zamanda içindeki sanatçıyı da erkenden keşfetmesini sağlayabilir. Bu yönüyle çocuk bale eğitimi programlarını yalnızca çocukların gelişimini destekleyen bir süreç olarak değil, onları sahnelere hazırlayan bir yetiştirme şekli olarak görmek de mümkündür.

Nitekim çocuk bale eğitimi kaç yıl sürer sorusuna yanıt verirken de bu ayrımı gözden kaçırmamak gerekir. Hobi olarak baleye teşvik edilmek istenen çocuklar için bale eğitimi yaş grubuna bağlı olarak 30-40 hafta, yani 3-4 aylık bir süreyi kapsayabilir. Buna karşılık profesyonel bir bale dansçısı olması için çocuğunuzu yetiştirmek istiyorsanız çocuk bale eğitimi süresi uzun yılları bulabilmektedir.

Yaş Gruplarına Göre Çocuk Bale Eğitimi Süresi – Adım Adım Sahneye Hazırlanacaklar!

Çocuk bale eğitimi kaç yıl sürer sorusuna yanıt verirken profesyonel bir bale dansçısı olmak için uzun yıllar boyunca eğitim almak gerektiğini aşağıda vurguladık. Nitekim çocuğunuzu erken yaşta sahnelere hazırlamak istiyorsanız aşağıda saydığımız tüm yaş grubu derslerine katılarak çocuklarınızın ergenlik çağına kadar vücutlarını baleye göre eğitebileceklerini söyleyebiliriz. Ancak hobi olarak bale ile tanışmalarını istiyorsanız çocuk bale eğitimi kaç yıl endişesine kapılmanıza gerek yoktur…

  • 3-4 Yaş Çocuk Bale Eğitimi – Çocuk Bale Ders Programı 

Eğer bale ile tanışmasını istiyorsanız çocuğunuzu 3 yaş itibariyle çocuk bale kursu almaya yönlendirebilirsiniz. 3-4 yaş çocuk bale dersleri; içerikleri açısından daha çok temel bale adımları ve hareketlerine dayanırken çocuklara baleyi öğretmekten çok baleyi tanımalarını ve sevmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

3-4 yaş çocuk bale kursları genel itibariyle 30 haftalık bir eğitim programına yayılabilir, ancak çocuğun gelişim düzeyi ve öğrenme hızına bağlı olarak bu sürenin arttırılması veya azaltılması da mümkündür.

  • 4-5 Yaş Çocuk Bale Eğitimi – Çocuk Bale Eğitimi Kaç Yıl Sürer?

Mini bale kursları ile baleyi tanıyan çocuklarınız 4-5 yaş çocuk bale eğitimi ile yolculuklarını sürdürerek yeteneklerini keşfetmenin ve vücutlarını bale için eğitmenin ilk adımını atabilir. Özellikle bu yaşlarda başlanan bale eğitiminin profesyonel bale dansçısı olmak için son derece önemli olduğunu vurgulamak gerekir. 4-5 yaş çocuk bale eğitimi süresi itibariyle 7 ile 9 ay arasında değişkenlik gösterebilir.

  • 6-12 Yaş Çocuk Bale Eğitimi Süresi – Çocuk Bale Ders Programı

Daha önce bale eğitimi alan çocuklar için 6-12 yaş aralığında çocuk bale eğitimi önceki yaş gruplarına göre çok daha detaylı ve temel düzeyin üstünde hareketleri içermektedir. Ancak elbette sıfırdan başlayan çocuklar için daha uzun ve temel hareketleri de kapsayan bir program düzenlenebilir. Buna bağlı olarak çocuk bale eğitimi süresi de değişkenlik göstermektedir. Özellikle profesyonel bale dansçısı olmak isteyen çocuklar için 6 yaş itibariyle uzun süreli bir program çıkarılabilir.

  • 13-18 Yaş Çocuk Bale Eğitimi – Çocuk Bale Dersleri

13-18 yak çocuk bale kursu programları; geçmiş yaşlardan itibaren çocuk bale dersleri alan çocuklar için artık sahnelere hazırlanma sürecidir. Nitekim bu dönemde yeteneklerini gerçek anlamda açığa çıkarmaya başlayan çocuklar profesyonel anlamda sahne çalışmalarında da yer bulabilir. İleri tekniklerin çalışıldığı bu dönemde çocuk bale kursları daha çok figür ve koreografilere yöneliktir, dolayısıyla 6-7 aylık bir eğitimden bahsedilebilse de bunun akabinde serbest zamanlı planlamalar yapmak mümkündür.

Çocuklarınız İçin En Uygun Programı Belirleyelim!

Çocuk bale eğitimi süresi çocuğunuzun yaş grubu, eğitsel ihtiyaçları, hangi amaçla baleye başladığı, profesyonel bale dansçısı olmak isteyip istemediği gibi hususlara göre değişkenlik göstermektedir. Çocuk bale eğitimi kaç yıl sürer sorusunu yanıtlamak için tüm bu faktörleri göz önünde bulundurmak gerekir.

Sanat Akademi olarak çocuklarınıza en uygun programı belirlemek için öncelikle gelişim düzeyini ve öğrenme hızını analiz ederek kurs programımızın süresini ve ders içeriklerimizi buna göre belirliyor, keyifli bir bale kursu ile yaşamlarına yeni bir hobi katıyor, isteyen çocuklarımızı profesyonel bale dansçısı olmak için hazırlıyoruz.

[widget-176]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44