Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Drama Kursları Yaratıcılığı Geliştiriyor!

Siz de Çocuğunuzun Gelişimini Çocuk Drama Kursu ile Destekleyin!

Çocuk gelişimi açısından sanatın destekleyici gücünden yararlanmanın önemini uzman pedagoglar sürekli vurgulamaktadır. Bu anlamda çocuklar için en uygun ve en faydalı aktivitelerden biri de çocuk drama kursu programlarıdır. Tiyatro tekniklerinin kullanıldığı bir eğitim programı olan çocuk drama kursları; kurs süresince yapılan canlandırmalar, doğaçlamalar ve oyunla bir araya gelen bir drama eğitimi sayesinde çocukların gelişimine çok yönlü katkılar sağlamaktadır.

Siz de anne baba olarak çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunmak için onları yaratıcı dramaya yönlendirmek, erken yaşta sanat sevgisi kazanmalarına destek olmak mı istiyorsunuz? O halde yazımızı incelemeye devam edin ve çocuk drama kursunun yararları hakkında daha fazla bilgi edinin...

Geleceğin Yaratıcı Bireyleri Drama ile Yetişiyor! – Çocuk Drama Kursunun Faydaları

Çocuk drama kursları; özellikle yaratıcılığın gelişmesine yaptığı katkı nedeniyle çocuk gelişimcilerinin en çok önem verdiği aktivitelerden biridir. Çocuk drama kursu programlarında minikler; farklı canlıları ve durumları yeniden canlandırarak onların rolüne bürünür, çeşitli olaylara karşı teatral tepkiler vermeye çalışır, sözlü ve sözsüz iletişim becerilerini geliştirir.

Aynı zamanda çocuk drama kursları ile miniklerin; somut olay ve olgularla soyut düşünme ve problem çözme becerisi arasında bağ kurma yetenekleri de güçlenir. Bu açıdan yaratıcılıklarını geliştirdikleri gibi yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini karşılaştıkları sorunları çözmede de kullanmaya başlar ve daha üretken ve başarılı bir hale gelirler. 

Elbette çocuk drama kursunun yararları yalnızca yaratıcılıktan ibaret de değildir. Dramanın çocuğun gelişimine etkileri pedagojik öneme sahip pek çok kazanımı da içerisinde barındırmaktadır. İşte bunlardan bazıları:

 • Çocuk drama kursları sosyal becerileri geliştirir,
 • Okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlar,
 • İletişim becerilerini güçlendirir,
 • Hafızayı geliştirir,
 • Soyut düşünme becerisini geliştirir,
 • Eleştirel düşünme yetisi kazandırır,
 • Adaptasyon sorunlarını aşmalarına yardımcı olur,
 • Diksiyon bozukluklarını giderir,
 • Daha mutlu olmalarını sağlar,
 • Merak ve keşif duygularını güçlendirir,
 • Odaklanma süresini arttırır,
 • Okul başarısını destekler.

Çocuk gelişiminde yaratıcı drama etkisi açısından sayılabilecek pek çok kazanım; kısa süreli değil, uzun vadeli kazanımlardır. Bu da çocukların yalnızca bugün daha mutlu ve başarılı olmalarını değil, gelecekteki hayatlarına da olumlu etkileri olduğunu göstermektedir.

Çocuklarınızı Sanat Akademi ile Tanıştırmaya Ne Dersiniz?

Çocuklarınızın gelişimini gerçekten nitelikli bir eğitimle desteklemek, onları hayata ve geleceğe hazırlamak için çocuk drama kursları aracılığıyla sanatla iç içe büyümelerini sağlamak mı istiyorsunuz? O halde çocuk drama eğitimi başta olmak üzere farklı alanlarda sunulan çocuk sanat kursları ile hem sizin hem de çocuğunuzun Sanat Akademi’ye bayılacağından kesinlikle eminiz!

Sanat Akademi ailesi olarak çocuklarımızın hayata sanatın penceresinden bakmasına ve sosyalleşmesine son derece önem veriyor, sanatın destekleyici gücüyle yaşama ve çevrelerine pozitif dokunuşlarda bulunabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Çocuk drama kursu ve diğer tüm çocuk kurslarımızda çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunarak geleceği anne babalar ve çocuklarımızla birlikte inşa ediyoruz.

[widget-177]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44