Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En İyi Çocuk Drama Kursu – Nasıl Olur, Neler Beklemelisiniz?

Çocuk Drama Kursu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler – En İyi Çocuk Drama Kursları

Çocukların gelişimi için hiç kuşkusuz en faydalı aktivitelerden biri yaratıcı drama etkinlikleridir. Nitekim buna bağlı olarak İstanbul başta olmak üzere ülkemizde pek çok kentte çocuk drama kursları veren eğitim kurumlarının ve gelişim merkezlerinin sayısı giderek artmaktadır. Ancak bu durumun en iyi çocuk drama kursu programlarını arayan aileler için çeşitli zorlukları beraberinde getirdiğini de unutmamak gerekir. Çünkü nicelik her zaman nitelik açısından da olumlu bir gelişim anlamına gelmemektedir.

Peki çocuklarınıza en iyi çocuk drama kursu deneyimini sunmak için nelere dikkat etmelisiniz? Çocuklarınızın eğitim alacağı kurum hangi özelliklere sahip olmalı? Doğru kararı verebilmek kendinize şu soruları sorarak işe başlayabilirsiniz:

  • MEB ruhsatı var mı?
  • Yaratıcı drama eğitiminde deneyimli mi?
  • Eğitmen kadrosu yeterli mi?
  • Sınıf mevcudu kaç kişi?
  • Merkezi bir lokasyonda mı?

Bu beş soru; en iyi çocuk drama kursları için rotanızı belirlemenize yardımcı olacak iyi bir rehberdir. Gelin, bu soruları detaylı olarak incelemeye çalışalım.

MEB Ruhsatı – En İyi Çocuk Drama Kursu

Çocuk drama kursu seçerken ilk dikkat etmeniz gereken konu; eğitim kurumunun Milli Eğitim Bakanlığı’ndan eğitim ruhsatı alıp almadığıdır. MEB ruhsatı olmayan bir kurum; aslında eğitim veremez, dolayısıyla kaçak bir kurumdur. Bu da bina güvenliğinden acil durum tedbirlerine, derslik standartlarından ders içeriklerine kadar hiçbir konuda denetlenmediklerinin ve öğrencilerine bir standardı garanti edemeyeceklerinin göstergesidir. Bu nedenle kaçak kurumlarla çocuğunuzun gelişimini riske atmak yerine MEB ruhsatlı çocuk drama kursu veren kurumları tercih edin!

Kurum Deneyimi – En İyi Çocuk Drama Kursları

Nitelikli bir eğitimin biraz da organizasyon işi olduğunu unutmayın! Deneyimsiz kurumlar zaman zaman daha düşük çocuk drama kursu fiyatları ve kampanyaları ile daha cazip gözükse de alacağınız eğitimin kalitesizliği sizi zamanla pişman edebilir. Bunun yerine en iyi çocuk drama kursu deneyimi için yıllardır sektörde olan, bilinen ve saygı duyulan, mezunlarının sevgiyle andığı kurumlardan eğitim alın!

Eğitmen Kadrosu – Çocuklar İçin En İyi Yaratıcı Drama Kursu 

Çocuklarınız için gerçekten faydalı olacak bir çocuk drama kursu için hiç kuşkusuz alanında deneyimli, pedagojik uzmanlığa sahip eğitmenlerden ders almasını sağlamanız gerekir. Bunun için karar verme aşamasında kesinlikle kuruma eğitmenleri hakkında sorular sormalı, çocuğunuzun eğitmenleri ile önceden tanışmalı, geçmiş deneyimlerini ve uzmanlıklarını araştırmalısınız...

Sınıf Mevcudu – En İyi Çocuk Drama Kursu

Sınıf mevcudu çocuk drama kursu seçerken için bir hayli önemlidir, çünkü kimi kurumlar sürümden kazanmak adına, kaliteye önem vermeden yalnızca daha fazla öğrenciye sahip olmak ve kazanç elde etmek için kalabalık sınıflarda drama eğitimleri düzenlemektedir. Olması gerekenden daha fazla kişi ile çocuklarınız drama eğitimi aldığı takdirde hem eğitmeni onunla özel olarak ilgilenemeyecek, istek ve ihtiyaçlarını analiz edemeyecek hem de çocuklarınız aldıkları eğitimden keyif alamayacaklardır.

Merkezi Lokasyon – En İyi Çocuk Drama Kursları

Hem kendinizin hem de çocuklarınızın boş zamanını trafikte harcamak istemiyorsanız çocuk drama kursu seçerken kurumun evinize yakın veya merkezi bir lokasyonda olduğuna da dikkat etmelisiniz. Merkezi konumdaki kurs merkezleri; şahsi aracınız ve toplu taşımayla kolaylıkla ulaşabileceğiniz için zamanınızı çok daha verimli kullanmanızı sağlar.

En İyi Çocuk Drama Kursu Deneyimi İçin Sanat Akademi ile Tanışın!

Yukarıda en iyi çocuk drama kursları için hangi kriterleri göz önünde bulundurmanız gerektiğinden bahsettik. Bu kriterlerden hareketle çocuğunuz için en faydalı çocuk drama kursu merkezini bulacağınıza inanıyoruz.

Bu noktada hatırlatmak isteriz ki Sanat Akademi olarak 15 yıllık deneyimimizle Avrupa standartlarında uygulamalı drama eğitimleri ile çocuklarımızın gelişimlerine uzman ekibimizle biz de katkı sağlamaktayız. Eğer nitelikli bir drama eğitimi ile çocuklarınızı geleceğe hazırlamak istiyorsanız vakit kaybetmeden Sanat Akademi ile ailesiyle tanışın!..

[widget-177]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44