Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Okul Öncesi Çocuklarda Keman Eğitimi Nasıl Olmalı?

Çocuk Keman Kursları – Müziğin Gücünü Keşfediyoruz…

Kemana yeni başlayan çocuklar, kolay dağılabilen ilgileri nedeniyle keman eğitimlerine odaklanmakta güçlük çekebilir. Çocuk keman kurslarını çocuklar için olabildiğince eğlenceli hale getirmek ve onların derslerden keyif almasını sağlamak çok önemlidir. Bu yüzden okul öncesi çocuklarda keman eğitimi, eğlenceli keman başlangıç şarkıları ve etkinliklerle oluşturulmaktadır.

Okul öncesi olan 4-6 yaş aralığında, çocukların algıları maksimum seviyede açıktır. Dolayısıyla enstrüman çalmayı öğrenmek için en ideal dönem, okul öncesi çağıdır. Çocuk keman kurslarında keman ile çalınabilecek en kolay şarkılarla hareketli ve bol eğlenceli bir eğitim programı hazırlanmaktadır.

Okul Öncesi Çocuklarda Keman Eğitiminin Yararları Nelerdir?

Okul öncesi çocuklarda keman eğitimi, çocukların kaba ve ince motor becerilerini geliştirmeleri, kendilerini sosyal, eğlenceli ve yeni bir ortamda bulmaları açısından çok önemlidir. Bu yüzden çocuk keman kursları psikologlar, çocuk gelişim uzmanları ve öğretmenler tarafından da önerilmektedir. Müziğin yatıştırıcı gücüyle birlikte çocukların kendilerine olan güvenlerini artırdıkları, farklı bakış açıları geliştirip analitik düşünme becerileri kazandıkları ve kendilerini huzurlu hissettikleri bir çocuk keman kursu, sosyal, kültürel ve zihinsel gelişimleri için gereklidir.

Keman Başlangıç Şarkıları – Okul Öncesi Çocuklarda Keman Eğitimi Nasıl Eğlenceli Hale Getirilir?

Çocukların geneli dans etmeyi ve şarkı söylemeyi çok sever. Ancak yetenekleri konusunda bilinçli olmadıkları için müzik konusunda yönlendirilmeyi beklerler. Okul öncesi çocuklarda keman eğitiminin çok daha verimli ve eğitici olması için keman ile çalınabilecek en kolay şarkılar üzerinden repertuarlar oluşturulup çocukların hayvanlar, oyuncaklar ve çizgi film karakterleri hakkında çok daha keyif alacağı şarkılar çalması sağlanır. İşte keman başlangıç şarkıları ve çocuk keman şarkıları notaları:

 1-Dağlar Ardında Bir Orman Varmış

 

Mi mi fa fa mi

Sol sol la la sol

Mi mi fa fa sol sol la

Mi mi fa fa mi (x2)

 

2-Küçük Kurbağa

Sol mi mi mi sol mi mi mi

Sol la sol mi fa re

Fa re re re Fa re re re Fa sol fa re mi do

 

3-Kırmızı Balık

fa fa sol fa sol la sol fa fa

sol fa fa sol la la sol fa fa

sol fa sol la sol fa fa sol fa

 

sol la sol fa sol fa sol la la

sol fa fa sol fa sol la

sol fa sol fa sol la sol fa

fa fa sol fa sol la sol

Okul Öncesi Çocuklarda Keman Eğitimi Gelişimin Anahtarı!

3 ila 6 yaş aralığındaki çocuklarda, müzik açısından zengin bir ortamda büyümek ve enstrüman çalmak, ilerleyen dönemlerde güçlü bir avantaja dönüşebiliyor. Okul öncesi keman eğitimi de çocuğa dil, matematik, konsantrasyon ve sosyal beceriler gibi pek çok konuda fayda sağlayabiliyor. Tıpkı spor yapmak gibi keman çalmak da çocukların motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Özetle, okul öncesi çocuklarda keman eğitimi onlara, kısa vadeli hedeflere doğru çalışmayı, rutin geliştirmeyi ve öz disiplini uygulamayı öğretiyor. Siz de keman ile çalınabilecek en kolay şarkıları, çocuğunuzun parmaklarından dökülen notalarla dinlemek isterseniz Sanat Akademi’nin çocuk keman kursunu ziyaret edebilirsiniz.

[widget-190]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44