Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kreş Mi Kurs Mu? Hangisi Çocuğunuz İçin En İyi Seçenek Olacak?

Kreş Faydalı Mı Veya Çocuk Kursları İçin Erken Mi? İşte Aradığınız Cevaplar…

Yavrunuz büyümeye başladı ve onun gelişimi için en doğru kararı vermek mi istiyorsunuz? Henüz küçük olmasına rağmen kreş mi kurs mu sorusu aklınızı kurcalamaya başladı mı? Öyleyse en doğru seçeneği birlikte düşünmeye ne dersiniz? Bu yazıda minik yavrunuz için en doğru seçeneğin çocuk kursları mı yoksa kreşler mi olması gerektiği konusunda önerilerde bulunduk.

Kreş faydalı mı? Kreşin önemi nedir? Çocuk kursu almak için erken mi? Aklınızda bu sorular dönüp duruyorsa öncelikle sakin olmalısınız. 0-5 yaş arasındaki çocuğunuz için en iyisini istiyorsanız paniği bir kenara bırakarak karar verebilmelisiniz. İster evde çocuğunuzun bakımını siz veriyor olun isterseniz çalışma yaşamınıza dönmeyi planlayın, çocuğunuzun gelişimi için eğitimin öneminin farkında olmanız güzel. Sonuç olarak fikir alıp bir yerden başlamak istiyorsunuz. Öyleyse sizin için en doğru karar konusunda önerilerimizi vermeye başlayalım. 

Kreşin Faydaları ve Zararları Neler? 

Kreş mi kurs mu karar vermeden önce kreşin faydaları konusuna değinmeden geçmeyelim. Çocuğunuz henüz çok küçükse kreşin ona sağlayacağı gelişim imkanlarını elbette göz ardı edemeyiz. Özellikle çalışan ebeveynlerin kurtarıcısı olan kreş faydalı mı diye merak edenler için kreşin faydaları ve zararları konusunu ayrıntılarıyla ele alalım istedik.

Kreşin yararları çocuğunuzun yanında olamadığınızda anlaşılıyor. Onun ebeveynleri yerine koyabileceği deneyimli öğretmenleriyle bir arada olmasını sağlamak açısından kreş önemlidir. Ayrıca akranlarıyla ilk iletişimini kurması için kreş ortamları güzeldir. Birçok oyuncak ve etkinlik ortamı da heyecanlanmasına, sizden ayrı olmasını bir nebze olsun unutmasına destek olacaktır. Gelişimi için kitap okuma, sosyalleşme, motor becerilerini kullanma çalışmaları yaparak kreşten verim aldığını görebilirsiniz. 

Buz dağının görünen yüzü dışında bir de görünmeyen yüzü elbette ki olacak. Çocuğunuz için kreşin zararları da görülebilir. Uzmanlar 0-2 yaş arasındaki çocukların kreşe emanet edilirken dikkat edilmesi konusunda uyarıyor. Çocuğunuz uzun saatler boyunca evinden ve sizden ayrı kaldığında terk edilmişlik hissine bile kapılabiliyor. Bu sebeple çocuğunuzu bu yaş aralığında kreşe vermemeniz öneriliyor ya da çok kısa süreler boyunca sosyalleşebilmesi amacıyla oyun grupları veya kreş ortamlarını tercih edebilirsiniz. 

Kreşlere Göre Çocuk Kursları İyi Bir Seçenek Olabilir Mi?

O zaman kreş mi kurs mu, hangisi daha anlamlı? Yukarıda bahsettiğimiz gibi kreşin zararları düşünüldüğünde, çocuk kursları kreşlere göre daha anlamlı oluyor. Özellikle ortalama 3 yaş civarı çocukların etkili bir şekilde gelişim gösterebilmesi için çocuk kursları mutlaka tercih edilmeli. Bilişsel, işitsel ve görsel becerilerinin, kaba ve ince motor gelişimlerinin sağlanabilmesi için çocuk kursları çok değerli. Sizin çocuğunuz için en doğru çocuk kursu da gelişim göstermesini istediğiniz alanla ilgili olabilir. 

Çocuk Kursları İle Hem Sosyalleşsin Hem De Oyunla Gelişim Göstersin!

Çocuk kursu eğitimlerinde çocuğum nasıl oyun oynayabilir ki demeyin! Küçük yaş gruplarında verilen eğitimler oyunla öğrenmeyi harmanlamış eğlenceli ortamlar yaratılmasına olanak tanıyor. Kreş mi kurs mu diye soran ebeveynlere bu yüzden çocuk kursu öneriyoruz. Çocuğunuzun sanatla bir araya gelerek çağdaş bir eğitim almasını küçük yaşlarından itibaren sağlayabilirsiniz. Çocuk müzik kursları ile yepyeni bir müzik aletini tanımasını ve kullanmasını, dans kursları ve çocuk bale kursları ile kaslarını kontrol edebilme becerisi kazanmasını, çeşitli sanat kursları ile görsel, bilişsel ve dokunsal beceriler kazanmasını sağlayabilirsiniz. 

En doğru kararı çocuğunuz için siz verebilirsiniz. Biz sadece kreş mi kurs mu diye merak edenlere önerilerimizle ışık tutmaya çalıştık. Umarız başarılı olabilmişizdir. Minik yavrunuz için çocuk kursu eğitimlerinin neler olabileceğini araştırıyorsanız eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, seçenekler arasında değerlendirme yapabilirsiniz. Kreş mi kurs mu kararınızı vermeden önce mutlaka eğitimler hakkında detaylı bilgi alın. 

[widget-185]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44