Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

10 Yaş Keman Eğitimi Nasıl Olmalı?

Çocuklar İçin Keman Kursunun Faydaları Nelerdir?

10 yaşındaki çocuklar, kendi beğenilerini ve isteklerini ifade edebilecek olgunluğa ulaşmıştır. Dolayısıyla size keman eğitimi almak istediğini söyleyen bir çocuğunuz varsa onun bu ilgisini görmezden gelmemeniz gerekir. Çocuğunuz muhtemelen hayranlık duyduğu bir sanatçı yüzünden ya da yeteneği olduğunu düşündüğü için keman öğrenmeye merak salmış olabilir.

Bu noktada çocuk keman kurslarında ihtiyacımız olan en temel şeye sahibiz demektir: Heves. Çoğu ailenin bu konuda değişmez ve yanlış fikirleri vardır. Bir çocuğun yalnızca yeteneği olursa 10 yaş keman eğitimine katılabileceğine inanırlar. Halbuki yetenekleri sonradan da kazanılabilmektedir. Önemli olan bir konuyu öğrenmek istemek ve gelişmek için çaba göstermektir.

10 Yaş Keman Eğitiminde Hangi Dersler İşleniyor?

10 yaş keman eğitimine katılan çocuklar sosyal, kültürel, mental ve kişisel olarak gelişimlerini sağlayabilmeleri, kendilerini müziğin benzersiz dünyasında hayal edebilmeleri için 10 yaş müzik kursunda; keman ve arşe tutuşu, boş tellerde yay çalışmaları, temel müzik terimleri ve ölçü birimleri, ritmik egzersizler, parmak pozisyonları, majör ve minör gamlar, deşifre ve teknik çalışmaları, Suzuki, Sevcik ve Schradieck metodu, repertuar çalışmaları, arpej çalışmaları, müzikal ve stil çalışmaları, şekilli ritim sistemi, nota-entonasyon egzersizleri, aralıklar, armonik ve melodik gamlar, inici ve çıkıcı diziler, yaya nefes aldırma, barok yay çalışmaları, korrepetisyon, nota ve ritim egzersizleri, solistle çalışma egzersizleri ve oda müziği repertuarı gibi konular işlenmektedir.

Çocuğumu 10 Yaş Keman Kursundan Sonra Hangi Müzik Kurslarına Gönderebilirim?

10 yaş keman eğitimini tamamlayan çocuğunuzu dilerseniz 10 yaş müzik kursundaki ritim perküsyon kursu, bateri kursu, orff kursu, piyano kursu, gitar kursu ve temel müzik eğitimi gibi diğer kurslara yönlendirebilir, müzikal becerilerini geliştirmelerini sağlayabilirsiniz.

Çocuklar İçin Keman Kursunun Yararları Nelerdir?

Keman, zaman sınırı olabilen bir hobi değildir. Bu yüzden 10 yaş keman kursu için ideal bir dönemdir. Çünkü 10 yaşındaki bir çocuk, kendisinden daha küçüklere göre daha uzun süre konsantre olabilmektedir. Ayrıca kemanı kavramak, yayı tutmak, öğretmenin yaptıklarını tekrar etmek de 10 yaş çocuğu için çok daha uygundur. Şimdi gelelim çocuk keman kursunun faydalarına…

  • 10 yaş keman eğitimi alan çocukların kaba motor becerileri gelişir.

  • Hedeflerine ulaşmanın ve başarı tatmanın ayrıcalığını yaşarlar.

  • 10 yaş keman kursunu bitirdikten sonra kazandıkları sertifikalar ile başarılını ispat ederler.

  • Müziği, yaşamlarından asla uzaklaştırmazlar.

  • Özgüvenleri gelişir, yalnız başlarına bir başarıya sahip olmanın mutluluğunu hissederler.

  • Sanata ve sanatçıya karşı saygı duyarlar.

  • Daha duygusal, iyi iletişim kurabilen, anlayışlı ve hoşgörülü insanlar olurlar.

10 Yaş Keman Kursunda Çocuklar İçlerindeki Potansiyeli Açığa Çıkarıyor

10 yaşından küçük çocukların neye istediğini karar vermesi ya da potansiyelinin keşfedilmesi güçtür. Ancak 10 yaşından itibaren artık çocuk kendinin daha çok farkındadır ve ailesine bu konuda çok daha fazla yardımcı olmaktadır. 10 yaş, ergenliğe giriş aşaması olarak da bilinir.

Bu dönemin çok daha hafif atlatılması, çocukların faydalı bir uğraşla meşgul olmasının sağlanması için dilerseniz Sanat Akademi’ye gelebilir, deneyimli eğitmenlerimizin desteğiyle çocuklarınızın yeteneklerinin keşfedilmesini sağlarken aynı zamanda da müzik dolu bir ambiyansın keyfini çıkarabilirsiniz.

[widget-190]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44