Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

7 Yaş Keman Eğitimi Nasıl Olmalı? 7 Yaş Keman Eğitiminin Çocuğa Katkıları Nelerdir?

7 Yaş Keman Eğitiminde Hangi Dersler İşlenir?

7 yaşındaki çocuklar, şarkıları ve melodileri takip etmek, doğaçlama yapmak ve enstrüman çalmak için uygun dönemdedirler. Artık farklı perde kalıplarını, tonları, ritimleri ve tempoları yakalayabilir, çeşitli sesleri ayrıştırabilirler. 7 yaş müzik derslerine odaklanmak ve belirli bir enstrümanda beceri geliştirmek, bir çocuğun bu yaşta yapabileceği en doğru atılımlardan biridir. 

Ancak bu aşamada önemli bir kriter vardır. 7 yaş keman eğitimini başarıya ulaştıracak olan çocuğun müziğe karşı ilgi duymasıdır. Eğer çocuğun keman çalmaya ve müziğe karşı ilgisi yoksa çocuk keman kursu onun için can sıkıcı bir ortam olabilir. 

7 Yaş Keman Eğitimi Nasıl Olmalı?

Araştırmalar, enstrüman eğitimine yedi yaşında başlamanın gelişim üzerinde en fazla etkiye sahip olduğunu sürmektedir. Ancak bu, çocuğunuzun daha sonra başlayamayacağı ve müzik eğitiminin sunduğu avantajları kazanamayacağı anlamına gelmez. Bu sadece, öğrenmenin biraz daha fazla çaba ve dikkat gerektireceği anlamına gelir. Ebeveynler için konunun anahtarı, müzikal kavramları erkenden tanıtmak ve çocukları doğru zamanda müzikle buluşturmaktır. 7 yaş keman eğitimi nasıl olmalı diye merak ediyorsanız işte size ipuçları:

1-Çocuğunuzun Sevdiği Bir Kurum Bulun

Çocuk keman kursuna kayıt yaptırırken karar veren yalnızca siz olmayın. Öncesinde çocuğunuza eğitim alacağı çocuk keman kursunu gezdirin, etrafı tanımasına ve ortamın enerjisini almasına izin verin. 

2-Çocuğunuzun Gelişimini Takip Edin

7 yaş keman eğitim, alan çocukların kendilerine verilen ödevleri yapması, alıştırmalara devam etmesi ve derslere düzenli bir şekilde katılım sağlaması gerekmektedir. Bu noktada, ailelere düşen görev çocukların keman kursu sürecindeki eksiklerini, gelişimlerini, başarılarını ve performanslarını takip etmek ve onlara gereken desteği vermektir.

3-Dostça Rekabeti Tanıtın

Çocuğunuzu asla 7 yaş müzik okulundaki arkadaşlarıyla kıyaslamayın. (X ne güzel çalıyor, sen neden çalamıyorsun?) gibi kırıcı ve hayal kırıcı ifadelerden kaçının. Bunun yerine, birbirlerini kıskanmadan, tebrik ve takdir ederek örnek almalarını sağlayın.

4-Mini Gösteriler Düzenleyin

7 yaş keman eğitimi alan ve basit parçalarla keman çalmaya başlayan çocuklarınızın kendine olan güvenini tazelemek ve onların başarılarıyla gururlandığınızı göstermek için evde mini konser alanı hazırlayın ve ondan sahne almasını isteyin. Bu atmosferi ne kadar gerçekçi bir şekilde oluşturursanız çocuğunuzun 7 yaş için keman kursuna olan ilgisi de o kadar artacaktır. Hatta mümkünse aile büyüklerini de bu konsere davet edin ve çocuğunuzun çok daha fazla kalabalığın önünde performans sunmasını sağlayın.

Çocuk Keman Kursları Çocukların Kendine Olan Güvenlerini Tazeliyor…

Çocuk keman kursları her ne kadar 7 yaş müzik eğitimi verse de çocuğunuzun esas müzik öğretmeni sizsiniz. Evde vakit geçirdiğiniz her anı, müzikle değerlendirmeli, ona müziğin ne kadar önemli olduğunu hissettirmelisiniz. Her dakikaya bir öğrenme fırsatı gözüyle bakmalı, çocuğunuzun keman performansını dinlerken onun başarısıyla gurur duymalısınız.

Çocuğunuza sizden sonra en çok destek olan ve onun gelişimini destekleyerek geleceğe daha umutlu bakabilmesini sağlayan, boş vakitlerini faydalı ve sanatsal bir aktiviteyle geçirme imkanı sunan çocuk keman kursları için Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz…

[widget-190]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44