Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Benim Çocuğum Neden Başarılı Olamıyor? Okul Başarısını Etkileyen Faktörler Neler?

Okulda Başarıyı Artırmanın Yolları – Destekleyici Eğitim Şart!

Çocuğunuz, sınıfın ortalama başarısının altında kalıyor olabilir. İlk olarak bunun nedenini anlamak ve ona göre bir çözüm uygulamak yerinde olur. Çocuğunuzun ders çalışma tarzının doğru olup olmadığını hiç gözlemlediniz mi? Ya da çocuğunuzun yeteri kadar ders çalıştığından emin misiniz?

Çocuğunuzun derslerine yeteri kadar önem verdiğini ancak yine de başarılı olamadığını düşünüyorsanız okul başarısını etkileyen faktörleri deneyimlemeniz faydalı olabilir. Peki, çocuğun okuldaki başarısı nasıl artırılır, okulda başarıyı artırmanın yolları nelerdir? Gelin, birlikte bakalım!

Çocuğun Okul Başarısını Artırmak İçin Yapılacaklar – Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Çocuğunuzun okuldaki başarısını etkileyen faktörleri, ailenizin yaşamına uyarlayarak çocuğunuz için sağlıklı bir çalışma ortamı ve başarılı bir öğrenci profili oluşturabilirsiniz. 

  • Çocuğunuza başarılı olamadığı veya arkadaşları gibi yüksek notlar alamadığı için kızıyor veya ceza veriyorsanız sürece ilk olarak bu ödül-ceza sistemini kaldırarak başlayabilirsiniz. Çocuğunuzu, ancak ders çalışmayı ve okulu sevdirerek başarıya ulaştırabileceğinizi unutmayın. 
  • Çocuğunuzun kendine güvenmesini ve sorumluluk bilincine sahip olmasını sağlayın.
  • Çocuğunuzun motivasyonunu ve cesaretini artırın.
  • Okuldan haz etmeyen ve okula gitmek istemeyen bir çocuğunuz varsa ona okulun korkulacak bir yer olmadığını anlatın.
  • Okuldan arta kalan zamanlarda sürekli olarak ders çalışması yönünde baskı yapmayın. Boş vakitlerini eğlenceli ve keyifli bir hobiyle geçirmesini ve iyice dinlenmesini sağlayın.
  • Okul gibi disiplinli ancak eğlenceli bir ortamda vakit geçirmesini, okul kavramını sevmesini sağlayın.
  • Stres faktörlerini ortadan kaldırmak için eğlenebileceği bir aktiviteye yönlendirin.
  • Okuldaki başarısını etkileyen faktörlerden biri de arkadaşları ise farklı bir ortamda yeni bir sosyal çevre edinmesini destekleyin.

Çocuğun Okuldaki Başarısı Nasıl Artırılır? 

Okulda başarıyı artırmanın yollarından ilki, destekleyici eğitim. Çocuk resim kursu, çocuk tiyatro kursu, çocuk bale kursu ya da çocuk bateri kursu gibi okul başarısını artıran kurslar ile çocuğunuzun zihnindeki “okul” kavramını değiştirebilirsiniz.

Okuldaki başarıyı artıran kurslar, son dönemde hem aileler hem de öğretmenler tarafından sıkça önerilen bir yöntem. Çocukların okuldan kalan zamanlarda sosyalleştikleri, okulun aslında eğlenceli bir yer olduğunu fark ettikleri ve yeni yeteneklerini keşfettikleri bir ortamda bulunmalarını destekleyen kurslar, okulda başarıyı artırmanın yollarının en önemlisi olarak karşımıza çıkıyor.

Çocuğun okul başarısını artırmak için yapılacaklardan ikincisi ise keyifli bir hobi. Çocuklar sınav ve başarı kaygısıyla strese girerken zihinlerini boşaltmalarını sağlayan ve onlar için eğlenceli olan bir hobi bularak okul başarısını etkileyen faktörleri siz de deneyimleyebilirsiniz. Bu noktada dilerseniz çocuk dans kurslarını keşfedebilir, çocuğunuzun çok daha enerjik ve motivasyonlu olmasını destekleyebilirsiniz.

Okulu Seven Başarılı Çocuklar Yetişiyor!

Okul başarısını artıran kurslar ile “Çocuğum neden başarılı olamıyor?” diye düşünmeye son verebilirsiniz. Destekleyici eğitimin çocuğunuza sağlayacağı katkıları kısa sürede gözlemleyecek ve bu değişime çok şaşıracaksınız!

Okul başarısını artıran kurslar ile kazandığını hisseden çocuğunuzun motivasyonun derslerdeki başarısına yansıdığını görecek ve çok doğru bir seçim yaptığınıza karar vereceksiniz. Sanat Akademi ile çocuğunuzun başarma duygusu kazanmasına ne dersiniz?

[widget-185]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44