Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Zekayı Geliştiren Çocuk Kursları – Sağlıklı Sosyalleşmeyi Sanatla Öğrensinler!

Yaşıtlarıyla Güzel Vakit Geçirmelerine Fırsat Verin! – Sosyal Zekayı Geliştiren Çocuk Kursu Önerileri

Anne babaların, çocuklarını okul dışı aktivitelere yönlendirirken iki kere düşündükleri bilinmeyen bir gerçek değildir. Çünkü çoğu ebeveyn; okul başarısını sürdürebilmeleri için çocukların dikkatinin dağılmaması gerektiğini düşünür. Ancak aksine çoğu zaman çocuk kursları; çocukların zihinsel ve sosyal gelişimine sağladığı katkılarla bunun tam tersi bir etkiye sahip olduğunu gösterir.

Bilhassa yaşıtları ile sağlıklı iletişim kurmakta, farklı sosyal çevrelere adapte zorlanan çocuklar için sosyal zekayı geliştiren çocuk kursları ile hayatlarına anlamlı bir dokunuşta bulunmak ve arkadaş edinmelerini kolaylaştırmak mümkündür. Peki sosyal zekayı geliştiren çocuk kursları nelerdir diye merak ediyorsanız yazımızı incelemeye devam edin, aşağıda sizlere sosyal zekayı geliştiren çocuk kursu önerileri sunduk!..

Çocukların Sosyalleşebileceği Kurslar Arıyorsanız Bunları Deneyin! – Sosyal Zekayı Geliştiren Çocuk Kursları

Gelişimsel açıdan baktığımızda çocuk kursları; gerek sağladıkları eğitsel kazanımlar gerekse yaşıtları ile birlikte vakit geçirmeleri için iyi bir fırsat olması nedeniyle son derece faydalıdır. Okul dışı aktivitelerde yer alarak farklı sosyal çevrelerde yer alan çocuklar; gelişim dönemlerinde ortaya çıkabilen iletişim ve adaptasyon sorunlarını da çok daha kolay geride bırakmaktadır. Siz de sosyal zekayı geliştiren çocuk kursları arıyor, çocuklarınızın iletişim becerilerini geliştirmek istiyorsanız bu kurslara göz atabilirsiniz:

 • Dans kursları,
 • Bale kursları,
 • Oyunculuk kursları,
 • Yaratıcı drama kursları,
 • Müzik kursları,
 • Orkestra çalışmaları yapılan enstrüman kursları,
 • Koro çalışmaları yapılan şan ve solfej kursları,
 • Okul öncesi dönem için Orff kursları,
 • Fotoğraf gezileri ile zenginleştirilmiş bir fotoğrafçılık kursu,
 • Resim kursları,
 • Graffiti kursları.

Sanatın Destekleyici Gücünden Yararlanın! – Sosyal Zekayı Geliştiren Çocuk Kursları

Uzman çocuk gelişimcilerinin çocuk gelişimine dair deneyimlerini paylaştığı neredeyse her söyleşide, her konuşmada veya makalede sanatın ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptığını daha önce de gördüğünüzden eminiz. Aynı durum çocukların sosyalleşebileceği kurslar söz konusu olduğunda da geçerlidir. Sanatın birleştirici gücü, sosyalleştiren çocuk kursları için de etkili bir faktör olmakta ve sosyal zekalarının gelişimine katkı sağlamaktadır.

Sanatın, çocuklara kendilerini ifade etmek için fırsat veren yapısı; çoğu zaman uzlaşılması en zor çocuklar üzerinde bile olumlu etki göstermekte, sınıf ve kurs arkadaşları ile çok daha olumlu ilişkiler geliştirmesini sağlamakta, gelişimlerini ciddi oranda desteklemektedir. 

Sanat Akademi’de Çocuklarımıza Birlikte Güzel Vakit Geçirebilecekleri Bir Atmosfer Sunuyoruz!

Sanat Akademi olarak 15 yıllık deneyimimiz, güncel eğitim anlayışımız, uzman ekibimiz ve pedagojik uzmanlığa sahip eğitmenlerimizle çocuklarımıza yaşıtlarıyla güzel vakit geçirebilecekleri büyüleyici bir atmosfer sunuyor, yaratıcılıklarını ve duygularını çekinmeden ifade edebilecekleri bir ortam sağlıyoruz.

Siz de çocuklarınızın gelişimi için sanatın destekleyici gücünden yararlanmak istiyor, ancak hangi kuruma güvenmeniz gerektiğini bilemiyor musunuz? Gelin, kurumumuzu ziyaret edin, dersliklerimizi, eğitim metodumuzu, mutlu öğrencilerimizi kendi gözlerinizle görün, eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla tanışın, çocuklarınızın gelişimine en anlamlı katkıyı yapın...

[widget-185]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44