Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Eski Çocuk Oyuncular Büyüdü... Her Biri Dizilerin En Yakışıklı ve Güzel Oyuncuları Oldu…

Eski Çocuk Oyuncuların Yetişkinlik Projeleri

Eski çocuk oyuncular, hem Yeşilçam’da hem de 90’lı ve 2000’li yıllarda çeşitli film ve dizi projeleri ile ünü yakalayıp ardından da şöhretlerini korumayı başardı. Çoğunu hala tanıdığımız ya da yetenekleri ile hafızalarımıza kazınan çocuk oyuncular büyüdükten sonra da çeşitli rol ve karakterle karşımıza çıkmayı sürdürdü.

Durum böyle olunca sadece etkiledikleri kuşaklara değil, gelecek nesillere de isimlerini duyurmayı başardılar. Sempatiklikleri, güzellikleri, sevimli gülüşleri ve yetenekleri ile keşfedilen ve dönemlerine damga vuran eski çocuk oyuncular, bakın şöhretlerine gelecekte nasıl devam etti? İşte, oyuncu olmayı hayal eden çocuklara ilham verecek eski çocuk oyuncular ve sonraki projeleri…

Çocuk Oyuncular Büyüdükten Sonra da Şöhretlerini Korudu…

Her dizi veya filmde mutlaka evin küçük neşeli çocuğunu oynayan, yansıttığı duygularla seyircilerin gönlünde taht kuran bir minik yetenek mutlaka bulunur. Dansları, konuşmaları, gülmeleri ve ağlamaları ile farklı farklı duygular yaşatıp filmin havasını etkiler, duyguları derinlemesine hissettir ve yansıtırlar. İşte, bir zamanlara damgasını vuran eski çocuk oyuncular…

Zeynep Değirmencioğlu: Çocuk oyuncular büyüdükten sonra da oyunculuğa devam edebilir mi diyenler için listeye ilk olarak “Ayşecik” olarak tanınan ve sempatikliği ile Yeşilçam’da önemli bir yeri bulunan Zeynep Değirmencioğlu ile başlamak gerekir. İki yaşında iken oynadığı Papatya filmi ile sinemaya adım atan namıdiğer Ayşecik, Duvaklı Göl ve Funda gibi diğer sinema filmlerinde de boy gösterdikten sonra çocuk yıldız olarak anılmaya başlamıştır. En sevilen çocuk oyunculardan biri olunca da Ayşecik ismi ile filmler yapmaya devam etmiştir. 2 yaşında başladığı sinema hayatını 20 yaşına kadar sürdürmüştür.

Murat Erton: Eski çocuk oyuncular listesinde elbette 1975 Türkiye Çocuk Güzeli olan oyuncumuz Murat Erton da var. Kendisi boncuk gözleri ve sarı saçları ile Yeşilçam’da tüm dikkatleri üzerine toplamayı başarmış çocuk oyunculardan biridir. Yarışmadan sonra adı bir kez de Tarık Akan ile birlikte rol aldığı Sevgili Dayım dizisi ile duyulmuştur. Henüz 6 yaşındayken adım attığı sinema sektöründe, aranan çocuk oyunculardan biri olmayı başarmıştır. 

Tuncay Akça: İçten gülümsemesi ve Hababam Sınıfı’ndaki Bacaksız karakteri ile unutulmayan eski çocuk oyuncular listesine adını yazdıran Akçay, ilk film deneyimini 12 yaşında iken Bizim Aile filminde usta sanatçılar Münir Özkul, Adile Naşit, Ayşen Gruda ve Şevket Altuğ ile birlikte yaşamıştır. “Siz niye böyle her sabah tek tek ayak üstünde duruyorsunuz?” repliğiyle hatırlanan oyuncu, günümüzde de hala çeşitli film ve dizi projelerinde boy göstermeye devam etmektedir.

Mine Çayıroğlu: Haluk Bilginer’den çocuk oyunculuk eğitimleri alan ve sinemaya adım attığında 9 yaşında olan Çayıroğlu, Yeşilçam’da en ünlü eski çocuk oyunculardan biridir. İlk projesinde Kadir İnanır gibi usta bir sanatçı ile birlikte rol almış, ardından da günümüze kadar pek çok projede boy göstermeye devam etmiştir.

Furkan Kızılay: Eski çocuk oyuncular büyüdükten sonra da kariyerlerini sürdürmeye devam etti diye bahsederken bir döneme damgasını vuran Çocuklar Duymasın dizisinin çocuk oyuncusu Furkan Kızılay’dan bahsetmemek olmaz. Furkan Kızılay, namıdiğer Havuç, çocuk oyunculuk kariyerini ilerde de hem müzik hem tv sektöründe sürdürmüştür İlk televizyon deneyimini Çocuklar Duymasın dizisinden önce konuk oyuncu olarak yer aldığı Dadı dizisindeki Ege karakterleri ile yaşamıştır. Kızılay 11 yaşında başladığı oyunculuk kariyerini, tam 20 yıldır başarı ile devam ettirmektedir.

Reyhan Asena Keskinci: Henüz üç yaşında iken Aliye ve Yadigar dizileri ile televizyon hayatı başlayan Keskinci, özellikle Bez Bebek’teki Yağmur rolü ile hafızalara kazınmıştır. Dizi ve film sektörüne başladığı 2004 yılından bu yana pek çok projede yer almaya devam ederek ekranlarda büyüyen genç oyuncu, aynı zamanda 2010 yılında TRT Kadın Ödüllerinde Yılın En İyi Çocuk Oyuncusu ödülünü kazanmış ve başarısını devam ettiren eski çocuk oyuncular listesine adını yazdırmıştır.

Ege Tanman: Herkesin hafızasına Babam ve Oğlum filmindeki Deniz rolüyle kazınan Tanman, ilk deneyimini 4 yaşında iken Kınalı Kar dizisinde yaşamıştır. 4 yaşından 24 yaşına kadar sinemadan asla kopmayan, yirmi yılda 16 farklı projede yer alarak seyircilerin gözü önünde büyüyen oyuncu, son olarak Leyla ile Mecnun internet dizisinde boy göstermiştir.

Atılay Uluışık: 14 yıl kesintisiz olarak yayın hayatını sürdüren kült olmuş Bizimkiler dizisinin Ali’si Uluışık, henüz 12 yaşında iken ilk kez kamera karşısına geçmiştir. Günümüze kadar pek çok dizi, film ve reklam projesinde boy göstermeye devam etmiş, geçen 33 yıllık sürede ekranlardan asla uzak kalmamıştır. İlk deneyimini Erdal Özyağcılar, Engin Şenkan, Ayşe Kökçü, Orhan Çağman ve Güzin Özipek gibi saygıdeğer sanatçılarla yaşamıştır. 

Eski Çocuk Oyuncular Büyüdükten Sonra da Şöhretlerini Koruyor…

Çoğu çocuk oyunculuk kursu ile yeteneklerini geliştiren çocuk oyuncular büyüdükten sonra da televizyon ve sinemadaki yolculuklarını sürdürmeye devam ediyor. Her biri ekranların sevilen yüzü olan, büründükleri rollerle unutulmayanlar arasına giren eski çocuk oyuncular, yetenekleri ve sevimlilikleri ile adlarından söz ettiriyor.

Siz de çocuğunuzun ekranlarda boy göstermesini istiyor, yeteneklerinin keşfedilmesi için harekete geçmeyi planlıyorsanız Sanat Akademi’nin uzman eğitmenleriyle birlikte çocuk oyunculuk kursunda bir kahve içmeye ne dersiniz?

[widget-191]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44