Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yaratıcı Dramanın Kazandırdığı Sosyal Beceriler

Çocuğunuzu Yaratıcı Drama Kurslarına Göndererek Sosyalleşmesine Katkı Sağlayabilirsiniz!

Çocuklar üzerinde yapılan bazı çalışmalar yaratıcı dramanın kazandırdığı sosyal beceriler hakkında çok olumlu sonuçlar veriyor. Bedensel ve zihinsel farkındalık yaratan çalışmalarla yaratıcı drama kursları uzmanlar tarafından sıklıkla tavsiye ediliyor. Fakat esas olarak yaratıcı drama sosyal duygusal gelişim yönünden çocukları çok fazla desteklemesi sebebiyle öneriliyor.

Çocuğunuz sosyal ortamlara girmekten çekiniyor mu? İnsanlarla nasıl iletişim kurması gerektiğini bilemediği anlar mı yaşıyor? Bu gibi durumlarda yaratıcı drama ile sosyal gelişim gösterebildiğini aklınıza getirebilirsiniz. Bu nasıl mümkün hale geliyor, çocuklarda sosyal beceriler yaratıcı dramayla nasıl gelişiyor?

Çocuklarda Sosyal Beceriler Dramayla Gelişiyor

Yaratıcı dramanın kazandırdığı sosyal beceriler çocukların yaşıtlarına göre hızlı bir şekilde gelişmesi için önemlidir. Küçük yaşlardan itibaren yaratıcı drama kursu eğitimleri alan çocukların diğer çocuklara göre birçok sosyal beceriyi göstermesi de bu durumu kanıtlıyor. Dramanın çocuğun gelişimine etkileri elbette sosyal becerilerle sınırlı değil, dil becerileri, iletişim yetenekleri, bilişsel yetenekler, ince ve motor kas becerileri yaratıcı drama eğitimleriyle birlikte gelişim gösteriyor. 

Yaratıcı drama sosyal duygusal gelişim açısından çok daha fazla etki sahibi. Çocukların kazanması gereken iletişimi başlatma ve sürdürme becerileri, soru sorabilme ve merak duygusunu sözcükleriyle ifade edebilme becerileri, arkadaşlık geliştirme ve iyi iletişim kurabilme becerileri, duygularını yönetme becerileri yaratıcı dramanın kazandırdığı sosyal beceriler olmaktadır. Çocuğunuzun eğitimlere katılarak bu becerileri geliştirmesini istiyorsanız Sanat Akademi’nin çocuk yaratıcı drama eğitimlerinden yararlanabilirsiniz. 

Arkadaşlık İlişkileri Bağlamında Dramanın Çocuğun Gelişimine Etkileri

Çocuğunuzun arkadaşlık bağlarını kuvvetlendirecek olan yaratıcı drama kursu, rahatlatıcı ve keyiflendirici etkileri bulunması sebebiyle yüksek bir enerji yaratıyor. Arkadaşlık bağları nasıl kuvvetleniyor derseniz, yaratıcı dramanın kazandırdığı sosyal beceriler arasından en önemli ayrıntıya değinmemizi istiyorsunuz demektir. Çocukların sahnede sergiledikleri rol ve doğaçlama kabiliyetleri sayesinde birbirleriyle empati yaptıklarını fark edebileceksiniz. Hem sıcak ve samimi duygularını açığa çıkardıklarını hem de birbirlerini anladıklarını gördüğünüzde, çocuklarda sosyal beceriler için yaratıcı drama kursunun önemini fark edebileceksiniz. İletişim ve dil becerilerinin de yaratıcı drama yoluyla geliştiğini söylemiştik. Gelişen bu yeteneklerini ikili iletişimde etkili bir şekilde kullanabilecek.

Yaratıcı dramanın kazandırdığı sosyal beceriler sayesinde arkadaş çevresinin genişlemesi sizi mutlu edecek. Aynı zamanda içinde oluşan hoşgörü ve iyi niyet duygularıyla toplum içinde nazik bir birey olmasını teşvik etmiş olacaksınız. Çocukların kendi aralarında kurdukları dilde bile nezaket seviyesi önemlidir. Bu sebeple kaba, saygısız ve bencil çocuklar arkadaşlık kurmada zorlanırlar; anlayışlı ve kibar bir dil kullanabilen çocuklarsa daha popüler kabul edilir. İşte yaratıcı drama, sahnede çocukların dramatizasyonn yeteneklerini geliştirerek toplum içinde nasıl davranmaları gerektiğini de öğretir. Böylece çocuğunuz akranları arasında sevilen ve değer gören bir çocuk olabilir. Artan özgüveni sayesinde de çevresinde birçok çocuğu toplayabilir. Böylece sosyal ve duygusal yönden gelişim gösterir.

İletişim Becerilerini Geliştirmelerinin Yolunu Açın!

Çocuğunuzun iletişim becerilerinin zayıf olduğunu düşünüyorsanız, ikili iletişimde çekingen kalmasını istemiyorsanız ve kendini her koşulda savunabilmesini sağlamak istiyorsanız yaratıcı drama kurslarına bir şans vermelisiniz. Bu sayede kazandığı iletişim yetenekleriyle geleceğini şekillendirmesine katkı sağlayabilirsiniz. Aldığı eğitimler sonucunda iletişim yeteneklerini jest ve mimiklerle tamamlayan çocuğunuz, etkili bir vücut dili kullanımıyla ileride akademik ve iş yaşamında da başarılar elde edebilecek.

Yaratıcı dramanın kazandırdığı sosyal beceriler o kadar fazla ve etkilidir ki, çocuklar için yaratıcı drama eğitimleri veren bir kurstan eğitim almanın farkı hemen ortaya çıkar. Çocuğunuzun hem bugünü hem de geleceği için yaratıcı drama kursuna katılmasını sağlayabilirsiniz. Eğitim hakkında detaylar için Sanat Akademi’nin eğitim danışmanlarıyla iletişime geçebilir, program hakkındaki tüm detayları öğrenebilirsiniz.

[widget-177]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44