Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Yaratıcı Drama Kursu – Gerçek Potansiyellerini Açığa Çıkarın!

Gelişimlerine Katkı Sağlamak İçin Sanattan Yararlanın! – Yaratıcı Dramanın Çocuklara Faydaları

Çocuklarınızın hem bugün hem de gelecekte daha aktif, içe kapanıklıktan çekingenlikten uzak, iletişim becerileri güçlü, yaratıcılıkları ve yetenekleri ile dikkat çeken bireyler olmasını mı istiyorsunuz? O halde çocuk yaratıcı drama kursu programları ile gelişimlerini desteklemek ve becerileri arasına yeni kazanımlar eklemelerini sağlamak isteyebilirsiniz?

Peki çocuk yaratıcı drama kursu neden bu kadar önemli? Her şeyden önce eminiz siz de daha önce uzman çocuk gelişimcilerinin çocuk gelişimi açısından sanatın önemine ve faydalarına vurgu yaptığına tanıklık etmişsinizdir. Bu noktada çocuk yaratıcı drama eğitimi, oyunla sanatı bir araya getiren yapısı nedeniyle hem çocuklara keyif alacakları etkinlikler yapma imkanı sunmakta hem de fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerine bütüncül olarak katkı sağlamaktadır. Bu nasıl mümkün olabilir diyorsanız, gelin ayrıntılara birlikte bakalım...

 

Oyun Oynarken Gelişmelerini Sağlayın! – Çocuk Yaratıcı Drama Kursu ve Faydaları

Anne babalar çoğu zaman çocukların gelişimlerini destekleyecek aktivitelerin tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi doğrudan yeteneklerini geliştirecek eğitimlerde yattığını düşünür. Her ne kadar çocuk yaratıcı drama eğitimleri olarak adlandırsak da aslına bakarsak çocuk yaratıcı drama etkinlikleri bir eğitim veya dersten çok çocuk oyunlarına benzer!

Çocuk yaratıcı drama kursu her şeyden önce diğer geleneksel eğitimler gibi kurallara ve kalıplara dayanmaz. Aksine çocukların kendi aktif katılımları ve özgür iradeleri ile neler yapmak istediğine karar vermesi teşvik edilir ve grup halinde yapılacak bu aktivitenin drama sanatının teknikleri ile zenginleştirilmesi sağlanır. Bu açıdan çocuk yaratıcı drama kursları; miniklerin karar verme mekanizmalarının ve sorumluluk duygularının gelişiminde de önemli bir rol oynar.

Okul Öncesi Dönemde Özellikle Tavsiye Ediliyor! – Çocuk Yaratıcı Drama Kursları

Bilhassa okul öncesi çağda çocuklarının yeni aktivitelerle tanışmasını isteyen aileler için uzmanların en çok önerdiği aktivitelerin başında çocuk yaratıcı drama dersleri gelmektedir. Çünkü çocuk yaratıcı drama aktiviteleri;

  • Her şeyden önce çocuk oyunları gibi doğaldır,
  • Çocuk hem izleyen hem performans gösteren konumundadır,
  • Eğlencelidir,
  • Sunuma ve performans başarısına dayanmaz, dolayısıyla çocuk eleştirilme kaygısı taşımaz,
  • Metin ezberleri yapmayı gerektirmez, doğaçlamaya dayanır.

Bu da çocuk yaratıcı drama kursu ve aktivitelerinin okul öncesi çocuklar için çok daha uygun olmasını sağlamaktadır. Çocukların kendi yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini yansıtacakları çocuk yaratıcı drama dersi programları yalnızca içeriksel olarak maskeler, kostümler ve dekorlarla desteklenebilir, ancak bunlar da çocukların anlayamayacağı veya kullanamayacağı kadar karmaşık olmamalıdır.

Çocuklarınız Sanat Akademi’ye Bayılacak!

Siz de çocuklarınız için yeni ve keyifli bir aktivite arayan, hayatlarına anlamlı dokunuşlar katacak yeni deneyimlerle tanışmalarını isteyen ailelerden misiniz? Sanat Akademi’de sanatın farklı yönlerini hem yetişkinler hem de çocuklarla buluşturuyor, her yaştan sanat tutkununa ayrıcalıklı bir deneyim yaşama fırsatı sunuyoruz!

Siz de vakit kaybetmeden çocuklarınızı Sanat Akademi’nin ayrıcalıklı dünyası ile tanıştırın, pedagojik uzmanlığa sahip eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız eşliğinde, gelişimlerinin yakından takip edildiği bir programla tüm hayatları boyunca yararlarını görecekleri bir yaratıcı drama eğitimi alsınlar, kendilerini sanatla ifade etmeye başlasınlar...

[widget-177]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44