Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

11 Yaş Oyunculuk Başvurusu Nasıl Yapılır?

11 Yaş Oyunculuk Eğitimine Katıldıktan Sonra Çocuğum Oyuncu Olabilir mi?

Yeteneklerin yalnızca doğuştan geldiğine inananlardan mısınız? Eğer öyleyse yanıldığınızı söyleyebiliriz. Çünkü doğuştan kazanılan yeteneklerle birlikte aynı zamanda doğru eğitimle sonradan kazanılan yetenekler de vardır. Bu noktada önemli olan istek ve çalışma azmidir. Eğer çocuğunuz oyuncu olmayı istiyorsa 11 yaş oyunculuk kursu ile içindeki potansiyeli ortaya çıkarabilir.

11 yaş oyunculuk kursları ile birlikte hayallerindeki mesleğe kavuşabilecek donanıma sahip olabilir, çocuk oyuncu ajanslarının ve yapımcıların dikkatini çekebilir. Elbette, oyuncu olmak için gerekli olan becerileri kazanmak ve herkesin çalışmak istediği bir oyuncu olmak için sıkı ve istikrarlı bir şekilde çalışmak gerekiyor.

11 Yaşında Nasıl Oyuncu Olunur?

Dizi ve film projelerini yürüten yapımcı ve yönetmenler, ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir çocuk oyuncu bulmak için çoğu zaman cast ajanslarına ve çocuk oyunculuk kurslarına başvururlar. Çocuk oyunculuk kursu eğitmenleri de role uygun olduğunu düşündükleri ya da başarılı olduğuna inandıkları 11 yaş kız çocuk oyuncu ya da 11 yaş erkek çocuk oyuncular arasından seçim yaparlar. Elbette, hünerlerini en iyi şekilde sergileyen, gelişimini en güzel şekilde ispat eden ve pratiklerini düzenli olarak yapanlar, rolleri kaparak sinema dünyasına hızlı bir şekilde girerler.

Bu yüzden 11 yaşında nasıl oyuncu olunur diye merak edenler için ilk önerimiz, 11 yaş oyunculuk eğitimi veren nitelikli bir kurum bulmaktır. Nitelikli diyoruz çünkü 11 yaş oyunculuk kursu verdiğini iddia eden ancak çocuklara hiçbir katkı sunmayan, medya sektörüyle hiçbir bağlantısı bulunmayan pek çok merdiven altı kurum da mevcut. Bu yüzden 11 yaş oyunculuk kursunun MEB onaylı olmasına dikkat edilmesinde fayda var. Ayrıca 11 yaş oyunculuk eğitimi veren kursun MEB onaylı olmasının diğer bir avantajı da öğrencilerin ilerleyen dönemlerdeki iş hayatlarında ve öz geçmişlerinde önemli bir belgeye sahip olmalarıdır.

Durumu özetleyecek olursak 11 yaş oyunculuk başvurusu yapacak çocukların, hem kendilerini geliştirebilmeleri hem rol yapma becerilerini artırmaları hem de sektördeki varlıklarını sağlam temellere dayandırabilmeleri için profesyonel bir 11 yaş çocuk oyunculuk kursunda eğitim almaları gerekiyor. Burada edinilen becerilerle birlikte çocuklar, seçmelerde kendilerinden istenilen roller, tiplemeler ve karakterler konusunda çok daha yetkin bir duruma gelebilirler.

Çocuğumuz 11 Yaş Oyunculuk Eğitiminden Sonra Başka Hangi Eğitimlere Katılması Gerekir?

Medyanın, tv ve sinema sektörünün ne kadar rekabet halinde olduğunu düşündüğümüzde kendini geliştirmenin ve her zaman üstüne koymanın önemini kavramak daha kolay olur. Bu yüzden çocuğunuz, yapımcıların ve yönetmenlerin karşısında ne kadar yetkin ne kadar becerikli olursa bu onun lehine bir durum olacaktır. Dolayısıyla 11 yaş oyunculuk kursundan sonra Yaratıcı Drama Kursu, Diksiyon Kursu, Zarafet Kursu, Dans Kursu, Kamera Önü Oyunculuk Kursu ve Konservatuara Hazırlık Kursu gibi pek çok destekleyici eğitime katılmak, doğru bir adım sayılacaktır.

Çocuk Oyuncu Ajansında Dikkat Çekebilmek İçin Çocuk Oyunculuk Kursları Şart…

Çocuğunuz hayranlık duyduğu aktör ve aktrisler gibi olmayı hayal ediyorsa onun bu ışıltılı planlarını 11 yaş oyunculuk eğitimleri ile desteklemeye ne dersiniz? Beden dili kullanımından rol çalışmalarına, duyguları ifade etmenin püf noktalarından jest ve mimiklere, başarılı iletişim kurma yöntemlerinden sesletimin önemine kadar çocuğunuzun pek çok konuda bilgi ve beceri sahibi olabileceği çocuk oyunculuk eğitimleri, fark edilmenin ve başarmanın sırrını sizlerle paylaşıyor…

En iyi çocuk oyuncuları yetiştiren ajanslardan biri olan ve bugüne kadar vermiş olduğu çok sayıda mezun ile tv ve sinema sektörüne çok sayıda yeni yüz yaratan Sanat Akademi, sizi ve yetenek abidesi çocuğunuzu da bu başarı dolu yolculuğa davet ediyor…

[widget-191]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44