Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

11 Yaş Keman Kursunun Faydaları Nelerdir?

Çocuk Keman Özel Dersleri Nasıl Geçer?

11 yaş keman kursu, çocukları hem müzik teorisi hem de müzik yeterliliği alanında yetiştirmektedir. Çocuğun arkadaşlarıyla birlikte keman üzerinde yoğunlaşması, öykünmelerini teşvik etmekte, öğrenme süreçlerini hızlandırmaktadır. 11 yaş müzik eğitimi almak, çocuğunuzun keşfetmek istediği müzik tarzını bulmasına yardım etmekte, onu müzik yolculuğuna en iyi şekilde hazırlamaktadır.

Çocuğun gerçek potansiyelini ortaya çıkaran, hem çocukluk döneminde hem de yetişkinlik döneminde müziğin mutlu edici ve sakinleştirici gücünden faydalanmanızı sağlayan 11 yaş keman eğitimi ayrıca kültürel, sosyal ve bilişsel olarak da çocukların gelişimini sağlamaktadır. Kısacası, çocukların öğrenmeye heyecan duydukları kemana başlamaları için 11 yaş harika bir zamandır.

Çocuklar İçin Keman Kursu Ne Gibi Faydalar Sağlar?

11 yaş müzik eğitiminde alacakları keman dersleri, çocukların çok yönlü bir birey olarak yetişmelerini sağlamakta, onları sanatın eşsiz dünyasına misafir etmektedir. 11 yaş keman eğitiminin faydaları, çocukluğun çok ötesine uzanmakta ve ömür boyu faydalarını göstermeye devam etmektedir. 11 yaş keman eğitimi ile çocuklar;

  • Soyut akıl yürütme becerilerini geliştirir.

  • Dinleme becerilerini geliştirir.

  • Aynı anda birden fazla işe odaklanma konusunda deneyim kazanır.

  • Yaratıcılıklarını ve hayal güçlerinin sınırlarını genişletir.

  • Öz saygılarını ve öz değerlerini geliştirir.

  • İnce motor becerilerini destekler.

  • El-göz koordinasyonuna sahip olur.

  • Akranlarıyla bir arada sosyal bir ortamda bulunacağı için arkadaşlık ilişkilerini ve iletişim becerilerini geliştirir.

  • Müziğin temellerini ve gücünü öğrenir.

Çocuk Keman Özel Dersleri mi Grup Dersleri mi Daha Verimli?

Çocuk keman özel derslerinin grup 11 yaş keman eğitiminden içerik olarak hiçbir farkı yoktur. 11 yaş keman kursu müfredatında olan derslerin ve konuların aynısı, çocuk keman özel derslerinde de verilmektedir. Tek fark, çocuk keman özel derslerinde tek fark, eğitmenin çocuğunuzla birebir ilgilenmesi, eksiklerini ve gelişimini daha yakından izlemesidir. Bu noktada, tercih velilere ve çocuklara kalmaktadır.

Çocuk Keman Kurslarında Başka Hangi Kurslar Oluyor?

11 yaş keman eğitimi veren çocuk keman kursunda çocukların müzikal anlamda kendilerini geliştirebileceği Bateri Kursu, Perküsyon Eğitimi, Gitar Kursu, Ukulele Kursu, Piyano Kursu, Orff Kursu ve Temel Müzik Eğitimi gibi alternatif kurslar da bulunmaktadır. Çocuğunuzun kemana ilgisi varsa diğer müzik enstrümanı kurslarındansa 11 yaş keman eğitimini tamamladıktan sonra Temel Müzik Eğitimi Kursuna veya Perküsyon Eğitimine katılması, gelişimi açısından çok daha faydalı olabilmektedir.

11 Yaş Müzik Eğitimi Çocukları Sanatla Tanıştırmak İçin Güzel Bir Fırsat…

İlk kez bir müzik aletiyle tanışacak çocuklar için keman kursu doğru bir seçimdir. Çocukların ritim, uyum ve koordinasyon gibi beceriler edinmesini sağlayan, ilerleyen dönemlerde de yaşamlarında müziğe yer açmalarını, sanata ve sanatçıya değer veren bireyler olmalarını destekleyen çocuk keman kursları, sosyal ve kültürel gelişimleri için önemli bir eğitimdir.

11 yaş müzik eğitimi çocuklara, disiplinli çalışmanın getireceği başarıları, sanatın yaşamdaki yerini ve önemini fark ettirmekte, onların kendilerine olan güvenini artırmaktadır. Siz de çocuğunuzun gelişimi için önemli bir adım atmak istiyorsanız Sanat Akademi’nin çocuk keman kursunun detaylarını öğrenmek üzere kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz…

[widget-190]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44