Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Keman Fiyatları Neye Göre Değişir?

Çocuğunuz İçin Bir Keman mı Almak İstiyorsunuz?

Çocuğunuzun keman çalmaya hevesi olduğunu mu fark ettiniz? Öyleyse neden onu iyi bir çocuk keman kursuna gönderip ileride ünlü bir keman sanatçısı olmasını sağlamıyorsunuz? Elbette, bu noktada çocuk keman kursları kadar önemli olan bir konu daha var. Çocuklar için keman seçimi ve keman fiyatları.

Keman fiyatlarını konuşmadan önce keman ölçüleri hesaplamayı öğrenmek ve çocuklar için keman seçiminde dikkat edileceklere değinmek, çok daha doğru olabilir. Çünkü keman fiyatları, ölçüye ve malzemeye göre değişiklik gösterir. Bu yüzden ilk olarak ¾ keman, ½ keman ve ¼ keman nedir, hangi yaş için hangi keman ölçüleri daha uygundur, buna bir bakalım…

Keman Ölçüleri – Çocuklar İçin Keman Seçerken Dikkatli Olun!

Keman ölçüleri nasıl alınır diye merak mı ediyorsunuz? Endişelenmeyin çocuklar için keman ölçüsü almanın en pratik yolunu sizlere aktaracağız. İlk olarak çocuğunuzun ayakta ve dimdik bir şekilde durmasını sağlayın. Ardından bir kolunu kaldırmasını ve vücuduna dik açı oluşturacak şekilde dümdüz tutmasını isteyin. Bu duruşta iken çocuğunuzun avucunun tam ortasından başlayacak şekilde boynuna kadar ölçüsünü alın. Avuç içi için başparmağın başladığı yeri, boyun hizası için de omuz ile boynun birleşim noktasını düşünebilirsiniz. Omuz ölçüsüne göre keman boyutlarının;

  • ½ keman için aldığınız kol ölçüsünün 47-51 cm,

  • ¼ keman için 42-46 cm,

  • ¾ keman için ise 52-56 cm aralığında olması gerekmektedir.

Keman Fiyatları – Keman Boyutlarına Göre Fiyatlar Nasıl Değişir?

Keman boyutları, keman fiyatları üzerinde belirleyici bir kriterdir. ½ keman boyutları, genellikle 7 ila 9 yaş aralığındaki çocuklar için uygundur. ½ keman fiyatları ortalama olarak bin TL’den başlamaktadır. ¼ keman boyutları ise 5 ila 7 yaş aralığındaki çocuklarken için uygun olup ortalama keman fiyatları, 1000 ila 1200 TL bandındadır. ¾ keman boyutları, 9-12 yaş aralığındaki çocuklar tarafından tercih edilmektedir. ¾ keman fiyatları ise ortalama olarak 1400 ila 1600 TL aralığındadır. 

Keman fiyatlarında keman boyutları kadar etkili olan bir diğer kriter ise malzemedir. Kaliteli bir keman almak için enstrümanın ağaçtan yapılıp yapılmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Piyasada daha ucuz keman fiyatlarına, kontrplak kemanlar da satılmaktadır. Bu yüzden keman fiyatlarının ucuz olmasının sizi yanıltmasına izin vermeyin.

Hangi Markalar Çocuklar İçin Keman Satıyor?

Çocuğunuzu, çocuk keman kursuna göndermeden önce en iyi kemanlardan birini almak istiyorsanız en iyi keman markalarına bakmanızı ve güzel, kaliteli bir ürünle başlangıç yapmanızı tavsiye ederiz. Bu noktada çocuklar için keman üretimi yapan en iyi markalardan keman ölçülerinize göre;

  • Midex

  • Mitello

  • Bremen

  • Cremonia

  • Struga

  • Rösler ve

  • Valencia’yı inceleyebilirsiniz.

Keman Ölçüleri Konusunda Çocuk Keman Kurslarından Destek Alabilirsiniz…

Kaliteli bir keman almak istiyor, çocuğunuzun güzel bir enstrümanla çocuk keman kursuna başlamasını istiyorsanız bu konuda en doğru desteği çocuklar için keman kursundaki eğitmenlerden alabilirsiniz. Keman fiyatlarından keman boyutlarına, keman markalarından keman ölçülerine kadar çocuğunuzun iyi bir eğitim alması için ihtiyaç duyduğunuz tüm desteği öğretmenlerden sağlayabilirsiniz.

İyi bir keman bulduktan sonra dilerseniz Sanat Akademi’ye gelerek çocuğunuzun müzikal beceriler kazanmasını destekleyen çocuk keman kursları hakkında detaylı bilgi alabilir, geleceğin keman virtüözünü yetiştirmemiz için bizlere fırsat tanıyabilirsiniz.

[widget-190]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44